Jump to content

Shiba Tatsuya

Üyeler
  • İçerik sayısı

323
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

Shiba Tatsuya kullanıcısının paylaşımları

1. Güzel güzel bitirdin yani :D o zaman yazıyorum ama ilk 8 bölümü bitirmeyen açması spoileri lütfen :ph34r: - O olay ve Naofumi'nin hiçbir yemeğin tadını alamaması prensesin (yabancı fan grupları prensese her zaman "Bitch" diye hitap ediyorlar bu arada :P ) en başta ona bıraktığı travmadan kaynaklanıyor. Yani çok geçmedi mangada ama Naofumi onun yüzünden tüm kadınlardan nefret etmeye+yemeklerin tadını alamamaya başlamıştı. Raphtalia'ya köle sözleşmesinden ve onun hala çocuk olmasından güveniyordu. Ama Bitch'e olan nefretinin gözünü karartması + Raphtalia'yı yetişkin bir kadın olarak görmek istememesi birleşince onu sürekli çocuk olarak görmeye başladı. Düellodan sonra Raphtalia'nın yaptığı şeyden önce ona bile tam olarak güvenemiyordu ama orada Raphtalia onu iyileştirdi. Novel da daha fazla duygu yoğunluğu var yani -_- o olaydan sonra kölelik mührünü vururken zaten görmüşsündür (novelda daha da fazla) Naofumi asla yeniden mühür istemedi ama onun ruh halini çok iyi bilen Raphtalia (çok iyi biri ya) Naofumi'nin bilinçaltında kendisine karşı en ufak bir güvensizlik kırıntısı bırakmamak için mührü zorla koydurdu. Son sahnede Naofumi'nin tat alma duyusu da geri geldi zaten ve artık Raph'a çok fazla güveniyor. Ayrıca dediğine katılıyorum küçük Raph aşırı şekerdi :wub: - Yumurtanın içinden çıkanı pek söylemek istemiyorum ama istersen: Bir kuş ama tabiki normal bir kuş değil, çok özel bir Chocobo... Resimlerini ayarlayıp atarım şimdi - Diğer kahramanlar tam olarak kötü değiller aslında, daha çok "chuunibyou ergen veletler" :lol: aralarında en normal olanı Ren, geçmişleri biraz gösterildi ve aslında Ren oldukça iyi biri ama en başta kandırıldığı söylenebilir. "Trash" Kral (yine yabancı forumlarda krala takılan ad :lol: ) ve Bitch'in sonunu spoillemek istemiyorum fazla ama acayip tatmin olacaksın desem :lol: yalnız yakın bir vakitte bekleme, manga aylık ve her sayıda yaklaşık 3 chapter veriliyor, dediğim hesaplaşma 75-76'larda... Eğer bu hızla giderlerse yaklaşık 25. sayıda görürüz. Edit: Onu söylemesem daha iyi aslında çünkü baya ilerde çıkıyor ama yine de: "Curse Series" tüm kahramanların skill ağaçlarında olan "Çift Taraflı Kılıç" denilebilir. Aşırı OP güçler ve genelde kahramana göre özel duygusal şartlar gerekiyor (mesela Kalkan Kahramanı'nda tahmin ettiğin gibi bu kalkan dalını açmanın ön şartı adamın gözünü karartacak nefret, Naofumi dünyanın yanmasını isteyecek kadar sinirliydi ve artık etrafını bile duymuyordu), her kahramanın şartı farklı ama her birininki aşırı güçlü. Dediğim gibi gücü kullanmanın bir bedeli de var ama şimdilik ne oldukları kalsa nasıl olur :D "Curse Series" deki kalkanının ismi "Wrath Shield" ve kalkan olmasına rağmen çok yüksek saldırı gücü var
