Jump to content

ays_drl

Üyeler
  • İçerik sayısı

59
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    ays_drl reacted to Sinsine in ( 12 / 12 ) Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge   

Bölümü izledikten sonra mışıl mışıl uyudum o kadar diyeyim  Ayşecim de mis gibi çevirmiş ellerine sağlık canımcım 
  2. Beğen
    ays_drl reacted to merrahum in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    ellerinize sağlık :)
  3. Beğen
    ays_drl reacted to Barış D. Baryshx in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @ays_drl Doğum günün kutlu olsun  ;) 
  4. Beğen
    ays_drl reacted to bonjour in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Elinize Sağlık
  5. Beğen
    ays_drl reacted to Sinsine in ( 12 / 12 ) Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge   
    İlk 3 Bölüm yeniden düzenlendi. 4-5-6-7-8-9-10-11-12. Final Bölümleri eklendi. Seri tamamlanmıştır. Çeviriyi yapan ays_drl arkadaşımıza emeği için teşekkür ederiz. İyi seyirler...
  6. Beğen
    ays_drl reacted to Nones in ( 12 / 12 ) Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge   
    Emeğinize sağlık arkadaşlar
  7. Beğen
    ays_drl reacted to RinOsawa(Asu) in ( 28 / 24+ ) Akatsuki no Yona   
    AOD İçin Teşekkürler Diğer Bölümler İçinde Geç Olsa Da Teşekkür Ederim...
  8. Beğen
    ays_drl reacted to Meroe in ( 28 / 24+ ) Akatsuki no Yona   
    Özlemiştim Yona'mı *-* OAD iyi oldu *-*
  9. Beğen
    ays_drl reacted to Akiha in ( 28 / 24+ ) Akatsuki no Yona   
    süper kötü bi günden sonra süper oldu AOD bölümünün geldiği ve gördüğüm :D  
    çeviren ve emeği geçen her keze çok teşekkürler 
  10. Beğen
    ays_drl reacted to Sinsine in ( 12 / 12 ) Dance with Devils   
    Anime Adı : Dance with Devils
    Anime Türü : Harem, Şeytanlar, Romantik, Shojo, Doğaüstü Güçler, Vampirler
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2015
    Çevirmen : ays_drl
    Düzenleme : Sinsine
    Özet: "Dünyayı bir arada tutan şeyin ne olduğunu anladım, tesiri ve tohumları gözden geçirin ve sözleri karıştırmayın." Bu hikâye, Shiko kasabasındaki Shiko Akademisi’ne giden 2. sınıf lise öğrencisi olan Ritsuka Tachibana’nın etrafında döner. Annesi Maria ile huzurlu bir okul hayatı yaşamaktadır. Fakat bir gün bu denge bozulur. O bir insan mı yoksa bir iblis mi? Bu anime, iblisler tarafından sevilen ve büyülenen Rikka’nın hikâyesidir.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

11. Beğen
    ays_drl reacted to Dj-Morphosis in ( 12 / 12 ) Dance with Devils   
    İsmi görünce aklıma ilk gelen şarkı bu oldu 

konusu ilginç bir kaç animeyi hatırlattı bana izleyeceğim.

Kolay gelsin!
  12. Beğen
    ays_drl got a reaction from Rikoneko(りこ猫) in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Başka fansub tarafından çevrilmiş olan mangaların çevrilmesi doğru değil demiş bazı arkadaşlar. Şunu hatırlatma gereği duydum onlar GÖNÜLLÜ olarak çeviriyor ki çevrilen serilerin başka fansubların alıp çevirmesi vakit kaybı orası doğru ama sonuçta burada çevirmenin kendi istediği bir seri olursa motivasyonunu kaybetmez ve bir süre sonra sıkılıp da o seriyi bir kenara atmaz. O yüzden sıkılmayacağı bir seriyi alıp çevrilmesi onlar açısından çok daha iyi olur. Adam gönüllü olarak çeviriyor yani bırakın istediği seriyi alsın çevirsin sevinsin o da :D
  13. Beğen
    ays_drl reacted to TheDirectEco in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Bu duyduklarım ne güzel bir haber ^_^
    Simdiden iyi seyirler canım...
  14. Beğen
    ays_drl got a reaction from TheDirectEco in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Tesekkur ederim ^^ Bu arada Mermaid Melody'i izledim ikinci sezonu da bitirmissin onu da en yakin zamanda izleyecegim ;)
  15. Beğen
    ays_drl reacted to TheDirectEco in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Hmm, konusu çok hoşuma gitti, özellikle de şirket yönetmek, işletmek filan geçiyorsa ilgim daha da arttı  :D
    Çevirmende Ayşe-chan'sa güvenim sonsuz  B)
  16. Beğen
    ays_drl got a reaction from £ɱŔ£Қה¥Ŕ in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Tesekkur ederim. ^^
  17. Beğen
    ays_drl got a reaction from Dj-Morphosis in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Tesekkur ederim. ^^
  18. Beğen
    ays_drl reacted to Barış D. Baryshx in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Eline sağlıkta, çevirisi varmış ama tekrar çevrilmiş hmm :ragecomic29:
  19. Beğen
    ays_drl reacted to KuramaUN in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Tüm Bölümler Eklenmiştir. İyi Seyirler.

