Jump to content

DHspark

Üyeler
  • İçerik sayısı

645
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

19

DHspark kullanıcısının paylaşımları

1. DHspark

Bu gün hangi Manga'yı okudunuz?

Vinland Saga. Çok hoşuma gitti manga. Bir viking hikayesi :D film gibi vallahi hikayede çizimlerde çok hoş...
  2. DHspark

Türkfanfiction.net (Yarışma Var)

öncelikle amaçlarını uğraşlarını takdir ettim. böyle boş duran, çok konuşan, sürekli eleştiren insanlar yerine çalışan emek veren ve üretmeye odaklanmış insanlara hayranım, onları hep destekliyorum. Bende belki bir şey yazar gönderirim diye düşündüm yalnız bu FF kuruluşu kitap ve dizi üzerine bir FF anime ile ilgileri yok. Üzerinde durdukları kitap ve dizilerden izlediklerim-okuduklarım var ama çok sarmadı beni açıkçası :ph34r:
  3. Sevgili arkadaşlarım nihayet bitiriyorum yeni projeyi bir tür karakter tasarım projesi, yarın örnek iki karakterin tasarımı yaklaşık 17 sayfa manga ile beraber yayınlayacağım, AnimeKomedi de ise gelecek hafta yeni bölüm paylaşacağım artık biraz canlanma zamanı -_-

4. DHspark

Karalamalarım :) ; güncellendi

eline sağlık güzel olmuşlar hızlıresimden yüklüyorsun ya orada forumlar için direk link var onu kopyalayım spoiler içine alırsan resim direk forumda görünür. Öneririm :)
  5. DHspark

Dizi yapıyoruz! Anime ve Mangadan Dizi Olur Mu?

bizim ülkemizde oyuncu yok manken var oyuncu olmak isteyen oyuncu olamaz doğuştan uzun boylu güzel tenli iyi görünümlü olması lazım. eee ama yetenek? ne yeteneği burası yetenek ülkesi değil biz tozları hep halının altına süpürürüz önemli olan gerçekten temiz olması değil temiz görünmesidir. Bir Tom Hanks'in bir Morgan Freeman'ın yakışıklı olmasalarda mükemmel oyuncular olduklarını sinema sanatı için yeteneğe ihtiyaç duyulduğunu bu ülkede anlatamazsınız. Her yıl Miss Turkey birincisiyle dizi anlaşması yapılır buralarda sanatçıya yeteneğe saygı yoktur. Onun için kendimizi kandırmayalım bu ülkede ne filmi ne dizisi reklam bile çekilmez.
  6. DHspark

Film Yapıyoruz! Hangi Anime veya Manga Film olsun?

mangakalar ve anime yapımcıları hikayeleri, karakterleri ve sahneleri istedikleri gibi abarttabildiklerinden çok uçuk noktalara kadar götürebildiklerinden bir sınırları yok ama film işi çok sıkıntılı bir iş diyelim yapmaya kalktın mecbur animasyon ekleyeceksin yeşil ekranı falan devreye sokacaksın film severler bu konuda çok acımasız animasyonda ufak bir eksiklik olsun gerçekçi olmasın gömerler o filmi örnek veriyorum son hava bükücü avatar ı yapmaya kaktılar hala eleştiriler oluyor o filmle ilgili, diğer taraftan Rurouni Kenshin filmini çok iyi aktarmışlar böyle bir örnekte var. fantastik öğeler doğa üstü güçler sinemaya zor aktarılır belki teknoloji çok çok ilerlediğinde olabilir onun dışında Hayao Miyazaki reizin son bir iki filmi romantik komedi animeleri falan ve kılıç veya dövüş sanatları üzerine olan çok abartılmamış animeler sinemaya aktarılabilir.
  7. DHspark

Hangisi?

