Jump to content

Soranohikari

Üyeler
  • İçerik sayısı

626
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Soranohikari reacted to Ebleach in Ebleach's~   
    Türkanime Art adminlerinden Elif Bayraktar (ben :P ) ın bazı çizimleri *^*
    Bu en sevdiğim *-* Kaneki Ken~

Burda da başladığım gibi beni kendine aşık eden SnK nin Jiyuu no Tsubasa'si var *-*

104. Bölüğün devamlı bu halde olmasını ne kadar da isterdim :')

Bir de Eren'i tek başına alalım :D :D

Birazcık One Piece :D

Birazcık Naruto~ *evet Madara takıntım var :P*

Veee ismimin hakkını veren yığınla Bleach çizimlerinden bazıları :D :D

Yarım but gold <3 <3 :D

Bu da öylesine bi ekstra :D Yıldızı hızlı parlayan karakterlerden hestia :D

Zaman içerisinde eklemeler/ güncellemeler yaparım. Arigato Gozaimasuuuu~ <3

2. Beğen
    Soranohikari reacted to Luluna in Lulu-chan'ın her yerden fırlayan Minnoşları   
    Selam gençlik,
    Evet yine ben ve can sıkıntısından uğraştığım boş işler. Öylesine kalemin ucuyla 2-3 chibi çizip oyalandım kendi çapımda. Şimdilik bu kadar var ama çizdikçe atarım, yeni kurgular oluşturup daha özenli çizerim artık  :P

Saitama-kun ve Genos-kun vs İskelet amca

Saitama ve Fırat :D

Mutfağımdaki fare Luffy

Turkuaz rengim olmadığından yeşil saçlı olmak zorunda kalan Miku'nun mikrofonla savaşı

EKLENTİ:

Haruka'nın isteği üzerine Haru-Chibi  :rolleyes:

EKLNTİ2

Absentia'nın isteği: Gündüzleri cici bir öğrenci, geceleri ise part-time ninja :P& :P; :P& :P;

EKLENTİ 3

Witch'in isteği  ^_^& ^_^ ^_^

GokTengri'nin isteği Rin Tohsaka ve bonusu Archer

3. Beğen
    Soranohikari reacted to asci in Gintama "Shogun Suikasti" Arc Başlıyor!   
    Gintama "Shogun Suikasti" Arc   Gintama resmi İnternet sitesinden mangadaki aynı isimli “Shogun suikasti” Arc’ın anime adaptasyonunun başlayacağını duyurdu.Açıklamaya göre yeni Arc 2 Aralık’ta başlayacak. Açıklama ile ilgili şu görsel de paylaşıldı:  

Hikaye Shogun’a düzenlenen başarısız bir suikast sonrası olanları anlatıyor.Olayın ardından savunmasız kalan Shogun güvenli olmadığı düşünüldüğü için Edo’dan Kyou’ya götürülecektir. Gintoki ise gideceği yol boyunca onu korumak için görevlidir.

Shogun suikasti arc’ı manganın 502. bölümünde başlamış(2014 Temmuz) ve 524. bölümde sona ermişti.

//Buna ek olarak Gintama’nın artık alıştığımız ve oralara gidemesek de izlemeyi sevdiğimiz etkinliklerinden biri daha gerçekleşecek. 6 Mart 2016’da “Gintama Hare Matsuri 2016” etkinliği gerçekleşecek. Programda yine klasik olarak eğlenceli sahnelerin canlı seslendirmeleri,açılış kapanış parçalarından konserler ve seiyuular ile sohbet gibi etkinlikler yapılacak tahminen.

