Jump to content

Atakan ~

Üyeler
  • İçerik sayısı

452
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from OrangeBox in Özlü Sözler   
    "Eşit takas!!"
    "Ben sana hayatımın yarısını vereyim sen bana hayatının yarısını ver!"
    FMA Brotherhood. Bilen bilir. :D 

2. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Evallark in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    İmza : 9.50 :D 
    Spoiler 1 : 4
    Spoiler 2 : 10. (FMA sonuçta.)

3. Beğen
    Atakan ~ reacted to Evallark in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    Avatar ve imza, ikisine birden 10. Uta-chan bu sonuçta. Hatta imzaya 11.
  4. Beğen
    Atakan ~ reacted to イラル in Amatör çalışmalarım   
    Herkese gerçekten çok çok çok teşekkür ederim. Yorumları okurkenyüzümde tebessüm oluştu^^ Bu yorumlar benim için çok değerli, her söyleneni dikkate alıyorum tekrar teşekkürler^^
  5. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from イラル in Amatör çalışmalarım   
    Eveeeet yeni başlayıp suratı çizerken +'yı kullananlar ellerini kaldırsın bende onlardanım. ^^ :D  
    Sonlara doğru ciddi ciddi bir gelişme var. :3 Ancak şunu söylemeden yapamıycam. Kuronuma Sawako'yu hiç benzetemedim hatta bi an ''Bu kim olum?'' falan oldum yani. Onun dışında birde  Tokyo Ghouldan Touka'nın saçları biraz yakıştıramadım açıkcası. Kafasına göre fazla hacimli kalmış saçları. Hepsi bu. ^^ Başarılısın devamını görmek isterim açıkcası. :3 

6. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Burakesan in Yandere Simulator - Modifiye Yandere-chan! - 11. Bölüm   
    Sadece 1 , sadece1 güncelleme daha gelirse anında yükler oynamaya başlarım. Şu Attack On Titan zımbırtısını kaldırsalar iyiydi. :D 
  7. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Laetitia in Yandere Simulator - Modifiye Yandere-chan! - 11. Bölüm   
    Gerçekten de o maket bıçağı yerine titanları keserken kullandıkları kılıçlar olsa iyi gülerdim mesela. :D Yalnız birden bire öyle bi çıkış böyle 'AWAAWAWAWHAWHWAHWAH' oldum bi anda. :D Mesela çocuğun önünden geçerkenki o durum da biraz geliştirilse daha etkileyici bi hal alırdı. Öyle utanması falan çok tatlı olmuş çünkü güzel düşünmüşler. :D 
  8. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Witch in En Sevdiğiniz Piskopat Anime Karekteri   
    http://2.bp.blogspot.com/-1Ie7KtffS58/VAV_YvyDxGI/AAAAAAAAAeo/XKpVrdXxoJI/s1600/Ceset%2BPartisi%2B(Corpse%2BParty).png

Bu resmi neden attım anlarsınız zaten. :D Animesini izlemeyen kalmamıştır diye düşünüyorum. ^^ Corpse Party HARD ! He karaktere gelince ; 
    http://moe.animecharactersdatabase.com/uploads/chars/4758-1942127767.png

9. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Burakesan in Yandere Simulator - Modifiye Yandere-chan! - 11. Bölüm   
    Henüz demo sürümü olmasına rağmen bence adam uğraşmış. He, başarılı demek için daha çok çabalaması gerekiyor o ayrı mevzu. Grafik olsun kan olsun... O kan beni aldı yerden yere fırlattı zaten. :D Bide Attack On Titan ne alaka anlamadım onu. -.-' 
  10. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from sage in Kardan Neler Yaptınız?   
    Valla tatil oldu okul falan, okul tatil staj tatil, kafam rahat. Hiiççç öyle dışarı falan çıkıp da donma zahmetine giremem. Deli miyim ben olum ? Hiç çekemem. Sıcacık kahvemi içer otururum bilgisayarımın başına anime izlerim. Evde mutluyum ben. -.-
  11. Beğen
    Atakan ~ reacted to ame in "Anime bir hataydı."   
    Merhaba arkadaşlar uzun süredir anime izlemiyordum ve tekrardan başladım. Sonra yine evde Japonca bağırarak kapıları tekmelemeye başladım. Bir kaç gün önce Hayao Miyazaki'nin "Anime bir hataydı çöplükten başka bir şey değil." dediği bir gif gördüm.İlk önce Hayao Miyazaki gibi birinin neden böyle bir şey dediğini anlamadım ama sonra altındaki yorumları okuyunca bazı şeyleri farkına vardım ve üzüldüm.

