Jump to content

Nayru

Üyeler
  • İçerik sayısı

569
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

Nayru kullanıcısının paylaşımları

1. Nayru

( 24 / 23+ ) Steins;Gate 0

teşekkürler
  2. Nayru

Bağımsız Filmler Festivali (!f İstanbul)

Bilgilendirme için çok müteşekkirim, festivalin adı !f istanbul olunca Ankara ayağının olacağı hiç aklıma gelmemişti doğrusu... Bakemono no ko benimde uzun zamandır beklediğim fazlasıyla izlemek istediğim bir yapım zaten the girl who leapt through time ın yönetmeni imzalı olduğundan kesinlikle kaçırmamak gerek
  3. Nayru

Merhaba

OU ilk defa hemşerim çıktı pek sık rastlamıyorum da ^_^ seni tanıyor olabilir miyim acaba , kayseride bnm de hatrı sayılır bir anime-manga kitlem var neyse bakalım hoşgeldin hoşça vakit geçir
  4. Gece gece monogatari izlemeyi özlemişim ^_^ Owarimonogatari; bu sezon aç gibi izlenecek yeni animelere, gündemden düşmeyecek 2. sezonlara karşı seni koruycaz yavrımmm :lol:

5. Nayru

( 13 / 13 ) Kowabon

iste sonunda beklediğim proje wl eklentisini epey önce yapmıştım bakalım bizleri ne bekliyor korku pek tercih ettiğim bir kulvar olmasa da bir hayli ilgimi çekti çevirmenimize simdiden kolay gelsin diyorum
  6. Yayın tarihi 2 ekim diyor ama kim bilir bizim elimize ne zaman düşer

1. Rosiecy

Rosiecy

OHA efsane bir şeye benziyor ben niye sonbahar serisi listesinde bunu görmedim ama :O?

2. Witch

Witch

Bu ne çocuğu parçaladı bütün pv boyunca. fdlşiflsşfiliaş

3. Nayru

Nayru

steampunk havası var biraz

7. Nayru

Konusu En Çok Beğendiğiniz Oyun

The Last of Us ve Persona 4'ün de konularını çok beğenmiştim unutmadan söyleyim (Golden olan)
  8. Nayru

Ao Oni çok evvelden bitrmiştim hetalia ver. olduğunu ilk defa senden öğrendim acaba senaryo aynı da karakterleri mi yer değiştirdiler ki... :huh:
  9. Nayru

aklıma direkt bioshock serisi geldi özellikle bioshock infinite senaryosu yönüyle efsaneydi bir de one chance var onun da konusu epey iyiydi
  10. Nayru

Kuragehime [Anime Tanıtımı]

tanıtım gayet akıcıydı bir çırpıda okudum elinize sağlık maalesef ki hitap eden kesimde değilim ama ola ki birileri benim de harddiskime sıkıştırırsa affetmem izlerim ^_^ ps:mercedes olayı... :lol: (just man things)
  11. Nayru

Sup!

Burak umarım hoşça vakit geçirirsin Ben de lise son sınıftayken foruma kayıt olmuş biri olarak merak ediyorum acaba son sınıflar konusunda forumun bir şeytan tüyü mü var ? ^_^
  12. Nayru

Beyin yakan şarkılar

dinlemeden önce 2 defa düşünün:
  13. Nayru

Anime Beğeni Analizi (7)

Sonbahar sezonu tr geneli sıralamayı epey bir etkilecek diye bekliyorum hadi bakalım
  14. Nayru

Japonlardan İlginç İcatlar

23'ü bulan büyük insanmış doğrusu... (sıradışı) bu videoyu çok önceden görsem teknoloji tasarım dersinde acı çekmezdim heralde
  15. Psycho-pass moviesinin ardından düşündüm de aslında japonca büyük veli nimet, hele o ünlü seiyuuların ingilizcesini duyduktan sonra...

1. Soranohikari

Soranohikari

En azından ingilizce olduğu anlaşılabiliyordu, buna da şükür :D

2. Nayru

Nayru

:D bazı sahneleri tekrar tekrar geriye sarıp dinledim.. cidden epik bir şey ya

16. Nayru

( 01 / 01 ) Gekijouban Psycho-Pass

Sonunda hadi bakalım movieden beklentim büyük Ellerinize sağlık...
  17. Nayru

Yo!