Anime Haber
  4. Beğen
    Soranohikari reacted to Cansu Otogakure in Yepyeni yerli bir Cover! ''Cansu Otogakure''   
    Cansu Genç ''Cover''  

Herkese merhaba arkadaşlar...  
    Öncelikle kısaca kendimden bahsetmek istiyorum :) Adım Cansu, 22 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. :) Bildiğim yabancı diller, Yunanca, Korece, İngilizce...   En büyük hobim ise şarkı söylemek müzik yapmak ve cosplaylerle uğraşmak :) splay olarak, ilk cosplayim Naruto'dan Orochimaru oldu. Gerçekten hayranı olduğum bir karakterdi o yüzden fazla özen gösterdim. Sürekli bu karakteri cosplay olarak yapabilirim :D 2. yaptığım karakter ise yine Naruto Shippuuden'den Karin'di. Bunu da biraz kendime benzettiğim için yapmak istedim.  :D :D  Cosplay çalışmalarımı da cümlelerimin sonunda ekleyeceğim:) Müziğin hayatımda yeri oldukça büyüktür. Benim için 'yaşam felsefem' diyebilirim ve bunun yanı sıra önemli olmakla birlikte artık daha da anlamlı bir hale getirmek istiyor ve çaba sarf ediyorum ... :)   2013 Yılında Kore konsolosluğunun düzenlediği K-Pop World Festival Türkiye finalinde 1. oldum. Güney Kore'ye Türkiye'yi temsilen gittim... ve o günden bu yana müzik hayatımda elimden geldiğince gelişmeye ve geliştirmeye özen gösterdim...
    Arkadaşlarımın beni tetiklemesiyle de bu işe girdim! 
    Türkiye'de Anime Cover'ları yapan fazla kişinin olmadığını düşünüyorum ve bunun üzerine ben de arkadaşlarımın desteğini alarak Türkiye'deki en iyi Anime Cover yapan biri olmak hayali ile bu girişimde bulundum. :) Her hafta cover çalışması yapmaya özen göstereceğim ve bunu tamamen güncel tutmak için elimden geldiği kadar çok fazla çaba sarf edeceğim
    Sizlerin de desteğini çalışmalarımda bekliyor olacağım :) Umarım çalışmalarımı beğenir ve desteklerinizi sakınmazsınız.
    Facebook sayfamı beğenerek, beni orada takip edebilir, aynı zamanda Youtube kanalıma abone olup video paylaşımlarımı orada da takip edip, beni öyle de destekleyebilirsiniz.
    Teşekkürler.   Facebook Sayfam   Youtube Kanalım  

4.Çalışmam:  Naruto Shippuden Opening 15 (Does-Guren) Youtube Kanalı ve Facebook Video Direkt Link:  

3.Çalışmam: Death Note Ending 1 Nightmare Alumina Cover
    Youtube Kanalı ve Facebook Video Direkt Link:

2.Çalışmam: Hunter x Hunter Opening 1 Derpature!    Youtube Kanalı ve Facebook Video Direkt Link:                        İlk Cover Çalışmam Naruto Shippuden Opening Blue Bird!
      Youtube Kanalı Video Direkt Link:    

Cosplay Çalışmalarımdan, Uzumaki Karin ve Orochimaru Çalışmalarım  
    Uzumaki Karin

Orochimaru  
  5. Beğen
    Soranohikari got a reaction from Novariel in Dizi yapıyoruz! Anime ve Mangadan Dizi Olur Mu?   
    Barakamon'un dizisi hoş olurdu bence

