Jump to content

DHspark

Üyeler
  • İçerik sayısı

645
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

19

DHspark kullanıcısının paylaşımları

1. Arkadaş ne Arslan Senki'ymiş ya çıksa da izlesek, bir FMA eder mi? Mangakaya saygım var ama fantastik bir animeden çok tarihi konulu anime gibi duruyor -_-

2. DHspark

One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)

Trafalgar Law'a Olum Law nedir senin olayın kardeş? İntikam mı alıyorsun yoksa kendine eziyet edilmesini mi seviyorsun, işkence meraklısımısın ben anlamadım. Halbuki Sabody takım adalarında o kendinden emin sakin duruşun ve elinle yaptığın o cool hareketle, "ODAAA!" değişinle falan bana işte bu, bu adamda iş var, gelecekte denizin çok büyük korsanlarından biri olacak dedirtmiştin. Ama son manga bölümünden sonra bence öl yani, ölmen herkes için daha hayırlı gibi zaten Dof tarafından ikinci kere ölümden beter hale sokuldun.Bu mudur yani hayatını kurtaran adam Rosinante ye olan intikam borcunu ödeme şeklin? İlk Kaidou ya öldütme planları yapıyorsun, şimdi Luffy üzerinden konuşuyorsun Hasır Şapkalar pes etmez yok efendim gününüzü göreceksiniz falan. Cık cık cık... Ayıp ayıp. Hani senin tayfan? hani senin gücün? Bu geçen iki yılda hiç mi yeni bir numara öğrenemedin de böyle aciz durumlara düştün. Yahu bir de D. lerden birisin be utanmaz herif. O ismin hakkını ver hakkını! Bak senin neslinden çıkan Luffy e adamın yaptıkları ortada, bak senin neslinden çıkan Kid e BİGMOM a kafa tutuyor, onun bölgelerine saldırıyor. Umarım kalan bölümlerde düzgün bir duruş sergilersinde şu vasat korsan halinden çıkarsın yoksa seride One Piece'nin doldurma karakterlerden biri olacaksın benim için.
  3. şimdi benim fikrim şöyle her hiakye film yapılmaz. Oturur insan bakar bir Shingeki no Kyojin'e arkadaş bunca devler var, duvarlar var, atlamalar zıplamalar tonla efekt var. Sen Japonya sın. Ben Japon sinemasını, oyuncularını falan az çok tanırım daha önce böyle fantastik bir filmleri yok, böyle çok efekt kullanılan bir filmleri yok. Niye böyle bir işe kalkıştınız anlamadım. Kılıçla dövüş efektleri olarak en iyi yapımları sonlarda çıkan Rurouni Kenshin filmidir onuda Warner Bros yapımcılığıyla yaptılar zaten. Haydi diyelim kafaya koydun yapacaksın peki kabul ama bütün oyuncu kadrosunu Japonlardan seçersen baştan kaybettin demektir. Çünkü Eren Jaegar bir kilometre uzaktan baktığında bile asya uyruklu olmadığı belli, kumral mavi gözlü bir karakter. Zaten duvarın ardındaki şehirlerde karışık bir halk yaşıyor yani her türlü renkte faklılıkta insan var(yani orjinal hikayesinde öyle) hatta Mikasa nın bir asyalı olduğuda vurgulanıyor animede, sen kalmışsın tüm oyuncuları Japonlardan seçiyorsun falan yani olmaz bu iş. Ha dersin ki "ben işi efektle kurtaracağım", ben bu sene Hobbit in bile efektlerinde hayal kırıklığına uğramışım daha iyisini yapabilme ihtimalleri nedir? Fragmanda da öyle ahım şahım bir şey yok. Hiç beklenti içinde deiğilim açıkcası
  4. DHspark

