Jump to content

Kaxell

Üyeler
  • İçerik sayısı

3707
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

28

Durum güncellemeleri bölümüne Kaxell kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Bazı gerçekleri itiraf etmenin vakti gelmiş. Animeye ilk başladığım vakitlerde, SAO'nun ilk yarısı final verdiğinde ağlamış ve bir hafta etkisini atamamıştım. Sonrasında kiritoya gıcık olup kendi hikayemi yarattığımı görmezden gelirsek şimdi animeyi unutup tekrar izlesem aynı etkiyi almayacağımı düşünüyorum. Bunu şu müziği dinledikten sonra yazasım geldi:

1. LeornKayn

LeornKayn

Ben en başından beri Kirito'nun balonsu yapısını ve ne ayaksa sürekli Harem oluşturmasına gıcıktım ulan gruptaki erkekler nereye gitti abi neden gidiyorlar neden sürekli gruba kızlar ekleniyor bu kadar  mı erotik çocuk Kirito...Benim Soa'da en üzüldüğüm sahne ilk sezon Kirito ile konuşan o gariban acemiler grubuydu hepimiz o gruba ne olduğunu biliyoruz...Soa'dan en zevk aldığım sahneler ise Rpg oynadıkları kısımlardı...Onun dışında bende şunu dile getireyim hiç getirmemiştim açıkça Soa " gereğinden fazla şişirilmiş bir seridir"

2. Huseyinekrem

Huseyinekrem

Japonların "değişik" beyin yapısı yüzünden böyle oluyor. İlla harem olacak, illa bir loli, bir koca memintolu olacak. İlla birden başka eş olma potansiyeli olan karakterler olacak. Sinon saçmalığı da bunun göstergesi zaten.

3. Barış

Barış

lanet editörlerin baskısı yüzünen ve japonyadaki kültür yüzünden her seride klasik harem oluyor. halbuki anlayamamışlar iyi bi kaliteli kız karakter 5 tane saçma erotik gereksiz yan harem kızına bedel. asuna var işte öbürlerine ne gerek var.  ilk sezondaki oyunda hapis kaldıkları daha doğrusu kiritonun tek takılıp rpg yaptığı yerler benimde çok hoşuma gidiyordu. sonradan yazar zevk alarak yaptığı işi bırakıp editörlere ve salak japon kültürüne boyun eğerek daha popüler olmanın peşine düştü. kimsa sanatsal bişeyler yapayıma kafa yormuyor. light novel'lar malesef böyle manga mantığıyla bölüm bölüm çıkyor popüleriteye göre devamı geliyor yada ipi çekiliyor.

2. Bu vidyodan sonra insanları iki kez sorgular oldum:

1. Kaxell

Kaxell

You Tube'un karanlık tarafı..

2. historianWeeb

historianWeeb

melon pan bu ne bekli10 

3. Haftasonundan beri hastayım, sesim falan gitmiş. Oda arkadaşıma dedim ki "bak ben ölüyorum, o kadar tencere tava aldık gel bi tavuk suyu çorba yapalım."  

Çocuk gaza geldi, "dur sen bana bırak malzemeleri alıyım gece yaparız" dedi.

Ve yaptık.

Ama yapmayaydık eyiydi.

Tavuğu çiğ yesek daha lezzetli olurdu. Hikayenin anafikri yemek istiyorsanız ve iki sakallı adamsanız dışardan söyleyin.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kaxell

Kaxell

Valla üçuncü atom bombası faciasiyla karşılaşırız :P

3. Heimatlos

Heimatlos

aman düdüklü tencereden kafası kopanlar var memleket de dikkat edin :D

4. Son zamanlardaki en büyük hayal kırıklığım Yuri on Ice'ın ismini çocuksu bir hevesle ilk bölümüne bakmamdır. 

2. Kaxell

Kaxell

Ctly868UkAAFLlj.jpg

3. jans09

jans09

Ama google amcaya sorunca çıkan manzara fena yanii.... hangi anime/manga bu?

4. Kaxell

Kaxell

Re:Zero'nun finalinden sonraki hikayenin devamı :).  Mangası daha yok, kitabı iki hafta önce çıktı, bu kitaptaki çizimlerden biri. 

