Jump to content

AraharaFox

Üyeler
  • İçerik sayısı

159
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    AraharaFox got a reaction from Aechee in Ataberk O. | Çizimlerim / Güncel 25.05.17   
    Ataberk O. | Çizimlerim
    Umarım gününüz güzel geçiyordur bi süredir gözüm kaysada girmek ve incelemek nasip olmayan bu bölümde bizimde bi tuzumuz olsun dedim ve konu açtım. Umarım beğenirsiniz bir çok çizim paylaşmaya çalışacağım çizdikçe ekleyeceğim. Eğer sormak istediğiniz olursa lütfen paylaşın. Elimden geldiğince cevap vermeye ve yeni arkadaşları yüreklendirirken birkaç kolaylık gösterebilirsem ne alaa :)

Ilk olarak manga ingilizceye çevrilmeye başladığı günlerden beri takip ettiğim Boku no Hero Academia'dan Uraraka Ochaco Namıdiğer Uravity (küçük ufak bi spo bu ama o kadar da önemli değil sadece bi nickname)
    Devamı da gelecek... Elimde MICRON kalemlerimden sadece 0.20 ve 0.40 kaldığı için böyle düzensiz oldular çizimler :'( fakat tedarik sonunda tekrar normale döneceğizz inşallah.

Yeni güncelleme--  25.05.2017
    Alttakini tamamladım aslında ama tamamlanmış halinin fotoğrafını bi bulamadım. Arkadaşıma hediye ettiğim için elimde bu kaldı. Tam bi Chevy hastasıdır arkadaşıma armağanımdır.
    En beğendiğim karakterlerden biridir Bell arkadaşımız. Gözlerinin orantısı oturmadı hissiyatı bırakıyor çokta memnun değilim ama yorum sizin :)
    Biricik Shiina'm 2 sene kadar öncesine dayanıyor bu resim buldum çektim bende.

2. Beğen
    AraharaFox got a reaction from yumulonely in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Ya yumuşum sen istersin de... Gelmez miyim?

Hop naber!
  3. Harika
    AraharaFox got a reaction from Pseudohomophylus in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Ben bunu şimdi görüyorum..  

Tekrar doğum günüm olmuşta kutlanmış gibi hissettim. Teşekkür ederim Homhomm! 
  4. Beğen
    AraharaFox got a reaction from Hybersia in İyi ki anime/manga evrenini biliyorum dediğiniz anlarınız neler?   
    Çok sevdiğim saygı duyduğum bir animeseverus Doktoronunun dediği gibi biz dizi/film izleyicilerinin kalıplarının dışına çıkıyor tabuları yıkıyoruz. O yüzden iyi ki anime manga evrenini biliyorum dediğim bir anım var oda şöyle; 

Bir gençlik kampı bende gönüllü olarak götürülmüş öğretmen/gözetmen sınıfından bir görevliydim.. Çocuklara hikayeler anlatmamız gerekiyordu ama nerdeyse anlatılan kalıplaşmış masalların hepsini bildiklerinden merak uyandırmıyorlardı çocuklarda diğerlerinin anlattıkları.. Bende durur muyum? Hayır! Ben bir animeseverusum çünkü.. Hemen Attack on titan'ın hikayesini anlatmaya başladım. Tabi akşam saati hikaye de biraz ürkütücü olunca devler mevler yemeler falan.. Çocuklar mest olmuşlardı. Favori gözetmen seçilmiştim kampın sonunda çocukların yaptıkları oylamada.. Çok mutlu mesut olmuştum. Fakat işin kötü tarafı sürekli çağırılmaya başladım reddetmekte iyi olmadığımdan kamplara katılıp durmak yorucu... -.-