6. Beğen
    Soranohikari got a reaction from Nayru in Omoide no Marnie / Bilinçdışı Bir Sevgi Öyküsü   
    İzlediğim zamanki o duyguları tekrar yaşatan dolu dolu bir tanıtım. Ellerine sağlık, ayırdığın onca saate onca uğraşa ziyadesiyle değen bir inceleme olmuş. Bir yandan güzel endingi dinlerken okuyunca sanki tekrar izlemiş gibi oluyor insan. Sonuyla ayrı bir etki bırakan bir movie, gerçek mi hayal mi düşünceleri arasında gidip gelirken sonunda her şeyin açığa çıkmasıyla yüzünde kolayca sönmeyen bir gülümseme oluşuyor insanın. Akıcılık konusunda bana kalırsa gidişat akıcıydı, bazı sahnelerde elle tutulur bir olay olmamasına karşın o belirsizlik sıkılmadan izlememi sağlamıştı. Tekrar ellerine sağlık, zevkle okudum. Başka incelemelerini de sabırsızlıkla bekliyorum, umarım devamı gelir  ^_^ 
  7. Beğen
    Soranohikari got a reaction from Namida in Omoide no Marnie / Bilinçdışı Bir Sevgi Öyküsü   
    İzlediğim zamanki o duyguları tekrar yaşatan dolu dolu bir tanıtım. Ellerine sağlık, ayırdığın onca saate onca uğraşa ziyadesiyle değen bir inceleme olmuş. Bir yandan güzel endingi dinlerken okuyunca sanki tekrar izlemiş gibi oluyor insan. Sonuyla ayrı bir etki bırakan bir movie, gerçek mi hayal mi düşünceleri arasında gidip gelirken sonunda her şeyin açığa çıkmasıyla yüzünde kolayca sönmeyen bir gülümseme oluşuyor insanın. Akıcılık konusunda bana kalırsa gidişat akıcıydı, bazı sahnelerde elle tutulur bir olay olmamasına karşın o belirsizlik sıkılmadan izlememi sağlamıştı. Tekrar ellerine sağlık, zevkle okudum. Başka incelemelerini de sabırsızlıkla bekliyorum, umarım devamı gelir  ^_^ 
  8. Beğen
    Soranohikari reacted to Nayru in Omoide no Marnie / Bilinçdışı Bir Sevgi Öyküsü   
    Omoide no Mânî (Marnie Oradayken)

GENEL BİLGİLENDİRME

ORİJİNAL ADI è Omoide no Marnie (思い出のマーニー)

TÜRÜè Movie, Psikoloji, Dram, Gizem

UZUNLUKè 103 dk

YAYINLANMA TARİHİè Japonya (19 Temmuz 2014), Türkiye (5 Haziran 2015)

YÖNETMEN è Hiromasa Yonebayashi

YAPIMCI è Yoshiaki Nishumura

PRODÜKSİYON èStudio Ghibli

*Joan G. Robinson’un aynı adlı Marnie Was There eserinden uyarlama bir movie

Omoide no Mânî ile karşımıza çıkan çok tanıdık bir o kadar da içimizden olan Stüdyo Ghibli’de bu sefer yönetmen koltuğuna alışkın olduğumuz Miyazaki yerine yine onun kanatları altında yetişmiş bir ismi görüyoruz: Hiromasa Yonebayashi.Ben bu yönetmeni bir yerden hatırlıyorum diyenleri çok düşündürmeden geçmişte Kari-gurashi no Arietti moviesine de aynı ismin imza attığını belirteyim.O dönem daha çok ustası Miyazaki’nin yardımıyla ayakta duran yönetmenimiz bu sefer tek başına işin altından kalkmışa benziyor. Tabii artık kendi yolunu çizdiğini alışık olmadığımız bu Ghibli yapımıyla da anlamış olduk. Stüdyo Ghibli’nin kapanması ve Miyazaki’nin emekliliğiyle ardından geleceklerin neler yapabileceği sorusu halen tazeyken bu tür yapımlar bence umut ışığı niteliğinde.

Omoide no Marnie -Stüdyo Ghibli’nin son filmi- acaba stüdyoya yakışır bir son mu buna izleyip kendiniz karar verebilirsiniz.

