Jump to content

alexandraxv11

Üyeler
  • İçerik sayısı

0
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    alexandraxv11 reacted to Neko-Chan in Merhaba Ben Neko   
    Merhaba arkadaşlar,Konunun isminden'de anlaşılıcağı kadariyla ben "Neko" yani "Selim".Öncelikle hepinizle iyi vakit geçirmek dileğiyle katıldım foruma daha öncedende siteyi takip ediyordum gerçi neyse kendimi anlatiyim.

Benim ismim : Selim can Topal 
    Yaşım : 16
    Yaşadığım yer : İstanbul/K.çekmece

Uzun zamandan beridir anime izliyorum fakat foruma üye olmayı hiç düşünmemiştim şu zamana kadar birde biraz çevirmenlikle uğraşiyorum işte dedim o şeyler arasında nasıl idare edicem ama anladımki çevirmeye başliyinca duramiyorum son diolog'a kadar gidip çeviriyorum,Bu yüzdende foruma katılmaya ve yeni Otaku arkadaşlar edinmeye karar verdim nede olsa çevirim bittiği zaman boş boş dolanmiyacaktım.Gerçi ilgilendiğim oyunlar var,Online olarak sayarsak İki : Şu "Attack on titan"'ın tiruble oyununa sardım bu aralar birde tabiki "League of legends" Var,Neyse yeter bukadar oyunlardan konuştuğumuz :D Hangi tarz animeleri seviyorum sorusuna gelince ben anime ayırt etmiyorum sadece beni bağliyacak ve böyle bir seferde 10-15 bölüm izlettircek birşey olması yeter :D Ve "Anime Music Video" Yani "Amv" İzlemeye bayılırım konuyu gören arkadaşların sevdiği "Amv" Varsa özelden atabilirler linkini bende onlara birkaçtane veririm :D Neyse Şimdilik bukadar forumda tekrar görüşmek üzere.
  2. Beğen
    alexandraxv11 reacted to Amygirl in En Zeki Anime Karakterleri   
    Benim zeki karakter listem şöyle...
    Hatake Kakashi- Naruto
    Witch'in hatırlatması üzerine Shikimaru-- Naruto
    Urahara Kisuke- Bleach ( hele bi bölümde şok olmuştum adama :o )
    Kurotsuchi Mayuri- Bleach
    L- Death Note ( Yagami Light'ıu saymıyorum farkındaysanız... Hırslarına yenik düşmüş birisi bana göre zeki daha doğrusu akıllı değildir -_- )
    Lelouch Lamperouge (Code Geass)
    Victorique de Blois- Go Sick
    Erza Scarlet - Fairy Tail
    Sizin listenizi de alalım bakalım :D
  3. Beğen
    alexandraxv11 reacted to MadScientist in Anime Yasaları!   
    okunası bi konu teşekkürler ve ne kadar alıntı olarak belirtsende bunu bulmak o kadarda kolay olmamıştır emeğine sağlık  :D
  4. Beğen
    alexandraxv11 reacted to drogbacrash in ( 13 / 12+ ) Yama no Susume   
    eline sağlık
  5. Beğen
    alexandraxv11 reacted to MadSlinger in ( 12 / 12 ) Mahou Sensou   
    Hayırlı olsun  :D
  6. Beğen
    alexandraxv11 reacted to schneizeL in ( 13 / 13 ) Neo Angelique Abyss   
    Asıl senin emeğine sağlık anime severlere bir anime daha kazandırmış olduk senin sayende :)
  7. Beğen
    alexandraxv11 reacted to Hokage_Minato in ( 12 / 12 ) Strange+   
    1. Bölüm Eklendi. İyi Seyirler...
  8. Beğen
    alexandraxv11 reacted to free word in ( 02 / 13 ) Glasslip   
    yeni seri hayırlı losun bu tipler güzel oluyor ama bir o kadarda sıkıcı bakalım  sarıcak mı beni çıkınca :)
  9. Beğen
    alexandraxv11 reacted to torotoro in ( 50 / 50 ) Gensou Maden Saiyuuki   
    Anime Adı : Gensou Maden Saiyuuki
    Anime Türü : Macera, Komedi, Dram, Shounen, Doğaüstü Güçler
    Bölüm Sayısı : 50 / 50
    Yapım Yılı : 2000
    Çevirmen : Amygirl
    Düzenleme : Sinsine
    Özet: Japonya, Çin, Kore, Hindistan ve Tayvan’da iyi bilinen bir hikâye olan, Çin'den Hindistan'a giden Budist keşiş Genjo Sanzo'nun gerçek bir yolculuğuna dayanan bir eserdir (MS 629). Uzun yıllar önce, insanlar ve şeytanlar uyum içinde yaşadılar. Ama bu beraberlik, şeytanlar insanlara saldırıp Gyumaoh'u canlandırmayı planladıklarında sona erdi. Şimdi Genzo Sanzo, bir serseri keşiş, üç şeytanla birlik olmak zorunda; Sha Gojyo, Son Goku ve Cho Hakkai. Batıdaki şeytanların Gyumaoh'u canlandırmalarını durdurmak ve insanlar ile şeytanların dünyadaki eşitliğini sağlamak için batıya tehlikeli bir yolculuğa atılırlar.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