  2. Mangasında iç konuşmaları neredeyse tamamen atlamışlar. Oraları ana karakterin kişiliğini çok güzel gösteriyordu ama mangada olmadığından biraz karaktersiz birine benzemiş <_< ama reankarne olmasını anlattığından bebekliğinden 20 yaşlarına kadar (20+ vol) her dönemini görüyorsunuz neredeyse :rolleyes: ama küçük çocukluk dönemi çok uzun sürmüyor merak etmeyin :D ayrıca şu an küçük de olsa içinde 30+ yaşında bir NEET olduğundan çocukta davranmıyor... Bir de her karakterlerin kişilik gelişimi tek kelimeyle mükemmel; ana karakter NEET olduğundan direk süper sosyal biriymiş gibi başlamıyor, başta biraz bencil ve dünyayı çok bilmeyen biri ama zamanla bunları atlatıp olgunlaşıyor, direk karakterler de öyle... Hatta düşmanların bile en azından mantıklı sebepleri var ve onlara bile sempati duyabiliyorsunuz (kötüler "Ben mutlak kötüyüm, içimden kötülük geldiğinden bunu yapıyorum" falan demiyorlar, onların da mantıklı hedefleri var ve mutlak kötü yok denilebilir.). Ana karakterin gücüne gelirsek Doğuştan OP başlamıyor ama çocukluğunda aklını kullanarak geliştirdiği yöntemle en güçlü büyücü oluyor. Manası sınırsıza yakın ve kadim Şeytan Lordu Laplace'yle kıyaslanıyor B) ayrıca serideki güç seviyeleri baya yüksek; Kılıç ustaları ve büyücü seviyeleri: Temel-Orta-İleri-Bilge-Kral-İmparator-Tanrı olarak gidiyor ve daha ortada olan Bilge seviyesindeki büyücüler hava olaylarına müdahale edip köyleri yutacak fırtınalar/yağmurlar yapabiliyorlar... Ana karakter 3 yaşında ustasından eğitim almaya başlıyor ve 5 yaşında Bilge Seviyesi Su Büyücüsü oluyor :lol: şu andaki seviyesi ise İmparator, ama normal seviye sistemlerine girmeyen orijinal büyülerini sayarsak İmparator seviyesinden üstün diyebiliriz. Tanrı seviye büyüler normal savaşta kullanmaya elverişli değil çünkü uzun hazırlanma süreleri ve gereklilikleri var ama kıtaları sarsacak güçteler Favorilerimdendir, başka soru varsa cevaplayabilirim B) Bir de spoiler'e almanın kolay bir yolu var mı? Bir buton falan göremedim yazı tipini falan seçtiğimiz kısımda. Devamını kesin oku seveceksin :D ilk 8 sayısı novelin ilk volünü kaplıyor. Özel BBCode'a basıp spoiler'i seçebilirsin Edit: O kısmı mangada tam açıklamıyorlar ama şöyle: Yarı-insanların ırksal özellikleri bu; zaten bu özellikleri şeytanlara benzediğinden insanlar tarafından aşağılanıyorlar. Çocukluk döneminde olanlar fazla lvl atlarsa bedenleri lvlleriyle birlikte büyüyor ama zihinleri aynı yaşta. Raphtalia alındığından o zamana kadar yaklaşık 2 hafta geçti sadece :) ayrıca Naofumi onu hala çocuk olarak görüyor ama bunun nedenini spoilerlemek istemiyorum, ilk 8 bölüm bitince yazarım :D
