Jump to content

uzmankaynak

Üyeler
  • İçerik sayısı

102
  • Son ziyareti

2 Takipçi

uzmankaynak hakkında

• Doğum günü 07/13/1994

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

1516 profil görütülenme

uzmankaynak üyemizin başarıları

1. uzmankaynak

Hunter x Hunter Devam Edecek

Beyler, Tekrar ara vermiş...
  2. uzmankaynak

Animeye yeni başlayanlar için rehber

şu sıralar bitek one-punch man ve dbz super in animelerini izliyorum. onun dışında sadece reenkarnasyon olmus lvl kasan light noveller ve mangalar okuyorum. 10-15 tane falan okudum bile. buda benim gruplandırdığım listem: liste kimler için(bakış açısı): erkekler için. 15+ yaş için. fantastik, doğa-üstü güç serilerini özellikle sevenler için. doğa-üstü olmayan anime türlerini çok zor sevenler için. soluksuz izlenebilen terime uyan animeler için. slice of life ve romantik türlerinden 1-2 tane hariç hepsinden nefret edenler için. bakış açısı: erkekler için. 15+ yaş için. fantastik, doğa-üstü güç serilerini özellikle sevenler için. doğa-üstü olmayan anime türlerini çok zor sevenler için. soluksuz izlenebilen terime uyan animeler için. Sıralama ölçütü: 1- uzun animelerde her zaman sıkıcı kısımlar olduğundan animeleri uzun ve kısa diye ayırdım. 2- animeleri kendi alanlarında sıraladım. ayrıyetten alanlarıda en güzelden kötüye sıraladım en sevdigim alan zeka. 3- burda sıralama icinde olan her anime güzeldir. 1. 2. anime ile 10. 11. anime arasında fark çok azdır. Sadece digerleri birazcık daha güzel. not1: güzel olmayan animelere sıra koymuyorum. yani burdaki animelerin hepsi güzeldir. not2: sevdiğim animeler doğaüstü güç, fantastik, aksiyon, macera, çok güzel komedi, ana karakteri güçlü olan sevmediğim animeler romantik slice of life aksiyonsuz tatsız tuzsuz bomboş izlenen animeler. erkeğiz sonuçta! KISA ANİMELER (SOLUKSUZ İZLENEBİLEN...) [1]-ZEKA OYUNLARI AĞIR BASAN- (1- benim favori ilgi alanım) Benim sıralamam: 1 Death note (doğaüstü)(efsane) 2 Code Geass(+aksiyon doğaüstü mecha)(efsane) 3 No game no life (+oyun dünyası tarzı) 4 One outs (özel yetenek spor) [2]-Doğaüstü güc fantastik agir basan- Benim sıralamam: 1 Avatar the last airbender (++macera aksiyon)(efsane) 2 Mahouka koukou no rettousei (Not:Aslında ensest yok.ilerledikce game of thrones gibi olacak Klan Aileler. Novelden bilgi verilir. anime biraz koştura koştura gidiyor. 7 noveli sığdırdılar 26 bölüme. noveli okumayan bişey anlamayabilir.+++ Favori) 3 full metal alchemist brotherhood (normali izlemeyin eski yapım versiyonu) 4 Hellsing ultimate ve Hellsing 4 Ansatsu Kyoushitsu (TV) (konusu eşsiz) 5 akame ga kill (sonunu batırdılar sıraya -10 düşürün.) 6 Shingeki No Kyojin 7 Darker than black 1-2 7 Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka 8 Madan no Ou to Vanadis 8 Hagure yusha no estetica (Ana karakter cok güçlü) 9 Zettai karen children: the unlimited 10 Black Blood Brothers 11 Gantz 12 elfen lied 13 hataraku maou sama (+komedi) 14 Claymore 15 blood lad (+komedi) 16 tokyo esp (konusu güzeldi. sonra kötüleşti biraz) 17 Deadman wonderland (finali yok ortada bitiyor.) 18 angel beats [3]-oyun dünyası tarzi agir basan 1 Overlord (+++Op anakarakter) 2 Log horizon (+++Politika zeka animelerine girebilir) 3 Sword art Online 4 btoom 5 accel world(sonradan sıkabilir) [5]-Komedi ağır basan- 1 Great teacher onizuka 2 angel densetsu (2 bölümcük) 3 beelzebub (sonradan sıkabilir) 4 Historys Strongest Disciple Kenichi 5 eyeshield-21 (sonradan sıkabilir.) 6 the world gods only know [4]-Diğer- (diğer diye kenara atmayın bunlar eşsiz=unique animeler) 1 Bakuman 1-2-3 (deathnote yapımcılarından. cok güzel) 2 Phantom (özel yetenek.)(neredeyse efsane) 3 Kekkai Sensen (tam anlamıyla unique=Eşsiz ) 3 Kuroko no Basket 1-2 (spor. normalde sevmem. bu aşırı güzel.) 3 danganronpa (doğaüstü şeylar yok. fantastikte sayılmaz. ama güzeldir) 4 Pyscho Pass 5 Steins gate (20-24 arası güzel. 1-20 arası dandik ) 6 baccano (ilerledikce herşey anlaşılıyor sabır lazım. karmaşık başlıyor sonra herşey anlaşılıyor. kekkaiye biraz benziyor.) 7 black lagoon (anakarakter cok cok ezik 2. sezonda bıraktım) 8 suisei no gargantia [5]- romantik (normalde en nefret ettiğim tür buradakiler aşırı güzel.) 1 ore monogatari 2 Ookami Shoujo to Kuro Ouji 3 Gekkan Shoujo Nozaki-kun 18/05/14 : 13:22:03 %%%% UZUN ANİMELER &&&& 1 Dragon Ball z (diğer serileride güzel ama gençler için budur) 2 hunter x hunter 2011 (dragon ball z den sonra en iyisi. sonradan açılır. başlarda azcık sıkabilir.) 3 Naruto shippuden (normal naruto 6-12 yaş arası için yapılmıştı. direk naruto ship. izleyin.) 4 Fairy tail (ikinci sezonda çizimleri çok bozdu kötüleşti. ilk sezon iyi) 5 Bleach (başlarda canavar avladıklarından dandik sonra ruhlar dünyasıyla güzelleşti.) 6 one piece (anime çizimleri çok kötü olduğundan zar zor izliyorum + çok yavaş akıyor. manga çizimleri güzel ama.)
  3. uzmankaynak

