Jump to content

Cувєя efsanedir. :)

Üyeler
  • İçerik sayısı

1468
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İletiler bölümüne Cувєя efsanedir. :) kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Foruma hoşgeldin Cihan ay em saybır , Berat  B) İstedigin zaman oyun oynayabilir saçmalayabilir trolleyebilir veya aklına gelecek hertürlü fantaziyi yapabilirsin benimle :D Yani benimle derken yanlış anlama o anlamdaki benimle degil benimle işte beraber yaparız anlamındaki ben neyse benim beyin error :ph34r:  keyifli forumlar  ^_^

Hoş geldin bende ayhan iyi forumlar flan filan işte  iyi anlaşırız umarım :)

Ya Ayhan kanka ben sana cool bi avatar bulsamya bu tuhaf gözüküyo gözüme kasldşsdg :D 

2. Bro ben lolde anti item, anti hero yok diye bişey demedim çeşitlilik yok oyunu oynayan ve seninle aynı klasmanda olan bi kaç arkadaşım var onlardan duyuyorum oyundaki oyuncu sacmaliklarini bizim eleştirimiz o yönde oyun iyi hoş da çok çocuk var oyunda adam oyuna rakibe ölmek için gelmiş gibi oynuyor fake olayina gelince elbette oyunu iyi oynayan olur olmalı fakat lolde öyle hard pro bi hareket görmedim ornek verecek olursak ben bi Miranada Back Arrow atan görmedim aha ektim enayi yi deyip kafasına sun strike yiyen görmedim bunlar kolay hareketler degildir (lolde bu karakterler mi var ya) deme biliyorum olmadığını ben böyle bi aksiyonluk bi durum görmedim daha birçok şey söyleyebilirim ama gereksiz bence böyle uzatmak sen lol oyna biz de dota kardes kardes geçinelim :) karga yavrusunu kartal sanarmis en nihayetinde burda hepimiz kargayiz ;)

《♡♥♡》Akame For Ever 《♥♡♥》

LOL oynadıysan lig sistemi Bronz , Gümüş , Altın , Platin , Elmas , Ustalık , Şampiyonluk diye gider.

Bu adam Altın kümede oynuyor az çok LOL'den anlıyorsan bir bakmanı tavsiye ederim ha şunuda söyliyeyim gerçekten gerçekten aklının alamayacagı derecede yetenek isteyen oyunlar dönüyor LOL'de :D

Mobilim şu an yaptığım alıntı ne kadar oldu bilemeyeceğim ama:

Arkadaşım trde plat 1di weste geçince gold oldu. yetenekle ilgili dediklerin şöyle bence:Herkes der ben iyiydim, takım kötü napayım diye. Arkadan konuşmak gibi olmasın ama bir arkadaşım da hep öyle derdi ama ortalaması oyun mantığı falan iyi değildi bronzdu ama ona göre hep takımı feedlerdi. Bu tarz kişiler sizi genelleme yapmaya götürmesin. Mesela ben trde gold 4tüm en son. Oyunu bırakmadan 2 güb önce silverdım. Ahri main benim, karşıma her oyun 3-4 gold, bize 1 gold ve o da genelde feedler. Çok ciddiyim. Mide de genelde gold 3-4 gibi bi ortalama gelirdi karşıma ve ezerdim. çok az ezilirdim, ondan her ezildiğimde sorardım kaddeşim eloboost musun diye çünkü harbi belli çok kendinden emin pro hareketler yapmazsa beni zor ezer. İster inanın ister inanmayın hiç hayır değilim diyen olmazdı hep evet kardeşim elmas veya en az plat 3 olurdu, bilmem yalan söyleme ihtimalleri var mı. Ve ben genelde oyun başı kill almam 6-7 level minyon kasarım. Bu arada kill almadığım için bot kötü gitse moral bozulur feedler falan filan her neyse. O plat arkadaşım da ne zaman izlesem veya konuşsam 9-3 gibi net skorla gider ve takımı 4-20 falandır. Hani nasıl lig çıkıyoruz o zaman? Bi aralık oluyor, riot acıyo böyle ayda1,2 gün bizim takıma iyi veriyor. O arada ne yaparsan. Ben de bırakmadan hemen önce 2 gün falan bize iyi verdi(yani iki tarafta da 3 gold falan var, iyiden kastım bu) öyle 2 günde 4 lig atladım ve gold 4 oldum sonra da bıraktım zaten.Yani riot nasıl bir sistemse bazen veya bazı kişilere cılkını çıkarıyor eşleştirme yaparken bunu da belirteyim :) Bunları tamamen eğlenmek için yazıyorum kimseye kırılacak falan değilim yanlış anlamayın :D

