Jump to content

xfgt

Üyeler
  • İçerik sayısı

4
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    xfgt reacted to Kutatgu in Boku dake ga Inai Machi Tartışma (Spoiler İçerir) 12.Bölüm Final   
    Olayın 1-5 dakika öncesine gitmesi konusunda teorim şu. Satoru'nun annesinin öldürülmesi aslında bir olay zincirinin son halkası. Bu nedenle Satoru annesinin öldürülmesinin öncesine değil, bu zinciri kırabileceği zamana, yani çocukluğuna gönderiliyor. Geçmişe dönünce afallaması. Satoru'nun da bundan habersiz olduğu anlamına geliyor bence.
  2. Beğen
    xfgt reacted to sadece okan in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    izlemeyen çok şey kaybeder :d

3. Beğen
    xfgt reacted to fuyukoemi in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Zankyou no Terror ost  - walt      
  4. Beğen
    xfgt reacted to Kaxell in TürkAnime League Of Legends Takımı (İlk İletiyi Okuyunuz!)   
    http://forum.turkanime.tv/topic/11214-lol-tak%C4%B1m%C4%B1-eleme-ma%C3%A7lar%C4%B1-tarihleri-g%C3%BCncel/

EDIT: Artık alımlar sadece   loldeki muhabbet konusuna gelenler ile yapılacaktır. 

Selamlar! 

Anime izlemek dışında,  başka hobilerimiz de var. Buna verilebilecek en büyük örnek, şüphesiz ki League Of Legends'tır.
    (Türkçesi Efsaneler Ligi, ama Türkiye Riot ekibi başta olmak üzere kimse takmıyor.)

O zaman neden beraber oynamıyoruz? Küçük bir takım kuralım. Ve bu takım ile bir noktaya gelmeye çalışalım, ya da nereye kadar yükselebileceğimizi gösterelim. 

Öncelikli amacımız, Lol'ün bir oyun olduğunu anlamak, ve zevk almak olmalıdır. Küfürden uzak, saygı ve sevgi çerçevesinde, her yaştan lol oynayanlar davetlidir.

Konunun sapması, sohbete kayması durumunda alımlar kapatılıp konu kitlenecektir.Ama  Lol ile ilgili konuşulabilir. Forumda öyle bir konu yok, yeniden açmayada gerek yok. 

Katılım şartları:
    -Yaş sınırı yok. 
    -Şu anlık gerek olmasa da raidcall ya da teamspeak ya da curse kullanabilecek. 
    -Birinci kural küfrün olmamasıdır. Küçük şakalar, kısaltmalar göze batmadığı sürece sorun olmaz. 
    -Zevk almayı bilmelidir. Kaybedince sinirlenmek vb. davranışlarda bulunmak bize yakışmaz. 
    -Belli bir mevkide (sup,top, solo, jung, adc) sabit kalabilecek. (deneme maçlarından sonra.) 
    -Lig sınırı yok. 

Sorularınız için bana özel mesaj atabilirsiniz. Konunun adını türkanime lol takımı olarak açmamın tek amacı beraber oynamak istediğimizi göstermektir. Oyunda herhangi bir reklam yapılmayacak yada takım isminde türkanime tv yazmayacaktır.  
    Takımın adı yok. Bir süre ilk katılanlarla beraber forumda özel mesaj kısmında davet atılacak, ve ad bulunana, oyun nickleri eklenene kadar kalacaktır. 
    Rumuzların bu konuya yazılmasını istememin tek sebebi, konunun güncelliğini korumaktır. 

Edit:
  5. Beğen
    xfgt reacted to kawaii kereste in Japon LoL serverı geliyor!   
    LEEG O' LEGANDO

Yaklaşık 5-6 ay önce Riot'un Japonya'da şube açtığına dair dedikodular vardı, ama hiç bir Rioter çıkıp da doğrulamamıştı. Yalnızca Japonya'da iş alımlarına başladıklarına dair bir bilgi verilmişti.

Ama sonunda 2 gün önce reddit'te "Ao Shin ile Japon serverı aynı zamana denk getirebilir" başlığında bir Rioter "Yakında açılması için Japon serverı çalışmaları devam ediyor ama Ao Shin ile aynı zamana gelmesi bizim için önemli değil." dedikten sonra resmi ağızdan da onaylanmış oldu. Yalnız, Riot'un "soon" kavramını bileniniz varsa bunun hiç de "soon" olmıycağını anlamışsınızdır.