Merhabalar

Hoşgeldin, Anime öneri listem: (Erkek zevklerine göre listemi yaptım ama ortaklarda vardır illa.) Sıralama ölçütü: 1- uzun animelerde her zaman sıkıcı kısımlar olduğundan animeleri uzun ve kısa diye ayırdım. 2- animeleri kendi alanlarında sıraladım. ayrıyetten alanlarıda en güzelden kötüye sıraladım en sevdigim alan zeka. 3- burda sıralama icinde olan her anime güzeldir. 1. 2. anime ile 10. 11. anime arasında fark çok azdır. Sadece digerleri birazcık daha güzel. not1: güzel olmayan animelere sıra koymuyorum. yani burdaki animelerin hepsi güzeldir. not2: sevdiğim animeler doğaüstü güç, fantastik, aksiyon, macera, çok güzel komedi, ana karakteri güçlü olan sevmediğim animeler romantik slice of life aksiyonsuz tatsız tuzsuz bomboş izlenen animeler. erkeğiz sonuçta! KISA ANİMELER (SOLUKSUZ İZLENEBİLEN...) [1]-ZEKA OYUNLARI AĞIR BASAN- (1- benim favori ilgi alanım) Benim sıralamam: 1 Death note (doğaüstü)(efsane) 2 Code Geass(+aksiyon doğaüstü mecha)(efsane) 3 No game no life (+oyun dünyası tarzı) 4 One outs (özel yetenek spor) [2]-Doğaüstü güc fantastik agir basan- Benim sıralamam: 1 Avatar the last airbender (++macera aksiyon)(efsane) 2 Mahouka koukou no rettousei (Not:Aslında ensest yok.ilerledikce game of thrones gibi olacak Klan Aileler. Novelden bilgi verilir. anime biraz koştura koştura gidiyor. 7 noveli sığdırdılar 26 bölüme. noveli okumayan bişey anlamayabilir.+++ Favori) 3 full metal alchemist brotherhood (normali izlemeyin eski yapım versiyonu) 4 Hellsing ultimate ve Hellsing 4 Ansatsu Kyoushitsu (TV) (konusu eşsiz) 5 akame ga kill (sonunu batırdılar sıraya -10 düşürün.) 6 Shingeki No Kyojin 7 Darker than black 1-2 7 Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka 8 Madan no Ou to Vanadis 8 Hagure yusha no estetica (Ana karakter cok güçlü) 9 Zettai karen children: the unlimited 10 Black Blood Brothers 11 Gantz 12 elfen lied 13 hataraku maou sama (+komedi) 14 Claymore 15 blood lad (+komedi) 16 tokyo esp (konusu güzeldi. sonra kötüleşti biraz) 17 Deadman wonderland (finali yok ortada bitiyor.) 18 angel beats [3]-oyun dünyası tarzi agir basan 1 Log horizon (+++Politika zeka animelerine girebilir) 2 Sword art Online 3 btoom 4 accel world(sonradan sıkabilir) [5]-Komedi ağır basan- 1 Great teacher onizuka 2 angel densetsu (2 bölümcük) 3 beelzebub (sonradan sıkabilir) 4 Historys Strongest Disciple Kenichi 5 eyeshield-21 (sonradan sıkabilir.) 6 the world gods only know [4]-Diğer- (diğer diye kenara atmayın bunlar eşsiz=unique animeler) 1 Bakuman 1-2-3 (deathnote yapımcılarından. cok güzel) 2 Phantom (özel yetenek.)(neredeyse efsane) 3 Kekkai Sensen (tam anlamıyla unique=Eşsiz ) 3 Kuroko no Basket 1-2 (spor. normalde sevmem. bu aşırı güzel.) 3 danganronpa (doğaüstü şeylar yok. fantastikte sayılmaz. ama güzeldir) 4 Pyscho Pass 5 Steins gate (20-24 arası güzel. 