Hoşgeldin hoşça vakit geçirmen dileğiyle...
  18. Talihsiz bir durum olmuş Şöyle bir durum var Ghibli yapımları genellikle sade bir şekilde yol alır az çok hepimiz biliriz, böyle beklenmedik vakalara pek rastlamayız, o bakımdan gerçekten izlemeni isterim finalini, yinede inceleme de bahsettiğim gibi movienin hitap etmeyen kesimindeysen yapacak bir şey yok .D müzik konusunda neden böyle düşündüğünü sormayacağım zevk meselesi sonuçta iyi-kötü gibi yargılar sığ kalır
  19. Bu değerli yorumun ve manevi desteğin için teşekkür ediyorum İnceleme işini sırayla yapalım sen gekkan shoujo nozaki-kun yaptın şimdi ben bunu sıra yine sen de ona göre :D Tecrübeli bir isim olan senden de onay aldım ya abla ne mutlu bana .D
  20. Omoide no Mânî (Marnie Oradayken) GENEL BİLGİLENDİRME ORİJİNAL ADI è Omoide no Marnie (思い出のマーニー) TÜRÜè Movie, Psikoloji, Dram, Gizem UZUNLUKè 103 dk YAYINLANMA TARİHİè Japonya (19 Temmuz 2014), Türkiye (5 Haziran 2015) YÖNETMEN è Hiromasa Yonebayashi YAPIMCI è Yoshiaki Nishumura PRODÜKSİYON èStudio Ghibli *Joan G. Robinson’un aynı adlı Marnie Was There eserinden uyarlama bir movie Omoide no Mânî ile karşımıza çıkan çok tanıdık bir o kadar da içimizden olan Stüdyo Ghibli’de bu sefer yönetmen koltuğuna alışkın olduğumuz Miyazaki yerine yine onun kanatları altında yetişmiş bir ismi görüyoruz: Hiromasa Yonebayashi.Ben bu yönetmeni bir yerden hatırlıyorum diyenleri çok düşündürmeden geçmişte Kari-gurashi no Arietti moviesine de aynı ismin imza attığını belirteyim.O dönem daha çok ustası Miyazaki’nin yardımıyla ayakta duran yönetmenimiz bu sefer tek başına işin altından kalkmışa benziyor. Tabii artık kendi yolunu çizdiğini alışık olmadığımız bu Ghibli yapımıyla da anlamış olduk. Stüdyo Ghibli’nin kapanması ve Miyazaki’nin emekliliğiyle ardından geleceklerin neler yapabileceği sorusu halen tazeyken bu tür yapımlar bence umut ışığı niteliğinde. Omoide no Marnie -Stüdyo Ghibli’nin son filmi- acaba stüdyoya yakışır bir son mu buna izleyip kendiniz karar verebilirsiniz. KARAKTERLER ANA KARAKTERLER Anna Sasaki Marnie OTHERS Yoriko Sasaki (Üvey annesi ama teyze diyor) Kiyomasa/Ooiwa Setsu (Hokkaido’daki Akrabalar) Hisako (Ressam Teyze) Toichi (Balıkçı Emice) Sayaka (Çok Bilmiş Komşu Kızı) ??? (Spookieee :smile_bilmem: ) HİKAYE İzin verin sizi Anna ile tanıştırayım. Moviemizin ana karakteri olan Anna ergenliğin eşiğinde astım hastası olarak karşımıza çıkıyor. Aslında bu hastalıktan öte ruhsal bir bunalımın içinde olduğu hemen gözümüze çarpıyor. Duygusal olarak güçlenmesi ve geçmişi ile alakalı bazı şeyleri aşması gereken bir karakter. Küçük yaşta ebeveynlerini kaybeden ve üvey ailesinin kendine bakmasıyla ilgili önemli bir durum öğrenen Anna dünyaya karşı küsmüş desek adeta yeridir. Yapayanlız kalmışlık hissiyatı ve geçmişine olan öfkesiyle dolu olan Anna’nın iyice içine kapanmasıyla üvey annesi onu Hokkaido’daki aile dostlarının yanına gönderme kararı alıyor. Böylece Anna’nın benlik problemlerini çözmeye dair olan