Jump to content

Cosplay

Kayıtlı Üye
 • Posts

  32
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Erkek

Recent Profile Visitors

1023 profile views

Cosplay's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

14

Reputation

 1. Merhaba, ilgili yerleri belirtirseniz düzenleyelim. Bu arada ben de birçok sitede noktalama ve devrik cümleyi gibi basit sorunlarını geçtim, bariz imla hataları görüyorum. Ancak söylediğimde ters tepki gösteren insanlar oluyor. Keşke herkes dikkat ederek gerekli düzenlemeleri yapsa. Örneğin; sizin sitenizdeki bazı sabit konuların içeriğindeki hataları toplayıp ilettiğim takdirde düzenleyeceğinizi biliyorum.
 2. Sevgili Türkanime.tv takipçileri, Cosplay Türkiye alt ekibi Anime Akademisi ekibi olarak sona ermek üzere olan 2016'nın en iyi animesini değerli animesever arkadaşlarla seçmek istiyoruz. Bu yıl birçok TV animesi vizyona girdi. Hep Amerika ve Japonya’da seçilecek değil ya? Biraz da ülkemizdeki animeseverlerin kararlarına bakalım ve paylaşalım istiyoruz. ‘2016’nın En İyi Animesi’ anketimiz iki hafta kadar devam edecek. Sizin değerli katılımlarınız bu tür içerikleri üretmemiz ve sunmamız için gerçekten önemli. Katılımcı olan kişilerden bazılarına da teşekkür olarak çekilişle ödüller sunacağız. Ancak şu anlık ödüllerimizi açıklamıyoruz. İlerleyen zamanlarda duyuracağız. Şu anlık içeriğinde mangaların da olacağını söyleyebiliriz. Anime Akademisinin “2016’nın En İyi Animeleri Seçmeleri’nde rol almak istiyorsanız anketimizde, bu yıl en sevdiğiniz animeyi seçin. Eğer listemizde yoksa diğer seçeneği ile anime adını belirtebilirsiniz. Animelerin İngilizce adları yazılmıştır. Favori animenizin adını göremezseniz, İngilizce adı ile aratabilirsiniz. Sitemizdeki anket seçim sayfasına gitmek ve detayları görmek için BURAYA TIKLAYIN
 3. Serimizin 3. videosu da yayınlandı. Abone olarak destek sağlayabilirsiniz.
 4. Hikayenin özeti ve mangadaki karakterler hakkında kapsamlı bir bilgi bulamadık. Animenin yayınlanmasına yakın bilgiler gelecektir. :)
 5. Melek Gabriel dünyaya iniyor. Geçtiğimiz aylarda, Comic Dengeki Daioh dergisinde, Ukami’nin 2014 yılında çıkardığı Gabriel Dropout komedi serisinin TV animesine çevrileceği konular arasındaydı. Himouto! Umaruchan serisinde bildiğimiz üzere Umaru adındaki genç kızın iki farklı yüzünü görmekteydik. Abisi ile yaşayan Umaru okuldayken mükemmel bir kızdı. Ancak eve gelince tam bir minik canavara dönüşmekteydi. Bu seride ise konu; genç kız görünümünde bir melek. Dünyaya gönderilen melek Gabriel’in dünyaya gönderilmesini konu alan seride, insanların içinde bu meleği insanlığı ve onların yaşamını öğrenirken göreceğiz. Himouto! Umaruchan’ın direktörü Masahiko Ohta ve yazar Takashi Aoshima bu seride görev alıyor. Ayrıca Umaru görsel yönetmeni Katsuhiro Kumagai de bu serideki karakter dizaynlarını yapmış. Gabriel Dropout’a ait çizim görsellerini aşağıda görebilirsiniz. Kaynak: Cosplay Türkiye
 6. Anime Akademisi ekibimizce youtube kanalımızda "İzlenmesi Gereken Animeler Serisi" başlattık. Burada kendi belirlediğimiz başarılı yapımları sizlere tanıtıyor olacağız. Kanalımıza abone olur ve desteklerseniz, daha çok içerik üretebilmemize yardımcı olmuş olursunuz. Sevgilerlerimizle, Güncel edit: 26.10.2016 yeni videomuz yayında.
 7. daha önce cevapladık. Hikayenin devamı niteliğindeyse, yani farklı bir konuya atlanmıyorsa 200-300 kelimeye kadar aşabilir.
 8. Kabul olur. Sorularınız için sayfaya mesaj atmanızı rica ediyoruz. Foruma sürekli giriş yapmadığımız için anlık olarak cevaplayamıyoruz. facebook.com/ctanimekulubu
 9. Oylanacak platform ve oylama şekli hikayelerin tamamı geldiğinde başvuru adetine göre şekillenecektir.
 10. Tek bölümde hikayeyi yazabilirsiniz. Size kalmış. Yazım ve anlatım şekli serbesttir.
 11. Tabi ki olur. En fazla 2000 kelime diyoruz. Ancak 2000 kelimeyi 100-200 kelime geçip sonlandırılmışsa da sorun etmeyiz.
 12. Kelime sayacı siteleri var. O sitelerden hesaplatabilirsiniz kolayca. Türkçe Mangalar içinde One Piece de var. Hikayenin ismi Türkçe olabilir. Sorular için CT Anime Kulübü facebook sayfasından özel mesaj iletebilirsiniz.
 13. 24 serilik tek sezonluk bir anime serisinin bütün hikayesi kadar yazmanız söz konusu değil. Sadece 1 veya 2 bölümlük hikayeyi oluşturmanız yeterli. Karakterler, mekanlar, durumlar ve olaylar üzerinden.
 14. Bu yarışmanın Wattpad ve Facebook üzerinde yapılması kurgulandı. Şimdiye kadar yapılan birçok hikaye yarışması, Word formatında yazıp, jüriye e-posta ile gönderilmesi üzerineydi. Ama bunun ortaya güzel bir şey çıkardığını düşünseniz bile, bu sadece jüri ve yarışmacı arasında geçen ve sadece o çekirdek kitlenin görebileceği bir durum. CT Anime Kulübü olarak yeni bir oluşumuz. Amacımız, anime/manga kültüründen habersiz olan kişileri de çekebilmek ve diğer kişilere bu kültürün içindeki kişilerin yeteneklerini gösterebilmek. Wattpad gibi son dönemde oldukça sükse yapan kanallardan birinde ülkemizdeki anime/manga severlerin de kendi eserlerini göstermesini ve "biz de buradayız" demesini istiyoruz. Yarın öbür gün bir çizim yarışması olsa da benzer bir platform üzerinde yapılmasından yana oluruz. Kuralı sizin için esnetirsek, herkes için esnetmek zorunda kalırız. Yarışma bittiğinde kapatacağınız birer hesap açmanız, bizim kuralları esnetmemizden çok daha kolay. Zaten yeteneğinize güveniyorsanız, kısa süreliğine bir hesap açmanız (kendi ad soyadınızla olmasa bile) size fayda sunacaktır.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.