  3. Doğru o :lol: novelinin 21. volü çıktı en son ve hepsi İngilizce'ye çevrildi bile :ph34r: güncele geldim ve konusunu çok iyi diyebilirim. Özetle konusu: Ana karakterimiz 30 küsür yaşında bir NEET ve ailesi bunu evden attıktan sonra 3 liseliyi üzerlerine gelen kamyondan kurtarmaya çalışırken ölüyor. Sonra alternatif bir dünyada Rudeus adında bir bebek olarak reankarne oluyor. Bu dünyada tahmin ettiğiniz üzere elfler, cüceler, yarı-insanlar ve en önemlisi büyü var. Taglarda harem var ama çoğu harem animesindeki gibi bütün kızlar sırf nefes aldığından ana karaktere saldırmıyor <_< harem ana konu değil ve ana konunun yanında çerez niyetine gittiğinden güzel olmuş. Yazdığı gibi ana karakterin 3 karısı var ve hepsinden çocuğu var. Cidden bence Infinite Stratos'taki Ichika gibi beyin yerine odun taşıyan karakterlerden sonra kafasını kullanabilen bir karakter(3 kişiyle evlendiğinden demiyorum ama konuyu okursanız anlarsınız, spoiler olmasın o kadar :P ) çok güzel gidiyor. Ama konusu çok nadir yerler hariç sıkmıyor ve gidişatı hiç tahmin edemiyorsunuz. Bir andan bir olay oluyor ve tahminlerinizin yakın bile olmadığını anlıyorsunuz.
  4. Yeni okuduğum bazı seriler var ve şunu söyleyeyim artık Web Novellarda büyük ihtimalle ezik ana karakterlerin devri bitti gibi :P yeni çıkan web novelların çoğu güçlü ve kendine güvenen karakterlerle alakalı -öyle olmayanlar da en azından ağlamaktan başka şey yapmayan ana karakter değiller- Bazılarının LN ve manga haberlerini bekliyorum çıkanların tanıtımını yaparım (Tate no Yuusha no Nariagari bunlardan biriydi ve manga çevirisine başladık: http://moonfansub.blogspot.com.tr/2014/09/tate-no-yuusha-no-nariagari-kalkan.html ya da Batoto: http://bato.to/comic/_/comics/tate-no-yuusha-no-nariagari-r12672) konusu çok iyi olan orijinal seriler geliyor :) Daha çıkmamış olanlara örnek olarak şu anki WN favorim; Arifureta Mangası çıkmaya başlamış biri var (mangası berbat ama LN iyi) Mushoku Tensei. Çok hızlı ünlü olanlardan, yaklaşık 6-7 ayda 7. kitabı bastılar bile :lol: Diğer seriler için biraz daha beklememiz gerekecek maalesef ama Tate'ye bi göz atmanızı tavsiye ederim, konu başlangıcı klişe gelebilir ama 10 numara orijinal hikayesi var ve iyi tarafı Web Noveli bitti :lol: yaklaşık 300 chapter sürdü ve çok beğenilince yazar bi 300 chapter daha yan hikaye yazdı, hala da devam ediyor B)
  5. Şimdi gördüm bende. Novelda daha geçmedi ve geçeceğini de sanmıyorum. Wiki sayfası edite açıktı sanırsam, büyük ihtimalle biri trollemiştir. Yabancıların kalabalık Anti-Tatsuya grupları var :lol:
  6. Orası gelmeden kesin bilemem çünkü daha tam bilgi verilmedi ama öyle olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimalle potansiyel güçlerine göre yapılıyordur; mesela Itsuwa ailesini Stratejik Büyücüleri Mio sayesinde seçmişlerdi...
