Jump to content

Shiba Tatsuya

Üyeler
  • İçerik sayısı

323
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

Shiba Tatsuya kullanıcısının paylaşımları

1. ^Resmi İngilizce çevirisi bile sadece 2 cildi çevirdi :) İngilizce çevirisi bile yapılan LN aşırı nadirken Türkçe hiç beklemiyorum. Neyse en azından fan çevirmenleri pusuda bekliyordu bayadır, vol 12 gelince çevrilmesi çok sürmez
  2. Aynen bende gördüm şimdi. Ama bir düzeltme: son volume demiyor, son chapter/arc başlıyor diyor. Vol 12 son olmayacak yani. Hatta şanslıysak bir sezon daha yapacak kadar kaynak birikir
  3. Önemli değil :) Dediğin gibi atlanan çok önemli yerler var ama aynı zamanda LN'de olmayan birçok sembol/şifre vs de anime de geçiyor. Hatta yapımcı şirket bir twitte Watari'den şikayet ediyordu: çalışılabilecek en gıcık yazar; animedeki her sahneye, yapılan tüm animasyonlara hatta yayınlanacak tüm şarkılara karışıyor demişler. Yani LN'den alamayacağımız birçok ipucu anime ve şarkılarda. Özellikle 2. Sezonda çok sembol var dikkat edildiğinde. Karakter şarkıları da diğerlerinin hislerini anlamak için önemli. Konuya sadece Yukino ve Yui'nin şarkılarını ekledim ama diğer alakalı karakterlerin de şarkıları var, aratıp bulamazsanız paylaşabilirim. Bu arada belki merak eden vardır; Iroha'nın şarkısında onun 8man'a karşı romantik hisleri olmadığı söyleniyor, Iroha hala Hamaya'ya takmış kafayı. 8man ile ilgili romantik tek kısım şu satırlar: My heart throbbed for just that instant... But even so Once I've calmed myself down, it's still a no as always. Yani 8man ona anlık heyecan yaşatıyor bazen ama o an geçip Iroha sakinleşince Hayama fangirl zihniyeti geri dönüyor.
  4. Doğruluğu daha kesinleşmedi ama büyük ihtimalle bu sefer doğru gibi görünen bilgi geldi. Belki biliyorsunuzdur Hachiman fanlar tarafından 8man şeklinde kısaltmasının nedeni Japonca'da 'Hachi' nin 8 anlamına gelmesi. Ayrıca 8man'ın doğum günü de 8 Ağustos(8.8 yani, adamın herşeyi 8). Dün(8 Ağustos) Japonca'daki birçok novel satış sitesinde 2 yıldır beklenen, serinin 12. Cildi ön satışa çıktı. Şimdilik satışa girme tarihi 20 eylül olarak belirlenmiş ama daha önce de ertelenme olduğu için hala şüpheler var. Sitelerden birine sordular ve cevap tarihin doğru olduğunu söylüyor ama bekleyip göreceğiz. Ayrıca Watari bir twitte seriyi bu sene bitireceğini söylemiş ama 12. Cilt gelse bile tek ciltte o kadar olay biter mi bilmiyorum. Aslında içimden bir ses 2 senedir tek cildi çıkarmamaları bir süpriz hazırlığı olabilir diyor ama bilmiyorum. 2. Sezonu verirlerken daha vol 11 çıkmamıştı o yüzden herkez vol 10 sonuna kadar yapılmasını bekliyordu ama vol 11 çıkmadan önce animeye uyarlayıp kitabı sonra çıkardılar. Şimdi de aslında birkaç cilt birden yazılmış ve 3. Sezon hazırlanmaya başlamış olsa 2 senelik bekleyişi bir anda unuttururlardı. Ama biraz boş bir bekleyiş olur gibi :) Neyse inşallah bu sefer yine ertelenmez de vol 12 gelir artık