Bizim oralardan metro hattı geçmiyordu. Çok kullanmıyordum metroyu neyse ilk defa metroya bindim 5-6 yıl önce, ayaktaki bir bayana yer verdim. Gençti ama ayakta kalmıştı erkeklerin içinde hani bir şey olduğundan değil yerimi vermek istedim. Herkes bana öyle bir baktı ki dedim bu nedir arkadaş daha önce hiç yerini veren adam görmediler mi? Herkes takdir etti resmen aziz ilan edildim torunuma bir okuyuver diyen teyzeler hayır duası isteyenler :D abartmıyorum cidden, metroda yer vermek çok büyük işmiş gibi sanki, sonra dedim ki kendi kendime zaten olması gerekenin adı iyilik olmuş ülkemde ne yapalım arkadaş. Huyumdur yaşlılar(orta yaşlılar dahil) ve bayanlara her zaman yer veririm. Eğer metrodayken yerini size veren genç yakışıklı bir adamla karşılaşırsanız muhtemelen o benimdir B) :P Animelerdeki duruma gelirsek eğer bir gurup insan feda edilip çok daha büyük bir topluluk kurtulacaksa ve başka bir yolda yoksa feda edilir kanısındayım, tabi asıl mesele bu kararı verebilmek, her adamın verebileceği karar değil o kararlar, dünya acımasız herkezi kurtaramayız malesef :mellow:
  8. Vinland Saga gibi bir manganın nasıl animesi olmaz arkadaş O_O şu anime şirketlerini hiç anlamadım -_-

9. Abla iyiki doğdun iyiki varsın nice mutlu, huzurlu ve sağlıklı senelere.. bugün ev taşıdım pek oturamadım bilgisayar başına ancak yazabiliyorum. Hediye olarak resim çizeceğim senin için biliç temalı, bedri başkanada çizecektim istemedi kısmet sanaymış :P . Canım ablam nice senelere inşallah :cheer1-onion-head-emoticon: :dong-onion-head-emoticon: :angel2-onion-head-emoticon: :happy-birth-day1-onion-head-emo
  10. Çok yakında bitecek olan yeni TürkAnime projesiyle ilgili küçük bir spo atayım şuraya http://i.hizliresim.com/LoXLqb.png

11. DHspark

Armin’in Seiyuusundan Cevap Geldi

seiyuu su erkek demiş çok mu olay yani mangaka ne derse odur. Karakter onun, tasarlayan isim veren o sonuçta. Kız dediyse kızdır.
  12. DHspark

Abi bu adam çok kawaii...

çıkışta gel tarzı böyle okul önüne kız tavlamaya gelen işsiz güçsüz rahatsız edici topluluktan süper bir çete animesi çıkar böyle çeteler, özel üyeleri, güçleri, dövüşleri falan :D ben lise çağımdayken böyle armutlar çok vardı ortada hala vardır gerçi :D Bir de şu toriko varya gurme animesi işte onun kralı Türkiye de yapılır yemek kültürü bu ülke kadar gelişmiş çok az ülke var. Japon kardeşlerim gece gündüz balık yiyorlar gurme animesi yapıyorlar ya abi bırakın bunları gidin suşinizi yiyin, adanadan baklavadan iskenderden bihaber insanlarsınız <_<
  13. DHspark

Luffy VS Zoro Animasyon Çalışmam

öncelikle eline sağlık güzel olmuş :) birde bu animasyonu daha detaylı şekilde yapmak mümkün mü? yani çizgi adamlar şeklinde değil orjinal çizimlerle
  14. DHspark

One Pice Anime Geyik

ben son sezonu biriktiriyorum , 36 bölüm olmuş, balık adam adasınıda biriktirip izlemiştim haftadan haftaya 20 dk bana hitap etmiyor. Ama mangayı güncel okuyorum. Örneğin; big mom un gemisi gelince big mom içinde mi değil mi diye tereddütte kalmıştım mangada, animesi geçen gün çıktı baktım sanki değil gibi animede de net birşey yok ama balık adam adasındaki iki adamı varlar gemide bakalım ne olacak
  15. Bu aralar shounen türü bir manga projesine başlamış bulunmaktayım sevgili dostlarım, umarım güzel bir şey çıkacak ortaya *-*

1. quincy

quincy

Keşke ifşa etmeseydin.İfşa etmek için erkendi yav

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Kolay gelsin, siz yaparsanız kesin güzel projeler ortaya çıkar..:)

3. DHspark

DHspark

:) teşekkürler, güzel çalışmalar var yolda

16. güzel forumun güzel insanları selam olsun sizlere geri dönmüş bulunmaktayım :)

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. DHspark

DHspark

hoş bulduk kardeşim :D

3. quincy

quincy

Hoş geldin başkan nerelerdesin :P

4. DHspark

DHspark

vayy bedri başkan hoş bulduk :) buralardayım işte sen nerelerdesin :P

17. DHspark

ANİME KOMEDİ 12.08.2014 (9)

hem güzel yorumlarınız hem de hoş temennileriniz için teşşekürler :) beğenmenize sevindim takipte kalın ^_^
  18. DHspark