Bir seriyi daha tamamlamış bulunuyoruz. Çevirmen arkadaşımıza teşekkür eder, iyi seyirler dilerim...
  20. Beğen
    ays_drl reacted to jans09 in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Eline sağlık Ays_drl.. Spor animeleri candır..
  21. Beğen
    ays_drl reacted to Strix. in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Elinize sağlık hemen izliyelim !  :pretty-onion-head-emoticon:    :ragecomic15: 
  22. Beğen
    ays_drl reacted to Dj-Morphosis in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    vuuhu  :whistling:  Güzel bir seri, bir kaç bölümünü izlemiştim devam edeyim elinize sağlıkk  ^_^
  23. Beğen
    ays_drl reacted to KuramaUN in ( 10 / 10 ) Moshidora   
    Anime Adı : Moshidora
    Anime Türü : Dram, Spor
    Bölüm Sayısı : 10 / 10
    Yapım Yılı : 2011
    Çevirmenler : ays_drl
    Düzenleme : KuramaUN
    Özet; Minami okulunun beyzbol takımına, en iyi arkadaşı Yuuki'nin hastanede olduğunu ve artık takımın menajeri olamayacağını öğrendikten sonra, okulun beyzbol takımına menajer olarak katılır. Yuuki’nin yerine takıma en iyi şekilde destek olmak için, beyzbol takımını nasıl yöneteceği hakkında bir kitap bulmaya gider. Maalesef, yanlışlıkla Peter Drucker’ın bir şirketin nasıl yönetileceği hakkındaki ‘’İşletme: Görevler, Sorumluklar, Uygulamalar’’ adlı kitabını alır. Kitabı geri veremediği için, okumaya karar verir ve takımın Ulusallara gidip kazanması için, kitaptaki işletme yönetiminin konseptini beyzbol takımına uygulamaya çalışır.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

24. Beğen
    ays_drl reacted to Phryne in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Günlerdir şu konuyu takip ediyorum ve açıkçası son bir hafta içinde en rahatsız olduğum konu bu oldu. İçinde bulunduğum ekiple ilgili bir tartışma olduğu için değil, ya da herhangi bir tarafı tuttuğum için değil. Yapılan tartışma son derece anlamsız ve boş olduğu için. Öncelikle, kullanılan üslub hoş değil, bu üslub ancak hak iddia ederken kullanılabilir ve tarafın hak iddia edebilmesi için mangayı telif haklarıyla beraber önce japonyadaki yayımcısından, sonra da mangakasından izin alarak alması ve türkiye temsilcisi olması gerekir. Ancak böyle bir durum varsa mangaların üzerinden elinizi çekin denilebilir. Aksi taktirde hiçbir şekilde bu üslubu doğru bulmuyorum. Ayrıca aynı şey animeler için de geçerli, herhangi bir fansub bir seriyi alınca emek verir, uğraşır ve onu izleyiciye sunar; izleyici de istediği fansub alternatifini seçip izler. Bu aynı bir kitabı birden fazla yayınevinin basması ve okuyucunun seçmesi gibidir ve mangalarda da geçerlidir. Ayrıca animelerde divxplanet ve türkçealtyazı.org gibi sitelerde birçok seri için birden fazla çevirmen çevirisini yükleyip paylaşabiliyorken, türkanime.tv gibi online izleme sitelerinde "Hiçkimsenin çevirisini çalıp kendi çevirisi gibi göstermemek suretiyle (şahsen bunu da yaşadım çünkü.)" izleyiciye çevirisini sunabiliyorken, aynı şeyin mangalarda uygulanmaması için hiçbir sebep yok. Keza, zaten bahsedilen serileri birileri çoktan bloglarında çevirip paylaşmış olabilir ve tarafların bundan haberi bile olmayabilir. Yabancı fansublarda ve manga sitelerinde de aynısı geçerlidir. Bir seriyi iki tane çevirmen sevebilir ve hiçbir çevirmenin ya da editörün diğerine ellerini serimin üzerinden çek! demeye hakkı yoktur.Öyle durumlar vardır ki bazen aynı ekipteki iki çevirmen aynı seriyi çevirebilir ( birbirinden bağımsız olarak) Kısacası, bu üslub ile değil de, "Bizim çevirdiğimiz serilerden farklı serilerle gelin ve hep beraber Türkçe manga dünyasını zenginleştirelim!" gibi "Rekabet" ortamı yaratmayan bir üslupla gelinseydi her şey daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Ayrıca adminlerin böyle üsluplara karşı titiz olduklarını biliyor ve gözlerinden kaçtığını var sayıyorum.
    Edit: Bahsedilen serilerden Reimei no Arcana'yı çeviriyorum, çevirmeye de devam edeceğim. Çünkü ben seriyi almadan önce tüm fansublar genelinde mangayı arattım ve çevirisine başlanmamıştı. Bu nedenle kimsenin serisinin üzerine oturmadım, ve kimsenin çevirisini de çalmadım, kendi emeğimle çevirilerime devam edeceğim. Okuyucular ve izleyiciler her zaman tercih yapmakta özgürler zaten. Büyütülecek bir durum yok. Burada yazdığım her şey benim kişisel fikrim ve kimseye karşı da taraf tutmuyorum. Ekibin bir üyesi olarak fansubumuzu destekleyen okuyuculara çok teşekkürler ^_^
  25. Beğen
    ays_drl got a reaction from Phryne in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Başka fansub tarafından çevrilmiş olan mangaların çevrilmesi doğru değil demiş bazı arkadaşlar. Şunu hatırlatma gereği duydum onlar GÖNÜLLÜ olarak çeviriyor ki çevrilen serilerin başka fansubların alıp çevirmesi vakit kaybı orası doğru ama sonuçta burada çevirmenin kendi istediği bir seri olursa motivasyonunu kaybetmez ve bir süre sonra sıkılıp da o seriyi bir kenara atmaz. O yüzden sıkılmayacağı bir seriyi alıp çevrilmesi onlar açısından çok daha iyi olur. Adam gönüllü olarak çeviriyor yani bırakın istediği seriyi alsın çevirsin sevinsin o da :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.