Jump to content

Eolo-sama

Fiber Çevirmen
  • İçerik sayısı

823
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

66

Eolo-sama kullanıcısının son zaferi 29 Şubat

Eolo-sama en beğenilen içeriğe sahiptir

Eolo-sama hakkında

• Doğum günü 10/22/1998

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

31046 profil görütülenme

Tek durum güncellemesi

Tümünü görüntüle: Eolo-sama

1. Bilkent Hukuk (paralı) vs. Boğaziçi Uluslararası vs. Ankara Hukuk. Fikirlerinizi bekliyorum :)

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Eolo-sama

Eolo-sama

Ya para verme kısmı 1600. olduktan sonra beni de biraz düşündürdü bu kadar sıralama yaptıktan sonra değer mi para vermeye diye ama iki gündür fuarlara falan gidiyorum, Bilkent Hukuk eski dekan yardımcısı da dahil olmak üzere hukuk fakültelerinden anlayan birkaç kişiyle konuşma imkanım da oldu; İstanbul Hukuk harici bütün devlet hukuklarından uzak dur, Bilkent'e paralı gitmeye de kesinlikle değer dediler. Bir de işte ileride yurt dışında çalışmak istiyorum, uluslararası ilişkiler mezunu olup yurt dışında çalışmak hukuk mezunu olup yurt dışında çalışmaktan daha kolay haliyle. Ama eskiden beri hukuk istediğim için de çok vazgeçemiyorum da hukuktan. Hukuklar içinde de yurt dışı imkanları en fazla olanlar Koç ve Bilkent diyorlar. Karışık işler ya valla :D

3. jans09

jans09

Hukuk okursan yine Uluslararası ilişkiler ya da Siyaset bilimi gibi bölümler sayesinde yurt dışına gidebilirsin ama. Hukuk uluslararası alanda tek başına diğer ülkeler arası kabul ya da denklik görmüyor bildiğim kadarıyla. Bir de o dönem başı 1600 değil de 16.000 olmasın? Çok fazla çok...

4. Eolo-sama

Eolo-sama

Evet daha sonrasında uluslararası ilişkiler alanında da bir şeyler yapmayı düşünüyorum. Hukukun üstüne uluslararası koymak uluslararasının üstünde hukuk koymaktan daha uygun olur ama muhtemelen. Öyle dediler yani ben de işin uzmanı olduğumdan değil ajsdk :D Bir de uzun uzun dersleri falan anlattılar ama özetlemek gerekirse bazı belli başlı özel hukularda okutulan uluslararası derslerle uluslararası şirketlerde, bürolarda çalışmak da mümkünmüş. Daha sonrasında yurt dışı yüksek lisans imkanlarında da destekliyorlarmış. Hatta bugün başka bir özel üniversitenin tanıtımındaki adamın biri şu an 3. sınıfmış, uluslararası hukukta uzmanlık yapıyormuş. Daha sonra yurt dışında çalışacakmış. Hani yurt dışı işi gg olsa bile bizim aile hepten hukukçu olduğu için mezun olduktan sonra büro falan hazır, o açıdan da avantajlı hukuk. Ama dediğim gibi uluslararası ilişkilerden de bir şeyler yapmaya çalışacağım sonradan. Diplomatlık falan da var aslında aklımda, hukuktan da diplomat olunuyor zaten. Ve o 1600 benim sıralamam, dönem fiyatı 15.200 gibi bir şey :D

5. Sonraki yorumları göster  %s tane daha
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.