Değerli yorumlarınız için herkese teşekkürler. Beğenmenize sevindim :) . Bilmeyenler için konunun altındaki linkten önceki Anime Komedi çalışmalarına ulaşabilirsiniz. Mangaka uyarlamaları sadece dikkat çeken bazı şeylerden çizdiğim çalışmalar tabiki %100 doğru olma ihtimalleri yok, Muhakkak Kishimoto Sensei'nin kafasında Madara'nın ölümü ve Naruto'nun sonu hakkında fikirler vardır, Kubo Sensei'nin mangaya Bleach ismini koymasının bir açıklaması vardır ve Oda Sensei nin isterse kaşık kaşık meyvesi yapabileceğini ve bunu da garip göstermeden bizlere okutacağının şüphesi yok, bunlar sadece komiklik öğesini ön planda tutan canlandırmalar, derinlemesine bakarsanız işin eğlencesini kaçırırsınız :) eğlenmenize bakın. Eren & Ezgi gelecek sayıda ki 3.bölüm son çalışmaları olacak bir nevi final diyebiliriz :) Çizim olarak tabiki çizime dikkat ediyorum ama aşırı değil, eğer her sayfa için ayrı ayrı çizim kalitesini yükseltirsem çok emek ister ve çok vakit alır. Yani bundan daha iyi çizemediğimden değil tembelliğimden çizim kalitesi böyle ama yinede yeterli olduğunu düşünüyorum. @Lordrakengard şöyle açıklayayım, eğer saç bir kaşın üzerini kapatıyor diğerini kapatmıyorsa suratın simetrik görünüşü bozulmasın diye kaş saçın altındaymış gibi çizilir, eğer kaşlar çizilmezse alın ile gözler arasındaki mesafe artacağından yine orantılı bir yüz ifadesi tutturulamaz. Manga çizerler kaşların çizilmesinin önemli olduğunu düşünmüşler ve böyle bir yol geliltirmişler ama bu söylediğim tüm çizimler için geçerli değil bazı gerçekçi çizim tarzıyla çizilen mangalarda kaşlar saçın altında kalıyorsa çizilmez. Manga çizim konusunda 2 yılı aşkın bir tecrübem var, yani yaklaşık iki yıldır manganın en kolay evresinden en zor evresine kadar çoğu konuda bilgi ve tecrübe edindim. her zaman aceleye getirmemek için ağırdan aldım ve AnimeKomedi de belki manga çizim işime bir ön ayak oldu, Bir komedi mangası hikayesi taslakları hazır, bazı hususi işlerimi hallettikten sonra o çalışmaya başlayıp Türk Anime TV de sunmayı düşünüyorum. Tabi mükemmel bir çizer olduğumu asla söyleyemem benim için çizimin çok önemli olduğunu kabul etsem de kurgu önce gelir. Çalışmalarımda da kurgu çizime göre ön plandadır. Manga konusunda aklıma gelen çok güzel bir proje var, gelecek sayıda bunu sizlerle paylaşacağım. Tekrardan yorumlarınız için teşekkürler. Takipte kalın :good-job-onion-head-emoticon:
  19. DHspark

Değerli yorumlarınız için teşekkürler beğenmenize sevindim :) yavaş yavaş kendi çizim stilimi bulmaya başladım ayrıca eren ve ezginin sırt sırta oturdukları yeri iç bir yardımcı resime bakmadan doğal bir şekilde kendi kafamdan çizmiş olmam benide cesaretlendirdi. Belkide artık manga çizmek için zaman gelmiştir. Çok güzel hikayelerimde var kafamda, bakalım :) mangakalar ilk önce Kishimoto sensei ile Madara canlandırması aklıma geldi sonra dört mangakayıda çizeyim derken hepsiyle ilgili bir şeyler buldum ama güzel oldular gerçekten :D Kirito ve uzun saçları hakkında aklıma çok şey geliyor ama neyse insaflı davranıyorum, şimdilik bu kadar, hem SAO ile ilgili hiç çalışmam yoktu bu da ilki olmuş oldu. Ayrıca isimlerini bazı arkadaşlardan aldığım Ezgi-Eren hikayesinde garip şeyler oluyor :D ilk bölümde fairy tail tokası diye kurguyu yaptım Ezgi de kendine Fairy Tail kolyesi almış o vakitler denk geldi, bu bölümde anime izleyecekleri üzerine kurgu yaptım onlarda yakınlarda beraber anime izleme planları yapmışlar medyum olabilme ihtimalim var :D bari piyango rakamlarını falan tahmin etsem yemişim ezgiyle ereni, yemişim aşklarını ya :P @ Siesta evet Clannad animesiydi izleyecekleri anime iyi yakalamışsın :)
  20. DHspark

