Jump to content

Phryne

Üyeler
  • İçerik sayısı

476
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

5

Phryne kullanıcısının paylaşımları

1. Hahaha çok teşekkür ederim ya :D (^_^) yeni bakıyorum foruma bugün çok mutlu oldum Hepimiz için nice mutlu güzel senelere ve serilere :3 ☺
  2. Phryne

( 14 / 13+ ) Charlotte

Teşekkürler ^_^
  3. İlk sezon bana göre çok güzeldi umarım bu sezonda daha güzel olur :D şimdiden hayırlı olsun ellerinize sağlık :D
  4. Bugün Zümrüd'ü Anka'nın Evi adlı blog dan bildiğimiz ve blogunun 1. yaşını da dolduran sevgili Anka-Chan'ın doğumgünü! Blogunu forumdan takip eden birçok kişi varken doğum gününü kutlamamak olmazdı. İyi ki doğdun Anka ^_^ Nice mutlu yıllara ♥ Edit: Anka-Chan, 1. yılının şerefine yeni bir bloga taşındı ;) https://animeciejderha.wordpress.com/2015/08/28/zumrud-u-anka-1-yasinda/
  5. Angel Beats izledim... Hiçbir şey yapasım yok... Sadece soruyorum, gerçekten sonu öyle mi diye

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. xemerius

xemerius

Ben angel beats e baslamadan once kesin aglarim diyodum hicbisey olmadi o zamanlar duygusuzdum sanirim -_- :D ama clannad baslamayi dusunuyorum

3. Phryne

Phryne

Barış AnoHana da izlemiştim önceden o.o

4. RinOsawa(Asu)

RinOsawa(Asu)

Uzun Zaman Olmuş Ama Yazayım Gerçekten Çok Güzel Bir Animeydi. Finali Beni Çok Etkiledi...

6. Angel Beats izledim... Hiçbir şey yapasım yok... Sadece soruyorum, gerçekten sonu öyle mi diye

7. Bayağı bir kaliteli animenin ikinci sezonu kendini gösterecek bu sezonda. Sevdim bu sezonu :D Buradaki listede yok ama Subete ga F ni Naru da bayağı ilginç görünüyor. Listedeki serilerin çoğunu takip edeceğim sanırım ama özellikle owari no seraph, noragami ve K yı izlerim herhalde :D Hazırlayanların emeğine sağlık, güzel tanıtımlar için teşekkürler. ^_^
  8. Phryne

( 14 / 13+ ) Charlotte

Visual Art's/Key'in çizimlerinden daha azı beklenmezdi zaten. Teşekkürler. ^_^ Diğer animelere göre doğaüstü üzerine ilginç bir konusu var evet. :D
    1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Hokage_Minato
    3. Dj-Morphosis

Dj-Morphosis

:3 çok güzel

4. Rosiecy

Rosiecy

bu kadın o kadın mı? yoksa sadece sesleri mi benziyo (güya japonca kursuna gidiyorum, hiragana okuyamıyorum hâlâ :(...)
  9. Son performansın Krone gerçekten çok hoşuma gitti. İlerde Znt den Walt ı çalsan fena olmaz diye düşündüm dinlerken. Seveceğin bir parça zaten. Neyse uzatmayayım çalışmalarının devamını dört gözle bekliyorum.
  10. Bayıldım ya ellerine sağlık şu müzik ekleme işi kafamı kurcalıyordu sayende anladım :D
  11. Çok güzel Light Novel lar çevir beni diyor *-*

1. Phryne

Phryne

Evet çevireceğim *-*

12. Özelden de mesaj attım ama eğer hala devralacak birini arıyorsanız, ben devralabilirim, yeni bir light novel çeviri projesi başlatacağım çünkü ^_^
  13. Phryne

( 14 / 13+ ) Charlotte

3. Bölüm encoder ve uploaderımız KuramaUN-sama nın özel bir durumu olduğundan gecikmeyle yüklenecektir. Bölümün altyazısını isteyen izleyiciler bana forumdan özel mesaj atabilirler. ^_^
  14. Phryne