10. Beğen
    alexandraxv11 reacted to Rockald in Luffy tahtını kaptırdı :D   
    Bıraksalar kan çıkar diyen kaç kişi var ? :D

11. Beğen
    alexandraxv11 reacted to megamorph in Sanji - The Super Sayian   
    Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti.Hiç kimse Sanji'nin neden fotografının alınamadıgına deginmemiş.Animede önemli birine Sanjinin resmi gösteriliyordu.Adam tedirgin olup robot resmini çizip yayınlayın felan diyordu.Bence bu olayın Sanjinin Super Sayian a dönüşmesiyle bi baglantısı var. Yani bu adamın hangi mantıkla ayagı alev topuna dönüyor kimse açıklamadı :)
  12. Beğen
    alexandraxv11 reacted to DeathBook in One Piece 3D2Y (Spoiler İçerir)   
    İzlemeyenler İçin Spoiler İçerir.

Konu açılmış mı diye aradım fakat açılmamıştı. Eğer açıldıysa üzgünüm.

3D2Y Nedir?

Bu mesaj sadece Hasır Şapka Korsanlarının anlayacağı bir mesajdır. Tayfa, Bartholomew Kuma tarafından farklı adalara gönderilmeden önce Luffy ,arkadaşlarına '' Buradan kaçmalıyız,şu an bunları yenecek gücümüz yok,3 gün sonra Sunny'de buluşmalıyız'' demiştir. Fakat ,kaçamayıp Bartholomew Kuma tarafından farklı adalara gönderilmişlerdir. Sonrasında Luffy büyük Marineford savaşına katılmıştır ve ağır yaralanmıştır fakat arkadaşlarına verdiği sözü yerine getiremeyeceğini anlamış ve Kara Kral Rayleigh'in önerisini kabul etmiştir. Rayleigh'in önerisi ,3 gün sonra Sabaody takımadalarında buluşmak yerine Tayfa'nın bulundukları yerlerde 2 yıl boyunca kalmasını önermiştir. Luffy bu öneriyi kabul ederek yanında Jimbei ve Rayleigh ile tekrar Marineford'a yol almıştır. Marineford'a tekrar ayak basan Luffy , Marineford'daki Ox Bell'i 16 kere çalmıştır,denizciler bunu bir meydan okuma olarak görmüşlerdir.Ve Luffy , Marineford savaşı sırasında olan yarığın yanına gidip cebinden çıkardığı çiçeği yarığa atıp üstteki resimdeki pozu vermiştir.Gazeteciler bu pozu kaçırmayıp hemen pozu fotoğraf makineleriyle çekip gazetelere basmışlardır.Fakat bu fotoğrafın Hasır şapka Tayfası'nın buluşma zamanı olduğunu kimse bilmemektedir.

Resimdeki Mesaj

Luffy'nin kolundaki dövmede 3D2Y yazmaktadır ve 3D'nin üstüne çarpı atılmıştır. Bunun anlamı tayfanın 3 gün sonra değil,2 yıl sonra buluşacağı mesajıdır

3DAY x 2YEAR

BARTHOLOMEW KUMA

Bize Shichibukai olarak tanıtılan fakat Luffy'nin babası ,Dragon tarafından yönetilen devrim ordusunun bir üyesidir.Tayfanın Kizaru tarafından yok edileceğini bildiği için onları kendilerini geliştirecekleri adalara gönderir.

Peki 2 Yıl İçinde Tayfa Ne Yaptı?

MONKEY D. LUFFY

48 Mevsim adasında Silver Rayleigh (Gol D. Roger tayfasının ikinci kaptanı) tarafından 3 tip hakide uzmanlaşır.

RORONOA ZORO

Taka no me Mihawk'ın bulunduğu adaya düşer ve bir kılıç ustası onurunu hiçe sayarak en büyük rakibinden kendisini eğitmesini ister.

NAMI

Bir Gökyüzü Adası'na düşer. Bu adada hava iklimi ile ilgili araştırmalar yapılıyordur.

