Jump to content

orewakimida

Üyeler
  • İçerik sayısı

497
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Durum güncellemeleri bölümüne orewakimida kullanıcısının eklediği dosyalar

1. grafik tablet alacaığım ama wacom intuos comic ile intuos pro small arasında kaldım kullanan veya bilen biri beni aydınlatabilir mi? basınç ve çözünürlüğün biraz fazla olması dışında pek fark yok sanırsam .400 tl fazla verip pro ya değer mi ?

2. Bnha animeden sonra manga nereden başlıyor?

1. quincy

quincy

boku no hero academia'dan bahsediyorsun sanırım. 70'ten devam edebilirsin

2. orewakimida

orewakimida

Evet. Teşekkür ederim tek tek bakmakdan kurtardın :)

3. inse de izlesem, inse de izlesem , inse de izlesem  ( *-*) "Hitorijime My Hero"

in in in in 11 dk daha 10dk 8- 10 9 10

4. Normalde hani şu idollerin olduğu müzik animelerinden tiksinirim ( sevenlerinden özür dilerim). Bir kıza tüm grup aşık olur falan (şu ana kadar sadece erkek grupları olanları izledim, kız gruplarında olaylar nasıl gelşiyor bilmiyorum) ama az önce Marginal#4: Kiss kara Tsukuru Big Bang'in 3 bölümünü izledim ve ilginçtir ki sıkılmadım . Öyle baktım, tamam çok da bayılmadım süper harika da değil ama hoş .Bitiririm ben bunu bu gün. (Hafif shounen-ai havası var(bence) belkide ondandır )

1. Victuuuri

Victuuuri

Shounen ai olacakmış da son anda vazgeçmişler gibi :D ikizler beni benden alıyor bu ne güzellik anam yerim sizi.

5. biraz garip bir soru olacak ama sonunda izlediğim animelerin listesini düzenliyorum da bir şey dikkatimi çekti myanimelistte days diye bir şey var o tam olarak ne . Ben izlediğin animelerin kaç gün olduğu diye bir tahminde bulundum ama... yani işte listedeki her şeyi izlemek için aralıksız bu kadar gün izlicen gibi mi ? bilen biri...

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. 1456ha

1456ha

Animeyi listeye eklerken başlangıç bitiş tarihini falan da girdiysen onu hesaplıyor. Çünkü animenin bir süresi var sonuçta hesaplanabilir ama aynı şekilde manga listesinde de gün yazıyor. Mangayı nasıl art arda okuma diye sayabilir ki..

3. orewakimida

orewakimida

hmm mantıklı 

6. Ve uyku düzeninin bozulması sonucunda yemek düzeni de kaymış olan ben acıkarak pilav pişirme kararı aldım. Bekliyoruz bakalım pişecek de biz yiyeceğiz

1. Perfectum

Perfectum

O düzenin bozulması psikolojiyi de bozuyor ya dikkat et. Pilavda lapa olduysa tamam 3 ü bir arada :D 

2. orewakimida

orewakimida

keşke lapa olsaydı unuttum ben onu yandı o baya -_-

3. Perfectum

Perfectum

Makarna her zaman hayat kurtarır girişmeyiniz yüksek seviyeli yemeklere ya :D Pilavı hanımeller bile lapa yapıyor ya da yakıyor mu desem :D

7. Evet boş boş forumda ki konulara bakarken alttaki üyenin izlediği anime sayısını tahmin et konusunu görüp aldığım ani bir karar ve gazla gidip gecenin (sabahın) bu saati izlediğim anime ve okuduğum mangaları sayacağım (ben bunların lisyesini de tutmadım ki hiç -_-)... Bunların hepsi sıkıntıdan.

1. Fumi

Fumi

Bu sıcakta yapacak birşey bulamadığımızdan tabii :D

2. jans09

jans09

Bir MyAnimeList hesabı aç bence ya da varsa devamlı güncelle... 

8. Spoiler

bir yıl sonra güncellediğim konu . Eskiden gerçekten berbat çiziyormuşum ( o zamanlar efsane geliyorlardı ama...) gerçi bundan kısa bir zaman sonra şimdikilerde öyle olcak.

9. Araba alacak gibiyim (olay dondurma sakin) konuylada hiç alakası yok ama.  Şimdi magnum mini  double balbadem &karadutböğürtlen mi yoksa mini classic&antepfıstık&fındık mı. İkiside 6 lı Doublelar normallerden biraz daha küçük oluyorlar ama içinden de bi şeyler çıkıyor (burada bal ve böğürtlen) bilemedim.... :/

10. Japonlar bu' a 'harfini nasıl  yapıyorlar çok zor :(

11. tamam evet şu sıralar pek giremiyorum ama her girdiğimde de büyük değişiklikler oluyor yine bir şeyler olmuş...

