Jump to content

1uberhunter1

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

1uberhunter1 last won the day on October 8 2015

1uberhunter1 had the most liked content!

3 Followers

About 1uberhunter1

 • Rank
  Level 1
 • Birthday 02/13/1997

Profil Bilgileri

 • Konum :
  Ankara
 1. Başlık uygun oldu mu bilmiyorum ama bana göre özellikle 2015'in ikinci yarısında çıkan animeler berbat durumda yani animelerden soğudum desem yeridir bu yıl.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
 2. Japonya’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Başbakanı Şinzo Abe tarafından resmi törenle karşılandı. Karşılamanın ardından ikili görüşmeye geçen Erdoğan ve Abe, basın toplantısı düzenledi. Erdoğan Türk-Japon üniversitesi için İstanbul'un müstesna yerinde bin dönüm arazi tahsis edildiğini açıkladı.Türk Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin de alt yapı çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Erdoğan, “ İstanbul’umuzun müstesna bir yerinde bin dönüm kadar bir araziyi bu üniversite için tahsis etmiş durumdayız” dedi.Kaynak
 3. Şuana kadar ki en büyük arşive ve en mükemmel tasarıma sahip Türkçe manga okuma sitesi.Tüm çeviri gruplarıyla senkronize çalışıyorlar ki olması gerekende bu.Birilerinin sağda solda ayrı ayrı yapılan çevirileri bir portal da toplaması gerekiyordu.Bunu sorumluluğunu da Manga-Tr çok güzel üstlenmiş.Çeviriden Uploada kadar emeği geçen herkese teşekkürler.Sizler sayesinde bizler Türkçe manga okuyor ve anime izleyebiliyoruz.
 4. Çin tarihinde Üç Krallık(Shu Wu Wei) zamanı olarak bilinen bir dönemi anlatan bu oyunun çizimleri anime çizimlerine gerçekten çok benziyor.Bu yüzden daha önce burada konusunun açılmaması biraz şaşırtıcı. Aslında çok çok fazla şey yazmak istiyorum ama zamanım kısıtlı bu yüzden bir video koyacağım sizde nasıl bir oyun olduğu görsel olarak görmüş olursunuz. A birde eğer hikayesi ilginizi çektiyse 90 bölümlük Çin yapımı dizisini izlemenizi de tavsiye ederim.Açıkcası benim çok sevdiğim bir yapımdır.Dizinin ilk bölümü: https://www.youtube.com/watch?v=rD3hZkPTLfI Son oyunu(sekizinci) ile
 5. Yok zaten hiç çalışmam orada gibi bir düşüncem olmadı ama insan tabi sevdiği iş üzerinde çalışmak istiyor.Türkiye'de Fizik gibi bir bölümün yerlerde sürünmesi üzücü.Benim tek seçeneğim bu yüzden mühendislik ama severek yapamazsam çalışmak bana zor gelir tahminimce.
 6. Üniversitede rahatlarız diyorduk işe bak :) neyse çok teşekkür ederim bilgilendirme için.
 7. Hmm anlıyorum.Mühendisliğide pek istemiyorum açıkcası ama direk Fiziğe gidemeyeceğime göre geriye bitek bilgisayar mühendisliği kalıyor.Tabi birde Odtü'de nasıl olduğunu bilmem lazım.Teşekkür ederim :)
 8. Odtü,Bilkent yada Koç Fizik hakkında bilgisi olan var mı?Yani iyimidir işe yararmı diye soruyorum. Aslında Fiziğe gitmeyi çok istiyorum ama iş imkanı yok. Bende Bilgisayar Mühendisliği ile çift anadal yapayım diyorum o yüzden Bilkent,Odtü çift anadala izin veriyor mu?
 9. Benimde habeim yoktu bu video'da öğrendim. :)
 10. Merhaba arkadaşlar bu konumda sizlere pek bilinmeyen bir Japon kurtarma operasyonunu paylaşacağım. YÜZYILIN KURTARMA OPERASYONU Olay 1985 yılında İran- Irak Savaşında geçiyor. Savaşın en şiddetli olduğu zamanlarda Saddam Hüseyin 18 Mart 1985’te, bir gün sonra İran’a hava saldırısı başlatacağını ve sivil yolcu uçaklarını da vuracağını açıklıyor. Birçok devlet öncelikle mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde vatandaşlarını İran'dan tahliye etmeye başlamış fakat Tahran’daki Nissan Otomobil Fabrikası’nda çalışan Başmühendis Janichi Numato’nun sorumluluğundaki 215 Japon mühendis ve teknik elema
 11. Olabilir tabi amacım kıyaslama yapmak değil bu herkes için değişir çünkü sadece arkadaşlar hep geçmiş konulara takılmışlar o yüzden belirteyim dedim.Ayrıca bilgi için teşekkürler :)
 12. Arkadaşlar sadece geçmişten bahsetmedim. bknz:11.Madde
 13. Merhaba arkadaşlar. Bu konumda sizlere Japonya ve Japonların eksi yönlerini araştırıp derlediğim kadarıyla anlatacağım. Öncelikle neden böyle bir işe giriştin derseniz amacım sizleri Japonya'dan veya Japonlar'dan soğutmak falan değil ancak bence bir şeye ilgi duyuyorsak veya seviyorsak o şeyin tüm özelliklerini, durumlarını bilmeli öyle karar vermeliyiz. Bende bu konuda Japonya'nın ve Japonlar'ın biz anime severler tarafından pek açığa vurulmak istenmeyen özelliklerini bildiğim kadarıyla açıklamak istiyorum. Yanlış anlaşılmasın sonuçta bende animeleri ve Japonya'yı seviyorum ama insanların b
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.