KARAKTERLER
    ANA KARAKTERLER

Anna Sasaki

Marnie

OTHERS

Yoriko Sasaki (Üvey annesi ama teyze diyor)

Kiyomasa/Ooiwa Setsu (Hokkaido’daki Akrabalar)

Hisako (Ressam Teyze)

Toichi (Balıkçı Emice)

Sayaka (Çok Bilmiş Komşu Kızı)

??? (Spookieee  :smile_bilmem: )

HİKAYE

İzin verin sizi Anna ile tanıştırayım. Moviemizin ana karakteri olan Anna ergenliğin eşiğinde astım hastası olarak karşımıza çıkıyor. Aslında bu hastalıktan öte ruhsal bir bunalımın içinde olduğu hemen gözümüze çarpıyor. Duygusal olarak güçlenmesi ve geçmişi ile alakalı bazı şeyleri aşması gereken bir karakter. Küçük yaşta ebeveynlerini kaybeden ve üvey ailesinin kendine bakmasıyla ilgili önemli bir durum öğrenen Anna dünyaya karşı küsmüş desek adeta yeridir.
    Yapayanlız kalmışlık hissiyatı ve geçmişine olan öfkesiyle dolu olan Anna’nın iyice içine kapanmasıyla üvey annesi onu Hokkaido’daki aile dostlarının yanına gönderme kararı alıyor. Böylece Anna’nın benlik problemlerini çözmeye dair olan serüvenine hep beraber başlıyoruz.

Hokkaido günleri başladığında Anna’nın içindekileri söylemek konusundaki pasif tavırları, insanları kendisine yabancı görmesi, duygu ve düşüncelerini aktarmaktaki isteksiz tavırları halen devam eder.Ta ki bir gün bataklık bölgesinde gördüğü konağın bahçe kapısından içeri girmesiyle ve ardından gelişen olaylarla hikayemize ismini veren kahramanımız Marnie ile tanışıncaya dek. Başta Marnie’nin gerçek olup olmadığına dair şüpheleri olan Anna sonraları bu duruma takılmadan Marnie ile zaman geçirmeye başlar. Bu süreçte bazı şeyleri aşmaya ve kendini bulmaya başlayan bir Anna seyretmeye başlarız.

Filmin gelişme kısmı tam da kalbimize dokunan olayların yaşanmasıyla devam eder. Sevgi kavramına farklı bir cihet kazandırmış Anna ve Marnie ikilisiyle derinden gelen sevginin insan üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğunu muhakeme etmeye çalışırız. Anna’nın algı değişimleriyle bizde kendi içimizde istemsizce bir durum değerlendirmesi yapmaya başlarız. Marnie ile olan ilişkisiyle sadece Anna’nın değil kendimizin de aslında sevgiye  ne kadar muhtaç olduğumuzu idrak etmeye başlarız.

Epey bir ilerleyişin ardından kafada zamanla pek çok soru birikiyor. Gelişen sürreal olaylara odaklanmadan olsa gerek rüya, hayal hatta doğa üstü şeylere dair acabalar sıklaşıyor. Sonuç olarak bağlanan yer olması gerektiği gibi ve içe sinen bir şekilde oluyor. Hepimizin aslında derinden gelen bazı duygularımıza, bir olay ya da bir durumun rehberlik ettiği gerçeği ile başbaşa bırakılıyoruz.

Final için özellikle hiçbir şeyden bahsetmek istemiyorum buraya kadarki ufak bilgiler, değerlendirmenin arasındaki ufak spoilerlar, hikayenin gidişatına ve seyir zevkine gölge düşürmeyecek cinstendi. Ancak final için bahsedeceğim en ufak bir şey bile işin büyüsünü bozabilir o bakımdan finale dair değerlendirmeyi şahsınıza bırakıyorum.