  7. Aynen öyle, animeyi sadece görüntüsü için izliyorum. Adamlar bazı bölümlerde bi ton Mahouka terimi söyleyip ne olduğunu açıklamadan geçtiler... En çok dikkatimi çekenlerden biri de geçen bölümde arkadaşlarının bacağını falan parçalayan düşmanlara Miyuki'nin yaptığı büyü oldu. Animeye bakarsan normal bir buz büyüsü gibi görünüyor zaten açıklama da yapmadıklarından önemli değil gibi ama o büyü "Cocytus" büyüsüydü ve normal büyülerinden hem çok daha güçlü hem de korkunç. Annesinden aldığı zihin büyüsüyle kendi buz büyüsünün birleşmiş hali; hedefin vücuduyla birlikte "bilincini" donduruyor ve karşısındaki o durumda ölemiyor bile. Kurtarılamazlar. Ölemeyen heykeller haline geliyorlar :mellow:
  8. Tatsuya Maya'yı yenebileceğini söyledi ama daha Yotsuba'nın tamamına kafa tutacak güçte olmadığını düşünüyor (Bence yanılıyor ama :P ) yine de Yotsuba'dan bahsediyoruz ellerindeki canavara karşı bi kozları vardır büyük ihtimalle. Tatsuya vs Maya olsa, Tatsuya Meteor Stream'ı iptal edebileceğinden (daha önce yaptı ama normal Demolotion/Dispersion ile değil, bunlarla iptal edilebileceğini sanmıyorum) yener. Loop Cast; aynı büyüyü sürekli kullanmayı sağlayan sistem. Bu bulunmadan önce büyüyü yapmak için her seferinde Aktivasyon Dizisini alıp baştan oluşturmak gerekiyordu. Diğer büyü animelerindeki büyülü sözleri her büyüden önce söylemek gibi. Yani 10 kez alev topu fırlatmak için 10 kez büyülü sözleri söylemek gerekiyordu denilebilir. Loop Cast bunu kolaylaştırıp aynı büyü yapılacaksa her seferinde Aktivasyon Dizisinin alınmasını gerektirmiyor. Büyüyü ilk yaptığında hafızasına alıyor ve ondan sonra sürekli aynı büyü yapılabiliyor (1 kez büyülü sözleri söyleyip 10 kez ya da daha fazla alev topu atmak gibi) ama tabii yine de büyü dizilerini (büyü yapılmadan ortaya çıkan simgeler) oluşturmaları gerekiyor. Ama sonuçta muazzam miktarda zaman tasarrufu yapılmış oldu.
  9. En güçlü Yotsuba Maya; tamam geniş çaplı büyüsü yok ama büyücüler arasında güçler diğerlerini yenip yenemeyeceğine bakar ve Maya'nın Meteor Stream büyüsü 1 vs 1 de yenilmez. Karşı koyacak hiçbir koruma büyüsü yok (Juumonji'nin "Mükemmel" sayılan Phalanx'ı bile direk deliniyor). Tatsuya'nın onun büyüsünü yenebilmesi tamamen büyüsünün Maya'nınkine doğal düşman olmasından (Luffy'nin Enel'i lastik olduğundan yenmesi gibi). Meteor Stream: Kendisini dünyadaki en güçlü büyücü yapan büyüsü. Kapalı alanlarda daha fazla etkili bir büyü. Sayısız miktarda ışık rastgele yönlerde gönderilir. Işığın değdiği her şey gaza dönüşür. Çarptığı maddenin sertliği önemsizdir. Hiçbir korunma büyüsüyle korunulamaz(Jumonji'nin Phalanx'ıyla bile). Fakat eidosa dolaylı yoldan ulaştığından dolayı, Tatsuya'nın "Eidosa Direk Müdahale" özelliğine karşı duramaz. Tatsuya'nın yeteneği bu büyünün doğal düşmanıdır yani.