USOPP

Ada gibi gözüken dev bir canlı yiyen çiçeğe düşer bu ada tuzaklarla doludur.Size leziz yemekler sunar siz onları yiyerek kilo alırsınız,yavaşlarsınız,güçten düşersiniz ve sonra çiçek kapanıp sizi yer.Fakat Usopp'n Luffy'den aldığı mesajı görünce adadaki canlı yiyen bitkileri hedef olarak kullanarak kilo vermiştir ve yeni silahlar kazanmıştır.

SANJI

Sanji bir okama (travesti) adasına düşer adada sadece travestiler vardır. Adanın Kraliçesi Emporio Ivankov'dur. Sanji, Ivankov tarafından 2 yıl boyunca eğitilmiştir.

TONY TONY CHOPPER

Tamamen şifalı bitkiler ile dolu bir adaya düşmüştür fakat bu adada ilkel zannedilen fakat teknolojileri gelişmiş insanlarla devasa kuşlar arasında bir kavga vardır fakat Chopper yeteneğiyle insanlar ve kuşlar arasındaki anlaşmazlığı düzeltmiş ve tıbbi bakımdan iki yıl boyunca kendini geliştirmiştir.

NICO ROBIN

Bir kış adasına düşmüştür ve orda hapsedilmiştir fakat Devrim ordusu onu kurtarmıştır. Devrimci Dragon'un yanında iki yıl boyunca çalışmıştır.

FRANKY

Dünya tarafından kabul edilen müthiş bir dahinin Dr.VEGAPUNK'ın küçüklüğünde bulunduğu bir kış adasına düşmüştür. Dr.Vegapunk'ın laboratuvarını gezerken bir düğmeye basmış ve laboratuvar kendini imha etmiştir fakat gizli bir laboratuvara kapı açılmıştır. Franky gizli laboratuvarda denizcilerden saklanarak iki yıl boyunca kendini güçlendirmiştir.

BROOK
    http://images3.wikia...ookportrait.png
    Sadece müziği gelişmiştir.

Alıntıdır | Kaynak Cnfantr
  13. Beğen
    alexandraxv11 reacted to Hokage_Minato in ( 12 / 12 ) Strange+   
    Anime Adı : Strange+
    Anime Türü : Komedi Shoujo Slice-of-Life
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2014
    Çevirmen : bluejean
    Düzenleme : Hokage_Minato
    Özet; Kou, ağabeyi Takumi'yi aramaya bir gecekondu mahallesine gelir ve ağabeyini bir dedektif firmasının yöneticisi olarak bulur. Takumi, kardeşini firmadaki sıkıcı getir götür işlerini yapması için işe alır. Kou, birbirinden ilginç insanlarla karşı karşıya gelecektir...
      Klasör Linki

This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol
  14. Beğen
    alexandraxv11 reacted to slimjack in 2.sezonu cıkmayan yarıda biten animelerin mangaları çevrilse nasıl olur .. ?   
    animesinden sonra mangası nekadar tutarki şahsen ben anime olarak çıkmaları konusunda taraftarım..
  15. Beğen
    alexandraxv11 reacted to quincy in ANİME KOMEDİ 01.06.2014 (7)   
    Hahah Bleach ve Uchiha kardeşler güzel olmuş eline sağlık :)
    Hele ki Grimmjow'un yorumu :D

Aizen Sousuke favorilere ekledi :D
  16. Beğen
    alexandraxv11 reacted to FuneraireS in Merhabalar..   
    Daha önceden üye olmustum lakin anca şimdi girmeye fırsat buluyorum.
    Ben Ashriel.İstanbuld'da yaşıyorum bazı sebeplerden dolayı..
    Gündüzleri çalışıyorum vakit buldukçada anime izliyorum.20 yaşındayım.Yazarlık yetenegim yüksektir,daha çok gothic ve dark tarz yazmayı seviyorum.Onun dışında metal muzik dinliyorum.
    Herkese keyifli forumlar.
  17. Beğen
    alexandraxv11 reacted to lovedrizzle in 2.sezonu cıkmayan yarıda biten animelerin mangaları çevrilse nasıl olur .. ?   
    2.sezonu cıkmayıp yarıda kalan kalbimizi kıran sevgili animeleri takip etmekte zorlanıyoruz cünkü tüm bu tarz mangaların ingilizce versiyonları olsada türkçeleri yok ..
    mesela
    pandora hearts ( öyle bir yerde bitti ki sok olduk )
    furuits basket
    kaichou wa maid sama
    kamisama hajimemashita
    spice and wolf
    bu ve bunun gibi animeler bizleri hic bir ipucu vermeden terketti gitti ..
    mangalara el atılsa diyorum bizde rahat etsek hani .. :/
  18. Beğen
    alexandraxv11 reacted to BESTE_ALICE in Manga Yazan Karakterler   
    Merhaba anime sever dostlar,
    Acilen yardıma ihtiyacım var. Bildiğiniz manga yazan anime veya manga karakteri var mı? Bakuman'daki Mashiro-kun harici... Onu artık herkes biliyor...
  19. Beğen
    alexandraxv11 reacted to Esinti in Shoujo:A Thousand Years of Snow(Türkçe Manga)   
    [glow=red,2,300]Ve ve ve...Yine ben!:D İşte bir tane daha benden manga önerisi...Sevdim ama aşırı derecede değil devamını ve finalini görmediğimden bişiy diyemeyeceğim ama okumanızı tavsiye ediyorum:).[/glow]
    [glow=red,2,300]A Thousand Years of Snow[/glow]