serüvenine hep beraber başlıyoruz. Hokkaido günleri başladığında Anna’nın içindekileri söylemek konusundaki pasif tavırları, insanları kendisine yabancı görmesi, duygu ve düşüncelerini aktarmaktaki isteksiz tavırları halen devam eder.Ta ki bir gün bataklık bölgesinde gördüğü konağın bahçe kapısından içeri girmesiyle ve ardından gelişen olaylarla hikayemize ismini veren kahramanımız Marnie ile tanışıncaya dek. Başta Marnie’nin gerçek olup olmadığına dair şüpheleri olan Anna sonraları bu duruma takılmadan Marnie ile zaman geçirmeye başlar. Bu süreçte bazı şeyleri aşmaya ve kendini bulmaya başlayan bir Anna seyretmeye başlarız. Filmin gelişme kısmı tam da kalbimize dokunan olayların yaşanmasıyla devam eder. Sevgi kavramına farklı bir cihet kazandırmış Anna ve Marnie ikilisiyle derinden gelen sevginin insan üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğunu muhakeme etmeye çalışırız. Anna’nın algı değişimleriyle bizde kendi içimizde istemsizce bir durum değerlendirmesi yapmaya başlarız. Marnie ile olan ilişkisiyle sadece Anna’nın değil kendimizin de aslında sevgiye ne kadar muhtaç olduğumuzu idrak etmeye başlarız. Epey bir ilerleyişin ardından kafada zamanla pek çok soru birikiyor. Gelişen sürreal olaylara odaklanmadan olsa gerek rüya, hayal hatta doğa üstü şeylere dair acabalar sıklaşıyor. Sonuç olarak bağlanan yer olması gerektiği gibi ve içe sinen bir şekilde oluyor. Hepimizin aslında derinden gelen bazı duygularımıza, bir olay ya da bir durumun rehberlik ettiği gerçeği ile başbaşa bırakılıyoruz. Final için özellikle hiçbir şeyden bahsetmek istemiyorum buraya kadarki ufak bilgiler, değerlendirmenin arasındaki ufak spoilerlar, hikayenin gidişatına ve seyir zevkine gölge düşürmeyecek cinstendi. Ancak final için bahsedeceğim en ufak bir şey bile işin büyüsünü bozabilir o bakımdan finale dair değerlendirmeyi şahsınıza bırakıyorum. GENEL DEĞERLENDİRME Her zamanki gibi alışkın olduğumuz Stüdyo Ghibli’nin şahsına münhasır çizimleri bu sefer de bir o kadar etkileyici. Gerçeklik dokusu gayet iyi işlenmiş. Teknolojik yeniliklerin de getirdiği yüksek piksel movieye bambaşka bir tat katmış. Karşılaştığımız manzaralar yönüyle de Ghibli’nin yine aşağı takılmadığı aşikar Abartılacak şekilde güzel, müthiş, ou abi sen daha izlemedin mi ya düzeyinde bir movie değil ancak tam kararında, yerinde, belli kriterleri fazlasıyla sağlamış bir yapım Akıcılık konusunda pek optimistik değilim Hikaye, kökeni yönüyle fazlasıyla klasik aşina olduğumuz bir yapıda ancak işlenişi profesyonelce Üzülerek söylüyorum ki herkese hitap etmeyen bir movie zaten herkese hitap etmesi mümkün mü diyeceksiniz de bunu şu yönden diyorum açıkçası bu movieyle alakalı epey yazı okudum ve o kadar uç yorumlar gördüm ki beğenen biri olarak herkesin bu movie içindeki anlam katmanlarını hazmedemeyeceği, duygu yoğunluğunu kavrayamayacağı kanaatindeyim. Bireysel Bir Saptama **Atalarımızın pek çok anıları aslında bilinçaltımızda yatarmış biz görmesek bilmesek bile…Uzun