  10. 1) Ichijou (Masaki) 2) Futatsugi 3) Mitsuya 4) Yotsuba (Shiba ailesi) 5) Itsuwa (Itsuwa Mio; Japonya'nın resmi Stratejik Sınıf Büyücüsü) 6) Mutsuzuka 7) Saegusa (Mayumi ve ailesi) 8) Yatsushiro 9) Kudou (Retsu) 10) Juumonji En güçlü ikisi (resmi verilerde yaklaşık eşit güçteler ama bu verilerde Tatsuya yok :D ) Yotsuba ve Saegusa. Saegusa gücünü çok sayıdaki yetenekli aile büyücülerinden alıyor, Yotsuba'nın lideri ise dünyanın en güçlü büyücüsü olduğundan bu kadar güçlü. Bu ikisinin hemen ardından da Juumonji geliyor. İlk 10 aile her 4(?) yılda bir yapılan seçimle değişiyor ve en güçlü 10 aileye bu ünvan verilirken diğer 18 aile bunların asistanı konumuna alınıyor. Bu sistem kurulduğundan beri ilk kez 10 ailenin tamamı 1'den 10'a kadarki soyadlarından seçilmiş ve yeni seçim yakında yapılacak. Itsuwa'ların listeye girebilmesi ise aileden Japonya'nın resmi Stratejik Sınıf Büyücüsünün çıkması; Itsuwa Mio. Gücünün büyüklüğünden bedeni zayıf ve tekerlekli sandalyede. Büyüsü suyla alakalı olduğundan denizde yenilmez sayılır ve yeraltı sularının bulunduğu bölgelerde depremler yapabiliyor. Büyüsünün adı "Deep Abyss"/"Derin Yokluk", tek atışta filoları yok edebilecek güçte. Yani Japonya'nın 2 Stratejik Sınıf Büyücüsü var; Itsuwa Mio(Resmi/13 Havari'den biri) ve Tatsuya(gizli/Yokohoma savaşından sonra dünyanın şüphesini üstüne çekti)... Saegusa'ların Stratejik Sınıf Büyücüsü yok. Edit: Yok klonları savaştıramıyor. Büyünün asıl amacı savunma; hem kendi bedeninin şeklini/yerini ilizyonla değiştiriyor hem de Eidos boyutunda bedeninin bilgisini değiştirerek korumuş oluyor. Büyü yapmak için Eidos bilgisi gerektiğinden bu bilgiyi bulamayan kimse hiçbir şekilde ona büyü yapamıyor ki buna Tatsuya da dahil. İlk karşılaşmalarında ona zarar veremiyor ve büyüsü üzerinde ustası Yakumo'yla çalışıyorlar(Lina'nın bu büyüsü Kadim Büyü tabanlı ve bu konuda ustası çok iyi)
  11. Benli11'in dediği gibi :) Demolotion yoğun psion güllesi, karşıda yapılan büyünün ne olduğu önemli değil. Devasa psion dalgası yapılmakta olan büyüye gönderilince onu düzensizleştirip bozuyor ama yüksek miktarda psion gerekiyor. Dispersion ise büyüyü yapılmadan inceleyip, yok etmeyi sağlıyor. Bu yüzden diğerinden çok daha az psion harcar. Normalde pratik olarak imkansız sayılan bir büyü çünkü yapılan büyünün yapılmadan önce ne olduğunun anlaşılması gerekli (çoğu büyü 1 saniyeden kısa sürüyor) ve hiç kimse o miktardaki büyü koduna bakarak saniyeden kısa sürede ne olduğunu anlayamaz (Tatsuya da dahil) ama Tatsuya Elemental Sight sayesinde ne olduğunu anlayıp büyüyü ayrıştırabiliyor. Şimdiye kadar Elemental Sight'ın Tatsuya'dan başka kullanıcısı çıkmadı ama eğer varsa onlar da bunu yapabilirler. Edit: İkisi de teknik olarak sadece psion olduğundan fiziksel şeylerden etkilenmezler ama karşıdaki de yüksek miktarda psionla duvar oluşturursa saf güçle bunu durdurabilir. Tatsuya'nın ilk bölümlerde Blanche'nin anti-büyü taşının etkisine kapılmama nedeni bu; taşın psion dalgalarına karşı kendininkiyle duvar oluşturup arkadan büyülerini yaptı. Edit 2: Animede kullandı mı hatırlamıyorum ama şöyle diyeyim; eğer kullanmadan önce gözünde kodları gösterdilerse büyük ihtimalle Dispersion kullanmıştır :D
