Jump to content

Megane-san

Üyeler
  • İçerik sayısı

192
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Megane-san reacted to Pøllux in İzlemiş Olmak İçin İzlediğiniz Animeler   
    Vampire Knight yazmış başka bir şey yazmamış nasıl aşağılamış :D  Sana göre süper olan anime diğerleri için iğrenç olabilir tabi ki. 
  2. Beğen
    Megane-san reacted to Amygirl in Fairy Tail'de en yakışan çift ?   
    Soru: " Fairy Tail'de en yakışan çift"... "Kim kiminle evlensin" falan değil. Serinin türü shonen olsa da elbette birbirlerine yakışan insanlar olacaktır...
    Benim cevabıma gelince Levy ile Gajeel... Erkek tsundereler beni öldürüyor :D Gerçi Levy de tsundere sayılır ama bence çok tatlılar :wub:
  3. Beğen
    Megane-san reacted to Sina in ( 12 / 12 ) Aldnoah.Zero   
    Ya Slaine nasıl desem hani biraz çogu insanın tabiri ile ezik oldugundan, bu bölümde bu tür şeyler yapacagını kimse tahmin etmemişti, hani gelen sinir dalgası da bu yüzden zaten. Bu tür hareketleri Inaho yapsa kimse bişey demezdi yani.  

Inaho basit düşünüyor herşeyi, sinirime gidiyor biraz. Hani duygusuz degil aslında, çogu yerde duygularını belli edebiliyor. Ama dedigim gibi benim için basit düşünüyor, hani olayın mantıgını kavramışsın ama sadece mantıksal düşünüyorsun, o tip karakterleri sevemiyorum nedense :D 

Ayrıca bu anime Romantizm degil, yani başından beri InahoxHime yada SlainexHime falan hiç düşünmedim, bu tür animelerde şu Prensesler genelde iki karakterin kişiliklerinin değişmesinde büyük rol oynuyor. Her ne kadar konu üçü üzerinde yoğunlaşsa da  

Bakalım slaine berserke bağlayacakmı. Bana öyle geliyor. 
  4. Beğen
    Megane-san reacted to Sina in ( 12 / 12 ) Aldnoah.Zero   
    Ve evet Slaine daha çok seviliyor Japonlar tarafından, ki bende seviyorum.
    Slaine'i Inaho'dan çok çok fazla seviyorum.
    Biraz ara verin çocuga.
    Hani Inaho biraz nasıl desem o kadar ilgi çekici bi karakter degil. İkidebir savaş için vesaire şeyleri sıkıyor insanı ne kadar güçlü olursa olsun. Çifte strandartçı ve çıkarcı. 

Yani Slaine'e çıkışmayın, biraz ara verin, Inaho prenses ile gününü gün ederken çocugun çekmedigi dert kalmadı. Ama gene bunu demem Slaine'in yaptıgı şeyi affettigim anlamına gelmiyor, sadece çıkışmayın hemen ona :D 

Bana nedense bu bölüm olanlar Hamatora'da ki Art'ın son bölüm yaptıklarını hatırlattı.
    Bu tür karakterlerin dünyaları hep kırık işte.
  5. Beğen
    Megane-san reacted to Fluart in Natsu ve Zeref ?   
    aşıklar birbirlerine ama erza aralarına giriyor.
  6. Beğen
    Megane-san reacted to Hikigaya-kun in High School DxD 3D Oppai Kapağı   
    Türkiye de olacak kapış kapış gitmezse ben intihar ederim. Ova da gelecek 2015'de zaten ooo iyi oldu iyi :) Tabii Türkiye de yok ondan boşuna sevinmeyin :D 
  7. Beğen
    Megane-san got a reaction from Sawakaze in Merhaba TürkAnimeTv Ailesi :)   
    Öncelikle hoşgeldin  :hi-onion-head-emoticon: . Psycho Pass,Code Geass,Ao no Exorcist ve Zankyou no Terror serilerini tavsiye ederim  ^_^ . 
  8. Beğen
    Megane-san reacted to Amygirl in Türkçe bir seslendirme ekibi mi kursak?   
    Ben çok güzel nanoş taklidi yaparım ha :D
  9. Beğen
    Megane-san got a reaction from Arenist in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Bir erkeğin dövüşten kaçmayacağı zaman bir arkadaşının hayallerine gülündüğü zamandır.-One Piece Usop