zaman önce öğrendiğim bu bilgiyle bu movienin örtüşmesi en azından bağlantılı olması ayrıyeten beni hayret içinde bıraktı** DİĞER DETAYLAR BAŞLICA SEİYUULAR Sara Takatsuki (Anna) 97 doğumlu bu genç seiyuumuz ilk projesi olan Omoide no Marnie ile epey göz doldurmuşa benziyor. Umarım ilerde yine böylesi güzel projelerde kendisiyle karşılaşırız. Yine Bir Saptama Aslına bakılırsa bu benim keşfettiğim bir şey değil ama sonuna kadar katılıyorum Sizce de Sara Takatsuki seslendirdiği karaktere benzemiyor mu? Kasumi Arimaru (Marnie) Bu tatlı, hanım hanımcık seiyuumuz da (Allah sevdiğine bağışlasın :rolleyes: ) ekip arkadaşı Sara Takatsumi gibi ilk seiyuu deneyimine bu movie ile imza atmış.(Taze kan yani :LTkJN9u:) Gerçekten başarılı ses olduğunu vurgulamak istiyorum. Daha büyük projelerde ,ana rollerde görmeyi umut ediyorum. Diğerleri : Sasaki Yoriko è Nanako Matsushima Kiyomasa Ooiwa è Susumu Terajima Setsu Ooiwa èToshie Negishi Toichi è Ken Yasuda Hisako è Hitomi Kuroki Sayaka è Hana Sugisaki Boşuna düşünmeyin tanıdık çıkmaz çünkü neredeyse hepsinin ilk projesi. Yine de yazdım ayıp olmasın emek vermişler ^_^ Sanki bilerek tüm çaylakları toplamış yönetmen SOUNDTRACK (OST) Ghibli’nin önceki yapımlarında olduğu gibi yine harikülade arka plan müzikleriyle karşı karşıyayız. Bu konuda benim insiyatifim gerçekten indirilip dinlenmesi yönünde. Olayın atmosferine girmek açısından ostlerin yeri yadsınamaz bir konumda. Ending müziğini ne kadar beğendiğimi kelimelerle ifade edemem. Priscilla Ahn imzalı ‘’Fine On The Outside’’ parçası movienin bitimi ile artan duygu yoğunluğunu bir hayli harlıyor. Takatsugu Muramatsu da diğer ostlere el atmış. https://soundcloud.com/andrea-fahreza/this-old-house Priscilla Ahn sırf bu movie için bir albüm yapmış. ‘ANATA NO KOTOGA DAISUKI’ isimli bu albüm içinde çok değerli, dinlenmeye değer epey bir şarkı barındırıyor. Tarzını ve sesini çok beğendiğimi bilmem söylemeye gerek var mı? Albümün diğer parçalarını buradan dinleyebilirsiniz Sanırsam söylenecek fazla bir söz kalmadı, benden bu kadar eğerki izlemediyseniz kesinlikle bu movieye bir 103 dk ayırın derim :) İstifade etmeniz temennisiyle… ^_^
  21. Nayru

AMVLERİM Değerlendirin!

Yanlış anlama ama bariz bir şekilde DjMorphosisin yolladığı amv ile seninkisi sahne kesim yerleri olsun aradaki birkaç efectler olsun bildiğin aynısı gibi geldi bana Yok tamamen ben yaptım diyorsan o zaman tebrik ederim ruh ikizini bulmuşsun bu diğer videoyu yapan adamı bul derim
  22. Goat Simulator :D Misafir çocuklarını manipüle etmek için biçilmiş kaftan resmen

23. Tüm forumdaşlarıma iyi bayramlar dilerim Hep beraber daha nice bayramları kazasız belasız geçirmemiz dileğiyle....
  24. az kaldı ezberlerim bu gidişle...
  25. Nayru

Bakemono no Ko Filminin Yeni Tanıtım Videoları

gözüme kestirdim :D uzun zamandır bekliyorum hayal kırıklığı yaşatmaz umarım, dünden japonyada vizyona girdi ya biz ne zaman izleriz meçhul
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.