Jump to content

Shiba Tatsuya

Üyeler
  • İçerik sayısı

323
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

Shiba Tatsuya kullanıcısının son zaferi 16 Nisan 2021

Shiba Tatsuya en beğenilen içeriğe sahiptir

Shiba Tatsuya hakkında

• Doğum günü 01/19/1995

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    Wuxia, Web Novel, Light Novel, Manga, Manhwa, Manhua, Anime

Son profil ziyaretçileri

3501 profil görütülenme

Shiba Tatsuya üyemizin başarıları

1. ^Resmi İngilizce çevirisi bile sadece 2 cildi çevirdi :) İngilizce çevirisi bile yapılan LN aşırı nadirken Türkçe hiç beklemiyorum. Neyse en azından fan çevirmenleri pusuda bekliyordu bayadır, vol 12 gelince çevrilmesi çok sürmez
  2. Aynen bende gördüm şimdi. Ama bir düzeltme: son volume demiyor, son chapter/arc başlıyor diyor. Vol 12 son olmayacak yani. Hatta şanslıysak bir sezon daha yapacak kadar kaynak birikir
  3. Önemli değil :) Dediğin gibi atlanan çok önemli yerler var ama aynı zamanda LN'de olmayan birçok sembol/şifre vs de anime de geçiyor. Hatta yapımcı şirket bir twitte Watari'den şikayet ediyordu: çalışılabilecek en gıcık yazar; animedeki her sahneye, yapılan tüm animasyonlara hatta yayınlanacak tüm şarkılara karışıyor demişler. Yani LN'den alamayacağımız birçok ipucu anime ve şarkılarda. Özellikle 2. Sezonda çok sembol var dikkat edildiğinde. Karakter şarkıları da diğerlerinin hislerini anlamak için önemli. Konuya sadece Yukino ve Yui'nin şarkılarını ekledim ama diğer alakalı karakterlerin de şarkıları var, aratıp bulamazsanız paylaşabilirim. Bu arada belki merak eden vardır; Iroha'nın şarkısında onun 8man'a karşı romantik hisleri olmadığı söyleniyor, Iroha hala Hamaya'ya takmış kafayı. 8man ile ilgili romantik tek kısım şu satırlar: My heart throbbed for just that instant... But even so Once I've calmed myself down, it's still a no as always. Yani 8man ona anlık heyecan yaşatıyor bazen ama o an geçip Iroha sakinleşince Hayama fangirl zihniyeti geri dönüyor.
  4. Doğruluğu daha kesinleşmedi ama büyük ihtimalle bu sefer doğru gibi görünen bilgi geldi. Belki biliyorsunuzdur Hachiman fanlar tarafından 8man şeklinde kısaltmasının nedeni Japonca'da 'Hachi' nin 8 anlamına gelmesi. Ayrıca 8man'ın doğum günü de 8 Ağustos(8.8 yani, adamın herşeyi 8). Dün(8 Ağustos) Japonca'daki birçok novel satış sitesinde 2 yıldır beklenen, serinin 12. Cildi ön satışa çıktı. Şimdilik satışa girme tarihi 20 eylül olarak belirlenmiş ama daha önce de ertelenme olduğu için hala şüpheler var. Sitelerden birine sordular ve cevap tarihin doğru olduğunu söylüyor ama bekleyip göreceğiz. Ayrıca Watari bir twitte seriyi bu sene bitireceğini söylemiş ama 12. Cilt gelse bile tek ciltte o kadar olay biter mi bilmiyorum. Aslında içimden bir ses 2 senedir tek cildi çıkarmamaları bir süpriz hazırlığı olabilir diyor ama bilmiyorum. 2. Sezonu verirlerken daha vol 11 çıkmamıştı o yüzden herkez vol 10 sonuna kadar yapılmasını bekliyordu ama vol 11 çıkmadan önce animeye uyarlayıp kitabı sonra çıkardılar. Şimdi de aslında birkaç cilt birden yazılmış ve 3. Sezon hazırlanmaya başlamış olsa 2 senelik bekleyişi bir anda unuttururlardı. Ama biraz boş bir bekleyiş olur gibi :) Neyse inşallah bu sefer yine ertelenmez de vol 12 gelir artık