Peki Siz paylaşır mısınız bitane bizimle sayın Dr.Homhom!
  5. Beğen
    AraharaFox got a reaction from SoredemoDodo in Ataberk O. | Çizimlerim / Güncel 25.05.17   
    Ataberk O. | Çizimlerim
    Umarım gününüz güzel geçiyordur bi süredir gözüm kaysada girmek ve incelemek nasip olmayan bu bölümde bizimde bi tuzumuz olsun dedim ve konu açtım. Umarım beğenirsiniz bir çok çizim paylaşmaya çalışacağım çizdikçe ekleyeceğim. Eğer sormak istediğiniz olursa lütfen paylaşın. Elimden geldiğince cevap vermeye ve yeni arkadaşları yüreklendirirken birkaç kolaylık gösterebilirsem ne alaa :)

Ilk olarak manga ingilizceye çevrilmeye başladığı günlerden beri takip ettiğim Boku no Hero Academia'dan Uraraka Ochaco Namıdiğer Uravity (küçük ufak bi spo bu ama o kadar da önemli değil sadece bi nickname)
    Devamı da gelecek... Elimde MICRON kalemlerimden sadece 0.20 ve 0.40 kaldığı için böyle düzensiz oldular çizimler :'( fakat tedarik sonunda tekrar normale döneceğizz inşallah.

Yeni güncelleme--  25.05.2017
    Alttakini tamamladım aslında ama tamamlanmış halinin fotoğrafını bi bulamadım. Arkadaşıma hediye ettiğim için elimde bu kaldı. Tam bi Chevy hastasıdır arkadaşıma armağanımdır.
    En beğendiğim karakterlerden biridir Bell arkadaşımız. Gözlerinin orantısı oturmadı hissiyatı bırakıyor çokta memnun değilim ama yorum sizin :)
    Biricik Shiina'm 2 sene kadar öncesine dayanıyor bu resim buldum çektim bende.

6. Beğen
    AraharaFox got a reaction from Judgment in Yeni geldim merhabalar   
    Hoşgeldinnn...  Mekana bekleriz. Konuşmayı seviyorsan atla gel.. Bol muhabbet oluyor. Bazen bi gerileme/durulma süreci olsa da.. devam ediyoruz! :)

7. Beğen
    AraharaFox got a reaction from KRHerusaizu in herkese merhabaa   
    Yo ho hoşgeldin. Umarım istediğini bulursun. :) İnsan çok kaynaş gitsin
  8. Harika
    AraharaFox got a reaction from Muuyan in Merhaba Millet!   
    Selam Hoşgeldinn!! Bu ara bi akım var foruma.. ilginçç ilginçç :) Her türlü muhabbete giriş!
  9. Beğen
    AraharaFox got a reaction from yumulonely in Forum üyeleri anime karakteri olursa...   
    NANDE! Başka anime mi bulamadın :'(

@yumulonely  - SAO - Yui.
    @pseudohomophylus - BNHA - Momo Yaoyorozu
    @DieNase - DXD - Yuuto Kiba
    @KRHerusaizu - DXD - Issei Hyoudou
    @MikasaTheNoFace - AOT - Mikasa
    @YatonunYenSisesi - Machine-Doll - Yaya
    @ShadyRogue - Haikyuu - Koushi Sugawara

Ve ve son olarak
    @nagito_komaeda Kimetsu no Yaiba - Kamado Nezuko
    @heymely  Enen no Shouboutai - Hibana

Kesin bu bu arada..

Bağdaştırabildiğim tipler bunlar :)
  10. Beğen
    AraharaFox got a reaction from ShadyRogue in Forum üyeleri anime karakteri olursa...   
    Başla Suga efsane arkada gözükse de çok kaliteli karakter :)
  11. Teşekkür
    AraharaFox got a reaction from ShadyRogue in Forum üyeleri anime karakteri olursa...   

Ve ve son olarak

Kesin bu bu arada..

