Jump to content

Megane-san

Üyeler
  • İçerik sayısı

192
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Megane-san reacted to Zhao Yun in Merhaba!   
    Merhaba, ben Yavuz. 16 yaşındayım. Anime izlemeye başlayalı bir yıl oldu forumaysa yeni kaydoldum. Forum türü sitelerde pek aktif olmasamda en azından bir üyeliğim bulunsun dedim ve bugün hesabımı açtım. Tekrardan merhabalar, iyi forumlar dilerim.
  2. Beğen
    Megane-san reacted to Amygirl in Japonyadan şok eden karar!   
    Anime bir görsel sanattır... Sanat üzerinden para kazanılan bir dünyada yaşamamız zaten çok üzücü...
    İnsan bir hayal kuruyor ve bu hayalini çizime döküyor.. Milyonları peşinden sürüklüyor... Bu paradan daha önemli bir şey.. Keşke gerçek sanatçıların eserlerinden herkes ücretsiz yararlanabilse de sanatçının hakkı maddi anlamda başka yollardan çözülse :(
    O kadar güzel bir manga... Animeye çevriliyor... Sonra çok tuttu bu çok satar diye ek bir senaryo sokuşturmak mangakanın hayal gücüne baştan hakarettir zaten... Animeyi yapan şirket telif hakkı nedeni ile hakkını arar bizim bedavaya bulup izlediğimiz animeler etik değildir zaten.. Benim dediğim şey şu... Bu karar tüm dünyada başarılı şekilde uygulanırsa biz bir çok yeni animeden mangadan faydalanamayacağız. Bu bizden çok o sanatçıya zarar.. Çünkü onun hayal gücü bizlere ulaşamayacak ve biz onu ve hayal gücünü taktir edemeyeceğiz. Eser yaratanın psikolojisi ile düşününce böyle.. Tabi bizim yaptığımız da anime,şirketindeki emek verip mangayı animeye dökenlere saygısızlık amacımız o olmasa da. Keşke ülkemiz kanalları bu sanata onu satın alıp sevenleri ile buluşturacak kadar değer verseler :(
  3. Beğen
    Megane-san reacted to Cold Dewil in Japonyadan şok eden karar!   
    Bir bakıma Japonlarda haklı.Sen animeni tasarla et yayınla,OST için antlaşmalarını yap,manga tasarla çiz yayınla,belli bir kazanç kazanmaya çalış sonrada bu başka yerlerde bedava olarak yayınlansın.Bizde bile sinemada koca koca yazıyor "Yasal Uyarı " diye.
    Heee takan var mı ?
    Yok sonuçda burası Türkiye :ph34r:
    Orası ayrı mevzu ama sonuçda ama sen ister anime izle ister film,dizi İnternetten programlarla indirdiğin zaman zaten yasal birşey yapmış olunmuyor.
    Türkiyede bulunan sitelerin kapatılması yada yasaklanması gibi bişey de mantıksız geliyor.Adamlar zaten dünyada o kadar siteyle meşgul anime izleme yayınlama sistemi tam oturmamış ülkemize arkadaşın dediği gibi piyasası oluşmadan zor el atmaları.
  4. Beğen
    Megane-san reacted to bluegrass in Japonyadan şok eden karar!   
    bir çok manga sitesi mangaların telif hakkını almadan, hatta omangaları çevirip düzenleyen scans gruplarının izni olmadan mangaları yayınlıyor ve de bundan çok da iyi para kazanıyorlar.mangafox ve mangareader bunların başında hatta yanlış hatırlamıyorsam ikisi de aynı kurucuların sitesi.tabiiki emeğe büyük bir saygısızlık ama bizim durumda bir istisna olmalı  :P mağlum ülkemizde manga ve anime durumu iç açıcı bir seviyede değil böyle böyle kapatılır giderse siteler nereden izleyeceğiz  :(  
  5. Beğen
    Megane-san reacted to Ondou in Fan Art   
    Yeni çizim yapmaya başladım.Biraz tavsiye verebilir misiniz??

Yeni Güncelleme:02.04.2015//

6. Beğen
    Megane-san reacted to Kaxell in Manga Akademisi: Bölüm 2 Çıktı! + Sorularınız&Sorunlarınız   
    Sıfırdan Başlayanlar İçin Manga Akademisi: Bölüm 1 (8.52 Mb)
    İndirme Linki
    /Alternatif: TIKLA
    Sıfırdan Başlayanlar için Manga Akademisi:  Bölüm 2  (7.20 Mb)
    İndirme Linki 

/Alternatif: TIKLA

DUYURU:
    Bu konuda sadece  sorularınız yer alacaktır. Ben ya da DHspark arkadaşım en kısa sürede sorularınızı cevaplandıracağız.  

