Jump to content

Soranohikari

Üyeler
  • İçerik sayısı

626
  • Son ziyareti

Soranohikari kullanıcısının paylaşımları

1. İlk resimle son resim arasındaki gelişim inanılmaz. Ama en çok şu psikopatı sevdim :P
  2. Soranohikari

Hangi Üniversite?

Eğer edebiyata ilgin yoksa kesinlikle düşünme bile dil edebiyatı, yoksa sonra çok pişman olursun. Mütercim Tercümanlık okuyan arkadaşım zor, çoğunlukla teknik dersler alıyoruz dedi. Zorluk kısmında yapacak bir şey yok tüm bölümler zordur zaten, ama teknik olduğu için iyice düşünmelisin bunu bence. Bir de tercih döneminde rehber öğretmenim Mütercim Tercümanlık için "Teknik dersler olduğundan dolayı kişi kendini geliştirmek için çok daha fazla çaba harcamalı." demişti. Ege ünili arkadaşım halinden çok memnun. Bölümü, ortamı, dersleri çok sevmiş. Kulüpler hakkında bilgi edinemedim, ama derslerin rahat olduğunu söylediğine göre vakit açısından çok sıkıntı çekmediğini sanıyorum. :)
  3. Soranohikari

Hangi Üniversite?

Ben de bir dilci olduğumdan ötürü ne demek istediğini çok iyi anladım. Dil edebiyat için elimden geldiğince yardım ederim. İngilizce öğretmenliğinde, İstanbul üni mütercim tercümanlıkta ve Ege üni turist rehberliğinde arkadaşlarım var, dilersen onlardan ayrıntılı bilgi alabilirim bölümler hakkında.
  4. Ne yazık ki ikinci cilt hemen başlamayacak. Kişisel sebeplerden ötürü süresiz ara vermek durumundayım. Kesin bir zaman söyleyemiyorum, ama çeviriye tekrar başladığım zaman duyuru yapacağım, kusura bakmayın.
  5. Cilt 1 bölüm 10 %100 http://moonlightsculptortr.blogspot.com.tr/ An itibariyle ilk cildi bitirmiş bulunmaktayız. Aradaki aksaklıklara rağmen takip ettiğiniz için teşekkürler. :) Bu son %25'lik kısmı Darktemper çevirmiştir.
  6. Bölüm 10 %75 http://moonlightsculptortr.blogspot.com.tr/ Bilgisayarımın şarj aleti bozuldu, şu an kalan son şarjla çeviriyi yayınladım. O yüzden bir müddet çeviri gelemeyebilir, kesin zaman söyleyemiyorum. Üzgünüm. Edit: Şarj aletim düzeldiği için ara vermeye gerek kalmadı.
  7. Herkese teşekkür ediyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum, hatta eğer canınız sıkıldığı bir vakitte izlerseniz daha çok keyif alırsınız. İlaç gibi geliyor :P Türlere romantizm eklemeyecektim fakat sitede yazıyor diye ekledim :P Ama aynen kesinlikle shoujo diye kestirilip atılamayacak bir anime :D
  8. :happy-birth-day1-onion-head-emo İyi ki doğdun Melteeem :happy-birth-day1-onion-head-emo
  9. Aynen benim de Seo'yu sevme nedenim o odunluk kısmı :D Hem biz "nihai odunlar"dık değil mi :P Al sana bol bol kalp :wub: :wub: :wub: O resimleri hazır buldum gerçi :D Ve ehm bir süre bekleme ikinciyi :P
  10. GEKKAN SHOUJO NOZAKİ-KUN Gönül rahatlığıyla “kahkaha bombardımanı” diyebileceğimiz türden bir anime. Canınız mı sıkkın, biraz gülelim mi diyorsunuz? O halde buyrun Gekkan Shoujo Nozaki-kun izleyin. Bölüm sayısı: 12 Tür: Komedi, Romantizm(?), Okul, Shounen Yapım yılı: 2014 Mangaka: Tsubaki Izumi Konu: Ana kızımız Chiyo Sakura tüm cesaretini toplayarak, bir shoujo mangakası olan ve aynı zamanda sınıf arkadaşı Umetarou Nozaki’ye hislerini itiraf eder. Ancak ana oğlanımız Nozaki-kun olayı tamamen