  12. -Third Eye, Material Burst'ı yapmak üçün kullandığı tüfek benzeri silah. Material Burst silahın özelliği değil, Tatsuya'nın kendi gücü bu yüzden silahı başkası kullanamaz ve bu silah olmadan da bu gücü kullanabiliyor Tatsuya. Ama büyünün yapılış hızı ve mesafesi çok azaldığından etkili bir büyü olmuyor (1-2 km ilerinizde nükleer patlama olması iyi bir şey olmasa gerek :D silahla mesafesi 80 km (bunu yanlış hatırlıyor olabilirim)) nükleer güçlerini kontrol altına almak istedikleri için normal durumda silahı kilit altında tutuyorlar, tabii belki de Tatsuya şu anki mühendislik becerileriyle benzerini yapabilir ama daha savaş dışında ihtiyacı olmadı ve zaten yakın mesafede işe yaramaz bir büyü. -Mist Dispersion büyüleri yok edemiyor, maddeyi ayrıştırma büyülerinden. Geçen bölümde dev araçları tek atışta toz eden büyü buydu. Gram Dispersion ve Gram Demolotion ile de sadece yapılmakta olan büyüleri iptal edebilir. Üstünde olan mühür zaten yapılmış ve etkisi süren bir büyü olduğundan bu büyüler etkili değil. Eski haline sadece zihin büyüleriyle getirilebilir ve Mahouka evreninde zihin büyüsü yapabilen kişiler şimdilik sadece Yotsuba Miya(ölü) ve Miyuki. Yani kendi kırmadı hiç ama belki daha sonra bir yol bulur. -Direk oluşturabilen büyüsü kendi iyileştirme büyüsü ve sadece durumu eski haline getirebilir. Yani daha önce sağlam olan ama toza dönüşmüş sandalyeyi saniyede yeniden oluşturabilir ama daha önce var olmamış bir şeyi bu büyüyle yapamaz(Silahı da aynı şekilde kopyalayamaz bu büyüyle). Onları kopyalaması normal mühendislikle yapılıyor ve kendinden başka yetenekli mühendisler de yapabilir ama eğer planları biliyorlarsa. Zaten bu yüzden Tatsuya'dan istendi bu iş. O taş eski bir kalıntı olduğundan yapısı bilinmiyor ve normal yollarla incelenemediğinden Tatsuya'dan Elemental Sight ile incelemesini istediler.
  13. Yok sadece askeri rütbesini ve iyileştirme gücünü öğrendiler şimdilik... (Başka bazı şeyler çıktı ama ona daha çok var) İlk atışı çok büyük değil ama ikincisini asıl donanmanın beklediği yerde ortadaki geminin bayrağını enerjiye dönüştürerek yapacak :D sonuçta tüm donanma (Çin'in toplam donanmasının üçte biri) ve Çin'in Stratejik Sınıf Büyücüsü buharlaşacak
  14. Aynen bende Terra Formars'ı daha yüksekte beklerdim (animesinin çıkacağını yeni duysam da :P ) ama Nanatsu no Taizai'nin orada olması normal değil mi :D mangası (ana karakterin "belli" hareketlerine çok önem vermezsek) oldukça güzeldi bence :ph34r:
  15. Shiba Tatsuya