  5. Rica ederim :) foruma da hoşgeldin bu arada. Aslında böyle bir konunun 2 sene önce 2. Sezon bittiği sıralarda açılması lazımdı, baya geç kalındı ve şimdi de bitmiş seri hakkında olunca fanların çoğu konuyu görmeyecek bile. Bunu yazmaya iten en büyük neden site yorumlarında Yukino'nun 2. Sezon davranışlarını bencilce ve soğuk görmelerini söylemeleri oldu. Birçoğu da Yui'nin Hachiman için daha çok şey yaptığını falan düşünüyor. Dediğin gibi mimikleri falan yeterince almışlar ama animede Yukino'nun Hachiman için yaptığı 2 büyük şey atlanıyor: 1) İlk sezon finalindeki olaylar(Hachiman’ın Sagami karşısında kötü adamı oynaması) animede olduğundan çok daha kötü etki bırakıyor(Hachiman’ın dolabına çöp koyup ayakkabılarını parçalamaya kadar). Yukino, animede durumu sakin karşılayıp şaka bile yapıyor hatırlarsan. Ama bu sataşmalar başlamadan önce. Olayın gerçek boyutunu öğrenince Hachiman’ın "Takmıyorum, umurumda değil" vs laflarını umursamadan bunu düzeltmesi. Ayrıca bunun için de baya uğraşıyor. Tek amacı Hachiman’ın kurtulması. 2. Sezon başında ise bu olaylar tam yeni çözülmüşken Hachiman yine kötü adamı oynamak isteyince Yukino'nun verdiği tepki çok anlaşılır birşey. 2) 2. Sezon 8. Bölüm sonunda Hachiman’ın meşhur konuşmayı yapıp gerçek bir ilişki istemesinden sonra Yukino&Yui'nin yardıma gelip diğer okulla yaptıkları yılbaşı etkinliğini halletmeleri. Şimdi burası daha önemli çünkü LN'yi okuyan fanlar bunun Hachiman’ın ilk sezon finalinde Yukino için yaptığının, Yukino versiyonu diyorlar: İlkinde Hachiman sırf Yukino'nun harcadığı emekler boşuna gitmesin diye(Klübün(Yukino'nun) kabul ettiği istek Sagami'nin başarılı bir başkan olmasıydı, Hachiman onu ağlatarak beceriksizliğinin nedenini kendine çekti) kötü adam olup olayı tek başına çözdü. Yukino'nun yaptığı ise animede tamamen yanlış anlaşılıyor: animeye göre onlar yardıma gelince başta Yukino tartışmayı sertçe bitiriyor ama kalanı yok. Devamını sanki birlikte planlamışlar ve işi asıl yapan Ishiki Iroha gibi. Ama aslında neredeyse tüm işi Yukino tek başına(Hachiman’ın onun için yaptığı gibi) planlıyor hatta bunun için sabaha kadar uyumuyor. Planları ise Iroha'ya verip emirleri onun vermesini sağlıyorlar. Bu ikisi kısa geçen olaylar da değiller, yaklaşık 1 cilt sürüyor ikisi de ama animede atlanmış. Zaten biraz da bunlar yüzünden Yukino hakkettiği bir tepkiyi almıyor çoğu izleyiciden. Sanırım konuda yazmadığım bir ayrıntı geldi aklıma ilk sezonla ilgili. Hachiman'ın Yukino'ya nasıl farklı baktığıyla ilgili: Son olarak seride en sevdiğim şeylerden biri Watari'nin yazış tarzı: Şifreli ve muğlak ama serinin tamamında bu yapbozu çözmek için ipuçları var. En başta seri tamamen Hachiman’ın bakış açısıyla yazılmış ve diğerleri tamamen onun gözlemleri ile bize sunuluyor, iç dünyalarından haberimiz yok(karakter şarkılarını vs saymazsak). Hatta onları geçtim, Hachiman bile çoğunlukla kendine dürüst olmadığı ve duygularını inkarda olduğu için zihninde gerçeği duyamıyoruz. Bu gibi yerlerde ipuçları ve davranışının değişmesi yardımcı oluyor. Semboller kısmında geçen Max Coffee gibi. Hachiman Yukino ile arasını bozduğunda monologlarında herşey normalmiş gibi devam ediyor ama büyük değişlikleri de var. Mesela artık birşeylerin yanlış olduğunu ve Max Coffee'yi hak etmediğini söyleyip acı kahve içmeye başlıyor(hatta animede dikkat edin, bu süre boyunca Hayato ve Sensei'nin ona verdiği içecekler bile siyah kahve). Üstüne seri boyunca sürekli söylediği klüp odasında duyduğu 'Huzur Verici' çay kokusunu(Yukino'nun çayı) duyamamaya başlıyor. Araları düzeldiğinde ise bunlar eski haline dönüyor(bu arada düzelmenin ardından ilk Max Coffee'yi veren yine Yukino). Kısaca seri bu tür ufak ayrıntılar, semboller ve ipuçlarıyla dolu ve bunlar olmadan baya karışık görünüyor.
