Jump to content

orewakimida

Üyeler
  • İçerik sayısı

497
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Durum güncellemeleri bölümüne orewakimida kullanıcısının eklediği dosyalar

1. bunlar son sözlerim son 3.18 MB kendinize iyi bakın minna aaaggghhhhhhhhhgaaaaahhhh !!!!!!!! ... "96_NEKO"

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. orewakimida

orewakimida

Dirlidim (gerçi sadece haftasonları na özel) (/-_-)/

2. http://hizliresim.com/395EGr 16 naruto 11 FMA 9 vampire Knight 13 death note bunların hepsi 500 tlyi rahat geçer, sonra niye aç kalıyon :D
  3. animeler neden genelde 24 dk hiç düşündünüzmü...DÜŞÜNÜN :D ...

1. Songena

Songena

1 haftada animasyon yapmak zor anlarim da dizileri niye 40dk? Hatta az da olsa 20dk dizileri var. Onlar niye o kadar kisa suruyor ki? O.o Animeden kalan aliskanlik heralde, kisa ve oz anlatmak. Agshshfh

4. sınav da zor iş aylardır yemek yemeyen uyumayan masaya, gerek yere yapışık birsekilde ders çalışan ablamlan yaşadım (-_-) Girecek herkese başarılar :D

5. japoncadaki no, wa , wo vb. nerelerde kullanılıyor ben bir türlü bunu çözemedim.

2. bluegrass

bluegrass

wo ise cumlede daha cok nesneyi one cikartiyor.ben abur cubur aldim dersek bunun japonca karsiliginda abur cubur kelimesinin yaninda wo kullanilir.ama bu ikisinin kullanim alanlari da cok cesitli cumleye gore degisiyor

3. bluegrass

bluegrass

no ise birden farkli gorevde.bizdeki iyrlik ekleri yerine geciyor ayni zamanda edat gorevi de goruyor.cumlede vurguuu sagliyor.ses yukselerek soyleniyorsa soru anlami dusuk tondaysa bir durunu belirtmeye yariyor ayni zaman da karsilastirma cumlelerinde de no kullaniliyorr. :) benim no'nun kullaniminda gordugum diger bir sey ise fiilimsilerden sonra da kullanildigi.:)

4. orewakimida
  6. japoncadaki no, wa , wo vb. nerelerde kullanılıyor ben bir türlü bunu çözemedim.

1. Songena

Songena

Wa vurgu yapmak icin. Korece'de de nın şeklinde var. O.o Bizde vurgu yaptigimiz kelimeyi yuksek sesle soyleyoruz mesela. BEN yaptim. Sana SOYLEDİM vs. vs. Birde isim cumlelerinde kullaniliyor. (Bundan cok emin degilim Learnnihongo'da gormustum. Wa isim cumlesinde ve vurgu yapilinca oluyordu. Ga eki de fiil cumlelerinde vardi diye gormustum. Ama uzun zaman once merak salmistim Japonca' ya. Yanlis hatirliyo olabilirim. :( )

No da sahiplik anlami var (Watashi no hana: Ben...

2. Songena

Songena

(Watashi no hana: Benim cicegim. ) ve ilgi eki. Wo da bunun bi degisigi olsa gerek. :D

7. Ara sıra insan animelerden konuşacak insan arıyor. Kimse yooooook etrafımda.

1. Nyoteida

Nyoteida

Bu ortamda da mı yok :O

2. orewakimida

orewakimida

gerçek hayatta.

8. bu gün sınav olduk yanimdakinden bakayım dedim sınavdan sonra hatırladım ben B o A...

1. Witch

Witch

Gecmis olsun. Senin yerinde olsaydim kendimi keserdim herhalde. >-<

2. orewakimida
  9. barakamon izlesemmiki ...

1. historianWeeb

historianWeeb

izle izle :D

2. Milli Midilli

Milli Midilli

İzle. Kesinlikle.

3. orewakimida

orewakimida

tamam arigato izlicem. :D

10. Ben herhalde piskopatim nedense genellikle ana karakterin acı çektiği animeleri seviyorum. Mesela birvampir iç güdülerini bastirmaya çalışırken falan :D

1. kurumi chizuru

kurumi chizuru

O zaman bendemi psikopatım :D

2. orewakimida
  11. http://samlib.ru/img/l/laaren/ja-oshibka1/anime-guy-with-red-hair-and-blue-eyes-7717.jpg bu arkadaş hangi animede bi ara resminden adini hatırlarım diye resmi kaydettim ama unuttum bu hangi anime :D
    1. Mileydi

Mileydi

Tales of the Abyss - Luke fon Fabre (:

2. orewakimida
  12. hangi mangalar türkiyede satılıyor bende 4 farklı seri var.

13. KAGAMINE LEN ♥

1. Songena

Songena

Onun sesine hala tam alisamadim. :D

Bu sarkiyi ilk dinledigimde onun sesi cikinca bon bon bakip kulakligin tekni cikariyordum. ( Bu soz de soylenmez ki bu durumda. -.-' )
  14. tatiller ne güzel dimi ? :)

15. Başladı ... (╥_╥)

16. DİKKAT! !!!!!!!! unutan varsa yarın OKUL var (-_-)

17. Fairy tail in mangasında şey oluyo ama sonra şey oluyo ben şey sanarken şey çıkıyo ve ben tahmin yeteneğime dönüp şöyle bir bakıyorum. (>?_?)>

18. diş tellerinin çıkartılması acıtıyormu? Şuan bi tırsma geldi (>×_×)> !!!!!

2. orewakimida

orewakimida

(~=_=)~ 》》》》》》》》》》》》》》》》》》(X_x)

3. orewakimida
    4. historianWeeb

historianWeeb

Bu nasıl bir ruh halidir :D

19. Türkçedeki en uzun kelime muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine ymiş ben daha bunu doğru okuyamıyorum tuttum bide japonca öğreniyim diye :D

1. OrangeBox

OrangeBox

Bunu bize edebiyatçı söylemişti demek böyle yazılıyormuş '-'

2. Yuki-chan

Yuki-chan

Okurken içim daraldı.

3. Milli Midilli
  20. Eski ve ertelediğim animelere bakıyordum da gözüme zetsuen no tempest takıldı izlesemmi ki ?

2. Kadir-

Kadir-

Bencede kesinlikle izlemelisin.

3. TheDirectEco

TheDirectEco

Tamda bugun Zetsuen bitirdim :D İzlemezsen ayip edersin harika bi seriydi.. Anime bitince bi bosluk hissettim :/

4. orewakimida

orewakimida

tamam Teşekkürler :D

21. Tüm ödevleri son güne bırakmak çok kötüymüş cumartesi dershane var benim daha başlamadığım 5 kitap öyle duruyor. (╥_╥)

22. KAGAMİNE LEN XD

23. Ao No Exorcist,Fullmetal Alchemist Brotherhood,Nurarihyon No Mago,Fairy Tail...Benim 3 ten fazla kere izlediğim pahabiçilmez animelerim :D

1. Kadir-

Kadir-

Ao No Exorcist <3

24. evde resimleri çiziom çiziom konuya koyuyorum ama bakan yok :( çizmesem mi

25. "Günaydın"

1. kurumi chizuru
    2. orewakimida

orewakimida

iyi geceler aaa gözlerim...

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.