( 12 / 12 ) Aldnoah.Zero

Aha Aseylum hakkında benle aynı düşünen biri :D yanlış anlaşılmasın yine de seviyorum ama o konuşmalar beni de sinir etmişti :D
  16. Eline sağlık ve şimdiden kolay gelsin :) Animesinin 12 bölüme sıkıştırılması yerine 24 bölüme rahat rahat yapılmasını çok istediğim bir seriydi ama... İnşallah devamı gelir bari :)
  17. Shiba Tatsuya

Moon Fansub

Elinize sağlık mükemmel olmuş :lol:
  18. Kolay gelsin şimdiden. Bu arada mangaya bağlı kalmayı düşünüyorlarsa Harem ve Ecchi taglarının da eklenmesi lazım :ph34r:
  19. Lelouch'un ölmediğiyle alakalı diğer teoriyi görmediniz büyük ihtimalle :D sonunda kafasını kaldırmasından bahsetmiyorum, onun fan yapımı olduğunu söyleyenler de vardı. Ayrıca kılıcın saplandığı kişi de Lelouch ama yine de ölmedi. Nedeni; Seride 2 çeşit özel güç vardı: Code ve Geass... Code'a sahip 3 kişi var: Charles, C.C ve V.V. Code'a sahip olanlar ölümsüz olarak yalnızlığa mahkum olurlar ve Geass kullanamazlar. Geass ise kullanıcılarına değişik güçler kazandırır ama kullanıcılar hala ölümlüdür. Ayrıca Geass hakkında şu bilgi de vardı: Geass'ı tam potansiyeline ulaştıranlar (çift gözde Geass, Lelouch bunu Charles ölmeden hemen önce yaptı) Code sahiplerinin yalnızlıklarına son verebilirler yani Code'larını kendilerine alarak onları öldürebilirler . C.C'nin geçmişi gösterildiğinde onun yaptığı buydu, gücünü son seviyeye ulaştırıp Code sahibi oldu (Code'un aktifleşmesi için yeni kullanıcının bir kez öldürülmesi gerekiyor ki C.C feci şekilde katledilmişti). Hem kendinin başlangıçta Lelouch'u takip etme sebebi de onun kendi yalnızlığını alabileceğini düşünmesiydi. Geass sahibi Code aldığında gücünü kaybeder. Charles ölmeden hemen önce elindeki Code işareti yok oldu (eli yok olmadan önce) ve bu olaydan sonra Lelouch bir daha Geass kullanmadı. 1) Lelouch'un Geass'ı tam potansiyeline ulaştı 2) Charles'in Code'u ölmeden yok oldu 3) Lelouch Geass'ını bu olaydan sonra kullan(a)madı Bunlar yeterli neden sayılır bence :D ayrıca son olarak yanlış hatırlamıyorsam sadece Code sahiplerinin vücutlarına dokunulduğunda hatıralar görünebiliyordu (hiç Geass kullanıcısında bunu gördüğümü hatırlamıyorum) ve son sahnede Nunnally abisine dokunduğunda hatıralarını gördü. Ağlaması ise, abisinin dünyada barışı sağlamak için kendini bir şeytan yaparak tüm nefreti üzerine toplayıp yalnızlığa razı gelmesini anlamış olması olabilir. Kısaca kılıç Lelouch'a saplandı ama o ölmedi :D Not: Bunun güzel bir videosu bile vardı ama şimdi bulamadım...
  20. Onların da elinden gelen bir şey yoktur, mangakamız çok tembel :( manga biraz daha devam edebilirse belki yeniden alırlar animeyi, inşallah yaparlar
  21. Shiba Tatsuya