  6. Rica ederim :) Kesinlikle şans vermelisin bence. Düz romantizm serisi değil, hatta ilk sezonu izleyip de bunda romatizm yok diyen çok kişi gördüm. Bir anda başlamıyor yani. İlişkilere gelince, anime dünyasındaki en gerçekçi karakterlerden bazıları bunda. Hachiman'ın yaptığı felsefeler de gerçekçi ve cidden zekice ama aynı zamanda kendisinin ne kadar yaralı ve kırık bir karakter olduğunu gösteriyor. Neyse üçgenden pek çekinmene gerek yok zaten, köşelerden birinin tek işi(animede baya atlanan birşey) Konuyu seriyi bitirmeden okuma öyleyse. Bitince soru olursa seve seve cevaplarım.
  7. An itibariyle tüm resimleri yeniledim. Artık VPN olmadan hepsinin görünmesi lazım, bende hepsi görünüyor ama görünmeyen olursa söyleyin yenilerim. Bu arada ana kaynağı verdim zaten, bu konuda kaynağın tamamı yok çünkü baya büyüktü. Biraz özet gibi oldu, en önemli yerleri aldım. En ilginç olan Semboller kısmının ise tamamına yakını var. Yine de merak eden kaynağa baksın bence(İngilizce ve resimler imgurda). Neyse fark ettiyseniz sadece Hachiman, Yukino ve Yui'ye odaklandım o yüzden bazı diğer önemli karakterlere giremedim(Haruno ve Hayama konuyla en çok ilgili 2 karakter mesela), bunları da kaynakta bulabilirsiniz. Ama özellikle ikisi önemli olduğundan 1-2 önemli şeyi yazayım: Yukinoshita Haruno Hayama Hayato Neyse şimdilik benden bu kadar. Konu tamamlandığına göre tartışmaya başlayabiliriz. En baştan dediğim gibi kesinlikle ilk sayfadaki Semboller/Şifreler kısmına bakın. Unuttuğum ya da gözden kaçırdığım yer varsa düzeltin lütfen.
  8. Tamamdır çok saol :) onları daha yenileyemedim zaten zamanım olmadı. Alttaki konularda biraz daha az resim var onları bugün hallederim sorun çıkmazsa, 2. mesaja söz veremiyorum ama...
  9. Arkadaşlar konunun tamamını yüklemeyi bitirdim. Ama dediğim gibi şu anda büyük kısmının resimleri imgur olduğundan VPN ile görülebiliyor sadece. Neyse en önemlisi en son attığım Semboller kısmının resimlerini başka bir siteye yükleyerek attım. Konuya bakanlar resimlerde sıkıntı var mı yok mu söylerlerse sevinirim. Diğer kısımları da elimden geldiğince güncelleyip yeni resimlerle atmayı düşünüyorum ama hemen olamayabilir. İnşallah bu yeni site resimleri zamanla silmez de sıkıntı çıkmaz. Konunun en başında dediğim gibi hiç okumayacaksanız bile bence kesinlikle Semboller kısmına(İlk sayfada sondan 2. mesajda) kesinlikle bakın!
