Jump to content

Mireille

Üyeler
  • İçerik sayısı

328
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
  2. Harika
    Mireille got a reaction from Reiinaa_ in En Beğendiğiniz Cosplay!!   
    Ashe - League of Legends

Ayaz Okçu.

Shizuku Mizutani ve Haru Yoshida
  3. Beğen
    Mireille got a reaction from ciddenmisin in Size Göre En Güzel Kız Anime Karakteri ?   
    Kagura - Gintama

Tohka Yatogami - Date A Live

Lucy Heartfilia - Fairy Tail

Chiyo Sakura - Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Karuta Roromiya - Inu x Boku SS

Chitoge Kirisaki - Nisekoi

4. Beğen
    Mireille reacted to Luluna in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    ooohoo uzun zamandır dinlemiyordum bu şarkıyı, özlemişim  ^_^  toplasan 3 satır sözü olsa da  :D
  5. Beğen
  6. Beğen
    Mireille got a reaction from Witch in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Çok rahatlatıcı bi müzik ya  -_-
  7. Beğen
    Mireille reacted to Kikuchi in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Efsaneler boşuna efsane olmaz :D 

8. Beğen
    Mireille got a reaction from LucisTenebris in 30 Saniyede Anime (Spoiler İçerir)   
    Evet ilk konumu açmış bulunmaktayım, çok heyecanlıyım şu an :D

Eğer bu konu forumda varsa şimdiden özür dilerim, benzer konuları da aradım ama bir şey çıkmadı. :) Ve başlıkta da yazdığım gibi konu spoiler içeriyor. İsminde olduğu gibi videolar 30 saniye değil, ben de anlamadım orayı :D Ve videolar dalgasına yapıldığı için yapan kişi arada saçmalamış :D

30 Saniyede Higurashi no Naku Koro ni

30 Saniyede School Days

Bunda azıcık ecchi var.

30 Saniyede Mirai Nikki

En çok buna güldüm :D

30 Saniyede Hyouka

Azıcık küfür var biraz da edepsiz ama olsun. "Neden Free 2. bir sezonu oluyor da bizim olamıyor" dediği yere bittim :D

30 Saniyede Black Bullet

"I finally have a loli harem" :D :D
  9. Beğen
    Mireille got a reaction from Jezebel in Cep Telefonunuzda Melodi Olarak Ayarladığınız Anime Müzikleri   
    Zil sesim yaptım. Garip bi şekilde çok hoşuma gitti  :D Nisemonogatari animesindenmiş. Normalde anime müziği değil ama bu da sayılır heralde  :D

Bildirim sesi olarak da 

10. Beğen
    Mireille got a reaction from Raffee in Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?   
    Hakuouki 11-12
  11. Beğen
    Mireille got a reaction from Angriel in En son gittiğiniz / izlediğiniz film?   
    Galaksinin Koruyucuları 

Güzeldi ama diğer marvel filmlerine göre daha kötüydü. Gamora'nın saçlarına bayıldım :D
  12. Beğen
    Mireille reacted to Anonymmy in En son gittiğiniz / izlediğiniz film?   
    En son anılarımı depreştirmek isteyip 3 Idiots izlemiştim, 2 hafta önce falan sanırsam :rolleyes:
  13. Beğen
  14. Beğen
    Mireille reacted to Amygirl in Fanlara Göre Top 30 Mangaka   
    Hideaki Sorachi.. Zekana, mizah yeteneğine kurban  :wub:

Benim için ikinci sırada da Tite Kubo vardır ancak listede ilk 10 da göremedim  :blink:
  15. Beğen
    Mireille reacted to Sabah Sisi in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Ne kadar güzel olduğunu, az daha unutuyor muşum. 

16. Beğen
    Mireille reacted to sadece okan in Uzayla ilgili ilginç bilgiler - Uzayla ilgili videolar - Uzay Tartışma   
    ya varya bayılıyorum şu uzaya , yıldızlar arası filmini izlerken ağzımdan salyalar akıyordu sinemada millet uyuyordu -_- 

herşeyimi verebilirim ya uzaya çıkmak için o derece :D 
  17. Beğen
    Mireille got a reaction from Songena in Anime klişeleri   
    Valla o kadar çok var ki ama şu an Ao Haru Ride izlerken gördüm ve çok sinirlerimi bozdu, hemen yazmak istiyorum.

Genellikle shoujo animelerde oluyor, bir erkek bir kıza bir defa gülümseyip kibar bir şekilde konuştu diye kız hemen aşık oluyor. Bence çok saçma. Böyle bir mantığa göre benim tanıdığım çoğu erkeğe aşık olmam gerekir o zaman. Demeye çalıştığım şey böyle bir şey yüzünden aşık olmak mantıksız. Bence bu aşk değil, sadece o erkeğin ilgisini istemek. 

18. Beğen
    Mireille reacted to Amygirl in İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler   
    Death Note da iki farklı adalet anlayışının ve bunları savunan iki üstün zekanın çarpışması var kısaca.. Çok da bir numara olacak bir seri değil bu konuda... Ya da ben üstünde çok düşünmedim :D

Listede Psycho Pass, Ghost in The Shell, Higurashi yi görmek güzel... Psycho Pass i kendi ilzediğim animeler içinde en düşündürücüler listesinde ilk 3 e alırdım

Mushishi, Kaiji kesinlikle merak ettiğim izlemek istediğim bir seriler...

