Jump to content

Megane-san

Üyeler
  • İçerik sayısı

192
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Megane-san reacted to Pingu in NeverMore Studios Anime Coverları Şimdi Anket Zamanı!   
    Evet arkadaşlar artık sizin seçeceğiniz parçaları yapmak istiyoruz bunun için lütfen anketimize katılın.  :) //Anketten çıkacak ilk 3 parça için kayıt alınacaktır...

(Not: Ankete eklenmesini istediğiniz parçaları yazabilirisiniz.)

Anket sonuçlarına göre 1.Gintama Donten - 2. Tokyo Ghoul Dubstep - 3. Naruto Sign oldu

Önceki Çalışmalarımız : http://forum.turkanime.tv/topic/10185-nevermore-studios-anime-coverları/

Oylamada adı geçen parçalar

1- Naruto Shippuuden Opening 6

2- Bleach Opening 9 Velonica

3- Gintama Opening Donten

4 - Deadman Wonderland Opening

5 - NS Opening 1 Heros Come back

6 - Angel Beats Opening

7 - Angel Beats Ending

8 - Helsing Opening

9 - Elden Lied Opening Lilium

10 - Black Lagoon Opening 1

11 - Tokyo Ghoul Dubstep Opening

12 - Naruto Opening 15

2. Beğen
    Megane-san reacted to Evallark in Anime Dünyasında En İyi Gülüş   
    Yok yok dalga geçiyorum asıl burası. 

3. Beğen
    Megane-san reacted to Paprika in Eğer bir anime karakteri olmak isteseydiniz hangisi olurdunuz?   
    Sword art online - Asuna
    Vampire Knight - Yuuki (Tabii onun gibi gerizekalı seçimler yapmazdım)
  4. Beğen
    Megane-san reacted to Sina in Robin Williams WoW   
    Dostum güldürme hala o tür şeylere mi inanıyorsun? :D 
    Gerçekçilige dön lütfen, gerçek hayatta bu tür şeyler olur.

Hiçbir insanın iç dünyasında neler yaşadıgını bilemezsin işte. 
    Katılıyorum dediklerine, dünya gene önemli bir insanı kaybetti işte.
  5. Beğen
    Megane-san reacted to Phryne in ( 12 / 12 ) Aldnoah.Zero   
    Evet maalesef zaten başta da öyle okumuştum myanimelist te :D küçük bir ara olur bizim için de pek sorun olmaz diye düşünüyorum :D bunu nedeni stüdyonun sonbahar dönemi yeni yayınlayacağı animeleri düzene sokuyor olması olabilir :D Toplamda 24 bölüm olacaksa bir şekilde şikayetim yok. :D
  6. Beğen
    Megane-san reacted to KomşununOğlu in Japonya'nın Eksileri   
    Bunu foruma aylar önce anlatmaya çalıştım. Bir toplumu yaptığı hatalarla yargılayamazsınız ancak yapılan hatalar o topluma aittir. Diye.. Konu Çin'in ne kadar ezik olup Japonya'nın -resmen- üstün ırk olmasıyla ilgiliydi.
    Bu arada,
    İp man serisi de japonların Çin zulmümüne bir örnektir.
    Bu arada,
    Japonlar katanalarını savaş esirleri üzerinde denerlermiş.
    Bu arada,
    Tarihte binlerce çin savaş esiri maden ocaklarında uzun saatler çalıştırılmaları sonucu ölmüştür
    Ama gelin görün ki bu hiroşima ve nagazakideki masumların amerika tarafından katledilmesiyle açıklanamaz.
    Tıpkı Çinin bugün kardeşlerimize uyguladığı soykırım ve asimilasyonu açıklayamacağı gibi.
    Tıpkı zamanında Almanya tarafından soykırıma maruz kalan Yahudilerin bugün kardeşlerimize uyguladığı soykırım gibi.
    Tıpkı çerkes katliamı gibi balkan katliamı gibi.
    "Tıpkı Dersim katliamı" gibi.
    Ayıptır, zulümdür, cinayettir.
    Hiç bi toplumun yaptığı katliamın cezasını masumlar çekmemeli.
    Hiroşimada ödedi diyen arkadaş 'ateş böceklerinin mezarını" seyretsin. Orada bu borcu ödeyen katliamı yapanlar değil. Kadınlar, hastalar, yaşlılar ve en kötüsü de hiç günah işlememiş çocuklar..
    Yazsam kaç sayfa yazarım bu konuyu toplumun çok yanlış anladığını düşünüyorum.
    Yazacak çok şey var ancak düşünmeden dur bir dk adam haklı galiba demeden ön yargılarınızı yıkmadan okuyup yazacaksınız. Ama demek istediklerimi toplumca anladığımızda bunu bize anlatan düşman olmaz umarım.
  7. Beğen
    Megane-san reacted to Evallark in Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?   
    İşte benim de tam düşündüğüm bu. 

