Jump to content

Namida

Üyeler
  • İçerik sayısı

549
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Namida got a reaction from crea in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    Bu derdi ne bilmezlikten gelebilir, ne de unutabilirim. Ne ağırlığı vardı, ne kenar çizgileri, tıpkı bedenin çevresinde esen rüzgar gibiydi.
      Yalnızlığı kimse sevmez, bilirsin. Ne var ki ben, arkadaş edinmek için çaba harcamam. Çünkü ne olursa olsun hayal kırıklığı gelir arkasından.   Çünkü herkesle aynı şeyleri okuyunca, ister istemez herkes gibi düşüneceksin.   -... Ya sen, Vatanabe, sen içmiyor musun? -Haziranda bıraktım. -Neden? -Bıkmıştım artık. Gecenin ortasında sigarasızlık çekmeye dayanamıyordum. Bunun için bıraktım. Bir şeye bağımlı olmayı sevmem.      Haruki Murakami- İmkansızın Şarkısı
  2. Beğen
    Namida got a reaction from kamatsuritachi34 in Ana Karakter Olmayı Hak Eden Erkek Yan Karakterler   
    itachi gerilerde kalmış bence. daha ön sıralarda beklerdim.
  3. Beğen
    Namida got a reaction from nanase14 in Kaşlarına Gurban Olduğumuz 28 Karakter   
    Listede Taiga Kagami de olur diye düşünmüştüm. :D
  4. Beğen
    Namida reacted to Leffwn in Manga İstek ve Öneri Bölümü   
    Berserk. Daha otesi yok. 
  5. Beğen
    Namida reacted to jans09 in ( 12 / 12 ) Berserk   
    Berserk en merakla beklenen animelerden biri bu yaz.. Animenin çekimleri CG olacak diye baya bi tantana yapılıyor ama adı Berserk olunca CG falan vız gelir millete gibi.... 

Kolay gelsinnnn.....
  6. Beğen
    Namida reacted to Sinsine in ( 12 / 12 ) Boku dake ga Inai Machi   
    Anime Adı : Boku dake ga Inai Machi
    Anime Türü : Gizem, Psikolojik, Seinen, Doğaüstü Güçler
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2016
    Çevirmen : Nones
    Düzenleme : Sinsine
    Özet: Hayat mücadelesi veren manga yazarı Satoru Fujinuma, kendisini ifade edememekten korkmaktadır. Ancak Satoru Fujinuma'nın ölüm ve felaketleri önleyen, kendisini bu olayların henüz gerçekleşmediği zamana gönderen zoraki doğaüstü bir yeteneği vardır. Bir gün, katil olarak şüpheli duruma düşeceği bir kazaya karışır. Kurbanı kurtarmak için umutsuzca zamanın ötesine gittiğinde, kendisini sınıf arkadaşı Kayo Hinazuki'nin kaybolmadan bir ay önceki ilkokul zamanlarında bulur. Satoru'nun şimdi yeni bir görevi vardır; sınıf arkadaşı Kayo'yu kurtarmak ve onun ortadan kaybolmasının arkasındaki gizemi çözmek.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

7. Beğen
    Namida reacted to Mileydi in Bağımsız Filmler Festivali (!f İstanbul)   
    !f İstanbul nedir?
    !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 15 yıldır 80.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren bir oluşum.
    Her yıl İstanbul'da, Ankara'da ve İzmir'de Cinemaximum Sinemalarında Şubat ve Mart aylarında izleyicisiyle buluşan festival, filmleri farklı ve güncel temalar altında toplayarak izleyicisine ulaştırıyor. Bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen 'alternatif dağıtım ve paylaşım' projesi !f ² ile, Türkiye ve komşu ülkelerde 30'dan fazla kente festival ruhu taşıyor.

