Jump to content

xylm

Üyeler
  • İçerik sayısı

13
  • Son ziyareti

xylm kullanıcısının paylaşımları

1. xylm

Frosty List Creator(TurkAnime.tv)

Ama listeyi ayırmıyor. Direk takip listesine basınca tamamladıkların izlemeyi sürdürdüklerin hepsini karışık atıyor. o yüzden yine bir işe yaramıyor. Mecburen tek tek eklemek gerekiyor....
  2. xylm

En İyi Aşk Hikayelerinin Yer Aldığı 10 Anime

Bunların üstüne Golden Time, Kaichou wa Maid-sama, Lovely Complex, Kimi no Iru Machi, Tasogare Otome x Amnesia, ve daha aklıma gelmeyen bir çok seri. Ama 1. sıradakini görünce şaşırmadım tahmin ettiğim gibi çıktı.
  3. xylm

Hikayesi En Derin Olan Animeler

Listede sadece hakkını veren iki anime var. -Steins;Gate -F.M.A 'dir. 1. sıradaki eyw güzel seriydi her hafta heycanla bekledik ama oradaki hiç biri Steins;Gate'deki kurgu içindeki kurguyu yenebilecek tarzda değildir. Yaklaşık 5 senedir anime izliyorum düzenli olarak, Steins;Gate'in yeri bende farklıdır. Her izleyişimde yakalayamadığım yeni şeyleri yakalıyorum ve o zaman daha da derinleşiyor konu. Hertürlü duyguyu yaşatan ve anime bittikten sonra genel çerçevede düşününce o kadar şeyi anlatmış ki, vazgeçmemeyi, arkadaşlığın dostluğun önemi, her nasıl birisi olursak olalım sevilmeyi kadar bizlerinde beklemediğimiz bir anda aşık olup sevebileceğimizi ve daha sayamayacağım bir türlü şeyleri işlemiş bir animedir. OVA'ları ve Filmiyle tüm kurguyu dünyasını alt üst eden seridir. Çoğu kişiye basit gözükebilir, onun sebebi ise düşünmeden öylesine bir anime izleme tayfasındadır veyatta beynin tıkandığı noktalardır. Her animeci tam olarak anlayamaz bu seriyi. Ayrıyetten filmi çıktığı senenin "En iyi Anime Filmi" ödülünü almıştır. İzlemediyseniz halen ne duruyorsunuz ? Bitirince tekrar tekrar dönüp izleyebilceğiniz o kadar sahne var ki anlatılmaz. Özellikle anime serisinin openingi ile moviesinin endingi efsanedir. Steins;Gate damarım tuttu kusura bakmayın Kısacası ; "El Psy Congroo"
  4. Baktım da genel olarak herkes aynı sahnelerde ya ağlamış ya duygulanmış. Angel Beats! İlk Iwasawa'nın 3. veya 4. bölümdeki gitarla söylediği şarkıda zaten gözlerim dolmuştu. Sonra kendisiyle konuştuktan sonra kaybolması, göz yaşlarımın dökülmesi... Yuzuru Onegai : : :(( Son sahne höngür höngür ağladım yalan yok.. Donten ni Warau 2014 sonbahar serisinden. Fakat o 7. bölüme kadar büyük kardeşi sevdirdikten sonra bize bağladıktan sonra, öyle bir sahne yok olamaz ya, anikiiii diye bağrışları zaten içimi parçaladı, sonra da konuşmasıyla dayanamadım bende ağladım animedeki herkes gibi.. Ano Natsu de Matteru Sonunda ağlatmıştı. Hiç beklemiyordum öyle olup gitmesini.. Guilty Crown İlk bölümden beri Inori'nin konuşmasına hareketlerine ifadelerine hastaydım zaten. Özellikle o şarkıları içten söylemesi beni benden alıyordu. Son bölümde Inori'nin buna doğru yürüyerek gelmesi sonra Shu'nun kollarındayken konuşmaları. Gözlerim doldu tutuyordum, Shu'nun haykırışını duyar duymaz koyuverdim zaten tutamazdım artık.. Clannad x Clannad : After Story İlk seride de ağladığım sahneler duygulandığım sahneler oldu. Hayalet olan kızın hikayesi çok üzmüştü beni. Sonrasında annemizin ölmesi. Sonlarda çocuğun babasıyla konuşması. Özellikle ağlamam gerektiği zaman banyoda ağlamam gerekiyormuş ki kimse görmücekmiş demesi çocuğun tamamen eritip bitirmişti. En çok ağladığım sahnelerden birisiydi herhalde.. Ano Hana Bunu izleyip de ağlamayan duymadım herhalde. Menmaaaaaa demem yeterlidir herhalde :((( Kimi no Iru Machi Bu seri beni psikopatlaştırmıştı. Tam dengesiz zamanlarımda izlediğim bir seriydi. Gecenin karanlığı ve sessizliğinde tamamen