Edit: 9-3 ve 20-4 imkansız sory. Genel mantık kavransın önemli olan. Atıyorum yaklaşık 6-3 e 15-7 tarzı bir şey mesela

Kanka bu sırf ELO dedigimiz şey yüzünden oluyor oyunculara suc bulmaya hiç gerek yok bence nasılsa ben Gümüş 4ken 1 2 haftada Platin 4e kasabiliyorsam buda benim anlattıgım yetenek farkına dayalı hatta bu dediklerini çürütmek için şöyle bir örnek vericem BoxBox diye ünlü bir lol streameri var adam sadece 24 saatte Elmasa kasıyor sadece 24 bu şansmı ? veya feedleyenlerin işimi ? Bence yetenek işi ya xd

Edit: Konu LOL'e fazla saptı bana hafta sonu Dota 2 öğretin askdlşdsg :D

3.  Dikkatimi çeken şu cümleye cevap vermek istiyorum: Ben lolü bırakalı 3-4 ay oldu ama arkadaşla hala muhabbetini yaparız. Tr'yi hepimiz biliyoruz açıklamama gerek yok ama arkadaşım bıktı ve weste geçti. Ve westten baya memnun. Diyor alıyorum heroyu herkes de alıyor sırayla kimse de bir şey demiyor. Genelde öyle trdeki gibi sıkıntılar yok. Tr'nin rahat yüzde 80'i 15 yaş altı. Üzülüyorum 20 yaş üstü girip de zevk alacağını umanlara. Normal oyunların yüzde 90ı trolldür, derecelide genelde takımına gelen bi ergen oyunu zehir eder. Sen iyi gitsen de(mesela ben mid oynardım genelde) solo jungı çağırır, jung gider ölür veya killi jung alırsa,  solo ben afk der bırakır. Sonra gelse de karşı bu arada kasar. 

Oyundan ancak bu dediklerimin hepsi olmazsa zevk alırım kendim için söylemek gerekirse, onun için de değmez oynamaya. Ah vaktinde lolü bırak dota süper oyun dinleyen arkadaşlarımı dinleseydim keşke :(

Şimdi şöyle bişeye değinicem öncelikle arkadasının ligi ney ? :D Sonra emin ol ki emin ol LOL oyunu WEST serverinin trolleriyle ünlüdür bundan kuşkun olmasın WESTin tek iyi yönü flame yani sürekli hakaret argo vb gibi kelimelerin sık sık kullanılmamasıdır o yüzden WESTi yine bana övemessiniz. xd Şimdi 2. bir konuya deginicem LOL'de şu mantık coktur '' Ben iyi oynadım takımdakiler feedledi kaybettim '' kardeşim takımdakiler tabikide feedlicek herkezin kendine göre bir yetenegi var jungle gitti kill verdi öldü diyorsun demekki adamın bilgisi az oynamayı pek bilmiyor gidip ölüyor illa profesyonel baskın atıp sana o killi aldırmakmı zorunda adam. Cok basit düşünüyosunuz çıkın Ustalık aşamasına - Şampiyonluk aşamasına ondan sonra lol hakkında yorum yapın bence. BRONZ SİLVER GOLD elolu heriflerden örnek vererek LOL kötülenmez bence :D Mesela kendimden örnek veriyorum ben PLATİN - ELMAS eloya sahip bir oyuncuyum yeniden hesap açıtıgımda veya arkadasımın Gümüş hesabını aldıgımda takımımı rahatlıkla taşıyabiliyorum. Bu oyunda ELO BOOST diye bişey var madem LOL böyle kötü bir oyun bu adamlar hile mi kullanıyorki her attıkları oyun ZAFER'le sonuclanıyor. Bence herşeyin sebebi yetenek farkı. 