GENEL DEĞERLENDİRME

Her zamanki gibi alışkın olduğumuz Stüdyo Ghibli’nin şahsına münhasır çizimleri bu sefer de bir o kadar etkileyici. Gerçeklik dokusu gayet iyi işlenmiş. Teknolojik yeniliklerin de getirdiği yüksek piksel movieye bambaşka bir tat katmış. Karşılaştığımız manzaralar yönüyle de Ghibli’nin yine aşağı takılmadığı aşikar Abartılacak şekilde güzel, müthiş, ou abi sen daha izlemedin mi ya düzeyinde bir movie değil ancak tam kararında, yerinde, belli kriterleri fazlasıyla sağlamış bir yapım Akıcılık konusunda pek optimistik değilim Hikaye, kökeni yönüyle fazlasıyla klasik aşina olduğumuz bir yapıda ancak işlenişi profesyonelce Üzülerek söylüyorum ki herkese hitap etmeyen bir movie zaten herkese hitap etmesi mümkün mü diyeceksiniz de bunu şu yönden diyorum açıkçası bu movieyle alakalı epey  yazı okudum ve o kadar uç yorumlar gördüm ki beğenen biri olarak herkesin bu movie içindeki anlam katmanlarını hazmedemeyeceği, duygu yoğunluğunu kavrayamayacağı kanaatindeyim. Bireysel Bir Saptama

DİĞER DETAYLAR

BAŞLICA SEİYUULAR

Sara Takatsuki (Anna)

97 doğumlu bu genç seiyuumuz ilk projesi olan Omoide no Marnie ile epey göz doldurmuşa benziyor. Umarım ilerde yine böylesi güzel projelerde kendisiyle karşılaşırız.

Yine Bir Saptama

Aslına bakılırsa bu benim keşfettiğim bir şey değil ama sonuna kadar katılıyorum

Sizce de Sara Takatsuki seslendirdiği karaktere benzemiyor mu?

Kasumi Arimaru (Marnie)

Bu tatlı, hanım hanımcık seiyuumuz da (Allah sevdiğine bağışlasın  :rolleyes: ) ekip arkadaşı Sara Takatsumi gibi ilk seiyuu deneyimine bu movie ile imza atmış.(Taze kan yani :LTkJN9u:)

Gerçekten başarılı ses olduğunu vurgulamak istiyorum. Daha büyük projelerde ,ana rollerde görmeyi umut ediyorum.

Diğerleri :

SOUNDTRACK (OST)

Ghibli’nin önceki yapımlarında olduğu gibi yine harikülade arka plan müzikleriyle karşı karşıyayız. Bu konuda benim insiyatifim gerçekten indirilip dinlenmesi yönünde. Olayın atmosferine girmek açısından ostlerin yeri yadsınamaz bir konumda.

Ending müziğini ne kadar beğendiğimi kelimelerle ifade edemem. Priscilla Ahn imzalı ‘’Fine On The Outside’’ parçası movienin bitimi ile artan duygu yoğunluğunu bir hayli harlıyor. Takatsugu Muramatsu da diğer ostlere el atmış.

https://soundcloud.com/andrea-fahreza/this-old-house

Priscilla Ahn sırf bu movie için bir albüm yapmış. ‘ANATA NO KOTOGA DAISUKI’ isimli bu albüm içinde çok değerli, dinlenmeye değer epey bir şarkı barındırıyor. Tarzını ve sesini çok beğendiğimi bilmem söylemeye gerek var mı?

Albümün diğer parçalarını buradan dinleyebilirsiniz

Sanırsam söylenecek fazla bir söz kalmadı, benden bu kadar eğerki izlemediyseniz kesinlikle bu movieye bir 103 dk ayırın derim :)  İstifade etmeniz temennisiyle…  ^_^

9. Beğen
    Soranohikari reacted to Sina in En "Kadınsı" Erkek Karakterler-Charapedia Anketi   
    Feministlik olsun diye falan demiyorum ama insanlar akıllarındaki duvarları yıkmalılar, yani bir erkek evde yemek yapıyorsa temizlik vesaire o tür işleri yapıyorsa kadınsı olmuyor. Yada kız gibi görünüyorsa da kadınsı olmuyor. Yada sevimli şeyleri seviyor diye de kadınsı olmuyor. Duygusal olsa da kadınsı olmuyor.
    Bu anketi yakıp yıkasım geldi.   :kill-crazy-rabbit-emoticon:
  10. Beğen
    Soranohikari got a reaction from jans09 in Dizi yapıyoruz! Anime ve Mangadan Dizi Olur Mu?   
    Barakamon'un dizisi hoş olurdu bence