12. Tanımadığım biri yada yeni tanıştığım biriyle konuşurken sesim kız gibi çıkıyor.O kişiyle 25-30 dk geçirdikçe sesim düzeliyor. Çok itici. Zaten insanlar beni ilk görüşte gıcık tipli biri olarak tanımlar (genelde) halbuki ben orada sesiz duruşumun nedeni kalbimin atışı ve sesimi düzeltmek için.Yani ego kastığım için değil -_- 

13. Türk  japon vakfı'nın kursuna gitmeyi düşünüyorum  bilen giden var mı. 

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

ankara ise birini tanıyorum

2. Kaxell

Kaxell

kesinlikle tavsiye ederim. arkadaşım bizim okulun kredili japonca kursunda yer bulamayınca turk japon vakfının kursuna gitmişti. bayağı hızlı ve eksiksiz işliyorlar. özellikle japon bir hocanın dersini almalısın

3. orewakimida

orewakimida

Evet ankara.

Zaten baktım 3 hoca var ikisi japon kayıt açılsın  direk ordayım. 

14. sınav sınavlar kimya matematik coğrafya not kahve kasım 45-50 bunlar size de tanıdık geldi mi ? -_-

15. Çizim ile uğraşan arkadaşlar bir bakabilir mi özellikle copic marker kullananlar. İki şeyi merak ediyorum ilki 72 li copic marker setleri a,b, c olarak ayrılıyor hangisindeki tonlar anime çizmeye daha kolay uygun. (aslında tüm renkler le yaparım ben ama hangisinde daha çok kullanıma uygun şey var merak ettim)  ikincisi de copic ciao nun normal copic ten farkı ne.  Baya karışık oldu gibi. Hadi son bir şey daha sorayım. Copic ve touch marker arasında ki fark ne. 

1. veritas

veritas

ben çizim ile uğraşıyorum ama bu dediklerinin hepsi yabancı geldi bana :(

2. xemerius

xemerius

1. soruyu ben de bilmiyorum...

Ciao da normallere gore daha az renk secenegi ve gorunusunden de anlasilacahi gibi daha kucukler o yuzden de daha ucuzlar zaten

Copic le touch arasinda cok fark yok diye biliyorum sadece copic kalite bakimindan daha iyi sanirim 

16. Yeni çıkan serilerden izlenebilirliği olan yok sanıyordum ama baktım da aslında bir iki tane güzel şey var gibi . sadece görsel olarak baktım adlarına pek bakmasam da. Neyse tamamlansınlar bakarım çoğu 5.-6. bölümde zaten biter yakında .

1. historianWeeb

historianWeeb

Keijo!, Güzel bir spor animesi ama ecchi

3 gatsu no lion bunda hayattan sıkılmış bir mutsuzun hayatı anlatılıyor

Shuumatsu no Izetta, 2. dünya savaşı esnasında geçiyor  fantatik

Fune wo amu,  bir dergide çalışan bir elamanın çıkaracağı sözlük falan bunu nasıl tanıtacağım ben aa

Drifters   fantastik evrenli bir yer 

son olarak Udon no Kuni no Kiniro Kemari var bu da  Barakamon benziyor izledisen sevebilirsin

bunları sevebilirsin 

17. Kil yapmak güzelmiş. Yapamıyorum ama yinede güzel :p çamur falan zevkli bir şey.

18. Benim için çok önemli ve zor olan bir karar aldım bir ay hardal yemicem .çoğunuz zaten sevmiyor ama ben en alakasız şeyle bile yemeğe başladım. Artık bu kdar midesiz olmaya ara veriyorum . -_-

19. küçük prens kitabını okuyup en çok etkilendiğim yeri imgesel çizmem gerek . Ben sevmedim ki hoca  kitabı çok seviyor diye bende sevmek zorunda değilim ki. evet okunulabilirliği olabilir ama çizecek kadar hoşuma giden bir yer şu an olmadı 95 sayfa ben 58 deyim sıkıldım ...