Neyse biraz saçma konustum sanırım xdxdxd

4.  

Dota oynamadan LOL oynarsan Dota'yı beğenmezsin çoğu player bunu söylüyor  :D bana göre de yavaş oyun hızı lole göre ve alışması daha zor bir oyun o yüzden kendi iyiliğin için Dota'dan uzak dur  :D tabi sen bilirsin her şeye rağmen mobanın başlangıcı ve güzel bir oyun oynayana  :D

Emin ol LOL kadar boş bir oyun yok ama insanlar zaman öldürmek için direk kolaya koşuyorlar. Artık LOL oynayanlarda su mantık oluşmuş ''Ben dereceli maç atayım oyunumu kazanayım ligim yükselsin tanıdıklarıma hava atarım.'' Bu mantıgı her iddasına girerimki LOL oynayan insanların %90'ı kullanıyor. Mesela bir örnek adamın oyun sırasında interneti gidiyor oyundan düşüyor karşı takım bunu şans olarak görüp hiç düşünmeden rakibini öldürüyor. Tamamda bu mantıkla eline ne geçti kardeşim? Sen ha Şampiyonluk Küme olmuşsun ha Bronz küme olmuşsun ne değişiyor önemli olan kendini geliştirip bir yerlere varabilmek degilmi? Ben bu mantık yüzünden oyun arayısındayım işte :/ Ben Dota 2'yi bir aralar oynuyordum ama arkadaslarım ve oynayacak kişiler olmadıgı için bıraktım oyunu. LOL mü DOTA mı deseler ben oynamadan DOTA taraftarıyım zaten xdxd (Bi kere lolün ergenleri bıktırıyor insanı)

Dota öğretilmez eğer öğrenirsen lol ü unut derim ..
    Çok zor lole göre..
    Ben bile 1.5 yılda 10 heroda eh işte seviyesindeyim..şuan ara verdim 4 ay paslandım yani az ara verince şapşala bağlanıyorsun ya öyle böyle değil..

Hmm illa kendim ögrenmem lazım yani :/ Bence LOL oynayanların DOTA oynaması hiç birşey oynamadan DOTA'ya başlayan birine göre daha iyi gibi. Böyle bakmamak lazım olaya ya her insanın kendine özgün oyun yetenekleri var kimi insan (lolden örnek veriyorum.) 1 yılda Elmas olur kimi insan 3 yıl oynar bronzdan kurtulamaz.

+Rep. Katılıyorum. Bir defa oyun daha çok sabır istiyor çünkü LoL kadar seri akmıyor başlarda.

Kasmak kolay değil çünkü karşıda pro adam varsa keseceğin bütün creepleri sen kesmeden deny'lar. Parasız ve level'sız kalırsın.

Ölürsen paran gider, söversin. Base'e beleş ışınlanmak yok, ışınlanmak 100 gold  :D ve cooldown'ı var. 

Ölünce paran gideceği için savaşın ortasında bile öleceğini farkedince item alma derdine düşmelisin, hızlı satın almalar falan ayarlamalısın. Lane'de item ve kurye yönetimini iyi yapmalısın. Evet, LoL'ün aksine bunda kurye aracılığı ile base'den item getirtebiliyorsun. Kuryen ölürse birkaç dakika itemlerine kavuşamıyorsun.

Heroların yetenekleri aghanim hariç itemlerle güçlendirilemiyor. Ability power mantığı yok. Bu yüzden oyun ilerledikçe sürekli aktif kullanılan itemler kasmak zorunda kalıyorsun. Bazen kendi skillerine beraber 8 tana skill oluyor. Uğraş dur fight sırasında.

Bunlar çok caydırıcı gelse de hepsi de harika şeyler. Özellikle oyuncu kitlesi çok iyidir Dota'nın. 18+ çoğunluktadır. LoL'e müteşekkiriz  :D

Çocukluğumdan beri Warcraft 3 ve dota oynardım. LoL çıkınca, sitesinde koskocaman "Dota Based Game" yazıyordu tabi  :D ilk haftasında indirip 2 sene oynadım. Türkiye serverları açılınca ve Türk oyuncu kitlesi doluşunca bıraktım. Elimizi attığımız şeyi çürütüyoruz çünkü  :( Dota 2 çıkar çıkmaz özüme döndüm.