12. Beğen
    AraharaFox got a reaction from KRHerusaizu in Forum üyeleri anime karakteri olursa...   
    bu konunun en iyi tespiti bu bence :D iki nezuko moka
  13. Harika
    AraharaFox got a reaction from KRHerusaizu in Forum üyeleri anime karakteri olursa...   
    Ha evet seviyorum animeyi karkaterde hoş. Nande yi öyle aşırı tepki mantığıyla yazdım 
     bi ihtimal ama Hibananın tavırları falan haha :D
  14. Harika
    AraharaFox reacted to nagito_komaeda in Forum üyeleri anime karakteri olursa...   
    ayyy nezuko muyummm 
  15. Teşekkür

Ve ve son olarak

Kesin bu bu arada..

16. Beğen
    AraharaFox got a reaction from heymely in Forum üyeleri anime karakteri olursa...   

Ve ve son olarak

Kesin bu bu arada..

17. Beğen
    AraharaFox got a reaction from BURUN in Vinland Saga İnceleme #2   
    Benim için mükemmel giden fiyasko diyebilirim.

Sebepleri;

Çok babacan ve efsanevi bir adamın ufak oğlu ana karakterimiz. Başına gelen bir takım olaylar silsilesi sonucu intikam, hırs gibi bir çok duyguyla dolup taşıp maceraya atılıyor ve kafasında net koca bir AMAÇ ile yapıyor bunu..
    Fakat gel zaman git zaman ne bu intikam hırsına bürünmesine sebep olan şeylere müdahale ediyor, ne de bu olayın sebebini araştırıyor. Ufacık bir velet olan karakterimiz bi anda ailesinden geri kalanları umursamıyor bile.. Köylerinde bekleyen annesini kız kardeşini aklına bile getirmiyor. Kısaca mantıksız bir kafa yapısına bürünüyor ve daha ufacık bir veletken yapıyor bunu... Bir çocuğun o yaşta o kadar talihsizlikler yaşadıktan sonra ailesine dönmek istememesi ve özlem duymaması çok abes kaçmış.. Gerçekten soğutuyor ve durup durup "Yahu bu çocuk neden ailesine dönmeyi hiç masaya bile yatırmıyor, düşünmüyor" diyorsunuz. Ve işin komik tarafı buna sebep olan amacını gerçekleştirmeye de ciddi anlamda uğraşmıyor.. Daha çok düşmanı denecek kişilere yardım ediyor.. Dönüp intikam istemesine sebep olan konuyu açıp konuşmuyor, ulan sen niye yaptın demiyor. Çok aptal bi karakterin çok güçlenmesini konu aldığından.. Mükemmel bir FİYASKOdur bu anime. Sonu kimseyi tatmin etmez, edemez. Ailesi için çocuktan çok dıdısının dıdısı bir amca uğraşıyor. Komik yani, çok sinir bozuyor gerçekten. Gerçekçilikten uzak.

Mükemmel kelimesini neden kullandığıma gelirsek, hikaye ve karkaterler aptal olsa da yapım, animasyon; müzik seçimleri ve seslendirme sanatçıları çok iyi. Yani daha iyi bir hikaye yapısı olsaydı, baş yapıt olabilecek kalitede..
  18. Beğen
    AraharaFox got a reaction from T-BAG in Genç Erkeği Seslendiren Kadın   
    Bu kültürün olayı bu ki çoğu animasyonda böyle.. Sadece japon kültüründe de değil...
  19. Beğen
    AraharaFox got a reaction from Pseudohomophylus in Nakitai watashi wa Neko wo kaburu (NakiNeko) animasyon tanıtımı ve incelemesi   
    Aa ben bu filmi izlemedim ama şimdi okursam spoiler falan yerim. Çok derine inmiyorum. Filmi izleme fırsatım olduğunda geri dönüş yaparım unutmadan umarım :) Emeğine, eline ve düşüncelerine sağlık  Sen yazmışsan doğrudur hocam! 

Edit: Desem de okuyuverdim spoilerlardan kaçınmışsın gerçi kıkıhkıh!