SAO II de 6. bölüme geldi, az çok Kirito' ya alıştım ama hala saçlarını öyle yapma fikrinin yanlış bir fikir olduğu konusunda ısrarcıyım :D çizim konusunda, tabi ki çalışmaları çizerken aynı zamanda çizimim gelişiyor ama işin aslı birinci bölümdeki çizimide ikinci bölüm gibi çizerdim malesef tembellik ettim çok uğraşmayı gözüm yemedi açıkçası, bu çalışmaları baya geciktirdiğim için özür anlamında çizim kalitesini arttırdım bu sefer :ph34r: beğenmene sevindim teşekkürler :) Diyorum ki arkadaş bu Ronour kim :D Ayhan isim değiştirme hızına hayranım benim sadece 3 isim değiştirme hakkım var sende maaşallah :D beğenmene sevindim kardeşim teşekkürler :) mangakalar fikri aklıma geldiğinde bende çok gülmüştüm, sabırsızlanmıştım çizmek için, mangakaları çok iyi çizemesemde iyi ki anlatmak istediğimi anlatabilmişim . Beğenmene sevindim teşekkürler :)
  21. DHspark

http://forum.turkanime.tv/topic/10454-manga-akademisi-b%C3%B6l%C3%BCm-2-%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1-sorular%C4%B1n%C4%B1zsorunlar%C4%B1n%C4%B1z/ burayı önerebilirim. Ben ve bir arkadaşım manga dersleri ile ilgili çalışmamız, her ay dergide yayınlanıyor 2 bölüm çıktı panelleme, perspektif konularına çok var ama gelecek sayıda anatomi dersleri olacak. A dan Z ye herşeyi göstermeyi hedefliyoruz. Malzemeler konusunda da açıklamalar mevcut. Bir göz atmanı öneririm.
  22. DHspark

o ezgi o erene acımaz :D beğenmenize sevindim. Mangakalar çalışması uzun zamandır aklımda vardı bu çalışmaya nasip oldu çizmek :) teşekkürler :) grafik tablet kullanmıyorum. Mürekkepli kalemle çizim tarayıcıdan bilgisayara aktarıyorum. :D Kubo Sensei google translate den bleach isminin anlamına bakarken yakalanmış :P yahu sırf söylenişi havalı diye güzelim mangaya çamaşır suyu ismi verilir mi? :D teşekkürler :) Kirito'yu severim ama o saçlarla dalga geçmezsem olmazdı :D
  23. Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra tekrar Anime Komedi sizlerle. Malesef kişisel sebeplerden dolayı yeni çalışmalar baya geçikti, kusuruma bakmayın. Bugün Anime Komedi'de on bir yeni sayfa ile karşınızdayım. -Son zamanlarda ikinci sezonu başlayan SAO animesine ufak bir gönderme var :D -Dört büyük manganın mangakalarının komik yanlarını canlandırmalar şeklinde çizdim :D -Son olarak mini seri Animeci Aşıkların beş sayfalık yeni bölümüz sizlerle. Umarım beğenirsiniz :) SAÇ ŞAMPUANI REKLAMI AH ŞU MANGAKALAR ( Tabi bu değerli mangakalara, manga konusunda söz söylemek benim haddim değil ama ben sadece anime severler tarafından dikkat çekilen taraflarını komedi unsuruyla işlemeye çalıştım. Dördüde iyi ki varlar ve iyi ki bu güzel eserleri çizmişler. ) ANİMECİ AŞIKLAR (BÖLÜM 1 TEKRAR & BÖLÜM 2 & KAPAK ÇALIŞMALARI) BÖLÜM 2 KAPAK Eğer bu mini serinin mangasını çizseydim, bu çizim tarzı ile çizerdim. Biraz farklı ama hikayeye uygun. 2. Bölümde çizim kalitesini 1. Bölüme göre arttırdım. -BÖLÜM 2- Tüm Anime Komedi Çalışmaları İçin: http://forum.turkanime.tv/forum/212-fan-fiction-komedi-d%C3%BCkkan%C4%B1/
  24. Uzun bir aradan sonra nihayet yarın AnimeKomedi (9) çalışmalarını paylaşacağım.. Güzel şeyler var :)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.