Code Guess, Shingeki no Kyojin ne geziyor o listede merak ettim :D Neyse SAO görmedim en azından -_-

Ben izlediğim animeler içinde en çok Shiki hakkında düşündüm galiba.. İnsanoğlunun açgözlülüğünü gözler önüne seren ve avın avcıya, avcının ava empati kurmasını sağlayan bir seri... Gerek çizimleri konusu ve müziği ile cidden kaliteli bir seri

Edit: Listeye Elfen Lied da girebilirdi
  19. Beğen
    Mireille got a reaction from Witch in Anime klişeleri   
    Valla o kadar çok var ki ama şu an Ao Haru Ride izlerken gördüm ve çok sinirlerimi bozdu, hemen yazmak istiyorum.

Genellikle shoujo animelerde oluyor, bir erkek bir kıza bir defa gülümseyip kibar bir şekilde konuştu diye kız hemen aşık oluyor. Bence çok saçma. Böyle bir mantığa göre benim tanıdığım çoğu erkeğe aşık olmam gerekir o zaman. Demeye çalıştığım şey böyle bir şey yüzünden aşık olmak mantıksız. Bence bu aşk değil, sadece o erkeğin ilgisini istemek. 

20. Beğen
    Mireille reacted to Tensai-san in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Inu x boku SS tavsiye ederim çok güzel bi seriydi sonu da çok tatmin ediciydi
  21. Beğen
    Mireille got a reaction from Chrome in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Special A ve Kuroshitsuji bitti.
  22. Beğen
    Mireille got a reaction from Witch in Anime müzikleri hakkında bir soru   
    Bazı k-pop şarkılarının yarısından çoğu ingilizce :D Mesela k-pop'da genelde şarkının nakaratı ingilizce oluyo, ve korece bi cümlenin ortasında ingilizce bi kelime oluyo. Aslında o japonca'da da oluyo ama korece'de olduğu gibi kulağa hoş gelmiyo.

2NE1 grubunun Come Back Home şarkısında çok az ingilizce kısım var. (Nakarat hariç)

Bence İngilizce korece şarkılara uyuyo, güzel de konuşuyolar ingilizceyi. Gene 2NE1 grubunun Ugly şarkısına bakınca ingilizce kısımlar çok fazla. Ayrıca nakarat kısmında da hemen anlaşılıyo dedikleri.

Cümleyi anlamak için japonca-ingilizce şarkılardaki gibi 2 saat anlamaya çalışmak gerekmiyo.

İngilizce kelime olarak az olan şarkılar da var. Mesela Big Bang'in Blue şarkısında nakaratta söylediği "I'm singing my blues" kısmı dışında neredeyse hiç ingilizce kelime yok.

Böyle uzar gider K-pop şarkıları listesi. Zaten k-pop şarkılarının neredeyse tümünde ingilizce kelimeler var. Bence bu işte başarılılar da. 

Japon müziğine gelirsek, aşağılamak için söylemiyorum ama Japonlar ingilizceyi pek iyi konuşamadığı için bence kötü oluyo. Mesela Akeboshi'nin Wind şarkısı tamamen ingilizce, ben ilk duyduğumda bu hangi dil diye kendime sordum :D Zaten K-pop ve J-pop dinleyenler aradaki farkı söyleyebilir. K-pop ingilizcesi daha iyidir. Neden ingilizcenin bu kadar çok kullanıldığına gelirsek evrensellik için olabilir. Sonuçta ingilizce evrensel bi dil. Benim de pek bi fikrim yok bu konuda.
  23. Beğen
    Mireille reacted to Suoh_Mikoto in MangaChef   
    Merhabalar,

yeni bir site, yeni bir proje :) bu siteyi kurmamızdaki amaç çoğunluğun haftalık düzenli takip ettiği mangaları çevirmektir. 3 tane kriter belirledik kendimize - zamanında çeviri, düzenli çeviri ve üslubu hoş, kaliteli çeviri. 

Şimdilik haftalık çevirmeyi hedeflediğimiz mangalar - One Piece, Bleach, Toriko ve Fairy tail. Aylık olarak da Shingeki no Kyojin. Bunların dışında zaman buldukça One Shot mangalardan, mangaların kısa soluklu olanlarından çevirip yayınlayacağız. 

Sitemiz yeni kurulduğu için henüz yeterli çevirmen ve editör sayısına sahip değiliz. Bize katılmak isteyen arkadaşlar iletişim mailimizden bize ulaşabilirler.

Çevirdiğimiz birkaç mangadan Bleach 613'e Buradan, Naruto 700'e de Buradan göz atabilirsiniz.

mangachef.com
  24. Beğen
    Mireille got a reaction from Laetitia in Japonların İngilizcesi   
    Fairy Tail'de de Lucy'e "Luşii" diyolar :D Onlar yüzünden ben de Luşi demeye başladım :D
  25. Beğen
    Mireille reacted to kata silvia in En son gittiğiniz / izlediğiniz film?   
    o sahne benim de aklımdan çıkmıyor ayrıca

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.