Şu an 109 hero var sanırım. Hepsiyle de pro oynarım. VS kabul ederim. Pis oynarım, hiçbir vs'yi kaybetmedim. Sanmıyorum ama yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim  :D

Ps: Charmer, sağol dostum  :D arada sırada uğruyorum işte

Dediklerine madde madde cevap vericem Samet abi xdxd

1.Benim için zaman önemli degil ben Age Of Empire'de 4 5 saatte 1 oyun bitirdigimi bilirim. (LAN Game)

2.Kasmak kolay olmaya bilir ama her insanda bu oyuna profesyonel olarak baslamadı hem krep kesme konusunda lolden tecrübeli olacagım için zorlanacagımı sanmıyorum.

3. Ölme base vb vb gibi kavramları biliyorum zaten sıkıntı yok o konularda :D

4.LOL'dede emin ol 7 tane envanterinde [Q,W,E,R,- F,G] hmm sanırım 13 tane skill basma ihtimalin var. xd

5.Yaş konusunda katılıyorum dediklerine sonuna kadar haklısın askjdlşdfsg

6.Samet abi emin ol West'inde TR'den bir farkı yok herkez West West West... diyor ama hiç bir farkı yok TR ile yani bana West'i övme boşuna :D

Aynen bro cafelerde denk geliyorum da 12 13 yaşlarında çocuklar bile lol oynuyor şükür diyorum siz lol oynayın aman ha diyorum  :) dota kadar karmaşık zeka strateji çabuk ve cok yönlülük gerektiren bi oyun bilmem hangi karaktere hangi item kasilir hangi iteme hangi heroya anti kasilir bileceksin deny yapmayı deny vermemeyi bileceksin karsindaki adami ezeceksin crep Combat a 20 hp ile girip adam keseceksin  :) oyle cimenlige girip invise olmuyoruz biz bizim lotharimiz var lol denen oyunda böyle pro fake atamazsin o sadece dotada olur ; )

《♡♥♡》Anime For Ever 《♥♡♥》

Emin ol LOL'de aklının alamayacagı şekilde fakeler yiyebilirsin bu oyundan oyuna degişir.

''hangi karaktere hangi item kasilir hangi iteme hangi heroya anti kasilir bileceksin ''

Aynı şeyler LOL içinde geçerli dostum xdxd

LoL'ün de güzel yanları var ama oyun çok kurallaştırılmış. Hayal gücüne bırakamıyorsun bazı şeyleri. Mesela her champion'a kasılacak itemler önceden belirlenmiş, herkes aynı itemleri kasıyor. Oyunda 1 sup, 1 adc, 1 ap, 1 tank, 1 jungle gibi zorunlu bir kural var, Türk sunucularında trollüyorlar gerçi ama EU'da böyledir. Daha oyuna girer girmez pozisyonlar kapışılır, kavga edilir falan  :D saçma yani. Dotada her hero her pozisyonda oynar. Her heroya istisnalar hariç her item kasılır. Kastığın itemin herona yakışmasına gerek yok, karşıdaki düşmana göre item kasarız tamamen. LoL'de karşıdaki düşmana göre kasacağın tek item thornmail'di. Sonra yeni itemler çıktı mı bilmiyorum. 

Mesela dust, smoke, gem gibi epic taktiksel itemler yok. Pot kullanmak acımasızcadır. Dokunurlarsa bozulur falan  :(

Mesela fiziksel saldırıya dayalı bir heroyla oynuyorsun, karşı da özellikle sana karşı durabilmek için blademail kastı, armora yüklendiler ve seni ekarte ettiler. Hemen yapacağın iş biraz para kasıp, gerekirse item satıp dagon ve veil kasmak. Sonra kill almaya devam et, mage takıl. Özgürsün.