Konuyu açma sebebime gelince biraz geç kaldım ama benimde tesadüfen haberim oldu, gazete de beklediğim anime filminin resmini görünce inamıyorummmmm nidaları ile okuyan kişinin eline yapışıp (onu da şoka uğratıp) makaleye göz gezdirmem sonucunda haberdar oldum, İstanbul etkinliğini kaçırdık sayılır ama Ankara ve İzmir illeri için oldukça geniş bir zaman var gitmek isteyen forumdaşlar internet sitelerinden detaylara ulaşabilir.
    http://www.ifistanbul.com/index.asp

Benim ilgimi çeken film ise uzun zamandır beklediğim Bakemono no Ko (Çocuk ve Canavar) adlı anime film,

Sitedeki tanıtımdan alıntı;

“Hangi baba çocuğu tarafından taklit edilmekten hoşlanmaz ki?” (Filmden)
    ÖZET
    Vurdulu kırdılı, ama bir o kadar da dokunaklı bir usta-çırak hikâyesi.
    Geçtiğimiz sene Ghibli’nin kapanmasıyla kırılan kalplerimiz, başarılı yeni nesil anime yönetmenlerinden Mamoru Hosada’nın bol vurdulu kırdılı ama bir o kadar da dokunaklı usta-çırak hikâyesiyle yeniden canlanıyor. Annesinin ve babasının yokluğuyla baş etmeye çalışan dokuz yaşındaki Ren, umutsuzluk ve öfkeyle kendini sokaklara atmış koştururken, bir anda paralel bir evrende bulur kendini. Canavarların yaşadığı bu evrende son derece kaba, duygusuz ve bencil bir dövüşçü olan Kumametsu, Ren’i çırağı yapmaya karar verir. Kavga, gürültü ve zorlu bir eğitimle geçen uzun yıllara rağmen, arkasında bıraktığı dünyayı aklından çıkaramayan Ren, geri dönüp kaldığı yerden devam mı edecektir, yoksa bu evrende kalıp usta bir dövüşçü mü olacaktır? Mitolojik ve doğaüstü öğelerle görkemli dövüş sahnelerini harmanlayan Çocuk ve Canavar, sıcacık bir kendini bulma hikâyesiyle içimizi ısıtıyor.
    FESTİVALLER
    2015 TORONTO, SAN SEBASTIAN
    YÖNETMEN HAKKINDA
    Japon yönetmen ve animatör Mamoru Hosoda, 2000’lerin fenomenlerinden Digimon serisinin ilk iki filmini yönetti. Zamandan Atlayan Kız (2006, !f 2007), Yaz Savaşları (2009, !f 2010) ve Kurt Çocuklar (2012, !f 2013) Hosoda’nın büyük festival başarısı yakalayan diğer filmleri.

Kaynak; !f İstanbul
  8. Beğen
    Namida reacted to Singularity in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    gene eskiye dönüp fena rock metale sardım:

9. Beğen
  10. Beğen
    Namida reacted to Sabah Sisi in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Özlemişim vol 5732537253752 :P

11. Beğen
    Namida reacted to quincy in Anime Video, Caps ve Memes Paylaşım Bölümü   
    Evet forum sakinleri.Burada animelerle ilgili capsleri paylaşacağız.
    Capsler küfürlü olmazsa iyi olur.
    Adminlerden uyarı yemek istemezsiniz değil mi? 

12. Beğen
    Namida reacted to Sciathán in Zid (Anime Ürünleri - Ankara)   
    Ah Demek buraya düşmüş Zıd! Sahipleri çok iyi insanlardır ne zaman gitseniz çayları hazır ve ikram ediyorlar, ilgileniyorlar çok seviyorum Kocatepe'nin köşesinde küçük samimi bir dükkan
  13. Beğen
    Namida reacted to Leffwn in Game of Thrones Tartışma   
    Yeni sezonun posteri imiş:

14. Beğen
    Namida got a reaction from .:Kanema:. in Ekim 2015 Animeleri   
    Tamam bu ay animelere geri donüş yapıyorum. :D Bu sezon dolu dolu geçecek gibi görünüyor. :D
  15. Beğen
    Namida got a reaction from Rosiecy in ( 12 / 12 ) Akagami no Shirayuki-hime   
    Biraz Akatsuki no Yona yi hatırlattı.
    Sevecekmişim gibi hissettim :D Şimdiden kolay gelsin.
  16. Beğen
    Namida got a reaction from Nayru in Omoide no Marnie / Bilinçdışı Bir Sevgi Öyküsü   
    Anlatımın gerçekten akıcı ve güzel olmuş. Pek anime filmi izlemeyen ben bir iki gün içinde izlemeyi planlıyorum :D Devamı için beklemedeyim. :D
    Ellerine sağlık :)
  17. Beğen
    Namida reacted to Soranohikari in Omoide no Marnie / Bilinçdışı Bir Sevgi Öyküsü   
    İzlediğim zamanki o duyguları tekrar yaşatan dolu dolu bir tanıtım. Ellerine sağlık, ayırdığın onca saate onca uğraşa ziyadesiyle değen bir inceleme olmuş. Bir yandan güzel endingi dinlerken okuyunca sanki tekrar izlemiş gibi oluyor insan. Sonuyla ayrı bir etki bırakan bir movie, gerçek mi hayal mi düşünceleri arasında gidip gelirken sonunda her şeyin açığa çıkmasıyla yüzünde kolayca sönmeyen bir gülümseme oluşuyor insanın. Akıcılık konusunda bana kalırsa gidişat akıcıydı, bazı sahnelerde elle tutulur bir olay olmamasına karşın o belirsizlik sıkılmadan izlememi sağlamıştı. Tekrar ellerine sağlık, zevkle okudum. Başka incelemelerini de sabırsızlıkla bekliyorum, umarım devamı gelir  ^_^ 
  18. Beğen
    Namida reacted to Nayru in Omoide no Marnie / Bilinçdışı Bir Sevgi Öyküsü   
    Omoide no Mânî (Marnie Oradayken)

GENEL BİLGİLENDİRME

ORİJİNAL ADI è Omoide no Marnie (思い出のマーニー)

TÜRÜè Movie, Psikoloji, Dram, Gizem

UZUNLUKè 103 dk

YAYINLANMA TARİHİè Japonya (19 Temmuz 2014), Türkiye (5 Haziran 2015)

YÖNETMEN è Hiromasa Yonebayashi

YAPIMCI è Yoshiaki Nishumura

PRODÜKSİYON èStudio Ghibli

*Joan G. Robinson’un aynı adlı Marnie Was There eserinden uyarlama bir movie

Omoide no Mânî ile karşımıza çıkan çok tanıdık bir o kadar da içimizden olan Stüdyo Ghibli’de bu sefer yönetmen koltuğuna alışkın olduğumuz Miyazaki yerine yine onun kanatları altında yetişmiş bir ismi görüyoruz: Hiromasa Yonebayashi.Ben bu yönetmeni bir yerden hatırlıyorum diyenleri çok düşündürmeden geçmişte Kari-gurashi no Arietti moviesine de aynı ismin imza attığını belirteyim.O dönem daha çok ustası Miyazaki’nin yardımıyla ayakta duran yönetmenimiz bu sefer tek başına işin altından kalkmışa benziyor. Tabii artık kendi yolunu çizdiğini alışık olmadığımız bu Ghibli yapımıyla da anlamış olduk. Stüdyo Ghibli’nin kapanması ve Miyazaki’nin emekliliğiyle ardından geleceklerin neler yapabileceği sorusu halen tazeyken bu tür yapımlar bence umut ışığı niteliğinde.

Omoide no Marnie -Stüdyo Ghibli’nin son filmi- acaba stüdyoya yakışır bir son mu buna izleyip kendiniz karar verebilirsiniz.

