Jump to content

Dionysos

Kayıtlı Üye
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

About Dionysos

 • Birthday 05/19/1995

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Male
 • Konum :
  İstanbul

Dionysos's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Çevirmek için istek alıyor musunuz ? Yada bunun üzerine bir yarışma filan düzenlenmeyi düşünen var mı :) Şahsen Elfen Lied mangasının hepsini Türkçeye çevrilmesini isterdim.Baş ucu serimi arkadaşlarıma tanıtırken animesi kısa mangası daha farklı diyorum ama hepsi mangayı İngilizce okuyamıyor :) Çevrilse güzel olur aslında gerçi zaman ayırıp ekibe katılma şeysi var mı onu bulup ben mi çevirsem bilemedim :D
 2. Lütfen artık birisi aydınlatsın anime serisinin bittiği yerden devamı niteliğinde bir film mi olacak ? Yoksa tek karakter üzerinden filan mı gidilip eskiyi yada sonrasını anlatacak ? Herkes o kadar farklı şeyler söylüyor ki kafam karıştı..
 3. Hiç bir şey anlamadım ben şimdi ilk sezonun devamı niteliğinde mi yoksa manganın hepsini kapsayan bir film filan mı ?
 4. Belki seneye hem böyle bir şey olduğunu çok geç öğrendim şimdi başlasam bile bitiremem sanırım..
 5. Güzeldir izleyin ama asıl final olduktan sonra birazcık daha belki bir 10 dakika normal hayatını gösterebilirlerdi..Onun haricinde ben çok ön yargıyla başladığım halde severek izleyip , bitirmiştim.
 6. Hellsing evet yukarıda ki arkadaş da zaten önermişti benimde aklıma yattı zaten anime serisi çok iyiydi , mangayı da okusam iyi olur :) Okunuşu mangakanın keyfine göre değişiyor genelde sağdan sola doğru ilk kutucuklar baz alınarak okunur.Bence konusu gerçekten ilgi çekebilecek bir seri bulursan okumaktan müthiş zevk alırsın , şahsen polisiye sevmiyorum ve okursam kusacak gibi oluyorum :) Zevk meselesi yani seveceğin türlere yönel :)
 7. Gantzı anime serisi ve 2 filmi olmak üzere izlemiştim.Okuduğuma göre filmleri manganın içeriğini iyi kapsıyormuş ondan okumayayım dedim yoksa aklımdaydı :)
 8. Teşekkür ederim tek tek incelemeye başlıyorum şimdi :)
 9. İlgi çekici bir sürü seri başlayacak gibi umarım buradakilerin çevirileri yapılır :)
 10. Biraz göz gezdirdim ama istediğim tarzda manga önerisi isteyebileceğim bir konu başlığı bulamadım.. Olaya giriş yapmak gerekirse son zamanlarda aktif manga okuyan birisi olup çıktım malum kitaplara para yetiştirmek zor oluyor :) Son okuduğum 3 mangayı göz önüne alırsak güncelini yakaladığım Shingeki no Kyojin , Claymore ve bitirmiş olduğum Elfen Lied var.. Sizden ricam yukarıda ki serilere benzer konusu fantastik içerisinde kendine has bir dram ama konu olarak ciddiyeti elden bırakmayan daha çok shounen tarzında manga serisi önerilerinizi bekliyorum yani olay örgüsü ciddi olsun gerekirse kafa kurcalasın çocukça ögelere pek yer verilmesin.Umarım anlatabilmişimdir fantastik-dram olabilirse romantizm tarzında seri önerilerinizi bekliyorum ama seriler tamamlanmışsa daha iyi olur günceline gelip beklemek istemiyorum.. Şimdiden teşekkür ederim..
 11. Oban Star Racers uzun zamandır çevrilmesini dört göz bekliyordum eğer bu şekilde oluyorsa bilmiyorum yardımcı olabilirim normal youtube hesabım var ama bi araştırayım hele belki çeviririm seriyi ki eğer olursa umarım altyazıları birisi başka encode edip başka yere upload yapar.Çünkü youtubenin videoyu kaldıracağını adım gibi biliyorum.
 12. Hosbulduk :) Her ne kadar kanımda Türk kanı akıyor şeklinde yorumlasam da sanırım aslen Yunan olduğum gerçeğini değiştirmiyor :) Zamanında bu kafayla Yunan mitolojisini araştırıp ilgimi çekmesi sonucunda Yunan-Mısır-İskandinav mitolojisiyle de ilgili bulduğum her şeyi okuyup , araştırıp , öğrenmeme sebep oldu :) Bu ismi de kütüphane de 1800 yıllarında yazılmış orijinal ciltten okuduğum bir bölümde dikkatimi çekmişti , nickname olarak kullanabileceğimi düşündüm :)
 13. Mutlu oldum şimdi ilk defa bir tanışma başlığında bu kadar hoş geldin mesajı yazıldı. Sevgi patlaması yaşıyorum :D
 14. Burada ki tek anormalin ben olmadığıma sevindim :D Herkesle iyi anlaşcaz gibi duruyor :D
 15. Bu kategoriler arasında Ecchi olsun affetmem tabi gerçekten konusu iyi bir Ecchi bulduğumda onu da affetmem :D Ayrıca tesekkür ederim hosbuldum :)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.