Bugün Riot Japan LoL'ü tanıtıcı bir video yayınladı:

Videodan da anlaşılacağı üzere Japonya'da LoL çok bilinen bir oyun değil. Zaten Japonlar PC gamingde pek iyi değiller, daha çok arcade/konsol oyunları popüler. Ama son zamanlarda bilgisayar ve mobil oyunculuğa bir kayma olduğu için büyük firmalar da bundan pay kapma peşinde.

Akihabara'daki en büyük internet cafeye yakın oturan birinin söylediklerine göre cafede en çok oynanan oyun LoL'muş, her daim makinelerin yaklaşık %70inde LoL oynanıyormuş. Yani büyük ihtimalle Riot kısa zamanda Japonya'yı da ele geçirecek.

Japonlar e-sports alanında tecrübesiz olsa da 5-6 senelik süre içinde Güney Kore ile çekişebilecek seviyeye gelebileceklerini düşünüyorum. Hem Kore ile Japonya arasındaki rekabet hem Japonyadaki neet miktarı hem de Japonlardaki hırs bunu sağlar. Zaten Koreliler de benzer bir yapıya sahip olduğu için şu an oynadıkları her oyunda en iyiler.

Tabii ki, bizi asıl ilgilendiren SEIYUULAR! LoL'ün ingilizce seslendirmelerini Warcraft/Call of Duty/Dragon Age gibi oyunları ve animelerin ingilizce dublajlarını da yapan bir çok ünlü ses aktörü yapıyor. Yani, Japonca seslendirmenin de animelerden bildiğimiz seiyuular tarafından yapılması olası.

Benden bir AWW YISS! KAÇ AYDIR BUNU BEKLIYORDUM ULAN ARTIK SESLENDIRIN ŞUNLARI! GET HYPED!
  6. Beğen
    xfgt reacted to asci in Shokugeki no Sōma:Yeni Video,Seiyuu Kadrosu ve Opening Parçaları Duyuruldu!   
    Bu hafta sonu gerçekleşen AnimeJapan2015 etkinlikleri kapsamında Shokugeki no Soma ile ilgili genel bilgiler duyuruldu.

Bilgilere göre  açılışı, "Kibō no Uta" (Umudun Şarkısı) adlı parça ile ULTRATOWER;kapanışı ise  "Spice" adlı parça ile Tokyo Karan Koron gerçekleştirecek.

Açıklanan Bazı Seiyuular ise şöyle:

Yūichi Nakamura-->Kojirō Shinomiya Mamiko Noto -->Hinako Inui Takehito Koyasu  -->Gin Dōjima Risa Taneda -->Erina Nakiri Minami Takahashi -->Megumi Tadokoro Shizuka Ishigami -->Ikumi Mito Natsuki Hanae -->Takumi Aldini Yuuki Ono -->Isami Aldini Saori Ōnishi -->Hisako Arato Takahiro Sakurai -->Satoshi Isshiki Ai Kayano -->Ryōko Sakaki Maaya Uchida -->Yūki Yoshino Taishi Murata -->Shun Ibusaki Yūsuke Kobayashi -->Zenji Marui Yönetmen:
    Yoshitomo Yonetani  

Karakter Tasarımları:
    Tomoyuki Shitaya (Bakuman., BlazBlue Alter Memory, Hatsukoi Limited) 

Ses Yönetmeni:
    Jin Aketagawa

Sound Track:
    Tatsuya Katou (Fate/kaleid liner Prisma Illya, Free! - Iwatobi Swim Club, Medaka Box)
  7. Beğen
    xfgt reacted to MangaTR in Japonca Dersi   
    Herkese Merhaba! ^.^
    Bu konuda, elimden geldiğince, dilim döndüğünce sizlere Japonca konusunda yardımcı olacağım. Ben de sizlerle birlitke öğrenip -tekrar edip- pekiştirip, daha sağlam bir seviye sağlayacağım. Eğer ki yanlış noktalara değinirsem yada hatalarım olursa lütfen söyleyin. Hep birlikte öğrenelim.
    Sözü fazla uzatmadan 1. dersimizle başlayalım. Ama ondan önce belli kalıp sözcükleri öğrenelim -eminim bir çoğumuz biliyor- ama yine de yazmakta fayda var.

Ders 1
    Jiko-Shookai / Kendini Tanıtma

Ders 1 - Konu 2

Ders 2
    KAIMONO
    (Alışveriş)

Japonya’ya alışveriş cenneti diyebiliriz. Aranan her şeyin bulunabileceği, büyük ve lüks mağazalardan tutunda tek göz dükkanlara kadar çeşit çeşit alışveriş yerleri bulmak mümkün. Alışveriş için girildiğinde genel de kanji ile ifade edilen birim fiyatlar bulunsa da rica edildiğinde çalışanların büyük bir nezaketle yardım ettiği de aşikar.
    irasshaimase!