5. Telefonum o kadar zeki ki tekrar başlattığımda kapandıktan sonra salak açılmayı unutuyor. 

1. Kaxell

Kaxell

oh twittera çevirdim burayı iyice..

2. LeornKayn

LeornKayn

Twitterdan daha kaliteli çünkü insan laçkası değil

3. Kaxell

Kaxell

O yuzden twitter kullanmiyorum ya :P

6. "Bu dönem 9 ders alıyorum, uzun süre buralarda yokum" derdim ama 3 senedir fark ettim ki meşgul olduğum her sefer foruma daha fazla giriyorum :D . O yüzden gene buralardayım, ama hayıflanmak ve sızlanmaktan başınızı şişirebilirim. 

1. historianWeeb

historianWeeb

Ne güzel, benim de planlarım öyle her hafta rutin 'Osmanlicada ne zormuş, arap alfabenize... "Diye post atmayi planliyorum :DD

2. Mileydi

Mileydi

Buradasın burdasiniz buradayız ? Ertuğ noldu Japonya işi ??

3. Kaxell

Kaxell

martta ordayım, hatta 9 ders almamın sebebi de orada alcağım bazı dersleri saydıramayacak olmam :D

7. cuma günü okul mu başlar ya??

1. LeornKayn

LeornKayn

İmam Hatipse başlar 

2. Kaxell

Kaxell

la olum bizim okula mescit bile zor yapıldı

3. LeornKayn

LeornKayn

O zaman sizin okul inançsızlık içinde inaç çekiyor bence gizemli olaylar var araştır...

8. vay be... vay be... senenin en güzel animesi bitti be... 

1. Kaxell

Kaxell

AMA SON BÖLÜM HAKKINDA DİYECEKLERİM VAR!  2. SEZON SPOİLER'I İSTEMEYEN OKUMASIN! 

Spoiler

Bölümü Emilia'ya ilan-ı aşk ettikleri noktada bitirdiler. İyi tatlı bir bitiş oldu, ama sonrası tam bir hüsran acı ve keder çorbası.  Rem başka bir cult tarafından saldırıya uğruyor, herkes tarafından unutulup komaya giriyor, Subaru bunu fark edince intihar ediyor ama çoktan kaydedilme noktası betelguese'i öldürdükten sonraya geçtiğinden bir şey yapamıyor. 

2. Kaxell

Kaxell

Spoiler

Keşke konuşmanın son saniyesinde Subaru Rem'den bahsedince Emilia'nın "Rem kim?" demesiyle bitirselerdi. Büyük ihtimalle satışları düşürmemek ve ikinci sezonun çıkıp çıkmayacağı belli olmadığı için mutlu sonla bitirdiler. 

9. Yurda geçtikten sonra açılan bilgisayar ve karşına şöyle bir güzelliğin çıkması: 7ADnV5.png

1. Red-King

Red-King

Yok artık 15 ms, yanlış görüyorum tabi ki :D

2. Amygirl
    3. Huseyinekrem

Huseyinekrem

Türksat'ın yanında yurt mu buldunuz :D

10. Bugün gittim "ünlü türk yemekleri" adlı bir kitap aldım. "Benden sağlam koca olur" imajıma +15 yetenek puanı ekleyip japonyada kız bulma operasyonu hazırlıklarına son hız devam ediyorum. Eğer başarılı olursam birgün forumdaki herkesi yemeğe çağırıcam ahada buraya yazdım. :P

2. jans09

jans09

Ben sana çıraklık ederim :D

3. Heimatlos

Heimatlos

tamam o zaman adresi verirsin :D

4. LeornKayn

LeornKayn

Adamda para var.Çaktırmıyor ama iş hedefi olarak Japonya Mali Bakanlığını hedefliyor...Yapar yani...Bana yol paramı da ver Ertu-dono artık sana dono deriz :D

11. Yeminle her hafta aynı gün aynı saatte lanet okuyorum şu aptal anime yüzünden! Tam bitti oh güzel mutlu son dediiiiiiiiiiiiiiiiiiik gene en başa döndük! Kanser oldum burada el insaf! 