  5. Rica ederim :) foruma da hoşgeldin bu arada. Aslında böyle bir konunun 2 sene önce 2. Sezon bittiği sıralarda açılması lazımdı, baya geç kalındı ve şimdi de bitmiş seri hakkında olunca fanların çoğu konuyu görmeyecek bile. Bunu yazmaya iten en büyük neden site yorumlarında Yukino'nun 2. Sezon davranışlarını bencilce ve soğuk görmelerini söylemeleri oldu. Birçoğu da Yui'nin Hachiman için daha çok şey yaptığını falan düşünüyor. Dediğin gibi mimikleri falan yeterince almışlar ama animede Yukino'nun Hachiman için yaptığı 2 büyük şey atlanıyor: 1) İlk sezon finalindeki olaylar(Hachiman’ın Sagami karşısında kötü adamı oynaması) animede olduğundan çok daha kötü etki bırakıyor(Hachiman’ın dolabına çöp koyup ayakkabılarını parçalamaya kadar). Yukino, animede durumu sakin karşılayıp şaka bile yapıyor hatırlarsan. Ama bu sataşmalar başlamadan önce. Olayın gerçek boyutunu öğrenince Hachiman’ın "Takmıyorum, umurumda değil" vs laflarını umursamadan bunu düzeltmesi. Ayrıca bunun için de baya uğraşıyor. Tek amacı Hachiman’ın kurtulması. 2. Sezon başında ise bu olaylar tam yeni çözülmüşken Hachiman yine kötü adamı oynamak isteyince Yukino'nun verdiği tepki çok anlaşılır birşey. 2) 2. Sezon 8. Bölüm sonunda Hachiman’ın meşhur konuşmayı yapıp gerçek bir ilişki istemesinden sonra Yukino&Yui'nin yardıma gelip diğer okulla yaptıkları yılbaşı etkinliğini halletmeleri. Şimdi burası daha önemli çünkü LN'yi okuyan fanlar bunun Hachiman’ın ilk sezon finalinde Yukino için yaptığının, Yukino versiyonu diyorlar: İlkinde Hachiman sırf Yukino'nun harcadığı emekler boşuna gitmesin diye(Klübün(Yukino'nun) kabul ettiği istek Sagami'nin başarılı bir başkan olmasıydı, Hachiman onu ağlatarak beceriksizliğinin nedenini kendine çekti) kötü adam olup olayı tek başına çözdü. Yukino'nun yaptığı ise animede tamamen yanlış anlaşılıyor: animeye göre onlar yardıma gelince başta Yukino tartışmayı sertçe bitiriyor ama kalanı yok. Devamını sanki birlikte planlamışlar ve işi asıl yapan Ishiki Iroha gibi. Ama aslında neredeyse tüm işi Yukino tek başına(Hachiman’ın onun için yaptığı gibi) planlıyor hatta bunun için sabaha kadar uyumuyor. Planları ise Iroha'ya verip emirleri onun vermesini sağlıyorlar. Bu ikisi kısa geçen olaylar da değiller, yaklaşık 1 cilt sürüyor ikisi de ama animede atlanmış. Zaten biraz da bunlar yüzünden Yukino hakkettiği bir tepkiyi almıyor çoğu izleyiciden. Sanırım konuda yazmadığım bir ayrıntı geldi aklıma ilk sezonla ilgili. Hachiman'ın Yukino'ya nasıl farklı baktığıyla ilgili: Son olarak seride en sevdiğim şeylerden biri Watari'nin yazış tarzı: Şifreli ve muğlak ama serinin tamamında bu yapbozu çözmek için ipuçları var. En başta seri tamamen Hachiman’ın bakış açısıyla yazılmış ve diğerleri tamamen onun gözlemleri ile bize sunuluyor, iç dünyalarından haberimiz yok(karakter şarkılarını vs saymazsak). Hatta onları geçtim, Hachiman bile çoğunlukla kendine dürüst olmadığı ve duygularını inkarda olduğu için zihninde gerçeği duyamıyoruz. Bu gibi yerlerde ipuçları ve davranışının değişmesi yardımcı oluyor. Semboller kısmında geçen Max Coffee gibi. Hachiman Yukino ile arasını bozduğunda monologlarında herşey normalmiş gibi devam ediyor ama büyük değişlikleri de var. Mesela artık birşeylerin yanlış olduğunu ve Max Coffee'yi hak etmediğini söyleyip acı kahve içmeye başlıyor(hatta animede dikkat edin, bu süre boyunca Hayato ve Sensei'nin ona verdiği içecekler bile siyah kahve). Üstüne seri boyunca sürekli söylediği klüp odasında duyduğu 'Huzur Verici' çay kokusunu(Yukino'nun çayı) duyamamaya başlıyor. Araları düzeldiğinde ise bunlar eski haline dönüyor(bu arada düzelmenin ardından ilk Max Coffee'yi veren yine Yukino). Kısaca seri bu tür ufak ayrıntılar, semboller ve ipuçlarıyla dolu ve bunlar olmadan baya karışık görünüyor.
  6. Rica ederim :) Kesinlikle şans vermelisin bence. Düz romantizm serisi değil, hatta ilk sezonu izleyip de bunda romatizm yok diyen çok kişi gördüm. Bir anda başlamıyor yani. İlişkilere gelince, anime dünyasındaki en gerçekçi karakterlerden bazıları bunda. Hachiman'ın yaptığı felsefeler de gerçekçi ve cidden zekice ama aynı zamanda kendisinin ne kadar yaralı ve kırık bir karakter olduğunu gösteriyor. Neyse üçgenden pek çekinmene gerek yok zaten, köşelerden birinin tek işi(animede baya atlanan birşey) Konuyu seriyi bitirmeden okuma öyleyse. Bitince soru olursa seve seve cevaplarım.