Japonya'daki Okuma Yazma Oranı

Japon insanları aşırı çalışkan ve disiplinli bir toplum. Gerek çalışırkenki disiplinleri gerekse tükettikleri besinlerin çoğunu balık oluşturduğu için içlerinden zeki insanlar çıkıyor. Balıktaki omega 3 ve balık yağları zihin geliştirici özellikleri olduğu zaten bilimsel olarak keşfedilmiş bir şey. Amerka 3. dünya savaşı sıralarında Japonları durdurmak ve savaşı tamamen bitirmek için atom bombalarını attı. Çünkü Japonlar çok ısrarcı bir devletti ve büyük bir darbe almasaydılar müttefikleri Almanya savaştan çekilse bile onlar savaşa devam edeceklerdi. Bir işi başarma konusunda gözleri o kadar karadır ki kamikazeler bunun en önemli ispatı. Kamikazeler yani canlı bomba gibi patlayıcı dolu uçakları, içindeki pilotlar bilerek düşman uçak veya gemilerine çarparak patlatıyorlardı. Yani kararlı ve çalışkan bir topluluk hem japonlar hem de almanlar kaybettikleri savaşlarda ağır yaptırımlara uğratılsalar bile kısa zamanda tekrar güçlenmişler ve ekonomilerini sağlamlaştırmışlardır. Bu onların işlerini iyi yapmaktaki kararlılıklarını ve çalışkanlıklarını ortaya koyar. Öyleki bugün biz bile bir araba alacaksak Alman ya da Japon araba olursa daha iyi bir tercih yaptığımıza inanırız. Tabiki kötü taraflarıda var ama hayranlık duymasamda çalışkanlılarını takdir ediyorum. Keşke bizim toplumumuzda bu kadar çalışkan bir toplum olabilse. Ayrıca okuma yazma ile ilgili zorunluluk geldi, eğitim bir lüks olmaktan çıktı ileriki zamanlarda Türkiye de o rakamlarda bir okuma yazma oranına ulaşır.
  5. DHspark

MangaYatta Çeviri Grubu

Manga çeviri ekiplerine hep destek tam destek :) tüm emekleriniz için teşekkürler, umarım hedeflerinize ulaşır el attığınız serileri tez zamanda çevirirsiniz. Kolay gelsin ;)
  6. Yarın Sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum, inşallah herşey gönlünüze göre olur.

7. heh heh :D ilginçmiş gerçekten. OP Japonya da gerçekten çok seviliyor yani kalkıp anime karakteri üzerine senaryo yazıp dizi yapmak da başlı başına bir cesaret örneği ama bana farketmez OP olsun taştan olsun açıp izlerim tabi altyazısı çıkarsa :)
  8. DHspark

evet öyle bir durumda Ceasar zehirlenir. Kairoseki şeytan meyvesi gücünü tamamen bastırır. Yani Kairosekiye temas eden kişi vücutsal olarak normal bir insana döner. Ama örneğin Kairoseki takmışken bir şeytan meyvesi kullanıcısını kurşun atarak falan öldürememe ihtimali var çünkü güç seviyesine göre çok güçlü biriyse (haki, kişisel dayanıklılık ve irade vb güçlerin devreye girmesi ile) Kairosekiye temas halindeyken bile öldürülmesi çok zordur.
  9. En çalışkan üye mi? *-* Demeyin öyle ama ağlarım bak (yeni fark etti)

10. DHspark

Merhabalar

Hoşgeldin foruma :) Umarım iyi vakit geçirirsin. :good-job-onion-head-emoticon:
  11. DHspark

Bleach FC

arkadaşın biri geçenlerde "yahu bir Bleach FC ye girde iki paylaşım yap be adam" diye beni rencide etmişti -_- bu paylaşımlar ona ve biliç severlere gelsin o zaman B) ya ben ara sıra bir ninjanın sessizliğiyle girip ne var ne yok diye kolaçan edip çıkıyorum buraları :D hatta göz atasan abla 8. takım kaptanı olarak beni göreceksin
  12. DHspark