Eğer herkes delirirse ben normal biri olabilirim.-Pandora Hearts Vincent

Gülümsemek öldürdüğüm kişilere gösterdiğim saygıdır.Nasıl bir yaşam sürerlerse sürsünler ölüme giderken son bir kez gülümseme görürlerse huzur içinde gidebilirler.-Gintama Kamui

Ben sözüm için yaşayacağım. Bu yüzden sen de sözün için ol.-Gintama Sakata Gİntoki / Doromizu Jirocho

Teoriler sadece varsayımsal sözlerden başka bir şey değildir. -Steins Gate Makise Kurisu

Bu dünyada yalnızlıktan yana olan insanlar vardır ama yalnızlığa katlanabilen yoktur.-Fairy Tail Makarov Dreyar
  10. Beğen
    Megane-san reacted to Cold Dewil in Animelerin En Seksi Erkekleri Seçildi   
    Levi ne alaka la :blink: Takasugi yerine bencede Hijikata güzel olurdu...
    Ayrıca Where is the İchigo...Where is the Aizen...Where is the Kanda...Where is the Usui... <_<
  11. Beğen
    Megane-san got a reaction from Cувєя efsanedir. :) in Animelerin En Seksi Erkekleri Seçildi   
    Bu listeye Takasugi ve Gintoki'nin giripte Hijikata'nın girmemesine fazlasıyla şaşırdım ve üzüldüm -_- . Listede Hibari ve Sebastian'ın olduğunu gördüğüme sevindim. Pek bana göre bir liste olmamış. 
  12. Beğen
    Megane-san got a reaction from Cold Dewil in Animelerin En Seksi Erkekleri Seçildi   
    Bu listeye Takasugi ve Gintoki'nin giripte Hijikata'nın girmemesine fazlasıyla şaşırdım ve üzüldüm -_- . Listede Hibari ve Sebastian'ın olduğunu gördüğüme sevindim. Pek bana göre bir liste olmamış. 
  13. Beğen
    Megane-san got a reaction from Stairway To Heaven in Animelerin En Seksi Erkekleri Seçildi   
  14. Beğen
    Megane-san reacted to gok408 in Toei Animation World Trigger’ı da mı Batırdı?   
    One Piece'i Gintama yapımcılarının eline verselede Op uçardı.Yukardaki animeye bakılınca direk göze battıyor.
  15. Beğen
    Megane-san reacted to kawaii kereste in Anime müzikleri hakkında bir soru   
    farklı sebepleri var.

• ingilizcede daha iyi ifade edebileceği bi anlamı yakalamak.
    • japonca şarkı sözlerinde bi tür hece ölçüsü kullanıldığı için ölçüyü bozmadan anlamlı söz yazmak.
    • kafiyeyi sürdürmek için ingilizceden faydalanmak.

aslında bunların en büyük sebebi şarkılarda ve günlük dillerinde japoncayı kısıtlı kullanmaları. japonca film falan izlerseniz hiç bi animede duymadığınız kelimelere ve söz öbeklerine şahit olursunuz, sebebi bu. benzer bi durum türk dizilerinde de var.

şöyle bi örnek vereyim:

"To be continued" kullanılıyor nakaratta.

hem ölçüyü hem kafiyeyi sağlıyor, hem de sanıyorum japoncada anlam karşılığı tam olarak olmayan bi söz öbeği. türkçeye "devam edecek" olarak çevriliyor ama aslında "devam edene kadar" anlamına geliyor, belki de anlam olarak türkçede de tam bi karşılığı yoktur.

bunlar benim fikirlerim, japonlar milliyetçi olduğuna göre zevk olsun diye ingilizceyi dillerine alacak olduklarını sanmıyorum.
  16. Beğen
    Megane-san reacted to Oduncunun Çırağı in Zangetsu Gerçek Oldu   
    272 bölümdeydim kardeşim.Ayrıca renkler ve zevkler tartışılmaz.272 ye kadar sıka sıka izledm tam forma dönüşüyor diye ordada heyecanlanmadım yeter dedim bıraktım.
  17. Beğen
    Megane-san reacted to Berker51 in Animelerdeki en "garip" sahneler   
    NEEE?!!

Ouch!

Postalar Burada!!

Bop

Farklı Duygular İçerisindeyim!

Bugün iç çamaşırı giymedim diye farklı duygular içerisindeyim.
    Herkes!