1-20 arası dandik ) 6 baccano (ilerledikce herşey anlaşılıyor sabır lazım. karmaşık başlıyor sonra herşey anlaşılıyor. kekkaiye biraz benziyor.) 7 black lagoon (anakarakter cok cok ezik 2. sezonda bıraktım) 8 suisei no gargantia [5]- romantik (normalde en nefret ettiğim tür buradakiler aşırı güzel.) 1 ore monogatari 2 Ookami Shoujo to Kuro Ouji 3 Gekkan Shoujo Nozaki-kun %%%% UZUN ANİMELER &&&& 1 Dragon Ball z (diğer serileride güzel ama gençler için budur) 2 hunter x hunter 2011 (dragon ball z den sonra en iyisi. sonradan açılır. başlarda azcık sıkabilir.) 3 Naruto shippuden (normal naruto 6-12 yaş arası için yapılmıştı. direk naruto ship. izleyin.) 4 Fairy tail (ikinci sezonda çizimleri çok bozdu kötüleşti. ilk sezon iyi) 5 Bleach (başlarda canavar avladıklarından dandik sonra ruhlar dünyasıyla güzelleşti.) 6 one piece (anime çizimleri çok kötü olduğundan zar zor izliyorum + çok yavaş akıyor. manga çizimleri güzel ama.)
  4. Bunların çoğunun Gazla alakası bile yok. gaza getiren bunlar: ingilizce sesli versiyonu: hxh, kukla hayatı verme... en gazlısı death note - rock tarzı 2. openingi https://www.youtube.com/watch?v=IEgk4jtlvks kuklaları öldür arkadaki bass gaza getiriyor. hans zimmer şarkıları, en iyisi crysis 2 . . .
  5. vol16 da neler olduğunu ben detaylı şekilde yazdım. bilmiyorsan eğer. önceki sayfalara bak bulursun. vol15 te pek bişiy olmuyor. 3lü, zho'yu kıstırıyorlar. zho kendini yok ederek intihar ediyor. ufak bir bahsedilen başka bir konuda, mayumi ile tatsuya bir restorantta içkili şeyler içiyorlar. mayumi sarhoş oluyor. tatsuya mayumiyi odasına götürüyor. mayumi tatsuyaya beni soy diyor. tatsuya ışık hızıyla mayumiyi soyup pijama giydirip, yatağa fırlatıyor. ve odadan derhal çıkıyor. olaydan sonra mayumi pek hatırlamıyormuş gibi konussada, tatsuyayla biraz konustuktan sonra miyukide yanındayken, konusma sonu mayumi diyor, neyse o zaman geçen gece olanları affedicam diyip, çıkıyor odadan. tatsuya ve miyuki yalnız kalıyor. :D. (mayuminin affedicam dediği olayda, tatsuyanın mayumiyi yatağa fırlatıp odadan çıkması. pijama giydirip yatağa yatırmıyor, direk fırlatıyor :D) olay bu yani. başka önemli bişiy yok.
  6. 1 numaralı favori mangam, 99 chapterin hepsini 2-3 kere okudum. keşke animesi duyrulunca üçüncüye okumasaydım da animesine bıraksaydım. Bütün komiklikleri bildiğim için zevk alamayacağımdan korkuyorum. keşke hepsini unutabilsem of of :D
  7. uzmankaynak

Mahouka Türkçe Light Novel

animenin kaldığı 9. novelden devam etse, linanın girdiği yerden. aradaki 5. novelide yapabilirsin. anime olanları tekrar yapmak boş yere çok vakit harcatır. ben ingilizce bildiğim için okudum, ama baştan başlarsan, bilmeyenler anime dışındakilerden hiçbirşey öğrenemeyecek çok uzun bir süre. yani yapcaksan 5.i yap veya 9.dan falan başla
  8. uzmankaynak