KARAKTERLER
    ANA KARAKTERLER

Anna Sasaki

Marnie

OTHERS

Yoriko Sasaki (Üvey annesi ama teyze diyor)

Kiyomasa/Ooiwa Setsu (Hokkaido’daki Akrabalar)

Hisako (Ressam Teyze)

Toichi (Balıkçı Emice)

Sayaka (Çok Bilmiş Komşu Kızı)

??? (Spookieee  :smile_bilmem: )

HİKAYE

İzin verin sizi Anna ile tanıştırayım. Moviemizin ana karakteri olan Anna ergenliğin eşiğinde astım hastası olarak karşımıza çıkıyor. Aslında bu hastalıktan öte ruhsal bir bunalımın içinde olduğu hemen gözümüze çarpıyor. Duygusal olarak güçlenmesi ve geçmişi ile alakalı bazı şeyleri aşması gereken bir karakter. Küçük yaşta ebeveynlerini kaybeden ve üvey ailesinin kendine bakmasıyla ilgili önemli bir durum öğrenen Anna dünyaya karşı küsmüş desek adeta yeridir.
    Yapayanlız kalmışlık hissiyatı ve geçmişine olan öfkesiyle dolu olan Anna’nın iyice içine kapanmasıyla üvey annesi onu Hokkaido’daki aile dostlarının yanına gönderme kararı alıyor. Böylece Anna’nın benlik problemlerini çözmeye dair olan serüvenine hep beraber başlıyoruz.

Hokkaido günleri başladığında Anna’nın içindekileri söylemek konusundaki pasif tavırları, insanları kendisine yabancı görmesi, duygu ve düşüncelerini aktarmaktaki isteksiz tavırları halen devam eder.Ta ki bir gün bataklık bölgesinde gördüğü konağın bahçe kapısından içeri girmesiyle ve ardından gelişen olaylarla hikayemize ismini veren kahramanımız Marnie ile tanışıncaya dek. Başta Marnie’nin gerçek olup olmadığına dair şüpheleri olan Anna sonraları bu duruma takılmadan Marnie ile zaman geçirmeye başlar. Bu süreçte bazı şeyleri aşmaya ve kendini bulmaya başlayan bir Anna seyretmeye başlarız.

Filmin gelişme kısmı tam da kalbimize dokunan olayların yaşanmasıyla devam eder. Sevgi kavramına farklı bir cihet kazandırmış Anna ve Marnie ikilisiyle derinden gelen sevginin insan üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğunu muhakeme etmeye çalışırız. Anna’nın algı değişimleriyle bizde kendi içimizde istemsizce bir durum değerlendirmesi yapmaya başlarız. Marnie ile olan ilişkisiyle sadece Anna’nın değil kendimizin de aslında sevgiye  ne kadar muhtaç olduğumuzu idrak etmeye başlarız.

Epey bir ilerleyişin ardından kafada zamanla pek çok soru birikiyor. Gelişen sürreal olaylara odaklanmadan olsa gerek rüya, hayal hatta doğa üstü şeylere dair acabalar sıklaşıyor. Sonuç olarak bağlanan yer olması gerektiği gibi ve içe sinen bir şekilde oluyor. Hepimizin aslında derinden gelen bazı duygularımıza, bir olay ya da bir durumun rehberlik ettiği gerçeği ile başbaşa bırakılıyoruz.

Final için özellikle hiçbir şeyden bahsetmek istemiyorum buraya kadarki ufak bilgiler, değerlendirmenin arasındaki ufak spoilerlar, hikayenin gidişatına ve seyir zevkine gölge düşürmeyecek cinstendi. Ancak final için bahsedeceğim en ufak bir şey bile işin büyüsünü bozabilir o bakımdan finale dair değerlendirmeyi şahsınıza bırakıyorum.