  10. Aynen. Konuya baya geç kaldım biliyorum Zoku çıkalı 2 sene oldu bile ama o sıralar foruma pek uğrayamıyordum bende güzel birşeyle döneyim dedim. Neyse elimden geldiğince farklı yerlere yükleyip resimleri düzeltmeye çalışırım ama zamanımı alacak gibi. Bu arada en şaşılacak kısmı "Semboller/Şifreler" kısmı ve şuanda birtek o kaldı. Diğerleri gibi direk atsam şimdiye olmuştu ama madem resimler görünmüyor bu kısmı önce düzenleyip öyle atarım yakında. Diğer kısımları da zamanla resimleri yenileyip güncellerim. Bu arada imgur'un kaynak rehberde kullanılmasında en büyük neden forumlara falan gömülü albüm koyulabilmesiydi. Aynı şeyle alakalı 20 resim atmak gerekince çok yer kaplamıyor. O yüzden VPN gerektirmeyen ve bu özelliği olan başka site varsa söylerseniz çok iyi olur. Çünkü baya resim var ve atmasını geçtim, hepsinin tek sayfada olması sayfa açılışını baya yavaşlatır.
  11. Cevap için teşekkürler. Ama bu kısmı ilk sayfada söylemiştim gözden kaçmış olabilir: resimler çok fazla ve kaynağında çok düzenliydi, hepsini yeniden yükleyemedim. O yüzden VPN gerekiyor resimler için demiştim. Asıl sıkıntı galeri şeklinde olanlarda. Imgur'un gömülü galeri özelliği var ve önizlemede sorun yoktu ama attıktan sonra VPN ile bile galeriler görünmedi bende. Acaba herkeste öyle mi diye merak ettim.
  12. İlk sayfadaki en uzun ikisini daha sonra eklerim şimdilik bu kadar. Bu arada önizlemede tüm resimler VPN ile gözüküyordu ama gönderdikten sonra imgur albümleri görünmemeye başladı bende sizde de sıkıntı oluyor mu? Öyle olacaksa çok sorun olur, resimlerin büyük kısmı albüm şeklinde ve yeniden düzenleyebilir miyim bilmiyorum...
  13. ===Soundtrack=== Serinin bulabildiğim şarkılarının en uzun versiyonlarını topladım. Bazılarının kaliteleri belki çok iyi değil ama bunları bulabildim. İçindekiler: -İki sezonun da OP, ED ve bunların Yukino ve Yui tarafından söylenen Solo versiyonları -İki sezonun OST’leri(bu eksik olabilir belki) -Animede verilmeyen, iki sezon için ayrı çıkan “Karakter Şarkıları” Sonuncusu özellikle önemli çünkü hepsi animedeki karakterler tarafından seslendirilip, ses veren kişinin duygularını anlatıyor. Klasör Listesi:Opening & Ending, Oregairu ED Single - Hello Alone, Oregairu OP Single - Yuki Toki, Oregairu S1 Character Song(CharaSon), Oregairu S1 Original Soundtrack, Oregairu S2(Zoku) Character Song(CharaSon), Oregairu S2(Zoku) Original Soundtrack, Oregairu Zoku ED Single - Everyday World, Oregairu Zoku OP Single – Harumodoki Link: https://mega.nz/#F!A950zIIR!4OJtB9tkGM-LjmJRsf5PWQ