Benim abim çok fazla çizgi film izliyorsun hala, çocuk musun tarzı şeyler söyler ama geneli beni kızdırmak ve birbirimize dalaşmamız içindir. O yüzden pek sallamam hatta kendim bile gülerim. Annem ve babam da bugüne kadar laf söylemedi. Arkadaşlarımdan da çizgi film diyen olmadı. Açıkcası olsa da pek takacağımı sanmıyorum. Dalga geçen arkadaşım olsaydı bağlarımız pek sıkı olmazdı sanırım ama çizgi film dediği için değil dalga geçtiği için. Ben canım sıkıldığında çizgi film bile izleyebilen bir insanım. Elbette ki anime çok daha derin ama çizgi film ya da anime, ne dendiğinin bir önemi yok benim için. Sonuçta izlediğimin adı değil onu izlerken eğlenmem ve zevk almam önemli. Aslında takmamın ana nedeni başkalarıyla zıt düştüğümde karşı tarafa karşı biraz umursamaz olmamdan kaynaklanıyor.
  8. Beğen
    Megane-san reacted to AceleManga in AceleManga Çeviri ve Okuma   
    Bazı serilerin güncel sayılarını mümkün olduğunca hızlı sunma amacıyla aylar önce başladık. Editlere çok özenmiyoruz artık, arşivci arkadaşlara diğer grupları beklemelerini tavsiye ederiz. Yine de bizim çevirileri saklamak isteyenler, bir sayıyı açtıklarında sağ üstte Flash Okuyucu linkine tıklayıp, Disket sembollü düğme aktif olunca zip dosyası şeklinde alabilirler.

Naruto ile Bleach güncelleri verilmektedir, diğerleri bırakılmıştır. Mobilden bağlananlar için yeni sayılar Facebook sayfamızın albümlerine de yüklenmektedir.

Adres >> http://acelemanga.tk/
  9. Beğen
    Megane-san got a reaction from TheEnd in AnoHana 2015 Anime Filmi Duyuruldu   
    Ano Hana serisini seviyorum ama anlatılacak neredeyse hiç bir şey kalmadı. Bakalım nasıl bir film olacak.
  10. Beğen
    Megane-san reacted to Mileydi in İtiraf Köşesi   
    Bebem ilerde başına ne gelir bilinmez ama eninde sonunda kapacak biri seni bak buraya yazdım yıllar geçer bir gün aklına gelirse açar okursun Zeynep ablam demişti ah ahhh diye  :D

İnsanların %99 unun bilinç altında mutlaka bir aşk veya sevgi kavramı yatar yani bu ilk doğum anından gelen kucaklanma ve sıcaklık hissinden kaynaklanıyor bence (ana rahmine kadar gider bu yazı :ph34r: ) ne kadar inkar ederse etsin insan bir yerde sevilme ihtiyacı duyuyor burada asıl nokta ihtiyaç kavramı ayy çok derin şeyler bunlar beni aşar hem bu yaşa gelmiş evde kalmış birinden gönül tavsiyeleri dinlediniz bence dinlemeyin  :lol:

Konuya cevap olarak itiraf edecek bişeyim yok desem yalan olur ama neyi itiraf edeceğime karar veremedim  :blink:
  11. Beğen
    Megane-san reacted to Aksamov in Japonyadan şok eden karar!   
    İnernetten dizi, film izlemek kaç yıldır yasak acaba  :huh:
  12. Beğen
    Megane-san reacted to Amygirl in Anime İstek ve Önerileri   
    Gintamayı öyle ilk 30 bölümüne bakıp bhayal kırıklığına uğradım diyip bırakma bence.. Gintamanın komedisi çok değişiktir ya kendisini hemen alıştırmaz ama sonra izledikçe komedi tarzını mangakanın zekasını hayretler içinde izlersin.. Kendisini cidden tanımak isterdim :)
    Kısacası Gintama gelmiş geçmiş en orijinal animedir
  13. Beğen
    Megane-san reacted to Evallark in Kamisama Hajimemashita İkinci Sezon Ekibi Toplandı   
    Hakusensha'nın Hana to Yume dergisinin bu yılki 19.sayısında Julietta Suzuki'nin shoujo mangasındna uyarlanan Kamisama Hajimemashita animesinin ikinci sezon ekibini ve personelini yayınladı. Dergi ayrıca serinin ilk ana görselini ortaya çıkarttı. 

İlk sezondaki ekip aşşağıdaki kişilerle geri dönecek:

Shinnosuke Tachibana - Tomoe
    Suzuko Mimori - Nanami Momozono
    Nobuhiko Okamoto - Mizuki
    Daisuke Kishio - Kurama
    Hiroki Takahashi - Otohiko
    Akira Ishida - Mikage
    Junichi Suwabe - Kirihito/Akuraou
    Satomi Satou - Ami Nekota
    Shūta Morishima - Isobe
    Naoko Matsui - Onikiri
    Chika Ookubo - Kotetsu
    Vanilla Yamazaki - Narrator

Eski ekibin dönmesinin yanı sıra, seriyi TMS Entertainment'de Akitaro Daichi seriyi yönetecek. Junko Yamanaka karakter dizaynlarını sağlayacak ve ayrıca animasyon yönetmeni olarak görev alacak.

Dergi ayrıca yeni ekip üyelerinin listesini ve yayın tarihini Hana to Yume'nin, 20 Eylül'de Japonya'da çıkacak 20.sayısında duyuracak.

Manganın hikayesi babası onu terkettikten sonra evsiz kalan kız Nanami'yle başlıyor. Sadece Shintou Tapınağı mı diye kontrol etmek için kalmasına izin veren adamın evine gidiyor. Tanrı olan adam oracıkta konumunu ve youkaisini Nanami'ye transfer ediyor. Youkai'nin adı ise Tomoe ve Nanami ile ikisinin arasındaki sözleşme ancak tek bir yolla mühürlenebilir: öpücükle.

Suzuki mangayı 2008'de Hana to Yume'de piyasa sürdü ve Hakusensha 19.cildi 19 Eylül'de Japonya'da yayınlayacak. Viz Media ise 16.cildi Ekim ayında Kuzey Amerika'da yayınlayacak.

Seri zaten 13 bölümlük bir ilk sezona uyarlanmıştı ve Funimation Japonya'da seri yayınını sürdürdü. Funimation serinin Blu-ray ve DVD'sini 11 Şubat'da piyasaya sürmüştü.