Bleach FC

arkadaşın biri geçenlerde "yahu bir Bleach FC ye girde iki paylaşım yap be adam" diye beni rencide etmişti -_- bu paylaşımlar ona ve biliç severlere gelsin o zaman B)
  13. DHspark

aynen bunların hepsi olabilir doğru söylüyorsun, Kaidou smile fabrikası yok edildi meyveleri gelmedi diye işe dahil olabilir ki olacak gibi de görünüyor zaten, Sanji tarafına gelirsek bence yani daha çok bir teori benimkisi, Big Mom un adamları Sanji ve gemideki tayfa üyelerini kaçırdılar ( Sanji kolay lokma değil ama dev gibi bir gemi askerdi gelenler) kaçırıp Big Mom un adasına götürecekler, bundan sonraki arc ta tayfanın geri kalanını kurtarma operasyonu gibi geçecek hatta kurtarma ekibine Bartolomeo, Cavedis ve Samurai adamda katılacak zaten Big Mom Balıkadam adası arc ının sonunda meydan okumayı kabul edip Luffy çağırmıştı gelip bul beni diye :) eğer böyle olursa gelecek arc da süper olur ancak Oda Sensei Sanji yi biraz eziyor gibi yani güç açısından biraz daha ön plana çıkarması lazım Zoro gibi. Yani Sanji orada tayfayı koruyamazsa resmen Sanji nin eksikliği gibi görünecek olay Bencede çok emek verdiği bir arc oldu kesin süprizleri vardır daha ama iki yonkou nun birden adaya gelmesi küçük bir ihtimal bence sonuçta bu adamlar Yonkou, oldukları yeri hemen terkedecek yer değiştirecek adamlar değiller ayrıca sürekli takip ediliyorlar, öncelerden hatırlarsınız Beyaz Sakal'la Shanks in buluşması çok büyük olay olmuştu hatta donanma falan toplanıp tedbir almışlardı. Belki smile fabrikası çok önemli olduğundan ve meyve ticareti kesileceğinden Luffy gil gittikten sonra Doflamingonun işini bitirmek için gelebilir Kaidou.
  14. DHspark

bende şaşırdım :huh: pek tarzı değil böyle kısa kısa tutmak ama açıçası okurlar için iyi oluyor hem dövüşlerde iyi gidiyor :D Zoro - Pica ve Sabo - Amiral kapışmaları var sırada ama ben yinede şüpheliyim çünkü böyle dövüşleri tek tek Hasır Şapkalar ve yanındakiler kazanacak sonra hop Luffy de Doflamingo yu yenecek falan böyle olursa çok fazla sıradan olur zaten Alabasta sezonuna çok benzeyen bir sezondu üstenne bir de bu olursa çok sıradan durur bu sezon, bence hala bir kaç süpriz saklıyor Oda sensei öyle basit biteceğini düşünmüyorum bu sezonun. Sezonun sonuna doğru olaya bir Yonkou da dahil olabilirmiş gibi geliyor bana :blink:
  15. DHspark

Bleach FC

Bedricim, beni de kaptanlara 8. kaptan (Hachibantai Taichou) diye ekler misin forumumuzun en yakışıklı ve karizmatik üyesi
  16. DHspark

One Piece Ayda Bir Ara Verecek

Oda, dünyanın en çok kazanan mangakalarından biridir hatta bazı volume lerde ( sezon) sattığı mangalardan TL hesabına çevirirsek 2.000.000 TL kazandığı olmuş. Bunun üstüne anime,oyun,oyuncak vb. sektörlerde üretilen OP ürünlerinden dünya kadar telif hakkı paraları geliyor yani adam manga çizmeyi bıraksa yedi sülalesi onca parayı yer yinede bitmez, bildiğin para basıyor. Bir röportajında "Benim manga çizmeye devam etme sebebim OP sonunu çizmek istememdir" demiş. Yani bugün çizmeyi bıraksa kimse bir şey diyemez. Ama bunca hayranını-okurunu yüz üstü bırakmak istemiyor, manga sanatına olan saygısından ve OP dünyasına olan bağlılığından dolayı bu işi yapmaya devam ediyor. Şöyle diyebilirsin yaptığı şey doğru değil bu işin belli bir disiplini var her ay sürekli bir hafta çizmese bu iş daha da uzar sezonlar bitmek bilmez, evet haklısın ama ne olursa olsun kimsenin bu adamı dövmek gibi bir lüksü yok. Ya okumayı bırakırız ya da boynumuzu büker, çizmeye devam edip, seriyi bitirmesi için temennide bulunuruz.
  17. DHspark