2. Huseyinekrem

Huseyinekrem

Bitmesini boşuna beklemiyorum ben :) Şimdi işin yoksa 1 hafta bekliceksin :D

3. Kaxell

Kaxell

25 hafta dayanamazdım ama :P

Ya torucon'da betelgeuse'in cosplayini yapmak istiyorum ama taklit etmem imkansız :D

4. Huseyinekrem

Huseyinekrem

Bence çirkinleşmeye gerek yok :D

12. Re:zero'nun oyunu 23 Mart 2017'de çıkıyormuş. Bilin bakalım 14 mart'ta kim Japonya'ya gidiyor?? Valla diğer koniçivalarla beraber gece sıraya girer beklerim. Zaten Steins;Gate'in görsel romanını yapan şirket yapıyormuş, hiç acımam çadır kurarım. 

1. Red-King

Red-King

Umu.

İzdiham olur bence, çadır falan kalmaz ortada :P

13. Kapak resmimdeki kızı dünyanın en güzel çizilmiş anime kızı olarak ilan ediyorum. Aksi olan varsa çizimlerle gelsin kapıştırmaya hazırım. 

2. Kaxell

Kaxell

Oh be! Aynen bazılarını gördüm de hangi çizerlerin olduğunu bilmiyodum. bunları direkt favorilerim çok sağol :D 

14. Yalnız yeni site bayağı bi havalı oldu:  PP.com Wordpress iyi hoş da aynı zamanda çok korkunç. Temayı türkçeleştiriyim diye yanlış kodlarda bir oynama yaptım site başıma yıkıldı. Her şeyi resetleyip en baştan yaptım beynim patladı. 

2. Kaxell

Kaxell

0dan yapmadım, (denediğim oldu da 10 saatten fazla sürüyordu) wordpress'te uygun bir tema bulup kişiselleştirdim., teşekkür ederim :D

15.  Gülmekten karnıma sancı girdi.  

16. An itibariyle kissanime'de top 10 listesinde Re:zero birinci sıraya oturdu. 21. bölüm o kadar güzeldi ki bir an korktum ya bunların hepsi rüyaysa diye... 

White Fox yaptı mı tam yapıyor ya...  Steins;Gate'te de böyle olmuştu, 2 yılda bir en iyisini çıkarıyorlar sonra uzun süre böyle seri arıyoruz... 

17. Millet Daisuki'de şu an çekiliş var orjinal anime figürü veriliyor. Anket doldurmanız gerekiyor, ingilizce, bir bakın derim: http://www.daisuki.net/tr/en/contents/questionnaire.html?icid=TOP_Banner

18. Arkadaşın tekiyle konuşuyordum adam 3GB'lık sadece Rem'den oluşan resim koleksiyonu olduğunu söyledi. Çocuk Pixivdeki bütün fan artları wallpaperları indirmiş atmış klasöre... Verir misin diye sorduğumda da abi kimseyle paylaşamıyorum Remi dedi. En son Rem için haremimi yıktığımı söyledim, saygıyla eğildi ama gene vermedi...14055031_1430872143595438_39200452702692 

1. Huseyinekrem

Huseyinekrem

Zibilyon tane insan tarafından görülmüş resimler için kimseyle paylaşmıyorum diyebilmesi bile ayrı bir yetenektir boşver :D

2. Kaxell

Kaxell

Ya işsiz herif hepsini indirmek saatlerimi aldı o yüzden paylaşmak istemiyorum diyo :P

19. Rol Yapma Sorusu: Bir aksiyon animesinde çift kişilikli bir ana karaktersiniz. Kişilikleriniz ilki sessiz, güvenilir, arkadaş canlısı ve A kişisine aşık.  İkincisi, lider yapılı, ciddi, gaddar ve B kişisine aşık.  Eskiden, sadece birinci kişiliğiniz varken savaştıkça ikinci kişiliğinize geçtiniz. Şu an, ikinci kişiliğiniz aklınızdan silindi. Size aşık iki kız/erkek var. A kişisi, sizin ikinci kişiliğinizi yok etmek için size ve arkadaşlarınıza ihanet etti. Bu sayede normal hayatınıza döndünüz. B kişisi ise, ikinci kişiliğinize dönmeniz için sizi normal hayatınızdan alıp savaşa tekrar soktu. 

En sonda, iki seçeneğiniz var. İlki, A kişisiyle yaşayıp normal hayatınıza tekrar dönmek. İkicisi, B kişisiyle yaşayıp alternatif bir dünyanın lideri olmak. 