  14. ===Semboller/Şifreler=== Bu bölümde animeyi izlerken ya da LN’yi okurken birçoğumuzun fark bile etmediği ama seri sonu hakkında direk ipucu veren tonla sembol/motif/işaret var. Yine tekrarlayayım: Bunlar rastgele yapılmış şeyler değil, animenin animasyonları dahil hepsi Watari’nin elinden geçiyor. Zaten bu kısmı okuyunca bunların rastgele yapılmadığını anlarsınız. SEMBOL İNDEXİ: =HACHIMAN = PAN-SAN, YUKINO İSE MAX COFFEE =KARAKTERLERİN HAYVANLARLA BENZERLİKLERİ =KARAKTERLERİN BİRBİRLERİNE UZAKLIKLARI ===DERGİDE GÖSTERİLEN YUKINO/YUI KARŞILAŞTIRMASI ===KARAKTERLERİN RENKLERİ ===SEZON SONU PENGUEN SEMBOLÜ(ÖNEMLİ!!!) =YUI VE HAVAİ FİŞEK MOTİFİ ===SERİNİN ALTERNATİF SONLARI VE OLACAKLAR ===YILDIZ - TOP MOTİFİ VE PAN-SAN’IN BAKTIĞI YÖN =ACI – TATLI ÇİKOLATA =2. SEZON OPENİNGİ =YUKİNO’YA PEMBE, YUİ’YE MAVİ TOKA ===İKİNCİ SEZON OPENİNGİNDE “IDEAL REPLICA” – “GENUINE THING” FARKI
  15. Önemli Karakterlerin Şarkı Sözleri Yine hatırlatayım, bunların hepsi yayınlanmadan önce Watari’nin onayından geçiyor. Yani sözleri belki o yazmıyor ama tamamı karakterlerin iç dünyasını yansıtıyor. Yukino ve Yui’nin(diğer karakterlerinkileri yazmadım) düşüncelerini, iç dünyasını anlatıyorlar. ===Yukino bakış açısıyla söylenenler: ===Yui bakış açısıyla söylenenler: ===Hachiman’ın bakış açısıyla söylenenler: ===Ekstra: Yukino ve Yui’nin birlikte anlatıldığı:
  16. ANOTHER Nedir, Ne Anlama Geliyor? ANOTHER Watari’nin ana hikayeye(Yukino) alternatif olarak çıkardığı seri. Ana hikayede Vol 6-7 gibi başlıyor, buraya kadar olanlar aynı bundan sonra ise genel olaylar aynı olmasına rağmen herşey Yui lehine gidiyor. Ana hikayeden direk alınıp basitleştirilmiş birçok parça var. Kısaca Yukino ile olan romantik parçalar neredeyse yok edilmiş ve yerine Yui gelmiş(örnek verirsek: revirde Yukino ile olan sahne silinip Yui versiyonu geliyor ya da Hayama ile Yukino’nun çıkması dedikoduları değişip Hayama ile hem Yukino hem de Yui çıkıyor deniyor). Buna rağmen Yui’yi mutlu bir son bekliyor demek yalan olur. Çünkü Watari’nin o zamana kadar yazdığı Hachiman’ın karakteri aynı ve birbirlerine pek uyumlu değiller. En önemli kısmı ise serinin ve Hachiman’ın ana isteği olan gerçek ilişki kurma(Genuine Thing) isteğinden vazgeçiliyor. Hachiman Yui ile bunu yapamayacağını biliyor ya da öyle düşünüyor ama isteğinden vazgeçiyor. Yui ise karakter şarkılarında ve günlüğünde(günlük kısmı animede isim vermeden geçiyor) dediği gibi Hachiman ile olduğu sürece yalana razı. Bu seride Hachiman ile Yukino arasında geçen romantik anlar neredeyse yok oluyor dedik ama tamamen değil ve Hachiman Yui’yi seçtiğinde monoloğunda çok önemli birşeyi(Yukino) kaybettiğini hissettiğini söylüyor. Yani bunda bile ikili arasında birşeyler var. Finalde gittikleri yer ise daha beter: Sevgililerin ayrılmasıyla ünlü olan Destiny Land(sanırım bunu direk Hachiman ya da Yui söylüyor). Diğer Karakterlerin Monologlarını-Düşüncelerini Görebilir miyiz? Kısaca: Evet! Bu seride anlamayı zorlaştıran ya da diğer karakterleri yanlış anlamamıza neden olan en büyük şey serinin tamamen Hachiman’ın gözünden, onun zihninden yazılması. Yani onun dışında kimsenin ne düşündüğünü bilmiyoruz. Bu yüzden bazılarına Yukino çok soğuk geliyor, bazıları Haruno’yu kötü biliyor vs.