Ya da int (büyücü) karaktersin, karşı hood kastı, büyü defansına abandı, bkb kastı. Skillerin çöp oldu. Çok kafa yormaya gerek yok. Bir orchid, bir power treads, git carry takıl. 

io+ursa ile 1 level'da roshan kes. Çok hoştur dota ya, hayal gücüne bırakıyor taktiği.

Bonus: Bakın bunu herkes bilmez, yıllar önce belki de ilk ben uyguladım bu taktiği. Dotanın ilk zamanlarından beri de yaparım. Arkadaşlar Razor'la oynatmazlar beni  :D Oyun başı Razor'un damage emme skilline yüklenin. Bununla oyun başı bile kill alabilirsin. Sonra ilk fırsatta bir shadow blade kas, damage emerken invis ol gez, bütün damage'i emdikten sonra rampage al. Çok hoştur, rakip söverken pis pis gülersin  :D

Bilmeden fazla konusmussunuz bence xdxd Dota kaç yıldır var sizce? Peki LOL? LOL suanda oyuna nasıl farklılık getirebilirim nasıl oyunun oynanma şeklini degiştirebilirim diye ugrasıyor mesela ormanı degiştirdiler ormancılar degişti bu güncellemeler neden geliyor sanıyorsunuz ki adamlar sabah aksam calısıyor :D Sampiyonlara kasılacak önerilen itemler önceden belirlenmiş herkez zevkine göre item kasarlar mesela Katarina'dan örnek verebilirim genelde herkez AP itemler kasar ve herkezin kendine özgü buildi vardır peki AD kasamazmıyız tabikide kasabiliriz bu item meselesi daha çok şampiyonların skillerinden kaynaklanan bişey :D

1 adc 1 sup 1 mid 1 tank 1 sup bu mantıkta cok yanlış cogu oyunda soloya suikastci ani hasar veren herolar tercih ediliyor artık tanklıgı aldıkları itemler sayesinde yapabiliyorlar mesela yeni meta'da oyuncular kendilerine yeni yeni taktikler üretmeye başladılar.

Solo Top'da - Ad Carry (Sıçra - Bitkinlik)

Mid'de - Tank - (Sıçra - Şifa)

Bot'ta - 2 Ap Carry

Jungle'de - Ya Ad Carry yada Klasik Jungle herolarıyla oynuyorlar.

Tabiki bunlar daha deneniyor demek istedigim oyuncular hep aynı şeyleri yapmıyorlar sürekli farklı taktikler arıyorlar.

Pozisyon kapışma vb vb kavgalar seviyesi düşük liglerde oluyor yüksek elolu liglerde (Elmas - Ustalık - Şampiyonluk) herkez istedigi laneye gidebiliyor. ( Genel olarak)

Neyse ben cooook konustum ilk defa adam gibi bu kadar uzun yazı yazdım saygılarrrr saybır  B)

5. Diyelim ki sen hepimizden kısasın ve bizde senden uzunuz tekli sıraya girdiğimizde sen en sondaki uzun kişiyi evet görebilirsin yazarken dediğini anladım :D ama burada bahsettiği en uzun en arkada diğeri de en uzun kişiye arkası dönük şekilde boy sırasına girdiği :D arkan dönük nasıl göreceksin :D

Yan yana diyor ama arkası dönük diye bişey demiyorki xd Hadi arkası dönük olsun madem ozamanda illa en uzun olanın canını feda etmesine gerek yok en küçük olan arkasını dönsün söylesin hepsine bence bu soruda kelime oyunu var genelde mantık sorularının cevapları sorunun içinde yatar xd

6. Bence burda bir mantık hatası var :D kısadan uzuna doğru diziyorsa en küçük olan hepsinin şapkalarını görebiliyor olması lazım görememesi için aralarından bazıların aynı boyda olması lazım diye düşünüyorum şimdi şöyle bişey diyebilirsiniz hadi aralarında cok az bir boy farkı varsa? Peki aralarında cok az bir boy farkı yoksa ne olcak xd Soruda bunlarıda belirtmemiş yani benim teorime göre en küçük en büyüğe şapka rengini söyler en büyükte hepsine şapka rengini söyler hepsi kurtulur. 