Bir Numara Görmek İster misin?

U-S-A! U-S-A!

Yeniden dene, Noel Baba!

- Merhaba!
    - Oleyy! Bu Noel Baba!
    - Mutlu Yıllar!
    Nasıl Gözüküyor?

-Pekala. Nasıl gözüküyor?
    - Ayı!
    - Zevksizlik!

Süpriz!

Doğal Yastık…

Gizli Kamera

Gözlerim!

Dondurma

Güzel Açı

-Gü-güzel açı!
    Anime mantığı

Alıntı: Anitoryum
  18. Beğen
    Megane-san reacted to Songena in Tsukuyo [FC]   
    Keşke Fan Art olsaydı. :D :ph34r:
    Gintoki bana Tsukuyo da sana kalmış olurdu. :rolleyes: :ph34r:
    Neyse fc'yi daha fazla işgal etmiyim ben. :lol:Gören de anti fc deyim sancak. :D
  19. Beğen
    Megane-san reacted to Amygirl in Birisiyle Evlensen Hangi Animeden Olur   
    Kesinlikle Zaraki Kenpachi :rolleyes: her eve bir psikopat lazım :D gerçi evliliğimiz fazla sürmez yanlışlıkla beni öldürür o :P
  20. Beğen
    Megane-san reacted to Pingu in NeverMore Studios Anime Coverları Şimdi Anket Zamanı!   
    Anket sonuçlarına göre 1.Gintama Donten - 2. Tokyo Ghoul Dubstep - 3. Naruto Sign oldu. Coverlar solo gitaristimiz gelir gelmez coverlar hazır olacaktır ! :) Bu arada surpriz bir coverımız da olacak.. 

Ankete katılan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum!:)
  21. Beğen
    Megane-san reacted to Berker51 in Animeciler, Acaba Kaç Yaşındasınız ?   
    20 yaşındayım. 50 yaşıma geldimi düşünüyorumda ne tür animeler çıkar ozamana kadar acaba ve nekadar gelişmiş olur çizimler animasyonlar hikayeler ve çeviriler :D
  22. Beğen
    Megane-san reacted to Siesta in Suçluların Korkulu Rüyası 10 Efsane Dedektif   
    1. Sherlock Holmes

Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle tarafından oluşturulan Britanyalı hayalî dedektif kahraman.
    Doyle' un üniversitedeki profesöründen esinlenerek yarattığı özel dedektif, tamamen düşünce ve mantık için yaşar, gözlem gücünü sistematik bir biçimde geliştirmiştir. Aseksüeldir, çözecek bir problem bulamadığı zamanlarda zihni onu rahatsız ettiği için kokain ve morfin kullanır, kopernik teorisini kendi düşünce sistemi ile ilgisi olmadığı için bilmez, ama hangi külün hangi sigaradan düşmüş olduğunu anında söyleyebilir.
     "Kanunun diğer yanında yer alsaydım en başarılı suçlu olurdum" der. En büyük düşmanı Mortiary isimli bir "kötü" dür, en yakın ve tek dostu Dr. Watson 'dır.

2. Hercule Poirot

Hercule Poirot, Agatha Christie tarafından yaratılan, Belçikalı unutulmaz dedektif. Poirot, düzen hastası ve tutkunuydu. Bir çok vakayı da bu tutkusu sayesinde çözmüştür. 
    Cinayetleri olayları gözlemleyerek değil tanıklardan aldığı bilgiler doğrultusunda, kafasında bir olay örgüsü kurarak, koltuğuna oturup düşünerek çözer. Gerçekten bir stili var!

3. Thomas Magnum

80'lere damgasını vuran efsane dedektif : Magnum P.I. 
    Eski donanma subayı özel dedektif Thomas Sullivan Magnum, milyoner best seller yazarı Robin Masters tarafından Hawaii'deki malikanesinin güvenliğinden sorumludur ama  güvenlik testlerinin yanı sıra kendi özel dedektiflik işlerinide yürütür. Ama ne yürütmek!

4. David Addison

O efsane gülümsemesi ile David Addison, 1985- 1989 yılları arasında yayınlanan Mavi Ay dizisinin sempatik ve esprili dedektifi! 
    Olayları kendine has yöntemleriyle çözen Addison hepimizin içine dedektif olma arzusu düşüren ilk insan da olabilir.