Kaynak: Animenewsnetwork
  14. Beğen
    Megane-san reacted to DOLPHINFIVE in İtiraf Köşesi   
    ben lise balosunda hoşlandıgım kızla dansa kalkamamıştım o beni kaldırdı :D
    magideki "beni taşıyıcak birisine ihtiyacım var" olayı aklıma geldi :D
  15. Beğen
    Megane-san reacted to ofaruk3 in İtiraf Köşesi   
    Okul çıkışı sevdiğim kıza vereceğim defteri utancımdan veremedim :D Sonra arkadaşım dedi oğlum manyakmısın 1. dersten beri buna birşeyler yazıyorsun ve son derse kadar da elinden bırakmadın, üstelik tüm sınıfın da ilgisini çekti, seninle beraber defteri koruduk falan ama sen böyle son noktada vaz geçiyorsun. Dedi. Elimden çekti defteri aldı kıza götürdü :D Öyle sevgili olmuştuk işte. Hiç unutmam hayatımın en güzel anılarından birisiydi. Hele o son yol ayrımında kızın bana attığı bakış varya :D :D
  16. Beğen
    Megane-san reacted to RynerLute in İtiraf Köşesi   
    İnternette birilerine yazı yazarken bile utanıyorum. Asosyallik tavan. Fakat sosyal olmaya çalışıyorum. (Örnek A: burası)
  17. Beğen
    Megane-san reacted to free word in Kuroko no Basket Mangası Sona Erdi   
    275. Bölümü ile Kuroko no Basket Mangası Sona Erdi

Yayımlanmaya başladığı günden kendine sağlam bir takipçi kitlesi yarattığı şu güne kadar kimi zaman basketbol temalı diğer yapımlarla karşılaştırılıp, eleştirilmiş; kimi zaman da gerek olay örgüsü, gerek çoğu kimsenin favorisi olabilecek öne çıkan karakterleri ile sevenleri için spor temalı yapımlar içinde ayrı bir yere sahip olmuş Kuroko no Basket, 2008′de Weekly Shonen Jump’ta başladığı yolculuğunu derginin 40. sayısındaki 275. bölümü ile tamamladı. Weekly Shonen Jump dergisinde Kuroko no Basket’in bitişi öncesi resmi bir açıklama yapılmaması ve manganın yaratıcısı Tadatoshi Fujimaki’nin de benzer şekilde konu ile ilgili konuşmaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.
    Manganın 275. bölümünün yayımlanmasının ardından internete sızdırılan son sayfa ilk başta şüphe uyandırıp hayranları paniğe sürükleyen ya da “sadece dedikoku” olarak nitelendirilen bitiş haberinin gerçek olduğunu gösteriyordu. Sayfada Kuroko no Basket’ten desteğini esirgemeyen tüm takipçilere mangayı okudukları için teşekkür edildi ve ” Lütfen mangaka Tadatoshi Fujimaki’nin yeni projeleri bekleyin.” ifadesi yer aldı.

Kuroko no Basket 275. Bölüm Son Sayfa
    Son bölümün son sayfasındaki açıklamanın bahsettiği bir diğer şey, aralık ayında çıkacak Next Jump’a bir “mucize”nin eşlik edeceği haberi oldu. Bahsedilen mucizenin ne olduğu bilinmez iken bunun Kiseki no Sedai’ye (Kiseki Japonca mucize anlamına gelmektedir.) dair bir gönderme olup olmadığı ise internet ortamında dönen spekülasyonlar arasında yerini aldı. Kuroko no Basket’in şimdilik bu görüşler üzerine verdiği tek cevap yine son sayfada hayranlardan daha çok detay için takipte kalmaları istemek oldu.
    Kimileri bu sonun yeni bir başlangıç olabileceğini ve manganın geri dönmesi gerektiğini savunsa da; şu noktada 275. bölüm ile sona eren seri için hiçbir şey tahminden öteye gidemiyor. Ayrıca Kuroko no Basket’in sonu olan 275. bölümün, Weekly Shonen Jump’ın efsane basketbol serisi Slam Dunk’ın sona erdiği 276. bölümden sayı olarak bir eksik olması da bahsetmeden geçemeyeceğimiz bir diğer nokta.

