Jump to content

Beng-chan

Üyeler
  • İçerik sayısı

133
  • Son ziyareti

İletiler bölümüne Beng-chan kullanıcısının eklediği dosyalar

1. O zaman bir anımı anlatayım:

Geçen yılbaşını teyzemle otelde geçirelim istedik. Teyzem de 45 yaşında ama hala bekar. Neyse, eğlence devam ededursun, oradan Alman bi adam teyzemi çok beğendi. Sürekli geliyo yanaklarını öpüyo, onu dansa kaldırıyo, şampanya patlatıyo falan. Teyzem de sarışın erkek hiç sevmez. Adam baktı Almanca konusamayacak ingilizce bi ton sevgi sözcüğü sıralıyo, ben de teyzeme tercüme ediyorum. Ama olmuş saat gecenin 1'i. Bizim kafalar gidik zaten. Teyzemle konuşuyoruz ama, nasıl seviyesiz konuşuyoruz nasıl. Adam yabancı ya, biz bağıra bağıra konuşuyoruz. Teyzem diyo "ulan zaten 40 yıl beklemişim, şimdi sana bakacağıma kendimi dinamite bağlar patlatırım", ben diyorum "ulan şimdi dinsizdir la bu. Olmaz öyle elin adamıyla". Böyle giderken, artık gecenin sonuna doğru saat 5 gibi biz otelin odasına giderken adam beni durdurdu. "Ben üniversiteyi Turkiyede okudu, türkçe biliyor. Dediğiniz her şeyi anladı ben." Demez mi? Utançtan yerin dibine girmiştim valla, adama bakakaldım öyle. 
    Bu da böyle bir anım işte, saygılar.
  2. Peki, BBO esnasında Lucy Urano Metria'yı yapmaya kalkıştıgında, Hibiki Lates' in (Bu arada herkesi isim soyisim olarak ezberlemek gibi bi hastalığım var) "Büyüsünün nihai halini öğrenmiş" dediğini duyduk. Açıkçası çoğu şey için tercih edilen Yıldız Ruhu Büyüsünün böylesine basit öğrenilen ve aman aman da bi numarasi olmayan nihai şekli olması bana da saçma gelmişti. Ama o zaman Hibiki ne demek istedi. Yoksa Lucy'nin kesfedemedigi ve Hibiki'nin bildiği (arşiv büyüsü ve Oracion Seis olayı) ikinci bir gücü mü var? Hani şu BBO öncesi Ultear'ın bahsettiği ikinci küre kılıklı şey var ya, onunla bagdastirilabilir mi? Yalnız eğer böyle bi şey varsa Laila kısmı daha çok oturuyor gibu duruyo :O

3. hihihi zorlandıkça zevk almaya başladım teoriden :D onları spoiler içine almasaydında olurdu da neyse öhöm öhöm başlıyorum :D

bu ejderhalarla ruhları aynı yerde değil laila burda devreye giriyor ruh büyücüsü olduğu için ve bu işte nihai doruklara çıktığı için bence ejderhaların asıl bedenlerinden ziyade ruhsal varlıkları için bi ejderha kapısı yapmıştır  -_-  kadının zaten zerefle net bi bağlantısı var nihai büyüleri incelemiş :D

senin dediğin yerde çeviri hatası var grandine orda o çocuk her an ölebilir diyor fazla takılmamak lazım benim teoriyi destekliyor  :lol: bunlar insanlardan medet umuyorlar ruhları olmadığı için zaten natsunun insan kişiliği olmasa konuşamaz insan gibi davranamaz kükrer sağa sola :D

Madem tüm işi Laila Heartfilia'ya yüklüyorsun ve böylesine tehlikeli sayılabilecek bi işi yaptığını öne sürüyorsun,

1) Daha 12 anahtar devreye girerek ancak Zeref'in büyüsü gerçekleştirilebilirken (yani bilirsin bu Zeref, adam 400 yıldır yaşıyor, kusursuz büyüler yapıyor yine de 12 anahtara birden ihtiyaç duyuyor) Laila bu dediğini nasıl yapsın ki? Tüm anahtarlara bile sahip değildi.