RESPECT!
  20. Beğen
    AraharaFox got a reaction from KRHerusaizu in JJ: Ushinawareta-ō [ FF ] [ 3.Bölüm / 21.06.2020 ]   
    Hadi bakalıımm. İlginç isekailerr gelsin! :)
  21. Beğen
    AraharaFox reacted to KRHerusaizu in JJ: Ushinawareta-ō [ FF ] [ 3.Bölüm / 21.06.2020 ]   
    24 Yaşındaki NEET , Hixoma, bir gün uyandığında alışık olmadığı bir manzara ile karşılaşır.
    Nerede olduğundan ve başına geleceklerden habersiz bir şekilde bilgi toplamaya çalışırken giderek olaylar gelişir
    ve kendini çılgın bir bilim insanının deneği olarak bulur. 

Ep.1 ( Lashawarada ilk saatler ) 

Ep.2 ( Deney ) 

Ep.3 ( Yetenekli takım arkadaşları )

Devam edecek...
    NOT: Bir yanlışım olduysa kusura bakmayın. İlk defa bir metin yazıyorum. YKS yakın olduğu için biraz aksayabilir ama devam edeceğinden emin olabilirsiniz. Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Hepinize teşekkürler ^^  

22. Harika
    AraharaFox got a reaction from DrClover in Nasıl anime indirebilrim   
    Taçenin çevirdiği animeleri DrClover'ın söylediği şekilde indirebilirsin. Ama bazı animeleri TAÇE çevirmiyor bunu da animenin turkanime.tv sayfasında; 

Mavi kısımdan çevirisini yapmış Fansubların forum veya blog sayfalarına ulaşarak indirme yapabilirsin. Eğer Nyaa gibi RAW(Ham) torrent şeklinde alt yazı olmadan indirirsen Kırmızı işaretin içinden turkcealtyazi.org'a yönlendirilerek sadece alt yazı dosyasını indrebilirsin! :) Çoğu çevirmen ingilizce altyazılı veya raw olarak indirmek için nyaa torrent sitesini kullanır. Ama Türkçe izleyeceğini varsayarsak en ideali maviyle çevrilmiş kısımdan fansubların platformlarına giderek indirmek.

23. Beğen
    AraharaFox got a reaction from Pseudohomophylus in YN: Yeni Dünya [FF] [4.bölüm 18.06.2020 GÜNCEL/Yeni bölüm!]   
    Hehe! Teşekkür ederim umarım beğenmişsinizdir gerçekten!
    Teşekkür ederim gerçekten! Acele acele yazdım biraz da.. Ve malum sürekli başka dil kullandığımızdan dil bilgisi zayıflıyor.. 

3.Bölüm GELDİİİ!! GÜNCELL!!
  24. Teşekkür
    AraharaFox reacted to HerkezeMiyawlar in YN: Yeni Dünya [FF] [4.bölüm 18.06.2020 GÜNCEL/Yeni bölüm!]   
    Öncelikle emek verip yazmışşsın bayağı tebrikler geçende 1 2 kişi buraya yazmıştı hikayelerini bazılarınınki iyidi ama bazılarınınki baştan sağmaydı her neyse daha fazla uzatmadan yazı için teşşekürler 3. bölmü bekliyorum hatta 4. ve 5. yi de aynı anda atsan pekte fena olmaz XD ...Devamı gelirse beni bi dürt(Etiketle)...
  25. Beğen
    AraharaFox got a reaction from KRHerusaizu in YN: Yeni Dünya [FF] [4.bölüm 18.06.2020 GÜNCEL/Yeni bölüm!]   
    Hehe! Teşekkür ederim umarım beğenmişsinizdir gerçekten!
    Teşekkür ederim gerçekten! Acele acele yazdım biraz da.. Ve malum sürekli başka dil kullandığımızdan dil bilgisi zayıflıyor.. 

3.Bölüm GELDİİİ!! GÜNCELL!!
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.