Jump to content

Nones

Fiber Çevirmen
  • İçerik sayısı

2638
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

294

Nones kullanıcısının paylaşımları

1. Güzel bir tanıtım filmiydi. Merak uyandırdı. Animesini listeme aldım bile bu çıkana kadar idare edeceğiz artık. Teşekkürler.
  2. Nones

Üzüldüğünüz ve Sevindiğiniz Sahne

Clannad: After Story Tomoya ve Ushio ( baba - kız ) konuşması kesinlikle.
  3. Cevaplarda şaşırdığım o kadar çok anime ismi var ki şaşırdım bu duruma açıkcası. Bir çoğu türünün en iyileri üstelik. Herneyse. Şu sitede beğenmedim butonuna bastığım ve 1 puan verdiğim 2 anime vardır. 1- School Days 2- Tenshi No Drop Kendilerine sırf bir işi yarım bırakmayı sevmediğim için katlandım.
  4. Çizimleri eski, alışmak zaman alacaktır ama tamamlanırsa zaman ayırmayı düşünüyorum. Güzel bir tanıtım olmuş. Teşekkürler.
  5. Nones

Naruto Shippuuden Haziran 2014 Programı

Olmamalı bence. Burada Narutodan bahsediyoruz. Kaç yıldır sürüyor animesi. Sadık bir izleyici kitlesi var. Onları küstürmek yanlış. Ki yeni yeni güzel animeler - mangalar çıkıyor. Bu da sıralamalarda Narutoyu etkileyebilir. Neresinden bakarsam bakayım mantıklı bulamıyorum. Ben çok doluyum bu animenin aksamasında arkadaş. İçimi dökmüş gibi oldum biraz.
  6. Nones

Bu olsa gerek. http://www.turkanime.tv/anime-bolum/Naruto-Shippuuden-322-Bolum
  7. Nones

Merhaba ben yeniyim :d

Hoş geldiniz.
  8. Nones

Mangası ile animesi arasında nereden bakarsan bak 60 küsür bölüm farklı var. Bunu haftaya vurursak zaten 1 yılı kesinlikle görecek anime. Hatta 2016'yı dahi görebilir çünkü bu yıl mangasının bitmesi beklense de henüz tarihi belli değil. Yani, mangası yıl sonu bitse anime kesin 2016'yı görecek. Anime yetkilileri neyin kafasında merak içindeyim. Amaç Naruto'ya olan ilgiyi azaltmaksa bence bunu başarıyorlar.
  9. Nones

Hybrid Child Tanıtım Videosu

Ne insanlar nede robot ? Pek bir şey beklemiyorum açıkçası. Yani insan değillerse pek bir duygu beklememek lazım. Sevgiyle büyüme olayı garip geldi gerçi. Junjou Romantica ve Sekai-ichi Hatsukoi türlerinin en iyi 2 örneği bu yüzden inş. ben yanılırım güzel bir şey çıkar ortaya. Teşekkürler.
  10. İlk izlediğimde gözlerim dolmuştu. Bunu da severim.
  11. Nones

Size Göre En Güzel Kız Anime Karakteri ?