( 14 / 13+ ) Charlotte

Asıl biz seriyi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. ^_^
  15. Herkesin ramazan bayramı kutlu olsun ^_^ Nice güzel bayramlar geçirmeleri dileklerimle iyi bayramlar :D
  16. Günlerdir şu konuyu takip ediyorum ve açıkçası son bir hafta içinde en rahatsız olduğum konu bu oldu. İçinde bulunduğum ekiple ilgili bir tartışma olduğu için değil, ya da herhangi bir tarafı tuttuğum için değil. Yapılan tartışma son derece anlamsız ve boş olduğu için. Öncelikle, kullanılan üslub hoş değil, bu üslub ancak hak iddia ederken kullanılabilir ve tarafın hak iddia edebilmesi için mangayı telif haklarıyla beraber önce japonyadaki yayımcısından, sonra da mangakasından izin alarak alması ve türkiye temsilcisi olması gerekir. Ancak böyle bir durum varsa mangaların üzerinden elinizi çekin denilebilir. Aksi taktirde hiçbir şekilde bu üslubu doğru bulmuyorum. Ayrıca aynı şey animeler için de geçerli, herhangi bir fansub bir seriyi alınca emek verir, uğraşır ve onu izleyiciye sunar; izleyici de istediği fansub alternatifini seçip izler. Bu aynı bir kitabı birden fazla yayınevinin basması ve okuyucunun seçmesi gibidir ve mangalarda da geçerlidir. Ayrıca animelerde divxplanet ve türkçealtyazı.org gibi sitelerde birçok seri için birden fazla çevirmen çevirisini yükleyip paylaşabiliyorken, türkanime.tv gibi online izleme sitelerinde "Hiçkimsenin çevirisini çalıp kendi çevirisi gibi göstermemek suretiyle (şahsen bunu da yaşadım çünkü.)" izleyiciye çevirisini sunabiliyorken, aynı şeyin mangalarda uygulanmaması için hiçbir sebep yok. Keza, zaten bahsedilen serileri birileri çoktan bloglarında çevirip paylaşmış olabilir ve tarafların bundan haberi bile olmayabilir. Yabancı fansublarda ve manga sitelerinde de aynısı geçerlidir. Bir seriyi iki tane çevirmen sevebilir ve hiçbir çevirmenin ya da editörün diğerine ellerini serimin üzerinden çek! demeye hakkı yoktur.Öyle durumlar vardır ki bazen aynı ekipteki iki çevirmen aynı seriyi çevirebilir ( birbirinden bağımsız olarak) Kısacası, bu üslub ile değil de, "Bizim çevirdiğimiz serilerden farklı serilerle gelin ve hep beraber Türkçe manga dünyasını zenginleştirelim!" gibi "Rekabet" ortamı yaratmayan bir üslupla gelinseydi her şey daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Ayrıca adminlerin böyle üsluplara karşı titiz olduklarını biliyor ve gözlerinden kaçtığını var sayıyorum. Edit: Bahsedilen serilerden Reimei no Arcana'yı çeviriyorum, çevirmeye de devam edeceğim. Çünkü ben seriyi almadan önce tüm fansublar genelinde mangayı arattım ve çevirisine başlanmamıştı. Bu nedenle kimsenin serisinin üzerine oturmadım, ve kimsenin çevirisini de çalmadım, kendi emeğimle çevirilerime devam edeceğim. Okuyucular ve izleyiciler her zaman tercih yapmakta özgürler zaten. Büyütülecek bir durum yok. Burada yazdığım her şey benim kişisel fikrim ve kimseye karşı da taraf tutmuyorum. Ekibin bir üyesi olarak fansubumuzu destekleyen okuyuculara çok teşekkürler ^_^
  17. Phryne