[glow=red,2,300]Manga-ka: Biscori Hatori
    Cilt sayısı: 2
    Proje durumu: Devam ediyor
    Tür: Shoujo, Romantizm, Komedi, Fantezi, Vampir
    Alternatif adı: Millenium Snow, Bin Yıllık Kar
    Hikaye: Millenium Snow, kalp problemi sebebiyle hastaneye kaldırılan bir kızı ve onun hayatını kurtaran bir vampiri anlatır. Doğuştan kalp hastası olan Matsuoka Chiyuki söylediklerine göre en fazla 15 yaşına kadar yaşayacakatır ama o, bu sınırı çoktan aşmış 17’sine girmiştir. Bir gün Chiyuki, kendininkinin tam tersi probleme sahip olan Kano Touya ile tanışır. 18 yaşına giren her vampir gelecek 1000 yılı onunla paylaşacak ve kanını içmesine izin verecek bir eş bulmak zorundadır. Hayattan kopmak istemeyen ve zamanının azaldığını bilen Chiyuki, kendi kanını önerir. Fakat Touya onu reddeder. Çünkü insan kanından nefret etmekte ve insanları hep onu geride bir başına bırakan, acımasız yaratıklar olarak düşünmektedir.[/glow]
            [shadow=red,left]Kendi Yorumumu Zaten Yaptım:)Ama Spoiler vereceğim:[/shadow]

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTY-AelhdK8HmbTL9vRvpxQwhVzqawC0dCNH7wxCL9QV6BmKJ2q&t=1
                          [move]Ulaşabileceğiniz WEB Adresi:[/move]
    http://shoujonosekai.comuf.com/?page_id=16
  20. Beğen
    alexandraxv11 reacted to ByBesgen in Neden Mangalar Renkli Değil   
    Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah beyaza göre kat kat daha güzel ve zevkli oluyor. Özellikle aksiyonlu serilerde sadece siyah beyaz çizimlerle seriyi ne kadar ifade edebilirsin ki. Şu anki teknolojiyle çok kolay olabilecek bir şey. Bence artık mangalar renkli çıkmalı. Yanlış mı düşünüyorum yoksa?
    Sizin de fikirlerinizi alıyım dedim. :D
  21. Beğen
    alexandraxv11 reacted to 3n4bL3 in ( 12 / 12 ) Hamatora The Animation   
    Anime Adı : Hamatora The Animation
    Anime Türü : Gizem, Komedi, Süper Güçler, Dram
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2014
    Çevirmen : WhovianWho., Can Özyurt
    Düzenleme : 3n4bL3
    Özet; "Minimum" ile " Minor miracle" arasında dönen bir hikaye... Sadece sınırlı sayıda insanda özel kalıtsal güçler keşfedildi. Bu güce sahip olanlar "Minimum Holders" olarak biliniyor.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

22. Beğen
    alexandraxv11 reacted to Lethal in ( 12 / 12 ) Pupa   
    Konu çok güzel ve orjinal.
    Hemen başlamak istiyorum, beklediğim animeydi.
    Sabırsızlanıyorum bir an önce izlemek için. :)
  23. Beğen
    alexandraxv11 reacted to kawaii kereste in D. Gray Man Devam Edecek!   
    mangakası öldü diye duyduydum ben, yalan mıydı duyduklarım :D yoksa başkası mı devam ettircek ?
  24. Beğen
    alexandraxv11 reacted to SeptNoir in D. Gray Man Devam Edecek!   
    Arkadaşlar yaptığım araştırma sonucu, yarım kalan D. Gray Man serisinin devam edeceğinin belirtilmiş olduğunu öğrendim! Bölümler yapılmış ve düzenlemeleri bitmiş, ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor, öğrendiğim zaman konuyu güncelleyeceğim.
    Sabırla ve heyecanla bekliyoruz... :)

http://forum.turkani.../page__hl__gray
    http://www.turkanime...etay/D-Gray-man
  25. Beğen
    alexandraxv11 reacted to Hokage_Minato in Animelerden aldığımız dersler :)   
    Okumadım ama iyi bişiler yazmışsındır beğendim :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.