.
  12. Anime Adı: Kamisama no Memochou ( Tanrı'nın Not Defteri ) Anime Türü: Dedektiflik, Drama, Komedi, Seinen Anime Sayısı: 12 Anime Yapım Yılı: 2011 Tanıtım Video'su Konu- Hikaye Babasının işi nedeniyle sürekli taşınmak zorunda kalan Narumi Fujishima’nın son durağı şimdilik Tokyo’dur. Yeni okuluna başladığında kendisini sınıf arkadaşlarından soyutlayan Narumi, okulun çatısında kendi halinde takılmayı tercih eder. Yine bir gün çatıda takılırken sınıf arkadaşı Ayaka yanına gelir. Ayaka, Narumi ile arkadaş olur ve önce onu kendisinin tek üyesi olduğu bahçe işleri kulübüne üye yapar. Ardından yarı zamanlı çalıştığı ramen dükkânına götürür. Tuhaftır ki Narumi burada daha önce karşılaştığı bir olayda gördüğü üç kişi ile karşılaşır. Kendilerine “NEET” diyen (genel olarak tanımı okumayan – çalışmayan ve herhangi bir geliri olmayan, Japonya’da ise bunun yanında düşük maaşlı işlerde kısa süreli çalışan anlamına geliyor) bu birbirinden farklı üçlü Ayaka’nın yaro zamanlı çalıştığı ve Min-san dedikleri bir bayanın işlettiği ramen dükkânında takılmaktadırlar. En önemlisi ise ramen dükkânının yanındaki apartmanın üçüncü katında yaşayan Alice için çalışmaktadırlar. 12 yaş civarlarında olan Alice, mecbur kalmadıkça dairesinden çıkmamaktadır ve tam bir bilgisayar/hacker uzmanıdır. Kendisine de “Neet Dedektif” demektedir. Gördüğü bu tuhaf kişilikleri anlam vermeye çalışırken Narumi, kendisini istese de istemese de Alice’in yürüttüğü bir dedektiflik vakasının ortasında, üstelik Alice’in asistanı olarak buluverir. Karakter Resimleri : Değerlendirmem : Hikaye; Anime hikaye odaklı gidiyor 2-3 bölüm sonra farklı konular ele alınıyor. Tipik bir suçluyu bulma konulu gibi görünsede içerik açısından derin bence. İlk bölüm 48 dk sürüyor bunu belirtmek isterim. Fakat o kadar akıcı geldi ki bana nasıl bitiririm acaba bu dakikaları derken birden ilk bölüm sonlandı. Animede aksiyon da fazlasıyla yer tutuyor ama daha çok anlamlı sözler ve dialoglarla dram süslenmiş durumda. Esasen normal sıradan bir havası var animenin fakat insanda merak uyandıran konuları çok iyi işliyor. Animeye kötü diyebileceğim bir unsuru yok. Fakat bazen fazla uzun konuşmaları olabiliyor. Alice kızımız sürekli NEET dedektifliği ile ilgili aynı cümleleri kurması sizi biraz sıkabilir. Onun dışında gayet hoş bir tarzı var animenin. Karakterler ; Karakterler hoş. Fakat ben daha fazla bilgi isterdim karakterler ile alakalı. Alice neden yalnız ? Yada Narumi'nin aile yapısı özellikle çok kapalı. Ayaka ve abisinin durumu vs. Onun dışında karakter çizimlerini fazlasıyla beğendim. Özelliklede Alice'nin. Bu yaşta bu zekaya, kızın gözlem yeteneğine hayran kalıyorsunuz. Dile kolay NEET'in lideri gibi bir şey kızımız. Ayrıca söz konusu Narumi olunca bazı utanma sahneleri var Allahım mıncırası geliyor insanın Alice'yi. Çizim; Ben kendi adıma animedeki çizimlere hayran kaldım. Sade hoş bir anime tasarlanmış. İzlerken keyif almamak elde değil. Müzikler; Endingi özellikle çok başarılı buldum. Opening de çok hoş. Birde animenin arasında girilen ince tını şeklinde bir müzik var oda hoştur. Opening Ending Bu en beğendiğim olaylar açığa çıkarken arka fonda giren müzik. Genel Yorumum; Öyle çok farkı bir konuya yada türe sahip değil. Fakat hikayelerin akıcılığı, çizimleri ve müzikleri ile bu türü sevenleri tatmin edeceğine eminim. Size izlemek için 2 neden sunabilirim. 1. si kesinlikle Alice için izlenir. 2.si ise müzikleri gerçekten hoş. :) Animenin bölümlerinde geçen güzel cümleleri paylaşmak isterim. Birkaçı : " Bu dünyada var oluşumun nedenini sürekli aradım. Bilir misin ? Bu dünyada her 3.6 saniye bir çocuk açlıktan ölüyor. Aslında bu benim suçum. Daha güçlü olabilseydim, ölmekte olan çocukları kurtarabilirdim. Öyleyse, onların ölümünün sebebi benim güçsüz olmam. Savaşlarda ve afetlerde yüksek sayıda insanların ölmesinin sebebi, benim olacakları hesaplayacak kuvvetimin olmaması. Bunun için ben dedektif olmaya karar verdim." " Ölmüş ve yok olmuş kimseler için bir mana ifade eden meslek bu dünyada sadece iki tane... Yani, yazarlar ve dedektifler... Sadece yazarlar yaşananları hayaller içerisinde canladırabilir. Sadece dedektifler yaşananları mezarın içerisinden çıkartıp sözlere çevirebilir. Fakat, dedektiflerin mezardan çıkardığı bilgi, ezelden beri -Tanrı'nın Not Defteri'nde- olan bir bilgidir sadece. " " Ben NEET dedektifiyim. Ölülerin vekiliyim." "Ben bir NEET dedektifiyim. NEET olan insanlar bir şeyi yapamayan ya da yapmayan kişiler değildir. Sadece yöntemleri farklıdır." " Sen kanatları güçsüz ve uçamayan bir yavru kuşu bulduğunda -uçmaya yardım edeyim- deyip havaya fırlatıp kendi kendini tatmin eden bir tip misin ? " Biraz uzun tutmuş olabilirim. Umarım fırsat bulur animeye göz atarsınız. Beğeni sayısını yetersiz bulduğum için animeyi tanıtmak istedim. Kim bilir belki birilerinin dikkatini çeker izlediğiniz için memnun kalırsınız :)
  13. Kırmızı ile belirttiklerime katılmakla birlikte diğerlerinde haksızlığa uğradığı düşünüyorum :) Bir de bunun öven versiyonu var onu da okuyayımda kendime geleyim :)
  14. Ben, beğeni sayısı baz alınarak tamamlanmaya az kalmış animelere öncelik vermenizi öneririm. İşiniz zor kolay gelsin.
  15. Nones