  7. An itibariyle tüm resimleri yeniledim. Artık VPN olmadan hepsinin görünmesi lazım, bende hepsi görünüyor ama görünmeyen olursa söyleyin yenilerim. Bu arada ana kaynağı verdim zaten, bu konuda kaynağın tamamı yok çünkü baya büyüktü. Biraz özet gibi oldu, en önemli yerleri aldım. En ilginç olan Semboller kısmının ise tamamına yakını var. Yine de merak eden kaynağa baksın bence(İngilizce ve resimler imgurda). Neyse fark ettiyseniz sadece Hachiman, Yukino ve Yui'ye odaklandım o yüzden bazı diğer önemli karakterlere giremedim(Haruno ve Hayama konuyla en çok ilgili 2 karakter mesela), bunları da kaynakta bulabilirsiniz. Ama özellikle ikisi önemli olduğundan 1-2 önemli şeyi yazayım: Yukinoshita Haruno Hayama Hayato Neyse şimdilik benden bu kadar. Konu tamamlandığına göre tartışmaya başlayabiliriz. En baştan dediğim gibi kesinlikle ilk sayfadaki Semboller/Şifreler kısmına bakın. Unuttuğum ya da gözden kaçırdığım yer varsa düzeltin lütfen.
  8. Tamamdır çok saol :) onları daha yenileyemedim zaten zamanım olmadı. Alttaki konularda biraz daha az resim var onları bugün hallederim sorun çıkmazsa, 2. mesaja söz veremiyorum ama...
  9. Arkadaşlar konunun tamamını yüklemeyi bitirdim. Ama dediğim gibi şu anda büyük kısmının resimleri imgur olduğundan VPN ile görülebiliyor sadece. Neyse en önemlisi en son attığım Semboller kısmının resimlerini başka bir siteye yükleyerek attım. Konuya bakanlar resimlerde sıkıntı var mı yok mu söylerlerse sevinirim. Diğer kısımları da elimden geldiğince güncelleyip yeni resimlerle atmayı düşünüyorum ama hemen olamayabilir. İnşallah bu yeni site resimleri zamanla silmez de sıkıntı çıkmaz. Konunun en başında dediğim gibi hiç okumayacaksanız bile bence kesinlikle Semboller kısmına(İlk sayfada sondan 2. mesajda) kesinlikle bakın!
  10. Aynen. Konuya baya geç kaldım biliyorum Zoku çıkalı 2 sene oldu bile ama o sıralar foruma pek uğrayamıyordum bende güzel birşeyle döneyim dedim. Neyse elimden geldiğince farklı yerlere yükleyip resimleri düzeltmeye çalışırım ama zamanımı alacak gibi. Bu arada en şaşılacak kısmı "Semboller/Şifreler" kısmı ve şuanda birtek o kaldı. Diğerleri gibi direk atsam şimdiye olmuştu ama madem resimler görünmüyor bu kısmı önce düzenleyip öyle atarım yakında. Diğer kısımları da zamanla resimleri yenileyip güncellerim. Bu arada imgur'un kaynak rehberde kullanılmasında en büyük neden forumlara falan gömülü albüm koyulabilmesiydi. Aynı şeyle alakalı 20 resim atmak gerekince çok yer kaplamıyor. O yüzden VPN gerektirmeyen ve bu özelliği olan başka site varsa söylerseniz çok iyi olur. Çünkü baya resim var ve atmasını geçtim, hepsinin tek sayfada olması sayfa açılışını baya yavaşlatır.
  11. Cevap için teşekkürler. Ama bu kısmı ilk sayfada söylemiştim gözden kaçmış olabilir: resimler çok fazla ve kaynağında çok düzenliydi, hepsini yeniden yükleyemedim. O yüzden VPN gerekiyor resimler için demiştim. Asıl sıkıntı galeri şeklinde olanlarda. Imgur'un gömülü galeri özelliği var ve önizlemede sorun yoktu ama attıktan sonra VPN ile bile galeriler görünmedi bende. Acaba herkeste öyle mi diye merak ettim.
  12. rahatsız ettiğim için nerden yazsam onuda bilemedim de sormak istediğim  haruno nun hikigaya ya  bu güven değil çok daha sinsi bir şey derken tam olarak kast ettiği şeyi merak ettim orda sinsi bir şey derken ben onu sevgi olarak yorumladım ama sormak istedim