てんいん   いらっしゃいませ。
    キム     すみません。これは フランスの ワインですか。
    てんいん   はい、そうです。
    キム     これは?
    てんいん   それは イタリアの ワインです。
    キム     そうですか。ドイツのワインは どれですか。
    てんいん   これです。
    Anlatım 1:
    Ten’in: İrasshaimase.
    Kimu: Sumimasen. Kore wa Furansu no wain desu ka ?
    Ten’in: Hai, soo desu.
    Kimu: Kore wa ?
    Ten’in: Sore wa Itaria no wain desu.
    Kimu: Soo desu ka. Doitsu no wain wa dore desu ka.
    Ten’in: Kore desu.
    Ten’in: Hoş geldiniz. (Yardımcı olabilir miyim? Gibi de bir anlam içerir.)
    Kimu: Afedersiniz. Bu Fransız şarabı mı ?
    Ten’in: Evet, öyle.
    Kimu: Ya bu ?
    Ten’in: O İtalyan şarabıdır.
    Kimu: Öyle demek. Alman şarabı hangisi ?
    Ten’in: İşte bu.
    Anlatım 2:
    Kimu: Sono wain o kudasai.
    Ten’in: Nan-bon desu ka.
    Kimu: 2-hon kudasai. İkura desu ka ?
    Ten’in: 3.000-en desu.
    Kimu: Şu şaraptan lütfen.
    Ten’in: Kaç adet ?
    Kimu: 2-adet lütfen. Ne kadar ?
    Ten’in: 3.000-yen.
    Anlatım 3:
    Magii: Sumimasen. Keetai no uriba wa nan-gai desu ka.
    Ten’in: 4-kai desu.
    Magii: Doomo.
    Magii: Affedersiniz. Yeni model cep telefonları hangi bölümde ?
    Ten’in: 4. kat.
    Magii: Sağolun.
    Anlatım 4:
    Magii: Sumimasen. Kono keetai wa atarashii moderu desu ka.
    Ten’in: Hai, ichiban atarashii moderu desu.
    Magii: Chiisai desu ne.
    Ten’in: Ee, sore wa totomo benri desu yo.
    Magii: Jaa, kore o kudasai.
    Magii: Affedersiniz: Bunlar yeni cep telefonu modelleri mi ?
    Ten’in: Evet, yeni model cep telefonları.
    Magii: Ufaklarmış değil mi.
    Ten’in: Evet, şunlar oldukça kullanışlıdırlar.
    Magii: Pekala/tamamdır, alıyorum.
    Kelimeler:
    Kaimono: Alışveriş
    Ten’in: Tezgahtar
    İrasshaimase: Hoş geldiniz / Yardımcı olabilir miyim ?
    Sumimasen: Pardon/Affedersiniz.
    Kore: Bu
    Sore: Şu
    Wain: Şarap
    Furansu: Fransız
    Itaria: İtalya
    Doitsu: Alman
    ~Kudasai: Bir şey rica edilirken söylenen “lütfen” kalıbıdır.
    Nan ~bon: Kaç tane? (Genel de bir şey alırken fakat şişe gibi adet olarak satılan ürünlerde, şarap gibi türlü içeçek kategorisi için kullanılır.)
    İkura: Ne kadar ?
    Keetai: Cep telefonu
    Atarashii: Yeni
    Moderu: Model
    Uriba : Mağazalardaki bölüm yada kısım gibi anlamlara gelir.
    Nan~gai: Hangi kat ?
    Doomo: Sağolun/teşekkürler.
    İchiban: En yeni gibi “en…” çeşitli anlamları taşır.
    ~ne: Cümlenin sonuna gelen bu ek, İngilizcede ki “~isn’t it?, ~doesn’t it?, don’t you?” gibi anlamları taşıyan, değil mi diye ifadeyi benimsetir. “Baya ufakmış değil mi yahu?” diye çeşitli şekillerde benimsetme adı altında konuşuruz ya, işte aynen öyle.
    ~yo: Dinleyici karşı tarafın “o” şey ne ise artık “onu” bilmediğini farz ederek, kullanılan bir ifade biçimidir. Yanılmıyorsam da, genel de kadınlar kullanıyor. Belki de karıştırıyorumdur ama aklımda bir yerde öyle bir şey kalmış. Tabi siz bunu takmayın, ne ifade ettiğini benimseyin yeter.
    Ders içerikleriyle ilgili bilgileri ve ses ile görüntü kaynağıda eklediğim dosyaları da indirmek için linkte ekledim, isteyen indirebilir. Hepsi bulunmasa da var olanlarla, burada ki yazılarla birlikte kafi gelecektir.
    İndir
  8. Beğen
    xfgt reacted to GetPyoned in Anime Şarkılarına Türkçe Cover /._./   
    Merhaba arkadaşlar! Birkaç hafta önce anime opening ve endinglerine türkçe cover yapmaya başladım. Hepsi amatör ve ses kalitesi biraz düşük. Fakat bu işi devam ettirirsem yakın zamanda yeni mikrofon almayı düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz ^^