animeye konsantre olmuş şekilde izliyordum. O ilk bölümlerde arkadaş olduğu oğlanın onun için tokyoya gelen kızla beraber olduğunu öğrenmesi. O hastane sahnesinde hass.. çekmiştim. Sonraki bölümler zaten hep gözlerim doldu durdu birbirlerine bağırdıklarında birbirleri için nelere katlandıklarını gördükçe zaten tutamadım. Yan komşusu olan kızdan ayrıldığı bölüm de ağlamıştım. Bu seriyi izlerken nerdeyse bütün duyguları yaşattı depresyona soktu izlerken resmen. O kadar çok istiyordum ki kavuşmalarını. Ama ne acılar çektiler ne kadar yıllar geçti aralarından. Mangasını da okuduğumdan biliyorum. Sonunda kavuşmaları o sakura ağacının altında gitme, herşeye razıyım seninle demesi beni bu sefer mutluluktan ağlatmıştı. Herhalde en çok etkilendiğim animelerden birisidir bu. 1 hafta kendime gelememiştim. Onun etkisini şaka yok 1 ay çektim nerdeyse. O ay bir tane bile romantizm aşk olan hiç bir anime film vs izlemedim. Resmen depresyona sokmuştu.. Hal Hayatımda bu zamana kadar izlediğim en iyi movielerden bir tanesi. Sonunda ters köşe yapan, oha lan yok artık yok la bunu düşünmüş olamazlar diyebilceğiniz, ve Hal'ın yağmurlu sahnedeki o ağlaması o sahnenin verdiği duygu anlatamam ya. Öyle bir kaç damla gözyaşı değil bildiğin ağlamıştım o sahnede resmen.. Zaten izlerken çoğu yerlerinde duygulandırdı gözlerimi doldurdu. O sahne de patlamama neden olmuştu.. Çizimleri olsun gerek konusu karakterleri mükemmel bir movieydi. Mirai Nikki Yuno'nun durumu çok üzmüştü duygulandırmıştı beni. Sırf onun için her seferinde aynı dünyayı başka paralellikte oluşturuyor. Son sahne son bölüm ağlatmıştı zaten. Ya hayır olamaz demiştim. OVAlarını büyük heycanla açmıştım. Eğer kavuştuğunu veya devam niteliğinde bi ova yoksa kafayı yerdim. Allahtan korktuğum başıma gelmedi sonunda orayı parçalayıp sarılması felan çok etkilemişti beni.. Kyoukai no Kanata Son bölümlerine doğru iyi duygulandırmıştı. Ağladığım söylenemez ama gözlerim dolmuştu iyi etkilenmiştim. Steins;Gate x Steins;Gate : Fuka Ryouiki no Déjà vu Bu anime benim anime hayatımın başlarında gelir. Kesinlikle ve kesinlikle vazgeçemeyeceğim bir seridir. Yeri geldi güldürdü yeri geldi hüzünlendirdi. Çoğu sahnelerinde ağladığım olmuştu. Ama cidden çok ama çok etkilemişti. Özellikle filmiyle darmaduman etmişti beni. Filmini de izledikten sonra seriyle beraber bir düşününce , oha ya bunu da düşünmüş olamaz nasıl bağlandı ya gibi sorularla karşı karşıya kalıyorsunuz. Beni çok ama çok uzun bir süre etkileyen ve bitirmem yılı geçmesine rağmen halen openingini anime içinde çalan müzikler özellikle filmin endingini halen dinlerim.. Duygulandırmakta üstüne yok bu şarkının.. Daha olması lazım ama şuan aklıma gelmiyor. Profili açıp ordan bakarım izlediğim serilere. Editlerim burayı teşekkürler :)
  5. xylm

En sevdiğiniz anime müzikleri

Steins;Gate unutulmamalı tabi ki de :) En sevdiğim openinglerden birisidir.
  6. xylm

Ao Haru Ride Animesinin Yeni Reklamı

vaaaaaayyy demekki evlenmeden önceki nasıl karşılaştıkları aşık olduklarını anlatıcak. Filmi zaten on numaraydı. Filminde ağlamıştım. Çizimleri beni benden alan bir movieydi zaten. Animesi de çıktığını duyunca çok mutlu oldum şuanda :) Emin olun ki en iyi aşk animeleri arasına giricektir. Umarım filmi izleyenler ağır spoiler vermezler bu konuda -.-
  7. Tutturuuuuuuu ^_^ Çok sevindim yaaa. Kirisu'yu görmek için bile okurum. Umarım animesi de gelir
  8. xylm

En sevdiğiniz anime müzikleri

Abi opening denilince Guilty Crown ve Death Note'dan başkası aklıma gelmiyor. http://www.youtube.com/watch?v=PkXw1iBgzoY
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.