Manga Tartışma

böyle bölümler One Piece de oluyor ama nadir oluyor. Çok hoş bölümdü. Dövene dövülene, sövene sövülene saygı duyduğum, karizmatik repliklerle dolu bir bölümdü. Zaten replik işi diğer tüm sanatlarda olduğu gibi mangada da çok önemlidir. Dövüşler yavaş yavaş bitiyorlar sona gelmeye başladık bakalım neler olacak O_O
  18. Ben öyle kolay kolay şaşıran biri değilim ama forumdaki bazı değerli insanlar beni çok şaşırtıyorlar, öyle böyle değil baya şaşırtıyorlar gerçekten :/

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Toprakezgi

Toprakezgi

Kim o değerli insanlar ?

3. DHspark

DHspark

bende meraklı nerede kaldı diyordum -_- bilmesen çatlarsın zaten

4. Grkmvc

Grkmvc

Değerli insan kısmını üstüme alındım.

19. DHspark

Oyun Fikri

çok teşekkürler :) bu çok iyi oldu :good-job-onion-head-emoticon: eş zamanlı etkileşim olayı çok iyi olur, arkadaşlar böyle oyunlarda çok çekişirler, mesela arkadaş ekleme olur oyunda eklenen arkadaşların o an oyunda olup olmadığını gösteren bir sistem olur ona göre maç teklifi yapılabilir, baya bir tutulur o şekilde olursa, yoksa bota karşı oynamanın bir espirisi yok gerçekten
  20. DHspark

Oyun Fikri

şimdi mobil apayrı bir konu. mobilde yine tercihim ilerlemeli oyunlar hatta bazı oyunlar var tüm kullanıcıların kayıtları var ilk 10 listeleri falan var. Bu onları sürekli oyunda tutuyor listeye girme çabası puanını yükseltme çabası falan. mobil spor oyunlarını severim ben mesela basketbol oyunları var potaya atma oynları örneğin real basket onun dışında firikik oyunları oynanır her zaman eskinin oyunlarıda bence tekrar geliştirilebilir örneğin bir snake bir tetris bir space öyle küçümsenecek oyunlar değildir ama muhtemelen onlara yeni versiyon yapılmıştır. candy crush saga gibi olacak mobil oyun dediğin çok basit ama insanı kendine çekiyor, oynadıkça oynayasın geliyor. Böyle ilerlemeli hoş oyunlar her zaman ilgi görür oynanır. ama karışık olmayacak, çok karmaşık olan mobil oyunlar pek tutmuyor. hatta bu eski atari oyunlarını keşke mobil oyun olarak yapsalar hem insanların bildiği sevdiği, çok oynadığı oyunlar hem de çok sağlam, eğlenceli oyunlar. Bazen şu circus vardı adını yanlış hatırlamıyorsam, bir palyaço atlayıp zıplıyordu keşke olsada oynasam diyorum :D
  21. DHspark