En Son Bitirdiğiniz Anime?

To Aru Kagaku no Railgun: S
  16. Nones

Sailor Moon Crystal'den Tanıtım Videosu!!

Eskisi daha iyiydi o zaman :D
  17. Nones

Sailor Moon Crystal'den Tanıtım Videosu!!

Çizimleri bir garip geldi ya. Bu yıl sabırsızlıkla beklediğim tek seri. Mamoru, Haruka, Michiru, Setsuna ve Hotaru'yu da göreydik iyiydi. Teşekkürler.
  18. Nones

Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?

Gantz mı şiddet ve cinsellik içeren? Bende diyorum bu kadar kısa bir seri nasıl bu kadar ilgi topluyor. Tövbe ya :D Noragami sonradan bozuyor mu ? Şimdiden hayal kırıklığına uğradım şimdi. :S Teşekkürler yorumun için :)
  19. Nones

Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?

Gantz En çok izlenen anime listesinde ilk sayfada diye merak ediyorum açıkçası. Noragami Şu mavi gözlü çocuk için izleyeceğim sanırım :D Gintama İlgimi fazlasıyla çekiyor. Bleach Gerçi başladım ama devamını getirmedim. Araya başka animeler girdi. Listemi temizledikten sonra biteceğim ilk anime kendisi. One Piece En merak ettiğim anime kendisi. Naruto'dan bile iyi olduğu söyleniyor. Bu da merakımı körüklemiş durumda. Naruto sevdiğim anime listemde ilk 3'e giriyor çünkü. Bir ara rastgele bir bölüm açmıştım ama çizimleri itici gelmişti. Bleach bittiği an başlayacağım. Yani rahat 1 ay var başlamam için.
  20. Güzel bir çalışma olmuş. Teşekkürler.
  21. Herkes kadar bende animenin finalinde tatmin olmadım. Fakat 5 puanı da hak eden bir anime değil. İşleyiş sıkıntılı olabilir ama konusu etkileyici bir anime. Ben hiç hız kesildiğini hatırlamıyorum animede mesela. Birde Eren faktörü var. Daha doğrusu faktör olmaktan çıkan bir karakter. Nefretini, kinini taktir etseniz de laftan öteye geçmiyor bu da olumsuz olarak yansıyor. Ben animeye 10 vermiştim. O kadar heyecanlandırmıştı ki beni daha aşağı puana gönlüm razı olmadı. Bazılarınız haklı olsa da bazı noktalar çokta abartılacak kadar önemli değil. Mesela karakterlerin birbirine benzemesi bence çokta önemli değil bu animeye vereceğim puanı etkilemez. En azından bende etkilemez. Minimum bu animeye verilecek puan 7 olmalıdır. Ayrıca müzikleri etkileyici söylemeden geçmek istemedim. Müzikleriyle bütün olan anime bulmak çokta kolay olmuyor maalesef.
  22. Nones

Steins;Gate # Tanıtım

Hakikatten ilk 6 bölüm işkence gibiydi o kadar beğenisi, tavsiyesi olan bir seri nasıl sıkıcı olur diye bayağı bir kafa yormuştum. Sabret belki haklıdır bu kadar insan dedim öyle de oldu. Şuan izlediğim en favori serilerden birisi gözümde. İtiraf etmeliyim Okabe'nin gülüşüne hala gıcık oluyorum :D Onun haricinde gönlümde taht kurdu kendileri.
  23. Birde Sid'in hanım hanım bunlar benim yavrularım çıkışı vardı dinazora o sahnede yarılmıştım gülmekten :D
  24. Nones

En Çok Sevdiğiniz Film

Yüzüklerin Efendisi Serisi Genelde net değilimdir hiçbir konuda ama bu noktada fikrim sabit.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.