GENEL DEĞERLENDİRME

Her zamanki gibi alışkın olduğumuz Stüdyo Ghibli’nin şahsına münhasır çizimleri bu sefer de bir o kadar etkileyici. Gerçeklik dokusu gayet iyi işlenmiş. Teknolojik yeniliklerin de getirdiği yüksek piksel movieye bambaşka bir tat katmış. Karşılaştığımız manzaralar yönüyle de Ghibli’nin yine aşağı takılmadığı aşikar Abartılacak şekilde güzel, müthiş, ou abi sen daha izlemedin mi ya düzeyinde bir movie değil ancak tam kararında, yerinde, belli kriterleri fazlasıyla sağlamış bir yapım Akıcılık konusunda pek optimistik değilim Hikaye, kökeni yönüyle fazlasıyla klasik aşina olduğumuz bir yapıda ancak işlenişi profesyonelce Üzülerek söylüyorum ki herkese hitap etmeyen bir movie zaten herkese hitap etmesi mümkün mü diyeceksiniz de bunu şu yönden diyorum açıkçası bu movieyle alakalı epey  yazı okudum ve o kadar uç yorumlar gördüm ki beğenen biri olarak herkesin bu movie içindeki anlam katmanlarını hazmedemeyeceği, duygu yoğunluğunu kavrayamayacağı kanaatindeyim. Bireysel Bir Saptama

DİĞER DETAYLAR

BAŞLICA SEİYUULAR

Sara Takatsuki (Anna)

97 doğumlu bu genç seiyuumuz ilk projesi olan Omoide no Marnie ile epey göz doldurmuşa benziyor. Umarım ilerde yine böylesi güzel projelerde kendisiyle karşılaşırız.

Yine Bir Saptama

Aslına bakılırsa bu benim keşfettiğim bir şey değil ama sonuna kadar katılıyorum

Sizce de Sara Takatsuki seslendirdiği karaktere benzemiyor mu?

Kasumi Arimaru (Marnie)

Bu tatlı, hanım hanımcık seiyuumuz da (Allah sevdiğine bağışlasın  :rolleyes: ) ekip arkadaşı Sara Takatsumi gibi ilk seiyuu deneyimine bu movie ile imza atmış.(Taze kan yani :LTkJN9u:)

Gerçekten başarılı ses olduğunu vurgulamak istiyorum. Daha büyük projelerde ,ana rollerde görmeyi umut ediyorum.

Diğerleri :

SOUNDTRACK (OST)

Ghibli’nin önceki yapımlarında olduğu gibi yine harikülade arka plan müzikleriyle karşı karşıyayız. Bu konuda benim insiyatifim gerçekten indirilip dinlenmesi yönünde. Olayın atmosferine girmek açısından ostlerin yeri yadsınamaz bir konumda.

Ending müziğini ne kadar beğendiğimi kelimelerle ifade edemem. Priscilla Ahn imzalı ‘’Fine On The Outside’’ parçası movienin bitimi ile artan duygu yoğunluğunu bir hayli harlıyor. Takatsugu Muramatsu da diğer ostlere el atmış.

https://soundcloud.com/andrea-fahreza/this-old-house

Priscilla Ahn sırf bu movie için bir albüm yapmış. ‘ANATA NO KOTOGA DAISUKI’ isimli bu albüm içinde çok değerli, dinlenmeye değer epey bir şarkı barındırıyor. Tarzını ve sesini çok beğendiğimi bilmem söylemeye gerek var mı?

Albümün diğer parçalarını buradan dinleyebilirsiniz

Sanırsam söylenecek fazla bir söz kalmadı, benden bu kadar eğerki izlemediyseniz kesinlikle bu movieye bir 103 dk ayırın derim :)  İstifade etmeniz temennisiyle…  ^_^