Manga akademisi, her ay turkanime.tv e-dergi ile çıkacaktır. Çıktıktan bir hafta sonra, bu konuda indirme linkini bulabilirsiniz. 
     "Manga Akademisi 2. Bölüm" türkanime.tv dergisinde Temmuz sayısında yer alıyor! Eğer dergi ile beraber okumak isterseniz  BURAYI TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz. (sayfa 94-151 arası)

Lütfen ILK yorumu okumadan cevap yazmayınız.

Eğer çeviri işinize yaradıysa "Beğen" butonuna tıklamanız motivasyonu arttıracaktır. :)

+Ekstra: Sevgili Zeynep Ablam 4 tane birbirinden güzel imza yapmış, aynı şekilde dgraymantr arkadaşımdan bir tane imza istemiştim, beş imzayı da sizlerle paylaşmak istedik. Hazırlayanlara teşekkür ederiz. 

Papillon:

dgraymantr

7. Beğen
    Megane-san reacted to eXt in Ao no Exorcist [FC]   
    Günlük bonus :D

8. Beğen
    Megane-san got a reaction from free word in Ao no Exorcist [FC]   
    Bende birkaç tane gif ekleyeyim :)

9. Beğen
    Megane-san reacted to eXt in Birini animeye başlatırken ilk hangi anime izletilmelidir ?   
    İlk olarak FMA yada Death Note sonra daha ağır dramlı şeyler.Dramları izlerken empati

seviyesine bağlı olarak etkilenmeye başladı mı,zaten bağımlılık seviyesine kendisi ulaşır.

Her koşulda kişide biter olay tabi   :ahaaah-onion-head-emoticon: 
  10. Beğen
    Megane-san reacted to slimjack in Anime izlemeye başladıktan sonra hayatınızda olan değişiklikler.   
    Valla biz bi gidelim oraya Japonya değil tüm dünya tanır bizi..  8)
  11. Beğen
  12. Beğen
    Megane-san reacted to 0nLin3 in Saç Tarzını Beğendiğiniz Anime Karakterleri. (Kız/Erkek)   
    Bu herifin saç jölesi bittiğindeki hali :D

13. Beğen
    Megane-san reacted to Amygirl in Saç Tarzını Beğendiğiniz Anime Karakterleri. (Kız/Erkek)   
    Bayan olarak kesinlikle Michiko Malandro :) Disney yapımı gibi çok hoş görünüyor :D

Bir kimono ve geleneksel Japon saç kesimi bir kadına bu kadar mı yakışır : xxxHolic ten Yuuko

Erkek olarak da sürpriz spoiler içine :D

Ek olarak :

14. Beğen
    Megane-san reacted to Paprika in FanClubs Açmadan Önce Okuyun ( Kurallar güncellendi)   
    Beyaz saçlılar FC olmalı bir tane ya :D
  15. Beğen
    Megane-san reacted to doganoz in Yahari Ore No Seishun Love Come Wa Machigatteiru 2. Sezon Duyuruldu   
    Daha sonra ayrıntıları açıklanacak olan animenin 2. sezonu 9. light novelle beraber duyuruldu. Bakalım Hikigaya Hachimandan daha ne dersle görecek ve ne tür felsefi sözler duyacağız.

Kaynak : Myanimelist
    link : http://myanimelist.net/forum/?topicid=1147499
  16. Beğen
    Megane-san reacted to ♠Misaki♠ in Yaoi Fc (+15)   
    Beni de alın desem bile 1 yılla kaybediyorum  :dying-onion-head-emoticon:  :crying1-onion-head-emoticon:
  17. Beğen
    Megane-san reacted to Nikkitta in Yaoi Fc (+15)   
    I'm heree  ^_^  :wub: 
    Sonunda adalet  :lol: 
    Kısa sürede yeni üyelerin de geleceğine eminim  -_- 
    Hayırlı uğurlu ve bol üyeli olsun FC miz  :lol: 
  18. Beğen
    Megane-san reacted to ♠Misaki♠ in Yaoi Fc (+15)   
    Oleyy  :hell-yes-onion-head-emoticon: Hoş buldum  :)
  19. Beğen
    Megane-san reacted to Nikkitta in Yuri FC (+15)   
    Bence de "Yuri Fc" olabiliyorsa bir "Yaoi Fc" de olmalı  -_-  
    Üyelerini merakla beklediğim FC niz hayırlı olsun der yaoi üyelerinin sizi geçeceğini belirtir ve giderim  :lol:
  20. Beğen
    Megane-san reacted to Mileydi in Yuri FC (+15)   
    pehhh tipik erkek  <_< çok şeyler yazarım kan çıkartırım forumda  :D bizim yaoilere laf ederken iyi  sizin yuriler laf edince tüüü kaka  -_- kınıyorum seni Mert kın kın kın  :D neyse iyi takılmalar size sevgili yuri sever animeci arkadaşlarım  B) çok saygılıyım çokkk  :ph34r:
  21. Beğen
    Megane-san got a reaction from ♠Misaki♠ in Günün Fotoğrafı   
  22. Beğen
    Megane-san reacted to Songena in Yaoi Fc (+15)   
    Yaoi'yi açıklamadan sadece resim atmak istiyorum. :D Yaoi'yi Junjou Romantica tanıtımıyla tanmak isteyenler için linkimiz gelsin.