Anime Beğeni Analizi (7)

bu japonlarda beyin yok yemin ediyorum ya, overlord ve gansta nasıl yok ilk 10da. hangi seriyi sevsek bu salaglar izlemiyor. sonra ikinci sezonuda çıkmıyor mahouka gibi. nerde en abiduk gubidik kız serileri varsa ilk 10da çoğu öyle. aptalsaptal seriler bu kaçıncı ya. japonyada anime izleyen erkek yok mu arkadaşş. hep salag saçma seriler nereye kadar!!! sonra diyonuz anime ömrü bitiyor. biter tabi. kız serilerine güvenip yaparsan bitirirler inşallah. onepunchman'ide çıkınca aşağı çeker bunlar, çoğunlukta ne kadar salag japon kız varsa indirir aşağıya. türkiye ile dünya sıralamasında güzel serileri sokuluyor, ama japonlarda yerlerde: yani japonlar ne anlar animeden! koreliler ve çinliler cok daha güzel seriler yapıyor, animesi yok ama. Anime sektörü korelilerde olsaydı keşke. japonlarda olmasında artık kimde olursa olsun. kızlarıda çıkarsınlar yada ayrı tutsunlar şu hesaplamalardan artık ya.
  9. uzmankaynak

Bu Animeyi İzledin mi?

atlaya atlaya izledim, biraz sıkmıştı. alttaki phantom: requirem for the phamtom'ı izlememiştir.
  10. volume 20 ye kadar okudum ingilizce, 4 bölüm daha çevirisini buldum 24'e kadar okuyacağım. 44 volume ve bu kadar az çevrilmiş olması çok üzücü. var ama okuyamıyorum, off...
  11. uzmankaynak

İnternetten Bedava Japonca Öğrenmek

japonca.com var zaten türk sitesi ve japoncayı tamamen öğreten, verimli birşey yapmak istiyorsan oraya göz at, ve eksiklik görürsen, onlarn üstüne ek şeyler yap kendin olarak. yinede, sanmıyorum zaten. verdikleri ders tam dört dörtlük zaten. hemde tamamen bedava.
  12. Asıl soru stars ekstra kuvvetli birlikleriyle, kimlere saldıracak? daha önce bütün japonya istilacılar tarafından saldırı altındayken kıllarını kıpırdatmadılar, tatsuya nükleer atıp bitirdi olayı. şimdi ise stars'ın ikinci adamıda japonyaya gidiyor siriusla beraber. ama vol16'nın son sayfasındaki vol17 preview'inde şu yazıyor "stars'ın ikinci adamı benjamin bilmem ne de seferber oldu, bunun sonuçları ağır olacak" gibisinden birşey yazıyor. bu yüzden, stars'ın ya sadece japonyayı desteklemek için gittiğini sanıyorum yada hem desteklemek hemde tatsuyayı indirmek için iki hedefle gittiklerini sanıyorum. birinci yada iki türlü, her türlü bence bu ikinci major benjamin tatsuya'nın gücünü görünce decomposition olduğunu anlıcak ve strateji büyü olduğunu çözecek. tatsuya'nın yeni büyüsünden sonra hertürlü tatsuya vs stars bekliyorum. bence bu kaçınılmaz, kesinlikle olması gereken hak gibi birşey olmalı. hakkımızı isteriz :D. şu an en çok vol17 ve 18'i bekliyorum. bu olaylar 18de de olabilir çünkü vol17 ve 18 in adları 10 klan toplantısı part1-part2. edited: ayrıca tatsuya'nın material burst gücünün her türlü açığa çıkarılacağınıda düşünüyorum maya tarafından. çünkü bu maya'nın yegane isteği, planıda şu an aynen istediği yönede tıkır tıkır yürüyor. Klan toplantıları sırasında yotsubanın gücünü göstermek için Tatsuyanın stratejik büyücü olduğunu açıklayabilir. şok, bam, bam, bam. sonrada tatsuya vs stars olabilir. bilemiyorum bunların hepsi varsayım ama sonuç olarak herşeyi açıklanacak tatsuyanın bence artık. taurus kimliğide açığa çıkar tüm bunlardan sonra en önemsizi olur. çünkü vol16 da mitsugi tatsuyayla konuşurken, FLT'nin en büyük hissedarı yapma sözü vermesine rağmen başkanı yapamayacağını söylemişti, tatsuyanın isminin gölgelerde kalması için. ardında maya bombayı patlattı ve tatsuya yotsubadır dedi. ne gölge kaldı ne de gölgenin g'si :D :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.