yanlış anlayarak onu evine davet eder. Hemen yanlış düşüncelere kapılmayın, neden davet ettiğini merak ediyorsanız izleyin ve kendiniz görün! KARAKTERLER Umetarou Nozaki Shoujo mangakası olmasına rağmen romantizmden zerre anlamayan Nozaki-kun! Mangasını Yumeno Sakiko adıyla yayınlar. Dışarıdan tipik bir lise öğrencisi görünümündedir. Sakura Chiyo Hislerini itiraf etmeye kalkışan ancak bunu beceremeyen ve yanlış anlaşılan lise öğrencisi. Utangaç, Nozaki'nin sınıf arkadaşı ve yardımcısı. Mikoshiba Mikoto Nam-ı diğer Mikorin. Tam bir playboy havasında, ancak göründüğünün aksine utangaçtır. Yer yer tsunderevari davranışlar sergiler. Nozaki'nin mangasının baş "kadın" karakteri için ilham aldığı kişidir. Nozaki'nin yardımcısıdır. Seo Yuzuki Nam-ı diğer Lorelei. Tam bir odun! Üstelik bunun farkında bile değil. Çoğu aktivitede ondan yardım isterler. Ve o da fazlasıyla "şiddetli" bir şekilde yardım eder. Kashima Yuu Tam bir prens, kızlar ona hayran. Tiyatro kulübünün gözdesidir. Eteğini görene kadar onun erkek olduğunu düşünürsünüz. Hori Masayuki Tiyatro kulübünün başkanı. Genelde sahne arkasındaki işlerle ilgilenir. Boyu kısa olduğundan ötürü prens rolü yapamaz, o rol Kashima'ya aittir. Ani şiddetvari davranışlarıyla bilinir. Nozaki'nin yardımcısıdır. Wakamatsu Hirokata Nozaki'nin orta okul basketbol takımından arkadaşı. Seo Yuzuki'yle anlaşamaz ancak Lorelei'ın sesine hayrandır.. Tabi ki Lorelei'ın Seo olduğundan bihaberdir. İyi niyetlidir, biraz saftiriktir. Kişisel Görüşüm: Konusunu ilk gördüğümde klasik shoujolardan olduğunu düşünerek ertelemiştim açıkçası. Ancak izleyince çok ön yargılı yaklaştığımı fark ettim, zira tür olarak shoujo değil shounendir. İkinci bir ön yargım ise Mikorin'e karşı oldu. İlk başta tamamen o sevmediğim klasik mükemmelleştirilmiş karakterler gibi duruyordu. Ancak kısa süre sonra aslında farklı ve tabiri caizse saftirik bir karakter olduğunu fark ettim. "Neredeyse tüm karakterleri orijinal bir anime" desek yersiz olmaz sanıyorum. Bence en sıradan karakter ana kızımız Sakura idi.Son derece eğlenceli, hatta öyle ki hunharca gülerken gerçekten sandalyeden düşebilirsiniz. Gifler (Aman dikkat! Spoiler içerebilir.) İlk tanıtımımdır, hatalarım, eksiklerim için kusura bakmayın. :)
  11. Evet, uzun bir aranın ardından bölüm 10 %40 :) http://moonlightsculptortr.blogspot.com.tr/
  12. Soranohikari

Bendende herkese merhaba

Hoşgeldiniz :)
  13. Soranohikari

Merhabalar

Hoşgeldin :)
  14. Daha üç gün var :P Hafta sonu kalabalık olur ama yanına birilerini bulabilirsen gitmekte fayda var :)
  15. Aslında düşündüydüm "neden bu sene test kitabi arıyor" diye. :D Ama benim beynim fazla ders çalışmaktan yanmış sanırım alışkın değil tabi, tarihe bakmamışım hiç :P
  16. Eskiden fiyatlar dışarıya nazaran daha makuldu ancak son birkaç yıldır pek bir fark göremiyorum test kitaplarında. Ama arada yine iyi indirimliler çıkıyor, o seneden seneye değişiyor biraz. Eğer henüz gitmediysen bu cumartesi gitme ihtimalim var, istediğin kitapları söylersen bakabilirim fiyatlarına. Gerçi artık fuarın son günleri olduğu için gitmiş olma ihtimalin de yüksek tabii :P
  17. Soranohikari