Ekim 2014 Animeleri Tanıtımı

Vayy baya bi anime var bu sefer... Log Horizon 2. Sezon: Bu sezon en çok beklediklerimden, inşallah yine 24 bölüm olur. Fate/stay night: Unlimited Blade Works: Fate-stay night olur da izlenmez mi? :D Madan no Ou to Vanadis: En merak ettiğim diyebilirim. Light Noveli yabancı forumlarda baya ünlü ve klişe harem serisi olmadığı söyleniyor (ben hala okuyamadım). Sadece fanservice değil, konusu çok orijinal diyorlar. Ayrıca birkaç yüzyıl önce Avrupa'da olan bir efsaneden esinlenilip yazıldığını duydum. Eğer konuyu değiştirmezlerse haremle ilgili; Tigre sonunda Vanadislerin tamamıyla evleniyormuş... Klasik harem serilerinden farklı gibi... Nanatsu no Taizai: Mangası baya ilerledi ve oldukça iyi. Ana karakterin küçük göründüğüne bakmayın, klasik "normal bir lise öğrencisi" olanlardan değil. Zaten konusunda yazıyor, 10 yıl sonra diye... Ana karakter Nanatsu no Taizai grubunun kaptanı ve en güçlüsü (Gruptakilerin her biri tam bir canavar). Düşmana yenil/Eğitim yap/Düşmanı yen/Daha güçlü düşmana yine yenil/... vs formülünü de kullanmıyor çünkü karakterler en başta güçlüler. İnşallah animeyi batırmazlar. Trinity Seven: Mangasını okumuştum, ama çok da ilgi çekici gelmemişti. Sonradan iyileşiyormuş diyenler var ama... Ana karakteri OP Hitsugi no Chaika: Avenging Battle: İlk sezonu baya orijinal geldi :) mangası anime sonrasını anlatsa okurdum ama beklemek zorundayım... Ore, Twintails ni Narimasu: Bunun Light Novelini yeni buldum ve baya beğenilmiş (?) nedenini bilmiyorum ama bi deneyebilirim... Absolute Duo: Bunun da mangasına bakmıştım (LN'si de var ama çok azı çevrildi) ana karakterin süper saldırılar yerine "savunma"sının olması farklı, ama fazla bilgim yok. Bunlar dışındakilere bakacağımı sanmıyorum, gerçi baya var galiba :D
  22. Shiba Tatsuya

( 12 / 12 ) Aldnoah.Zero

Abi ben zaten Slaine'in nişan yeteneğine hiç güvenmiyorum, Saazbum'a şarjörü boşalttı 2 mermi falan denk geldi, onlar da hayati yerlerde değil :D Inaho'yu sıyırmış olabilir (ne kadar dibinden vurduysa da bir umut...) 2. sezonun ilk bölümünde ana karakter Inaho yerine Slaine olursa ben yokum :D yine de ileriki bölümlerde çıkar ihtimaliyle her bölümüne göz atarım, Inaho çıkarsa başlarım...
  23. Shiba Tatsuya

( 12 / 12 ) Aldnoah.Zero

Inaho'yu sevmeyenler genelde "robot" gibi olduğundan ve insana benzemediğinden sevmediklerini yazmışlar ve çoğunlukla yazdıkları doğru ama bende onu bu yüzden seviyorum :D tamam bazı yerlerde gerçekten fazla duygusuz olabiliyor ama (geçmişi hiç gösterilmedi bu arada belki bi travma falan geçirmiştir) anime dünyasında fazla miktarda gördüğümüz mızmız, düşmana bile zarar vermeye korkan, bunu yapamayınca da kendi zarar gören saf karakterlerden sonra Inaho çok iyi geldi :D Savaş konusundaki felsefesi de güzel geldi; savaş neden olmasa bile olabileceğinden kendiyle savaşan bireylere özel olarak kin beslemiyor, çünkü aynını kendi ülkeleri de yapabilir. Normal durumda onlardan nefret etmiyor ama savaş alanında gördüğü kişiye de merhamet gösterecek kadar saf değil. Slaine'e başta baya tarafsız bakıyordum, sevdiğim bi karakter değildi ama nefret de etmemiştim. Ama son bölümde yaptığının sadece "saflık"la açıklanabileceğini sanmıyorum :D
  24. Shiba Tatsuya

( 12 / 12 ) Aldnoah.Zero

Anlamadığım şekilde yabancı fanlar çoğunlukla Slaine'i Inaho'dan daha fazla beğenmişler... Tamam zevkler ve renkler tartışılmaz ama gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.
  25. Shiba Tatsuya

( 12 / 12 ) Aldnoah.Zero

Bence Slaine 2014'ün en salak karakteri ödülünü hak etti. Saazbum: Slaine, senin sevgili prensesini öldürmeyi planlıyorum. Sonrasında Slaine ölmek üzere olan Saazbum'u kurtarır, Saazbum prensesi öldürür. Slaine: AAAAAAAAAAA!! Hepiniz ölün lan! Biricik prensesimi nasıl öldürürsünüz!!
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.