Yaoi'yle ilk tanıştığım an olur. 
    Kurucu: Songena (Eski nicki yazasım geldi. :D )
    Yaoi animeler:
    http://www.turkanime.tv/anime-turu/Yaoi
    Özel üyelerimiz:
    Cувєя Yaoi Elçisi. 
    MSempai (Beni Yuri FC'a eklediği için küçük jestim(!)... )
    ohmy34 Kulübün yazarı. :lol:
    Bu da ff: http://ohmy34.blogcu.com/
    Hakuro Hazare Özene bezene attığı swf li yorumu için...
    Üyeler:
    Ilithyia
    ♠Misaki♠
    sanzu
    Yuki-chan
    Nikkitta
    Witch.
    Mileydi
    jans09
    Michishi
    Haruka
    ~fankafa
    Cholota
    -Melody-
    sanzu
    siwona
    Kalika
    Sena.UZUMAKİ
    ARE-YOU-SURE
    AnimeLove43
    Zez
    tubiş :)
    Sullen
    FuneraireS
    Filia
    Nones
    Nones,
    h3n4
    Ancaks
    nemesiss
    sonruya
    badiparmak
    Koala
    britomartis
    Annalisa
    Vologirl
    Witch
    Pelin-chanง︡'-'︠)ง
    Hei's Sister
    Evallark
    1456ha
    Victuuuri
    Arcangelo

Resimler:

Son olarak yakışıklı yaoi karakterleri oleey.
  23. Beğen
    Megane-san reacted to Hikigaya-kun in Hikigaya Fansub   
    ÖNEMLİ DUYURU!

Kimseyi kırmak istemiyorum, tamam herkes çevirimizi yorumlayabilir onada birşey demiyorum.  Fakat hakaret ederseniz bende hakaret ederim yeter arkadaşlar GOOGLE TRANSLATE İLE ÇEVİRİ YAPILMAZ kimden duyduğunuzu bilmiyorum yada bunu kimin uydurduğunu gelip sitede saçma saçma küfür edenler özelden skype'dan olsun her yerden sövenler arkadaşlar amacınız nedir? İngizcenize güveniyorsanız lütfen siz çeviri yapın ve biz izleyelim biz sizi yorumlayalım bu tür yorumlar bakalım hoşunuza gidicek mi. Bizi sevmeye bilirsiniz fakat her çevirinin içinde çevirmenin emeği vardır. Dxd inglizceden çevirlmedi ispanyolca ve birazda japonca'dan çevirildi başınada kocaman yazdım bölümü izlemeden bir yorum yapmayın buradan herkese söylüyorum beni DP ilgilendirmez kırmızı yeşil fark etmez benim için bu yüzden bana istediğinizi diyebilirsiniz. Burada bir emek var tamam kimse kötü yapmak istemez bu işi DP'ye altyazı atıyorsam insanlar sadece pc'ye indirip izlemek istedikleri içindir.  Yazı fontlarına gelince beni bilgilendirirseniz ben zaten düzeltirim böyle lüzumsuz şeylere gerek yok. 

Üstte yazanlardan yanlışım var ise özür dilerim ve hala bana küfür etmek isteyen varsa buyursun etsin ama sadece bana fansubuma değil.

İyi forumlar.
  24. Beğen
    Megane-san got a reaction from Harpy in Anime İstek ve Önerileri   
    Corpse Party vahşet var ama pek duygusal denilemez 
  25. Beğen
    Megane-san reacted to kaskas123 in En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?   
    hellising
    fairy tail
    d-gray man
    naruto
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.