1. Shiba Tatsuya

Shiba Tatsuya

Başta bende öyle sanmıştım ama öyle olsaydı Hikigaya Yukino'nun hislerinden şüphe duyup o konuşmadan sonra arayı açmaya çalışmazdı. Hachiman bu hislerin gerçekten sevgi olmadığından korkuyor. 

8. Bölümdeki Hachiman'ın isteğinden sonra Yukino'nun davranışlarındaki değişimi fark etmişsindir. Hachiman'a fazla bağlı; doğum günü için annesi çağırırken Hachiman'a bakış atıp yardım dilemesi, son bölümde Haruno'ya telefonda Hachiman’ın söylediklerini aynen tekrar etmesi vs. Bunlar Yukino için normal şeyler değil, bu onun kişilik problemi: hayatında bir idol seçiyor ve ona fazla bağlanıyor. Eskiden bu Haruno idi, sürekli onun gölgesinden gidiyordu. Hatta başta bilim bölümünü seçmek istemesi bundan. Şimdi ise Haruno'yu bırakıp Hachiman’a bağlandı. Bunu Hayama da fark etti: 11 ya da 12. Bölümde Yukino için "O değişti, artık Haruno'yu takip etmiyor. Ama tek değişen bu" demesinin anlamı: "Artık onu bırakıp senin gölgenden geliyor" demek. 

Ha bu Hachiman’ı sevmiyor ya da ona olan hisleri sahte falan demek değil ama gel bunu Hachiman'a anlat :D önceki tecrübeleri adamı çok korkutmuş. Ama neyse finalde Yui’nin itmesiyle gaza geldi, ama yine de Yukino'nun isteğini kabul etmeyip, kendin çöz dedi. Bundaki amacı da kısaca "Beni sana yardım ettiğim için değil, ben olduğum için sev. Sana yardım ettiğim için beni sevdiğinden şüpheleniyorum. Eğer problemini kendin çözdüğün halde beni hala seversen şüphem kalmaz" gibi birşey. 

Hachiman kısaca bu duyguların "Gerçek Şey" olup olmadığından şüpheli... Haruno sağ olsun

2. nakiri

nakiri

ne demek istediğini anladım 2.sezon finalindeki son konuşmada aklıma takılan çok şey var aslında şuan tam toparlayamadım tekrar izlemem lazım :D     ama cevapladığın için çok teşekkür ederim :)

3. Shiba Tatsuya

Shiba Tatsuya

Ne demek her zaman :) zaten konuyu açmamdaki neden sorulara cevap olabilmekti. Favori listemin başında olan seri ama çoğu kişi yanlış anlamış.

O yüzden sorun olursa çekinme sor. Geç de olsa cevap atarım. Özel mesaj da gönderebilirsin. 

13. İlk sayfadaki en uzun ikisini daha sonra eklerim şimdilik bu kadar. Bu arada önizlemede tüm resimler VPN ile gözüküyordu ama gönderdikten sonra imgur albümleri görünmemeye başladı bende sizde de sıkıntı oluyor mu? Öyle olacaksa çok sorun olur, resimlerin büyük kısmı albüm şeklinde ve yeniden düzenleyebilir miyim bilmiyorum...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.