Oyun Fikri

şimdi dostum ne desem bilmedim, oyun zevki herkese göre değişir. Ben mesela CS dışında silahlı oyun sevmem hiç ısınamadım Battlefield, CoD gibi oyunları hiç oynamadım. Zevk alamıyorum sürekli önüne çıkan karakterlere ateş ediyorsun falan, zaten oyun ne yapacağını söylüyor, bir çekiciliği yok bir strateji yada yetenek falan söz konusu değil bence ama kalkanlı kılıçlı stratejili savaş oyunlarına bayılırım örneğin Age of Empires en sevdiğim oyunlardandır. tam bir strateji oyunu, gelişiyorsun, ordunu kuruyorsun, savaşıyorsun falan bunu birde gerçek tarihe bağlamışlar güzel bir oyun onun biraz daha özelleştirilmişi multiplayer oynanabilir mesela, tek karakter olacaksın eğitim falan görevler alacaksın savaşacaksın, gelişeceksin falan öyle bir oyun oynarım. Şimdi herşeyde olduğu gibi oyunlarda da hikaye önemlidir. Bir kurgusu olacak oyunun, cezbedecek insanı, karakterleri tanıyacaksın falan yani yoksa önüne geleni öldür dur öldür dur genç nesil nasıl hiç bıkmıyor anlamadım. ama sanıyorum oyun teknolojisi çok hızlı gelişiyor, gelecekte simülasyon oyunlar yaygınlaşacak, oyun konsolleri gelişecek, artık oturduğun yerden mause tıklatmasından öte elindeki konsollerle hareketli olarak oynanabilecek oyunlar artacak şimdi bile var böyle oyun konsolleri ama oyun olarak çok çeşitli değiller.
  22. 47 ronin var mesela, bir yıl önce filmide çıktı. Japonların en ünlü efsanelerinden biri. Bir tür feodal dönem var ve efendileri öldürülen bir grup samuray isyan ediyorlar savaşlar dövüşler falan baya ünlü bir efsane yani Bir de Meiji döneminde eski düzeni isteyenlerle yenilikçiler arasında çok kanlı savaşlar oluyor. Karşı taraftaki önemli adamları öldürmek için samuraylar tutuluyor yani bir nevi kiralık katiller. Bunlar çok iyi kılıç ustları. Ünlü anime Rurouni Kenshin de o zamanın samuraylarından esinlenerek yapılan bir karakter. Bunun dışında Japonya nın yerel dini var Şinto. Bu din göre doğadaki her şeyin bir ruhu var bu ruhlarada kami deniliyor hatta çoğuna tapınak yapılıyor ve yiyecekler sunuluyor falan buna çok animede rastladım mesela hatırladığım Noragami var :)
  23. DHspark

Para, Mutluluk Getirir Mi?

Nasıl harcayacağını bilirsen getirir.
  24. Evet arkadaşlar AnimeKomedi'de 10. sayıyı da geçenlerde sizlerle paylaştım ve geri kalan 26 komedi çalışmasından en beğenilen hangisi bulmak için bir anket yapma fikri vardı her zaman aklımda. Geride kalan 26 komedi çalışması içinde tam 13 popüler animeye ve bu animelerin bazı karakterlerine dayanan çalışmalar oldu. Anime tutkunlarına atıfta bulunan, kendi tasarladığım karakterlerle yaptığım çalışmalar ve eğlenceli mini seriler oldu. Şimdi mikrofon sizde :P sizin en beğendiğiniz AnimeKomedi çalışması hangisi buyurun seçin :D Anime Komedi de çalışması yapılan animeler *One Piece *Naruto *Bleach *Fairy Tail *Death Note *Shingeki No Kyojin *Sword Art Online *Kuruko No Basuke *Kaichou Wa Maid-Sama *Full Metal Alchemist *Pokemon *Great Teacher Onizuka *Kaptan Tsubasa ÇALIŞMALAR (1)Kim Lan Bu Uçağın Pilotu! (2)Yachiru'nun Evi (3)Talihsiz Gün (4)Çok Pişmanım Teyze (5)Sanji & Kuroko (6)Yeni Kaptan (7)Nakil Öğrenci (8)Korku Duvarın Ardında Belirir (9)Naruto'nun Hayali (10)Fan Club's (11)Süper Animeci Özellikleri (12)Çalar Saatler (13)Çizgi Gözler (14)Anime Life (15)Luffy & Natsu (16)Uchiha Kardeşler (17)İchigo Bir Resim Paylaştı (18)Winter is Coming (19)Haber Ekibi Yollarda-Geçmişten bir Kahraman (20)Saç Şampuanı Reklamı (21)Ah Şu Mangakalar (22)Sapık Dörtlü (23)Aşkın Gücü (24)Animeci Aşıklar Bölüm 1 (25)Animeci Aşıklar Bölüm 2 (26)Animeci Aşıklar Bölüm 3 FAN FİCTİON KOMEDİ DÜKKANI Facebook : DarkHall Manga
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.