2) Laila'nın büyüsünde nihaileştigine dair elle tutulur bir şey de yok ortada. Hadi diyelim o nihaileşti, öyleyse bu işin başı sayılan ve tonlarca yıldız ruhu büyücüsü öğrencisi olan Will Neville kimin nesiydi? (Şu Zentopia kilisesi ve Oracion Seis' in karıştığı olaydaki kadın)

3) Laila bu kadar önemli bir iş yapmış olmasına rağmen, anahtarlarını hizmetkârlarina teslim etmişti hatta bunlardan bir tanesi (Zoldeo) Capricorn ile bedenini bütünleştirmisti. Bu zaman zarfı boyunca Zoldeo hiçbi şey fark etmemiş olabilir mi? Peki Laila böyle önemli bi işin sonucunda anahtarlarını hizmetcilere verecek kadar saçma bi harekette bulunmuş olabilir mi?

4. Madem öyle, sana son soru. En çok aklımı karıştıran da bu:

Bildiğin gibi Laxus'un loncada yaptığı "festival"den sonra biz bir sahneye tanıklık ettik. Grandeeney, (biz onu küçük uçan mavi bir peri olarak gördük ama onun Grandeeney olduğu biliniyor) sönmüş bir yanardağın mağara kılıklı bir yerine doğru gitti ve gördüğü ejderhaya "oğlun böylesine düşüncesiz bir şekilde dövüşmeye devam ederse bir gün ölecek" dedi. Mağaradaki ejder ise ona hemen gitmesini söyledi. "Beni sinirlendirmek mi istiyorsun? Buradan çıkmamı mı istiyorsun?" tarzı bir şeyler söyledi. Herkes biliyor ki buradaki "oğul" Natsu'ydu ve o ejder de Igneel'di. Aksini hiçbi şekilde söyleyemeyiz. Belki bir şekilde orada Wendy'nin bulunduğu iddia edilebilir -ki büyük ihtimalle o sıralar farazi loncasiyla birlikye oyunlar oynuyordu- ama Igneel gerçeğini görmezden gelemeyiz.

Hadi bakalım :D

5. şuan mangada büyü oyunlarının üzerinden kaç yıl geçti ? son anime bölümünde rogue ısrarla 1 yıl sonra frosh'un öleceğini söylemiş. şuan mangadaki olaylarla bi alakası olabilir mi ? diye sorucam ama sanırım bu konuyla alakası yok  :-/

Tam tarih veremem de, 1 yıl geçmediği kesin bence.
  6. Ya benim merak ettiğim konu Natsu ve Zeref'ten ziyade Mavis ve Zeref. O ikisini geçtim de, neredeyse herkesin illa bi şekilde birileriyle kan bağı ya da bi geçmişi olduğu çıktı. Yok mudur bu kadının bi torunu, bi kızı, masterlığı teslim etmeyi düşünmüş olmasına rağmen bi nedenden ötürü yapamadığı bi varisi falan? Şahsen ben o kadar stratejik bi kadının kalkıp da çok güvenip bilerek Purehito'yu ikinci master yaptığına nedense inanamıyorum. Neyse nerden nereye geldik ya :D

7. Yani şimdi sen diyosun ki kandırıyolar sizi inanmayın, olay aslında çok derin ve felsefi. Bütün Dragon Slayerlar iç dünyalarında savaş veriyorlar ve farkında olmadan kendilerini arayış içerisindeler.

Oha bu kez harbi güzel salladım yalnız.

8. Mangayı bayağıdır takip etmiyorum...

Ama bence ortada bir kehanet var ya da bu Zeref'in gücü de olabilir... Natsu adında birisinin onu yenebileceğine inanması falan... Ya da Natsu ismini İgneel'den öğrenmiş olabilir... Benim daha bomba bir teorim de şu:

Bence İgneel ile Zeref arasında çok büyük bir bağlantı var... Hatta aynı varlık ya da bir varlığın iki parçası bile olabilirler... Çünkü İgneel ile ilgili bir bölümde buna benzer bişey söyleniyordu...Ya da aynı Natsu gibi Zeref de zamanında İgneel tarafından yetiştirilmiş olabilir... Mangayı da okumuyorum ne zamandır.. Okuyanlar belki de bu kız ne saçmalıyor diyebilirler :D ama mangayı okumadan animedeki pelerinli kişiyi de tahmin etmiştim B) belki teorilerim doğru çıkar :D

O değilde, şimdi gördüm ama

Bu durumda Natsu Zeref'le karşılaştığında ondan Igneel'e benzer bi koku alması gerekirdi. Hatta bu duygunun çok güçlü olması gerekirdi ama bizimkisi "Sen de kimsin lan sınavımızı bölme" diye çaktı yumruğu. Düşünürsek, BBO esnasında sırf Igneel'in arkadaşı diye -yani dıdısının dıdısı- Atlas Flame'e babasını tanıyıp tanımadığını sormuştu çünkü kokuları benziyordu.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.