(Gerçi ileriki yerlerde gördüğümüz üzere Hachiman’ın zihninde olmamıza rağmen Hachiman’ın monologlarında bize(kendine) yalan söylediğine şahit oluyoruz, Hachiman başkalarını bırakın kendine bile dürüst olamıyor: ikinci sezonda klübü kurtarmasının asıl nedeninin Komachi’nin isteği değil, kendi “İstediği Şey” olduğunu anlaması baya zaman almıştı) Ama yazarımız Watari buna değişik bir çözüm veriyor. Diğer çoğu serinin aksine bu serideki ekstra ürünler(karakter şarkıları, anime opening animasyonları vs) hep Watari’nin elinden geçiyor ve tamamen serideki karakterleri yansıtıyor. Yani seride Yukino’nun düşüncelerini göremiyorsunuz evet ama onun ağzıyla yazılmış birden fazla şarkı var ve bunlardan düşüncelerini baya anlayabiliyorsunuz. Mesela birkaç örnek verirsek: -İlk Sezon Opening’i, “Yukitoki” – Yukino bakış açısıyla, -İlk Sezon Ending’i, “Hello Alone” – Yui bakış açısıyla, -İkinci Sezon(Zoku) Opening’i, “Harumodoki” – Hachiman bakış açısıyla, -İkinci Sezon(Zoku) Ending’i, “Everyday World” – Bazı parçaları Yukino, bazı parçaları Yui bakış açısıyla yazılmış. Bunların dışında animede direk geçmeyen, sonradan satışa sunulan(yine Watari’nin elinden geçmiş) karakter şarkıları var ki baya güzeller! -Yukino için – “Yukidoke ni Saita Hana”(İlk sezon için karakter şarkısı) ve “Kimi no Crescendo”(İkinci sezon için karakter şarkısı) -Yui için – “Happy End no Soba de”(İkinci sezon karakter şarkısı) -Hachiman için – “Honmono ga Hoshikereba”(İkinci sezon karakter şarkısı) Yukino, Yui ve Hachiman’ı ilgilendirenleri “Önemli Karakterlerin Şarkı Sözleri” kısmına yazdım...
  17. Animede Atlanan ya da Eksik Kalan Yerler ve Bazı Önemli Sorular İÇİNDEKİLER: 1 – Hachiman’ın ilk sezon finalinde yaptığı şeyin(Sagami’ye çatıda saydırması) kendisine etkisinin gerçek boyutu ve Yukino’nun “aşırı” tepkisinin nedeni: 2 – İkinci sezondaki yılbaşı festivalinde(9-10. bölümler) asıl işi yapan Iroha değil Yukino idi(anime yine Yukino’nun emeklerini göstermedi): 3 – (!)Hachiman’ın monologlarında Yukino ve Yui’nin muazzam farkı(!)(ÇOK ÖNEMLİ): 4 – Hachiman’ın Yukino’ya “Açıklayamadığı bir sebepten” dolayı pembe toka hediye etmesi: 5 – Yukino, Hachiman’a Yui gibi kendisine yardım ettiği için mi aşık oluyor?: 6 – Hachiman’ın aslında nefret edilmekten acı çektiğinin itirafı: 7 – Yui, Yukino gibi Hachiman’ın kendine zarar vermesini engellemiyor mu?: 8 – Hachiman’ın Yukino’yu Öğrenci Konseyi Başkanı olmaktan “Kurtarıp” klübü koruduğu halde Yukino’nun sevinmeyip “Anlayacağını düşünmüştüm” demesinin nedenleri: 9 – Hachiman’ın kendini feda etmeye devam etmesindeki en büyük neden: 10 – Kızlar, Hachiman’a bazı şeyleri direk söyleselerdi çok şey değişir miydi?: 11 – Tamanawa ile Yukino&Hachiman saydırması aslında ikilinin