5. Behzat Ç.

Behzat Ç. dizi karakteri olmadan Emrah Serbes'in "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" isimli romanında başroldü. Amirimiz, 1985 yılında Polis Akademisi'nden mezun olmuş, Cinayet büroda görev yapmakta. Ancak hizmet verdiği süre içerisinde almış olduğu cezalar nedeniyle hiç terfi edememiş hep başkomiser kalmıştır.

6. Mike Hammer

Efsaneleşmiş bir roman kahramanı; defektif Mike Hammer, Mickey Spillane tarafından yazıldı. Züppe değildir, kiralık değildir, serttir, ölüm kadar acımasızdır, hiç bir macerada kendi çıkarını düşünmez, adalet uğruna sürekli tehlikeye atılır, sonunda elli dolar artı masraflardan başka bişey almaz. Pardesüsü, fötr şapkası akıllarda kalmasını sağlayan bir diğer etken tabii...

7. Jules Maigret

Georges Simenon'un polisiye roman karakteri. Romanlarda komiser deyince akla ilk gelen isimlerden biri. Maigret cinayetleri psikolojik yönden çözer. Gayet sakin bir karaktere sahiptir. Çoğu esas karakterden farklı olarak evlidir. Eşi çok anlayışlı bir kadındır. Maigret her ne kadar evli de olsa, onun için önemli olan işidir. Bir soruşturmaya başladığı zaman ev, yemek, uyku hepsini unutur, melankolik bir şekilde soruşturmasını yapar.

8. Philip Marlowe

Philip Marlowe, Raymond Chandler tarafından Büyük Uyku ve Uzun Veda kitapları için yaratılmış bir roman kahramanıdır.  Nüktedan, sıkı içici ve sert dedektif görünüşünün altında, Marlowe oldukça derin düşünceli, felsefi, satranç ve şiirden haz alan bir kişiliği barındırır. Fiziksel olarak zarar görmekten sakınmadığı gibi meseleleri çözmek için kolay kolay şiddete başvurmaz. Ahlaki olarak doğruluğu seçtiğinden Büyük Uyku'daki Carmen Sternwood gibi femme fatale karakterlerinin oyununa gelmez.

9. Lord Peter Wimsey

Dorothy L. Sayers'ın yazdığı 40 kadar polisiye romanının baş kahramanı.   Birinci Dünya Savaşında yaralanmış. Yaradan başka savaştan elinde kalan, bir de sadık uşağı Bunter. 1920’ler Londra’sında, zengin ve soylu bir müzmin bekar olarak yaşayan Lord Peter’in en büyük zevki, ender bulunan kitap koleksiyonu yapmak. Bu konuda engin bir bilgisi de var. Zaten Lord Peter pek çok konuda bilgili. Tıpkı çağdaşı bir başka detektif, Sherlock Holmes gibi. Ama onun gibi kendine ve gri hücrelerine hayran bir tip değil. Holmes’tan çok önemli bir farkı da kadınları sevmesi, onlara güvenmesi...

10. Miss Marple

Listedeki tek kadın dedektif Jane Marple, Agatha Christie tarafından yaratıldı.. Jane Marple İngiltere'de küçük bir kasaba olan St. Mary Mead'de yaşamaktadır. Görünüşte sıradan yaşlı bir kadın gibi gözükmektedir ama aslında zekası ve sahip olduğu insan doğası ile ilgili bilgisiyle çevresinde gelişen cinayetleri İngiliz polislerini utandıracak kadar hızlı ve mantıklı bir şekilde çözümlemektedir. Ne harika.

Daha farklı bir test için;

Asıl kaynak;

23. Beğen
    Megane-san got a reaction from Kuralsiz in Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri   
    Verdiğin örneklerden bir kaçını izlemiştim ama bu kadar benzedikleri dikkatimi çekmemişti doğrusu :).

Bence Fairy Tail'den Gildarts ve One Piece'den Shanks görünüş olarak oldukça benziyor.

24. Beğen
    Megane-san reacted to Yato-san in Bir hayal ama adım adım gerçek olacak   
    Yoğun dalga üzerine kaldırılmıştır xdxdxd

25. Beğen
    Megane-san got a reaction from Pingu in NeverMore Studios Anime Coverları Şimdi Anket Zamanı!   
    Aralarından en sevdiğim Donten  ^_^ .
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.