Kanalım:  https://www.youtube.com/channel/UCtLp_WmeAL20O_mOZDI9qMA

9. Beğen
    xfgt reacted to 1uberhunter1 in Japonya'nın Eksileri   
    Merhaba arkadaşlar.

Bu konumda sizlere Japonya ve Japonların eksi yönlerini araştırıp derlediğim kadarıyla anlatacağım.
    Öncelikle neden böyle bir işe giriştin derseniz amacım sizleri Japonya'dan veya Japonlar'dan soğutmak falan değil ancak bence bir şeye ilgi duyuyorsak veya seviyorsak o şeyin tüm özelliklerini, durumlarını bilmeli öyle karar vermeliyiz.
    Bende bu konuda Japonya'nın ve Japonlar'ın biz anime severler tarafından pek açığa vurulmak istenmeyen özelliklerini bildiğim kadarıyla açıklamak istiyorum.
    Yanlış anlaşılmasın sonuçta bende animeleri ve Japonya'yı seviyorum ama insanların bilgilenmesini de istiyorum.

Madde madde geçmişten başlayarak gidelim.

1-Nanking Katliamı----1937'de Japonya'nın Çin'i işgali sırasında 6 haftada 300000 kişiyi ayrım yapmaksızın katletmiştir.Ayrıca katliam olmadan önce Japon subayları ordunun hareket hızını arttırabilmek için askerlerine Nanking'e vardıklarında onları serbest bırakacaklarına dair söz vermişlerdir ve de bu sözü tutmuşlardır da.Bu yüzden 20,000-80,000 kadın tecavüze uğramıştır.

2-Changjiao Katliamı----1943'de Japon ordusu 30,000 insanı katletmiştir.

3-Manila Katliamı----Şubat 1945'te yenilmiş ve geri çekilmekte olan İmparatorluk Japonyası askerlerinin Manilada gerçekleştirdiği, 100,000 sivilin hayatına mal olan korkunç katliamlar.
    dır.Gereksiz şiddeti önlemek üzere Japon imparatorluk ordusu generali Tomoyuki Yamashita Japon birliklerin Maniladan çekilmesi emrini vermiştir. buna rağmen amiral Sanji İwabuchi komutasındaki 19,000 asker şehri çevreler ve kadın, çocuk, erkek, yaşlı ayrımı yapmadan (rahipleri, kızıl haç personelini, savaş esirlerini, hastanede yatan hastaları bile) katlederler.

4-Sook-Ching Katliam----1942'de 25,000 ilâ 50,000 arası Çinliyi Japon askerleri katletmiştir.

5-731.Birim(+18)

6-Comfort Girl----Bugün bile bunu normalmiş gibi göstermeye çalışan Milletvekillerine sahipler

7-Junko Furuta(+18)----Bir kız çocuğunun 1972'de 44 gün boyunca akla hayale gelmeyecek işkencelere maruz kalması ve nihayetinde ölmesi

8-Yunus Katli----The Cove adlı oscar almış bir belgesel/film tarzında yapım var orada her şey anlatılıyor.

9-Burakuminler----Toplumda alt sınıf olarak ezilen garipler.

10-Tavan Yapmış İntihar Oranları----Çalışma ortamında toplumsal ve sınıfsal baskının aşırı olması 

11-Ekşi sözlükte Japonya'da yaşayan bir yazarın girdiği entry.İlginç bir şekilde bu konuda Japonya çok farklı anlatılmış ben Japonya'da bulunmadığım için oradaki durumu bilmiyorum dolayısıyla Bu maddede vereceğim bilgilerin doğruluğunu bilmiyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler :)

10. Beğen
    xfgt reacted to ♠Misaki♠ in Hatsune Miku   
    Youtube da dolu var B)  Bir tane daha çok tatlı ya :wub: 
  11. Beğen
    xfgt reacted to ♠Misaki♠ in Hatsune Miku   
    Miku ve diğerlerin youtube da bulduğum bütün şarkılarını dinlemiştim  :D Favorim de bu