İkinci seçenekte devamlı savaşmanız gerekecek. Ve acı çekmeye devam edeceksiniz. Ama ilkinde de sizin iyiliğiniz için bile olsa size ihanet eden birini seveceksiniz. 

Ne seçersiniz? Neden?

2. Kaxell

Kaxell

Pelin aklımı okudun :P Bana biri böyle bir soruyla gelse bende A'yı seçerdim. 

Bu sorunun doğru bir cevabı yok, sadece ne gibi fikirler çıkar onu merak ettiğimden sordum. Ama doğru bir cevabı olmasa da net bir cevabı var. 

Genç B kişisini seçiyor. Kendisine ihanet eden biriyle sahte ama mutlu bir hayat yaşamaktansa A kişisini affediyor ve normal yaşamına döndürüyor. 

Sonra, B kişisinin sorununu çözmeye çalışıyor. B kişisi onu tekrar savaşa sokacak kadar ileri gitmişse bunun bir saplantı olduğunu fark ediyor. 

Lider olduğu dünyayı yok etmeye çalışıp, normal dünyada geri dönüyor ve B ile evleniyor. 

Evlendikten sonra sancılı bir sürece giriyorlar. B kişisi genci bir dakika bile görmediğinde kafayı yiyor. 

Bu süreyi, önce bir saat, sonra bir güne çıkarıyorlar. 

Ve yavaş yavaş B bağımsızlığını kazanıyor. 

20. Yaz döneminde izlenmesi gereken animeler: 1. New Game!  (Hayattan Kesit, Moe) 2. Kono Bijutsubu ni wa mondai ga aru (Hayattan Kesit, Moe, Romantizm)  3. Tales of Zestiria (Aksiyon)

(Bu dönemki bir ay geç oldu hepsine anca bakabildim.)

İlk bölüm izleyip karar verebilecekleriniz: Orange, Re:LİFE, Qualia Code, 91 Days...

2. Kaxell

Kaxell

gördüğüm en klişe animelerdendi ya. gri saçlı kız eğlenceli gibiydi, dediğin gibi savaş sahnesinde de para harcamışlardı ama bunaldım dayanamadım daha fazlasına...

3. Tensai-san

Tensai-san

bunlar dışında bide amanchu hoşuma gitti benim o da güzel bi slice of life serisi bence

4. Kaxell

Kaxell

amanchu fazla tatlıydı ama karakterlere bağlanamadım pek :P

21. Oyunumuz Gamescom'a gidiyor! Staj yaptığım şirket iki haftadır manyakça uğraştığımız ve demosunu çıkardığımız oyunu Gamescom'daki standına götürecekmiş. Hedef kitlesi 7 yaş ve altı olmasa fotoğraflarını koyardım ama çok utanıyorum :D 

2. LeornKayn

LeornKayn

Adam Games.com'da sesi çıkmıyor vay be :D nese yarın belki twichte çıkarsınız görürüz bu sene Türkiye'ye yönelikmiş fuar öyle duydum.

3. Kaxell

Kaxell

Abi gamescom'da değilim , benim çalıştığım şirketin başındaki kişi ve bir çalışan gitti. Ben onlara proje demosunu verdim, orada açtıkları standta bir bilgisayarda gösterecekler oyunu. 

22. Arkadaş bana da annem ban attı eve gelme dedi, peki forumda konu açıyor muyum? Az mantık yav. 

23. Bıktım bu araba markasından!!!! 17 bölümdür dedim kekzıl sakin ol bak bu subaru iyi çocuk aslında salak değil, çabalıyo ölüyo falan eninde sonunda uğraşıyo başarıyo dedim.

ama YOOOKKKKKKK. ADAM OLMAYACAĞINI ANLAYAMADIM! Terbiyesiz beceriksiz aptal salak embesil iq'su bir elin parmağını geçmeyen kirito özentisi hastalıklı LPG li  3 çeker araba markası!

Hala konuşuyo bide!!!!! Hala hala diyo ki yok ben seviyom yok görmek istiyom ldrghdrsşlıjhw ğ0 3bpyn9n*y 06qb7.şmq

1. Red-King

Red-King

Sakin ol kekzıl :D

2. Perfectum

Perfectum

Kekzıl duygularıma tercüman olmuşsun :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.