11. Beğen
    Soranohikari reacted to Hijikata in Gintama Bölüm Listesi   
    Ehm. Gintama severler; Hatırlamadığınız bölümlere anında ulaşabilmeniz için size bir bölüm listesi hazırlayalım dedik ve hazırladık. Elimizden Geldiğince hatırlatıcı notlar bırakmaya çalıştık umarız anlaşılır. Sadece hatırlayamadığınız bölümleri hatırlamak için değil; canınız sıkıldığında buradan güzel bir bölüm seçip izleyebilirsiniz! NOT: Büyük emek içerir, lütfen izinsiz başka sitelerde paylaşmayınız. -Hijikata & Kyuubei

Umarız siz de böyle bir liste yaparsınız ve bir 'Anime listesi arşiv'imiz olur ^^

12. Beğen
    Soranohikari got a reaction from 77asdor77 in [Light Novel] Legendary Moonlight Sculptor (Türkçe Çeviri, Bir Sanal Gerçeklik Hikayesi)   
    Cilt 2 Bölüm 4  %75
    http://moonlightsculptortr.blogspot.com.tr/
  13. Beğen
    Soranohikari got a reaction from 77asdor77 in [Light Novel] Legendary Moonlight Sculptor (Türkçe Çeviri, Bir Sanal Gerçeklik Hikayesi)   
    Cilt 2 Bölüm 4  %50
  14. Beğen
    Cilt 2  Bölüm 3  %75
  15. Beğen
    Cilt 2 Bölüm 3  %100
    http://moonlightsculptortr.blogspot.com.tr/2015/05/cilt-2-bolum-3-tapnagn-kayp-hazineleri.html

Cilt 2 Bölüm 4  %20 (NightTheFox tarafından çevrilmiştir.)
  16. Beğen
    Soranohikari got a reaction from Titaniumtira in [Light Novel] Legendary Moonlight Sculptor (Türkçe Çeviri, Bir Sanal Gerçeklik Hikayesi)   
    Arkadaslar iki hafta üst üste oldu ama kusura bakmayin, bu hafta da ceviriyie hiç fırsat bulamadim. Dün hiç değilse dört bes sayfa ceviririm diye planlamistim ama hesapta olmayan şeyler çıktı. Bu nedenle bu hafta da beni mazur görürsünüz umarim.
  17. Beğen
    Soranohikari got a reaction from DHspark in En Beğendiğiniz AnimeKomedi Çalışması Hangisi?   
    Tekrar okumak güzeldi :) 
    Hepsi ayrı güzel, yön duygusu kötü biri olarak oyumu pilot Zoro'ya kullanıyorum :P
  18. Beğen
    Soranohikari reacted to Mileydi in İyi ki Doğdun Kubo-sensei!   
    Sosyal Medya Tite Kubo’nun Doğum Gününde Yine Sessiz Kalmadı. İyi ki Doğdun Kubo-sensei!

26 Haziran 1977 tarihinde Hiroşima’da doğan bebeklerinin bir gün kocaman olup da dünyayı sallayacak bir seriye imza atacağı akıllarına bile gelmemiştir herhalde Kubo ailesinin. Bugün o bebek, Bleach’in yaratıcısı, 38. doğum gününü kutladı. İyi ki doğdun Kubo-sensei!