20. başıma gelen ilginç bir olayı anlatmak istiyorum geçen hafta oldu bu küçüklüğümden beri başıma gelir yani benim için olağan bir şey ama ... neyse  şimdi salonda annem ben oturuyoruz annemin izlediği bir dizide o an zengin bir adam. İşte kurtulmak istediği bir adamı adamlarına söyleyip öldürtüyor , emirler verip kahve içiyor evinin terasında falan  bende o an kendimi fakir hissedip " anne zengin olmak nasıl bir duygu" diye soruyorum annem de " işte böyle bir duygu "deyip Televizyondaki adamı gösteriyor .işte ilginç kısım da burada başlıyor .Bende televizyona bakıyorum adam da "çok güzel bir duygu" diyor. şimdi derleyelim. " ANNE ZENGİN OLMAK NASIL BİR DUYGU"   -    "İŞTE BÖYLE BİR DUYGU"    " ÇOK GÜZEL BİR DUYGU"  Bildiğin ben annem adam üçümüz kısa bir sohbette bulunduk -O- bide dün de şöyle bir şey oldu . haber izleyenler görmüştür akıl hastanesinde bir hasta diğer hastadan çakmak istiyor alıyor ve ya yatağı yada onu yatağa bağlayan ipi yakıyor (anlamadım) sonra ikisi de ateşe bakıp normal bir şeymiş gibi inceliyorlar ( ee hastalık ) aralarında konuşuyorlar bende o an seslice "acaba ne konuşuyorlar" dedim tam o sırada spiker" ne konuştukları bilinmez "diye araya girdi -_-

1. Luluna

Luluna

hahaha... hoş bir tesadüf olmuş ^.^

2. orewakimida

orewakimida

ama işte sadece bir kaç tesadüf yok daha fazlası var. Ne kadar komik ve eğelenceli dursa da bazen korkutucu olabiliyor.

21. Abi insan tam oley 10 kilo verdim azdaha vereyim der ve yaptığı herşeye aynen devam eder ama bir bakar ki kilo vermek ne gram gram almaya başlamış . Başta önemsemez sonra noluyoruz der (diyor) o benim noldu şimdi. (evet bazı erkeklerde kadınlar gibi bu tip şeyleri öemser siz onları umursamaz sanmayın.) sınıftaki kızlara sordum vücudun alışmış metabolizmanı yavaşlatmış, şok mok bi şeyler dediler ama ... -_- üzüldüm ....

1. orewakimida

orewakimida

Ne bileyim ama böyle 10kilo falan verdim. Neyse sporu değiştirdim bakcaz artık ^^

22. My ja ne nedir . İngilizce dersinde arkadaşın beresiyle oynuyordum hoca geldi bereyi aldı işte napıyorsun diyor (tabi ingilizce) eee bende ingilizce güya o benim değil dicem ama ben ne diyorum my ja ne. O an kafam nereye gittiyse. Allahtan çok sesli söylemedim.sonra anlat dur.

23. Gece gece mesaj geldi bi merak baktım ( gündüz-gece ben hiç mesajlara bakmam) gele gele 

"sayın abonemiz internet paketinizizn %100 ünü kullandınız ek paket "vs vs ... ayın 6 sına kadar kalakaldım ( gerçi 4-5 gün var ama ) ama yinede insan bir drama giriyor bi üzülüyor. Halbu ki ben de pek fazla internett gezen biri değilimdir  neden böyle oldu ki.Neyse benim kafam allak bullak ne yazdığımı da anlamıyorum ( galiba saatin 04.52 olmasıyla alakalı) Aaaaaaaaaa UYKUM YOĞĞĞĞKK  iki bardak kahve içmeyeydik iyiydi :/

24. Bir şey merak ettim . İnternetten nerelerden alabileceğimi biliyorum ama acaba ankara da anime figürü yada öyle şeyler satan bir yer var mıdır ?

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Mileydi

Mileydi

@Singularity, ben de onları  görünce boşuna yaşıyorum demiştim :P
      @İntegral, sende mi Ankara dasın :O Bir çay içmeye gidelim (:

3. Mileydi

Mileydi

@lntegral, gelince ses et görüşelim :3

25. Şemsiyelerden nefret ediyorum artık . Atölye dersinde bu gün hoca şemsiyeyi önümüze açtı çizin dedi bitiren başka açıdan bi daha çizsin dedi dedide ben hiç bitiremedim ki o ne öyle heryeri ayrı şekil şukul . Çizemedimde evde de aha şu an hala deniyorum olnuyor . Yarın da devam ederim bu gidişte kafayı taktım o şemsiye çizilecek ! Bi another de ki şemsiyeli sahneye bakıyorum bi çiziyorum -_-

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.