Bence ben bu soruyu yanlış anladım ama olsun görüş görüştür aksdlşsdgkşlasf Saçmalamak parayla değil ya hani xdxd

7. Benimki itirafmı değilmi bilmiyorum ama yakın zamanda başımdan geçen bir olayı anlatıcam sizlere. Olay spoiler içinde

Benim okan diye cok sevdigim saydıgım 7 8 yıllık bir dostum var. Neyse sevgilimi cok severim seviyorumda her zaman onunla alakalı seyler anlatırım hep konu o olur falan böyle hani bizimkisi leyla ile mecnun gibi coook fazla seviyorum dünya bi yana o bi yana yani o kadar fazla bir gün okan dediki bana sevgiline senin hakkında yalan söylicem ben dedim söyle ben sonuna kadar inanıyorum biz birbirimize asla ayrılmicaz diye söz verdik o beni bırakmaz dediklerine inanmaz o kadaar cok güveniyordum ki hatta bide okanın sözünün üzerine bende bi söz koydum eger onun dediklerine inanırsa okanın oyununa devam edicektim. Cok fazla güveniyordum öl dese ölürüm yani cidden ölürüm o derece güvenirim kendisine neyse o günde aramızda tartışma olmustu sevomla xdxd 1 hafta adam akıllı konusamamıstık tam o aksam okan benimkini ekledi mesaj attı basladı yazmaya. Biz telefonla konusuyorduk dayım girdi odaya tartısıyoruz zaten biz telefonda neyse kapattım telefonu ben seni yine arıcam dedim. Ama artık belli oldu yani o kadar güvendigim insan okanın dediklerine inanmıstı :D Hatta ve hatta okan öyle şeyler söylemiş ki onunla konusan ben degilde okanın oldugunada inanmıstı fazla ayrıntı vermiyorum xd O gün beni kac kez aradı cevap vermedim babamı aradı babam actı buyrun dedi elinden aldım teli kapattım ev telini aradı kablosunu çektim arayamadı bida beni baya baya aradı ama niyeti belliydi o yalanlara inandı ya hani bana sövecek bende eşşeklik edip bi söz verdim ya o sözü tutmam lazım okanın oyununu devam ettirdim. Olaylar olaylar falan derken suanda yine beraberiz ama nasıl desem asıgım hala asıgım ama eskisi gibi sevemiyorum... Ama ben eskisi gibi sevmek istiyordum yhaa neyse ee bu yazıyı sonuna kadar okuyan arkadas sen bugün nasılsın xdxdxd he bide akdeniz ne tarafta hala bilmiyorum yardım pilisss #saybır #isyanlarda #nokta #kom

İtirafmı bilmiyorum ama baya uzun yani saglıga zararlı okumayın bence. asdklşsdg 

8. görev sistemi (ik kez oynayacaklar için) cidden sıkıntılı map ta açıkça bulunmuyor görevler mesela grafik kalitesi 2012 ye göre de pek parlak değil bunun sebebi ise 2010 veya 2011 arası çıktığını biliyorum yanlış olabilir TERA rising özel bir güncelleme geçirmedi grafik ile ilgili. ve dokular oldukça başarılı işlenmiş durumda türkçe olmasa dahi hiç bilmeyen bir oyuncu bile görevleri rahatlıkla yapabilir bu sebeplede epeydir oyuncu kitlesini koruyor. bunun yanında neverwinter oyuncu kitlesini içinde tutamayan bir oyun bana kalırsa . daha kaliteli mmorpg ler çevrilmeli. tabiki sizin görüşünüze de karşı çıkamam. ve şöyle bir şey var ki arkadaşın olan her oyunda eğlenirsin. hikayeden yana bir sıkıntım yok, ve tekrar bana kalırsa pek yaratıcı ırklar bulunmamakta oyuncuların %50 si oyun için oynuyorsa %10 u denemek için ve  geri kalan %40 ı ise zevk almak için oynuyor bana kalırsa bir oyundan zevk almak grafikler , konusu ve karakter bütünlülüğü ile oluşacak bir şey ^---^  :cheer3-onion-head-emoticon:  tabi neverwinter i de küçümsememek lazım :D

O kadar uzunki okumaya üşendim *-* Ohayoo one-chan xd

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.