12. Beğen
    xfgt reacted to NaruHodo in Hobim Çizimlerim (Güncellendi) 21.02.2015   
    Not: Çizimlerimi üst iletide paylaşacağım yenileri eklendikçe 

21.02.2015 

14 Şubat 2015

Robin - One Piece 11.02.2015 gomen nasai..  ;) 

05.02.2015 

Psikopat Naruto :) 02.02.2015  ( @Ani-MaXiVentuS )

Hitagi Senjougahara  30.01.2015

13. Beğen
    xfgt reacted to Lynx in Anime hayatınızda istediğiniz en çok 3 şey!!   
    Arkadaşlarım izliyor zaten genelde konuşuyoruz.. :lol: Ama forumca buluşmak güzel olur. Tam otakuyuz bu arada. :ph34r:
    Ah koleksiyon yapmayı ben de çok istiyorum. Manga, dvd vs.. birsürü şey olsun böyle odamda anime ile ilgili. B)
    Sevgilim var zaten senin dediğin gibi. :wub:
    Birşey istemiyorum sanırım başka..
    Hı cosplay yapmak istiyorum. :D
  14. Beğen
    xfgt reacted to slimjack in Anime hayatınızda istediğiniz en çok 3 şey!!   
    Benim en çok istediğim 3 şey;
    1. Diğer animecilerle buluşup anime sohbetleri yapmak.(Özellikle türkanime üyeleriyle :P)
    2. Harika bir anime koleksiyonu yapmak.
    3. Benim gibi animeleri seven beraber anime izleyebileceğim bir kız arkadaş istiyorum. :D
  15. Beğen
    xfgt reacted to Yuki-chan in Anime Karakteleri gibi olmak.   
    bende uzun ve dümdüz saçlar isterdim ama kuaförde fön çektirsem bile 1 saat anca dayanıyo saçlarım o yüzden bende hep kısa kestiriyom :( şöyle kanda ninki gibi uzun kahküllü saçlar çok hoş olurdu ^_^ bide yine d gray man daki road gibi giyinmek isterdim ama etraftan pekte normal karşılancak bişey değil özellikle türkiyede hani tokyo yada new york olsa neyse :D anime karakteri olsam herhalde çift kişilikli olurdum bazen soğuk nevale kanda gibi bazende aşırı şımarık :D aslında gerçektede öyleyim benbile kendime şaşırıyom -_-
  16. Beğen
    xfgt reacted to LaviBlackorder in Anime Karakteleri gibi olmak.   
    Mavi Ejderha Saldır! :)
    I can see her underwear from down here! B)
  17. Beğen
    xfgt reacted to Ji-sama in Anime Karakteleri gibi olmak.   
    Bu konunun ayrı bir kategorisi var mı bilmiyorum.Ama Anime karakterlerinin Saç yapımları hemen hemen hepimizi hayran bırakmıştır.Onlar gibi olmak istemişizdir burada bunu yapmaya çalışacağız.
    Öncelikle birinci sorum Türkiye'de Anime karakterleri saçını yapan kuaför olmasını istermiydiniz ?(Bay bayan fark etmez )
    Bu soruya ''Deli misin kim istemez bayılırım hatta hergün giderim diyenleri duyar gibiyim.
    Peki Hangi anime karakterinin şaç yapımını isterdiniz ?
    Tabi iş sadece saçla kalmıyor birde onlar gibi giyinmek var (Özenti denilsede bu durumda hiç birimiz şikayetçi değiliz di mi ? Onlar gibi giyinmek hepimizin en büyük çılgınlığı.
    Geriye sadece onlar gibi davranmak kalıyor mimikleri ayarlamak bağırırken ağzımızın bi o kadar açılması
    Sinirlenirken Dattebayo diyerek ama anlamında ama söylenirken çok hoş bir durum oluyor.
    Biraz umursamaz takılmak,en önemlisi kararlı olmak.Ben animelerde hep buna dikkat ediyorum.Kesin bir kararları var.Ben Hokage olacağım .Ben dünya'yı değiştireceğim. Ben Korsanlar Kralı olacağım.Bir karar veriliyor ve sonuna kadar gidiliyor bana animeleri sevdiren şeyde bu.. Konu fazla sapmasın :)
    Eğer saç yapımını anime karakteleri gibi yapanlar varsa onlarda paylaşsın.
    Onlar gibi davrananlar varsa demiyeceğim anime izleyipte onlar gibi davranmayan yoktur :D
    Eee de hadi buyurun var mısın anime karakteleri gibi olmaya ?Sadece anime dünyamızla ilgili tabi.Bu eğlenceli yolculağa benimle var mısınız ?
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.