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Azıcık insaf et bee sen sabaha kadar One Piece izlerken ben sabaha kadar inekliyordum <_< Eh şimdi bir ışık gördüm belki bitirebilirsin One Piece'i :P Bugün olmasa da en son Working 1-2-3 izlemiştim :D
  18. Bölüm 10 %20 http://moonlightsculptortr.blogspot.com.tr/ Önümüzdeki iki hafta boyunca yaklaşan sınavlarım ve diğer işlerim nedeniyle çeviri gelmeyecektir, ayın 24'ünde görüşmek üzere :)
  19. Soranohikari

Merhaba herkese~

Gizli bir ses matematiğe olduğu kadar sosyale de önem ver diyor, dinle onu :ph34r:
  20. Soranohikari

Merhaba herkese~

Açıkçası bölümü pek sevmiyorum ve ikinci kez o strese razıyım.. Ama artık çok geç tabi :D Japon dili dil-3 ile alıyor sanırım, o yüzden ygsde iyi bir şeyler yaparsan, lysde umduğundan daha düşük gelse bile rahat kazanırsın :)
  21. Soranohikari

Merhaba herkese~

Mütercim tercümanlık istiyordum, ama tutmayınca dil edebiyat oldu mecbur :D Aslında onu ben de düşündüm ve üstelik okul da olmadığı için daha çok zaman kalır ama yine de o an tekrar hazırlanma fikri çok büyüyor insanın gözünde :D
  22. Soranohikari

Merhaba herkese~

Ayrı bir dil sınıfı değil sanırım, o halde senin daha çok çaba sarf etmen gerekiyor, zira o arkadaşlarının da kendi çalışmaları yoksa sadece o kadarlık bir eğitimle sınavda pek başarı gösteremezler sanıyorum, ama dershanemde senin gibi çok kişi vardı ve gerçekten çok iyi yerlere geldiler :) Ben istediğim bölümü kazanamadım, bir yıl daha çalışmak konusunda kendime pek güvenmediğim için tercih yaptım gitti :D
  23. Soranohikari

Merhaba herkese~

İngilizceyi herkes öğrenebilir tabii bunda bir sorun yok, ama dil sınıfı ve akademik anlamda dillerle ilgilenme olayı biraz daha farklı sen de biliyorsundur, o arkadaşların "dil sınıfını" fazla hafife almışlar :D Sınav senesi ve çalışmalar için de bol şans diliyorum :)
  24. Soranohikari

Merhaba herkese~

Ve alay eder gibi bu seneki lsyde de pek çıkmadı o ayrıntılar -_- Çıkmaması daha iyi dersin belki ama inan ki sürekli o ayrıntılara odaklı olduğumuzdan ötürü kolay şeyleri kaçırabiliyoruz, zira sınav sonucu da umduğumdan çok daha kötü geldi zaten. Ve o ufak "ayrıntı çıkma ihtimali" yüzünden çok zamanımızı harcıyoruz gereksiz yere. Bir dk her sınıf derken? Bunların hepsi dil sınıfı değil dimi? Eğer hepsi dilse kaç dil sınıfı var sizin okulda? :huh:
  25. Soranohikari

Merhaba herkese~

Bir de mf ve tm ler bizi çok ezikler ya "Siz ne yapıyorsunuz da yoruluyorsunuz, resmen boş boş takılıyorsunuz." derler.. 20 saat gereksiz ayrıntılı ingilizceyi ve o ayrıntıları öğrenmek zorunda olduğumuzu hiçe sayıyorlar tabi :D Asya hayranlığı olan çok fazla dil öğrencisi.. :huh: Şaşırdım, biz sınıfta iki kişiydik anime manga Asya kültürüyle ilgilenen, diğer arkadaşlara anime anlatmayı geçtim, ramen ikram edince kaçıyorlardı resmen :D Genel olarak da karşılaştığım dilci sayısı az olunca çok seviniyorum dilci görünce :D Ama bol dil öğrencisi ve Asya'yla ilgilenenler, senin ortam bayağı iyiymiş :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.