Geçen sene olduğu gibi, bu sene de Tite Kubo için dünyanın her yerinden mesajlar yağdı. Tabii ki aralarında animenin ne zaman geleceği hakkında da söylenen yok değildi. Doğum gününü kutlayanlar, hayranlarını sağlık sorunları nedeniyle sürekli endişelendiren mangaka için sağlık dileğinde bulunmayı da ihmal etmediler ve tabii ki bu sene de birçok hayran onun için çizim yaptı. Kubo-sensei bu çizimlerden birini Twitter sayfasında paylaşırken, emek veren herkese de teşekkürlerini sundu.

Kubo-sensei’nin Twitter sayfasında paylaştığı çizim. Sizin de hoşunuza gitti mi?

Elbette usta mangakanın doğum gününü sadece hayranları kutlamadı. Geçtiğimiz seneki gibi Kuchiki Byakuya’nın seiyuusu Ryotaro Okiayu ve çeşitli ünlü isimler de Twitter üzerinden iyi dileklerini ilettiler.

Umarız ki Tite Kubo daha sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir ömür geçirir. Nice yaşlara, sensei!

* Ünlü mangakanın doğum günü için hayranları tarafından yapılan eserlerin öne çıkan bazılarına spoiler içinde göz atabilirsiniz.

Kaynak : Anime Fantastica

19. Beğen
    Soranohikari reacted to FLMN in FLMN Çizimlerim (27.06.2015 Güncellendi)   
    Yapmış olduğum bazı çalışmalar.  

Naruto_Pain_Attack  

Naruto_Attack  

Jiraiya_Pain_Attack_  

Shino_Aburame  

Gaara_King_of_Sand  

Roronoa_Zoro_  

03-03-2015 Güncelleme   Mikasa    

Hinata Anbu    

Butterfly    

Sahmaran - Queen of Serpents    

Diablo III - Reaper of Soul    

Sakura Temalı Forum yarışması için yapmış olduğum çalışmalar.(29/04/2015)       Kuchiki Byakuya - Angel shikai    

Shinkenki Kyojin - Bloody Blades    

Eskilerden bir çalışmam.Hinata (07-05-2015)    

Tokyo Ghoul - Kaneki  (16/05/2015)    

Urahara Teams (22/05/2015)    

26/05/2015 Güncelleme       İtachi Anbu     

Sannin Fight    

Berserk Guts    

Claymore-Teresa fight  (01/06/2015)    

Shingeki No Kyojin - Levi Ackerman (05/06/2015)    

Minato Tobi Fight (10/06/2015)        

Tokyo Ghoul - Kaneki & Yakumo Oomori (20/06/2015)        

Shinkegi No Kyojin - Levi Ackerman (27/06/2015)        

Kuroku No Basket (23/05/2016)

20. Beğen
    Soranohikari got a reaction from Golge_Kaze in [Light Novel] Legendary Moonlight Sculptor (Türkçe Çeviri, Bir Sanal Gerçeklik Hikayesi)   
    Cilt 2 Bölüm 3  %100
    http://moonlightsculptortr.blogspot.com.tr/2015/05/cilt-2-bolum-3-tapnagn-kayp-hazineleri.html

Cilt 2 Bölüm 4  %20 (NightTheFox tarafından çevrilmiştir.)
  21. Beğen
    Soranohikari reacted to Songena in Painting Exhibition (Ağ ağ ağ Konuyu Geç Açıyorum )   
    Başlığı İngilizce yazayım ki benim gibi İngilizce bilmeyenler konuya daha meraklı baksın. Önyargısı olmasın. :ph34r:
    Neyse...
    Minna İstanbul' da olan resim sergisini haber vermek için konuyu açıyorum. Kore'li ressamların eserleri sergileniyor.