19. Beğen
    Namida got a reaction from Laetitia in ( 12 / 12 ) Akagami no Shirayuki-hime   
    Biraz Akatsuki no Yona yi hatırlattı.
    Sevecekmişim gibi hissettim :D Şimdiden kolay gelsin.
  20. Beğen
    Namida reacted to -Alper- in Roronoa Zoro'nun Gözünün Sırrı?   
  21. Beğen
    Namida reacted to Sina in Anime karakterlerinin gozluklerine dokununca parlamasi   
    Ben şahsen gıcık oluyorum bu olaya, bende kaç kere denedim şu ışık olayını kendi gözlüklerimle, hiç de olmadı :D :D 
    Şahsen biraz hayal kırıklıgı yaşamıştım bu olaydan sonra, ama şu gözlüge dokunma olayı gerçekten var, farkında olmadan yapıyorsun yani :D
  22. Beğen
    Namida got a reaction from JunEzSe KJ in İtiraf Köşesi   
    Bugün Trendeki Kız'a başladım. Sen de başla :D Daha 40 sayfa falan okuyabildim ve henüz sardığını söyleyemem
  23. Beğen
    Namida got a reaction from Witch in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    "Hiç haber olmaması tercih edilecek bir durumdu. Bilinmezlik dayanılmazdı ancak içinde bir umut taşıyordu."
    ""Hakiki sevgi," demişti dedem. Acaba sahte veya yanlış sevgi diye bir şey var mıydı?"
    "Hiç kimsenin ölümsüz olmadığını çoktan öğrenmiştim; her kurşun sesi bunu hatırlatırken, tarlalardaki her ceset de bunun kanıtıydı."
    -Zehra, Carsten Nagel
    "...ölüm geldiğinde herkes aynı körlüğe bürünmüş olacaktı."
    "Hepimizin zayıf anları olur ve ağlama yeteneğimizin olması bizim için şanstır, gözyaşları bizi çoğu kez huzura kavuşturur."
    "... gözlerimizi içimize dönük birer aynaya dönüştürdük, sonuçta gözlerimiz, ağzımızla yadsımaya çalıştığımız şeyleri çoğu zaman hiç sakınmadan gözler önüne serer hale geldi. "
    "Verilen sözler her zaman tutulmaz, bunu kimi zaman zayıflığımızdan, kimi zaman da bizi aşan, hesaba katmadığımız bir gücün zorlamasıyla yaparız."
    -Körlük, Jose Saramango
  24. Beğen
    Namida reacted to xlsprey in AMV Projelerim [Sprey] ~ [One Piece - Corazon&Law -[ ASMV ]- Eklendi] ~   
    Adminin uyarısı üzerine ^^
    Bütün çalışmalarımı tek bir konu altında topladım

Kanalım olabildiğince Türkçedir :)
    ASMV'lerde türkçe altyazı ve AMV'lerde şarkı sözleri CC olarak youtube'da eklidir, etkinleştirip bakabilirsiniz..

Düşünceleriniz benim için değerli lütfen izledikten sonra düşüncelerinizi yazın *-* 
    Yaptığım yeni projeleri yaptıkça en üste koymaya devam edicem

Kalanımdan da güncel olarak takip edebilirsiniz *-*
    http://www.youtube.com/user/riskansprey

Projelerim:

One Piece - [ASMV] - The Story of A Man「Corazon & Law」

[MIX AMV] - Under The Grey Clouds 「Dark on ME」 

One Piece - Kenshin - Naruto [ASMV] - Fake Smiles

Hyouka/Nisekoi - [AMV] - Cevapsız Sorular 

Kuroko No Basket - [ASMV] - 「Shoichi Imayoshi Tribute」 

Death Note - [ASMV] - Rise and Fall! 

Nisekoi - [AMV] - Miracle [OnoderaXRaku] 
      Most Epic Deaths In Anime III 「MEP」「My Part 」 

Bu da Metin Kanca ile yaptığım ortak bir AMV projesi :3
    [eğer beğendiyseniz Metin arkadaşın da kanalına abone olursanız sevinirim ^^]
    Kanalı: https://www.youtube.com/user/TaiyonoKage
    [Collab AMV] - We are All! (with Taiyo no Kage) 

Walking Alone

Tokyo Ghoul - [AMV] - That's My Boy 

Death Note - [AMV] - Priceless Gift 

Shingeki No Kyojin - [ASMV] - Exterminate All The Titans! 

Death Note - [AMV] - World So Cold 

One Piece - [AMV / ASMV] - Battle Cry For Nakama ~ 
    Rurouni Kenshin - [AMV] - Rise 

One Piece - [AMV] - Awake And Alive [HD] 

One Piece - AMV - Time Of Dying [HD]

İyi Seyirler.. .
  25. Beğen
    Namida reacted to Megane-Chan in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Chihayafuru 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.