2012 yılında almaya başladığı tehdit mektupları ve mektulara iliştirilmiş olan zehirli hidrojen sülfit sıvısı yüzünden zor günler geçirmiş olan mangaka Tadatoshi Fujimaki, 2013 yılında tüm suçların arkasındaki isim Hirofumi Watanabe’nin yakalanmasıyla bir nebze rahatlamıştı. Bu noktada neredeyse iki yıl boyunca mangakaya nefes aldırmayan Hirofumi Watanabe’nin, verdiği maddi ve manevi zararlar için hapse mahkum edilmesinin hemen ardından manganın da sona ermesi trajik bir rastlantıdan ibaret olsa gerek.
    Yapımın her biri yirmi beşer bölüm olmak üzere iki sezondan oluşan animesi, özel ve OVA formatındaki bölümleri bulunurken üçüncü sezon haberi de bu yıl mayıs ayında gündeme gelmiş ve seriyi ekranlardan da takip eden pek çok kişiyi sevindirmişti. Önümüzdeki sene ekranlarla buluşacak yeni sezonun, 275. bölüm ile sevenlerine elveda diyen hikayeyi tamamen kapsayıp kapsamayacağı merak konusu.

Weekly Shonen Jump bu yılki 39. sayısında Kuroko no Basket’i kapağa taşımıştı.
    Kuroko no Basket’in vedası konusunda siz ne düşünüyorsunuz?
    Kaynak:AnimeFantastica
  18. Beğen
    Megane-san reacted to MorriganVEX in Küçük Roller, Büyük Etkiler...   
    Avatar:The Last Airbender'daki lahana satıcısı

19. Beğen
    Megane-san reacted to ShiroYuu in Küçük Roller, Büyük Etkiler...   
    Gintama : Shouyou Sensei

20. Beğen
    Megane-san reacted to kenanckmk in Japonca'ya İlk Adım   
    Japonca'nın temellerinden biri olan Hiragana ve Katakana Hece Tablosunu paylaşıyorum arkadaşlar.

21. Beğen
    Megane-san got a reaction from Yabus in AnoHana 2015 Anime Filmi Duyuruldu   
    Ano Hana serisini seviyorum ama anlatılacak neredeyse hiç bir şey kalmadı. Bakalım nasıl bir film olacak.
  22. Beğen
    Megane-san reacted to uchiha009 in Karışık Çizimlerim.   
  23. Beğen
    Megane-san reacted to Morgion in Geri döndüm   
    Forum baya değiştiğinden yeni üyeler çok olduğundan yeni bir tanışma başlığı açayım dedim. Sevdiğim çoğu üye forumu bırakmış umarım yeniler eskileri aratmıyordur.  Eskisi kadar aktif olamayacağım. Foruma rağbet artsın diye de eskisi gibi tartışmaya açık başlıklar açmayı düşünmüyorum, arada yazarım şimdiden iyi forumlar. 
    Yeni üyeler için Adım Yiğit çizerim zenciyim yada olmak istiyorum, bana ne düşünüyosan odursun dediydiler   :mellow:
  24. Beğen
    Megane-san reacted to Rassvet in Yorozuya - OtakuTürk ~ Gintama Çeviri Grubu   
    Gintama 488 - Hayat ve Ölüm Afroları

yayınlanmıştır.

Bölüme ulaşmak için buradan devam!

Yorumlarınızı bekler ve keyifli okumalar dileriz!

25. Beğen
    Megane-san reacted to ereyiz in Magi Sinbad no Bouken OVA 2. Bölüm   
    http://ereyiz.weebly.com/anasayfa/magi-sinbad-no-bouken-2-bolum

Magi Sinbad no Bouken OVA 2. Bölüm çevrilmiştir. İyi seyirler. 

http://divxplanet.com/sub/s/333951/Magi.html
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.