SERGİ / EXHIBITION
    South Korean artists are in Istanbul.
    Chun Won Oh
    Cheul Ho Cho
    Je Nam Shin
    Mi Won Kim
    Mi Kyung Lee
    Hye Og Kim
    Byung Lae Lee
    Doo Nye Kim
    Sook Ja Kim
    Dong Hyun Lee
    Boo Kyoung Lee
    14 Mayıs - May 2015, 20 Mayıs - May 2015 KOKTEYL - VERNISSAGE PERŞEMBE - THURSDAY MAYIS 14 MAY 2015 18:00 - 20:00
    Bu kısmı Alıntı: http://www.antikhotel.com/news-tr.html
    Bu konunun bu forumda ne işi var? Tee Kore' den kalkıp gelmişler. Kalabalıklar ve katoloğa (Çok kalkteli basılmış. ) vs. çok masraf yapmışlar. Üstelik Anadolu' yu şehir şehir gezmeyi düşünüyorlar. ( Nereden biliyorum? Sergiyi açan kurs hocam. :D )
    Türkiye' yi seven ülkeden sanatçılar gelmiş, en çok da bu yüzden konuyu açıyorum. Böyle şeylere çok az ilgi var ülkemizde maalesef. Belki açtığım konunun faydası olur. :(
    Mart ayında Kyoto' da Türk sanatçılarının olduğu bianel yapıldı. Kore-Japonya ilişkileri Türkiye-Yunanistan gibi olsa da Kore' de şarkıcı olan Japon var. Resim alanında da böyledir belki? İlgi görtersek, ilgi görürüz. İleride Japon sanatçıları için konu açsam... :wub:
    Serginin konusunu son günlerinde açıyorum. Bunun için gomeen. :unsure:

Sergiye bugün gideceğim. Pembe gözlüklü, sarı-turuncu saçlı, (Evet, sarı ve turuncu saç. Ahshshs )çocuk gibi kız görürseniz o benim. (Yakamda kırmızı gül var, demiycem. Çok klişe. :P )
  22. Beğen
    Soranohikari reacted to osubusu in çalışmalarım (fan art, sketch, character design)   
    Merhaba, aslında fan art yapmıyorum daha doğrusu şuana kadar belli bir karakteri çizmek yerine kendim karakter çalışmaları yaptım ama bunlar da biraz manga karakterlerde çok uzak illustrasyon diyrouz onlara ama yine de ekleyeceğim, bu konuya eklemek için Elfen Lied Nyuu çalıştım fan art çalışıp yenileri de eklemeyi düşünüyorum ^_^
    normal de kuru kalemlerle eskiz çalışmayı seviyorum yumuşak etkisi hoşuma gidiyor bol tarama kullanıyorum ama anime karakterlerde güzel olmuyor daha sonra mürekkeple manga çizer gibi çalışağım sahneyle beraber çalışmak istiyorum eklerim yakında

YENİ :) Mangasında ki çizimleri çok sevmiştim pilot kalemle denedim hem taramaları denemek için Blame

Elfen Lied - Nyuu

Bana ait olanlar;

23. Beğen
    Arkadaşlar genel bir duyuru yapmam gerek. Hastane durumları ve ardından başlayacak olan vize haftası nedeniyle önümüzdeki haftalarda bir süre daha çeviri gelmeyecektir, kusura bakmayın.
  24. Beğen
    Soranohikari reacted to bluegrass in bluegrass | imza çalışmaları   
    Aslında photoshopta imza yapmayalı çook uzun zaman oldu bayağı bir hamlamışım.Animeler için daha önce hiç çalışma yapmadığım için de bayağı zorlandım açıkçası.Materyal bulmak felan da zor geldi.

Neyse gene de ortaya bir kaç çalışma koyabildim.

Öyle bir heves ile başladım ama sonu hayrola.İşte efendim buyurun bunlarda benim çalışmacıklarım.

- eğer olursa yakında manga renklendirmesine de başlamak istiyorum.

vizelerden sonra o işe de bir el atacağım. :)

25. Beğen
    Cilt 2 - Bölüm 1 %45

Bu hafta bayağı yoğundum o yüzden çeviri bu hafta biraz az kusura bakmayın
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.