( 14 / 13+ ) Charlotte

2. Bölümde animenin şarkıları çıktı bu yüzden güncel vermek adına karaoke yapmadım fakat en kısa sürede 2. bölüm için v2 ile karaoke yapacağım ^_^
  18. Evet, başlıktan da anlaşılacağı gibi şimdi, burada bir manga projesi başlatmış bulunuyorum. :) Amacımız ise tamamiyle orijinal bir senaryo üzerine bir manga oluşturmak ve bunu yayınlamak. Yayınlamak derken (Eğer ciddi anlamda bir dergide yayınlanırsa hoş olur ama o seviyeye gelmesi için uzun zaman lazım.) gözümüz henüz çok yükseklerde değil tabii ki :D Manganın senaryosundan bahsedeyim biraz. Manganın Tahmini Türleri: Shoujo, Romantik, Komedi, Hayattan Kesitler, Dram, Gizem Yazar & Senarist: Setsuna Manganın Konusu: Ana karakterimiz, lise 1. sınıfta bir kızdır ve resim yapmayı çok sevmektedir. Kızımızın ailesi eskiden bulunduğu bölgede ünlü olmasına rağmen kızımız daha çok küçükken büyük bir kaza sonucu yok olur, ya da kızımız öyle sanmaktadır. Kızımız, son zamanlarda ailesinin kalan tek üyesi teyzesinin evinde, bebek kuzenine bakarak günlerini geçirmektedir. Günlerden bir gün, teyzesi sorguya çağrılır ve kızımıza belirtilmeyen bir nedenden ötürü tutuklanır. Bunun üzerine tek başına zorluklara göğüs germesi gereken kızımız çok çalışarak bir değişim programına katılır ve teyzesinden kalan parayla kuzenini bir arkadaşının annesine emanet ederek Kanada'ya gider. Kızımızın bu hayattaki yeni amacı, iyi bir avukat olup ailesini ve sebepsiz şekilde tutuklanan teyzesini parmaklıklardan kurtarıp kuzenini de kendisi gibi yalnız ve üzücü bir hayat yaşamasını engellemektir. Bu nedenle Kanada'ya giden kızımız, karlar içinde bir gün bir çocukla karşılaşır. Çocuk, onun yanından geçerken eline bir kâğıt tutuşturur. Ve kızımız, bu kâğıdı gördükten sonra her şeyi bırakıp pılını pırtını toplayarak eve döner, okulu açıktan okumaya başlar ve günlerini resim yaparak geçirirken derin bir araştırmaya koyulur. Ya ailesi bir yerlerde yaşıyor ve onun kendilerini bulmasını bekliyorlarsa? Peki ama ailesini nasıl bulacak? Bu yolculukta ona kim yardım edecek? Hayatı ne yöne doğru akacak..? Genel olarak konumuz bu fakat burada spoiler a girdiği için açıklayamadığım, hikâyenin temelini oluşturan birkaç nokta daha var. Eğer konuya ve manganın türlerine genel olarak ilgi duyan, "Ben bunu çizerliğini ya da editörlüğünü yapabilirim." diyen arkadaşlar varsa (ki umarım vardır.) Bu arkadaşlarla konunun üstünde seve seve rotuş yaparım. ;) Bu kadar bahsetmişken çizerlik ve editörlük için kriterlerden de bahsedeyim bari grin ifade simgesi Manga çizimi için 2 tane çizer alımı yapacağım. Biri ön plan ve karakterlerin çizimiyle ilgilenirken, diğer çizerin arkaplandaki klasik shoujo manga temalarıyla ilgilenmesi gerekecek. Bu yüzden iki çizer için vereceğim formlardaki kriterler biraz farklı olabilir. Yine 2 tane editör alımı yapacağım. Biri hikâyenin ilerleyişinde yardımcı olabilecek ve kontrol edebilecek bir editör, diğeri de manganın ilerleyişini ve çizimlerin, sahnelerin hikâye ile uygunluğunu kontrol edecek bir editör olmalı. :rolleyes: Çok mu şey istiyorum ne? Ayırca karakter tasarımı ve manganın kapaklarını renklendirmek için de yardımcı 2 arkadaşa ihtiyacımız olacak. Meraklılar forumdan iletişim kurarsa sevinirim. ^_^ Bu noktada tekrar edeyim, bu bir grup çalışması olacak ve herkesin tam anlamıyla anlaşması mümkün olmayabilir, ama böyle bir durum olduğunda ortak bir noktaya tabii ki varabiliriz. Gerek hikâye gerekse çizim konusunda değişiklikler yapabiliriz. Ayrıca zaman bizim için aşırı önemli değil. Küçük adımlarla da olsa ilerlemek istiyoruz sonuçta. grin ifade simgesi Kısacası bu manga projesiyle ilgilenip, genel şartları yerine getirebilecek arkadaşlar aşağıdaki formlardan bana ulaşırsa sevinirim. kiki ifade simgesi Bu konuda özel bir şekilde yardımınızın dokunabileceğini ya da senaryo konusunda görüşleri olan arkadaşlar varsa eğer, bana forumdan özel mesaj yoluyla ulaşabilirler. Senaryo Editörlüğü Başvuru Formu Manga Editörlüğü Başvuru Formu Manga Ön Plan & Karakter Çizerliği Başvuru Formu Manga Arka Plan Çizerliği Başvuru Formu Ayırca karakter tasarımı ve manganın kapaklarını renklendirmek için de yardımcı 2 arkadaşa ihtiyacımız olacak. Meraklılar forumdan iletişim kurarsa sevinirim. ^_^
  19. Phryne

MangaChef

Merhaba ^_^ sitenizde verdiğiniz E-mail adresine başvuru formunu gönderdim çünkü sitedeki katılım bölümünde formu kabul etmedi. Buradan da yazayım dedim. Ulaşabilirseniz sevinirim. Skype: [email protected]
  20. Phryne

( 14 / 13+ ) Charlotte

Çok Teşekkürler ^_^ :) Siz izleyiciler de iyi ki varsınız. :D Teşekkürler.
  21. Phryne

( 14 / 13+ ) Charlotte

Teşekkürler ^_^ Evet biraz daha konuşursak buradan flood banı yiyeceğiz sanırım :D
  22. Phryne

( 14 / 13+ ) Charlotte

Seriyi çevireceğim için ben de izleyiciler kadar heyecanlıyım :D bir sezon boyunca güncel çevirmemiştim o yüzden nedense bu anime çok farklı geliyor :P
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.