özeleştirisiydi: 12 – “Gerçek Şey”i ilk isteyen kimdi?: 13 – Hachiman ikinci sezonda Yukino’yu başkan olmaktan “Kurtarıp” klübü koruduktan sonra(6. Bölüm) Hayama’nın grubunu izleme nedeni: 14 – Yui’nin acı gerçek yerine tatlı yalanı tercih ettiğini söylediği yerler: 15 – Hachiman, monologlarından birinde şifreli bir şekilde(teori değil, kesin) istediği şeyin Yukino’nun kalbi olduğunu söylüyor!: 16 – Yui, Hachiman’ın “Gerçek Şey” konuşmasını anladı mı?: 17 – Animede hiç belli olmasa da Yukino ve Hayama’nın sevgili olduğu söylentileri Hachiman’ı çıldırttı: 18 – Yukino geçmişte neden Hayama’ya çikolata verdi, yoksa eskiden ona aşık mıydı?: 19 – Yukino Hachiman’a “Bana birgün yardım et, olur mu?” dediğinde, Hachiman’ın hisleri: Extra: Hachiman ve Yui’nin yalanlarını merak edenler kaynak olarak verdiğim analizin Part 4’ünün 5 ve 6. Sayfalarına bakabilirler.
  18. (Bu resme dikkat edin, neden en başa koyduğumu anlayacaksınız. Kısaca buna animede atlanan en önemli yer diyebiliriz: Hachiman’ın Yukino’yla ilgili monologlarının en önemli kısımları) Oregairu(Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru) serisini tanıtmama gerek yok zaten, konuya gelenlerin hepsi bilerek gelmiştir. Bu yazı daha çok analiz yazısı olacak(ve semboller(şifreler), şarkı sözleri vs). Başta söyleyeyim baya uzun ve hepsini muhtemelen okumazsınız ama analiz içlerine(uzun olanlara) “İçindekiler” kısmı koydum, ona göz atabilirsiniz. Çok üşenen varsa en azından “Semboller/Şifreler” kısmına bakmanızı şiddetle öneriyorum(serideki ayrıntılara verilen öneme şaşıracaksınız!!!). Peki analiz kısımları kimlerin işine yarar? Konuyu animeden tam anlayamamış, soruları olanlar cevaplarını muhtemelen bulabilir. Analizleri okumayı düşünüyorsanız, konuyu anlama açısından en önemli ve başta okunması gereken “Servis Klübü ve Araba Kazası” bölümü. Serinin başlangıcını ve genel konuyu biraz açıklıyor. Başta uyarımı yapayım: animenin işleyişinden dolayı çoğu izleyici Yui’ye pembe gözlüklerle bakarken, Yukino hikayede hak etmediği kadar nefret ediliyor. Burada suçlu siz değilsiniz, animede atlanan sahneler baya var ve büyük çoğunluğu Yukino’nun Hachiman için feda ettikleri şeyler. Bu yüzden konuya Yui fanlarından tepki gelebilir büyük ihtimalle ama okurken göreceksiniz zaten, yazılan şeyleri LN ve anime kaynaklarını göstererek yazdım yani konu bu şekilde yazılmış yapacak birşey yok: Önemli Not: Konuda yazanları İngilizce bir kaynaktan aldım. Direk çeviri değil ama oradan çok faydalandım ve orijinal konu çok daha uzun. ---Kaynaklar:"Yahari Analysis" sitesi en fazla yararlandığım yerdi. Yazar 6 ay civarı uğraşmış ve muazzam boyutta bir site. Ben sadece bir kısmını aldım o yüzden merak ettiğiniz şeyler için bakabilirsiniz. Ama site İngilizce. http://yaharianalysis.x10host.com Oregairu Reddit alt forumu: https://www.reddit.com/r/OreGairuSNAFU/ Son olarak pek kaynak değil ama bilmeyen vardır, serinin bir mangası vardı zaten bilirsiniz. Adı “Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.: Monologue” çizimleri çok iyi ama bir sorunu var: kaynak olan LN yerine birebir animeyi takip ediyor, o yüzden animede atlanan yerler bunda da atlanmış. Bunun yerine alternatif bir manga serisi daha çıkmaya başladı, çizimleri ilki kadar güzel değil ama anime yerine direk LN’yi takip ediyor. Adı “Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. @comic”(Sayfadaki ilk resim bu mangadan alıntı). Sanırım şu anda 30 civarı bölüm çıktı(raw olarak). İngilizce sadece ilk bölümü bulabildim: İngilizce ilk chapter: https://kyakka.wordpress.com/2014/11/28/yahari-comic-volume-1-chapter-1/ Sen Manga Raw: http://raw.senmanga.com/Yahari-Ore-no-Seishun-Love-Comedy-wa-Machigatte-Iru-@-Comic/ Konu Başlıkları(Birbirlerinden noktalı virgül(;) ile ayırdım): Animede Atlanan ya da Eksik Kalan Yerler ve Bazı Önemli Sorular; ANOTHER Nedir, Ne Anlama Geliyor?; Diğer Karakterlerin Monologlarını-Düşüncelerini Görebilir miyiz?; Önemli Karakterlerin Şarkı Sözleri; Yukino ve Yui’nin Karakter Şarkıları(Zoku)’nın Karşılıkları(Reddit Kaynaklı); Servis Klübü ve Araba Kazası; Hachiman&Yukino; “Gerçek Şey” Ne?; Yukino - Yui Farkı, Hangisi Hachiman için Daha Çok Şey Yaptı?; ===Semboller/Şifreler===; ===Soundtrack=== Önemli Edit: Tüm konuyu tek seferde göndermeye çalıştığımda bilgisayar kitlenip hata veriyor. O yüzden her konu başlığını ayrı mesajda atmak için başta 11 mesaj atmam gerekiyor. Spam değil, her konu bir alt mesajda devam edecek. Yukarıdaki konu başlıklarını kullanarak Ctrl + F ile sayfayı aratabilirsiniz. Yalnız hepsini yüklemem birkaç gün alabilir. Edit 2: Yükleme ve resim yenileme bitti, artık hepsi VPN'siz görünüyor. Ayrıca ilk sayfada sadece Hachiman, Yukino ve Yui'ye odaklandığımdan hikayeye çok etkisi olan 2 karakteri(Haruno ve Hayama) atladım. Onları 2. sayfada bulabilirsiniz. Buda linki: http://forum.turkanime.tv/konu/16610-oregairuyahari-ore-no-seishun-love-come-wa-machigatteiru-analiz-serideki-gözden-kaçan-şifreler-karakter-şarkıları-ve-merak-edilenler-tamamlandıresimler-yenilendi/?do=findComment&comment=337624
  19. Çok geç kalmışım ama benide alın gruba :) Bu arada bu seri için büyük bir konu açacaktım ama forumun BBCode'ları kafayı yemiş en son girdiğimden beri. Uzun yazılarda fazla spoiler kullanıldığında bütün hepsini birbirine karıştırıyor. Manuel yapmam gerekecek ama biraz zaman alabilir 70 sayfa civarı :D Hoşunuza gider büyük ihtimalle yabancı bir kaynaktan yararlandım seride pek fark edilmeyen tonla şifre varmış. Neyse kısaca Yahari hakkında baya kapsamlı bir konu olacak ama hangi alt foruma açsam emin olamadım. Nereye açayım sizce? Anime Genel, Geyik ya da başkası mı?
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.