İlk önce anime benim hayatımı çok fazla değiştiren bir şey farklı bakış açılarını anlamamı sağladı empati kurma yeteneğimi geliştirdi. Japon milletine ve hayal güçlerine hayranlık duydum. Bunun için gerçekten çok mutluyum. Anime izlediğim için bazen pişmanlık duyuyorum çünkü hayatımı çalıyor gibi hissediyorum. Sonra gerçek hayattan ve insanlardan ne kadar nefret ettiğimi düşünüp her şeyin animelerde ne kadar harika olduğunu kendime kabul ettiriyorum belki de kendimi kandırıyorum ve gerçek hayattan kaçmak istiyorum.2 hafta önce yine anime izliyordum ve biraz kendimi kaptırmıştım(baya fazla) annem yanıma gelip "bunlar yüzünden gerçek hayatı unutmuyor musun?" dedi. Ben de "onun için izliyorum ya" dedim. Annem "Gerçek hayatla yüz yüze geldiğinde hayal kırıklığına uğrarsın ama." dedi ve çekip gitti, tabi ki de bu bende hiçbir şeyi değiştirmedi izlemeye devam ettim.Zaten bunun farkındayım.

Dünyanın ve ülkemizin asla iyi bir yer olamayacağını bu son günlerde daha iyi anlamış 16 yaşında bir genç olarak gelecek kaygısıyla gerçeklerden kaçıyorum ve başka şeylere bağlanıyorum. Artık arkadaşlarımı animeye başlatmak için zorluyorum ki onlarla animeler hakkında konuşabilelim. Siz de böyle yapıyorsunuz büyük ihtimal. Nerdeyse izlediğim tüm animelerde büyük toplumsal psikolojik sorunlar gözüme çarpıyor ve bölümü izleyip yorumları okuduktan sonra kimsenin umursamadığını görüyorum. İzlediğim tek bir anime serisi yok ki benden küçük kızlar objeleştirilmesin, bel altı bir şaka olmasın.Çoğu zaman sebepsizce öldürülen karakterler var şiddet her zaman ön planda. Bir animenin beğenilmesi için baş karakterin havalı genç bir erkek olması, her bölümde şiddetli dövüş sahneleri olması, ecchi sahne olması yetiyor gibi gözüküyor. Eğer dövüş olmazsa hemen "bu bölüm çok sıkıcıydı" yorumları beliriyor. Ben de dövüş sahnelerini tabi ki seviyorum ama başka şeylere de değer vermek gerektiğini düşünüyorum. Bunları izledikten sonra etkilenmiyor gibi gözükebiliriz ama bence bu bizi etkiliyor. Sürekli şiddet içeren şeyler gördükten sonra buna karşı fark etmeden kayıtsız kalabiliriz istemeden de umursamaz biri olabilir ve bu bize normal bir şey olarak gözükebilir.Benim bahsettiğim gereksiz ve nedensiz bir şekilde olan şiddet.

Bir anime izlemiştim Boku wa tomodachi ga sukunai diye ünlü bir anime siz de izlemişsinizdir. Pek ecchi izlemediğim için ve hoşlanmadığım için mi bu anime beni fazlasıyla şaşırttı bu size normal gelen bir şey mi? Tamam artık her animede liseli kızlar konuşurken sürekli kısa eteklerinin ve göğüslerini gösterilmesine bile alıştım ama bu animede baş karakterin küçük bir kız kardeşi vardı ve resmen her bölümde o küçücük 8-9 yaşlarındaki kız objeleştiriliyordu. Midem bulanmıştı. Gerçekten sizin izlediğiniz ecchiler her zaman böyle mi çünkü bu beni sinirden titretmişti. Bir kere kimsenin böyle bir hakkı yok keşke bunu anlayabilseniz kadınlar birer bireydir sizin göz zevkinizi tatmin etmek için yaratılmadık.Bu kadar saygısız olmayın. Bunları izleyen ne kadar sapık insan var düşünün ve tacize uğrayan ne kadar küçük kız.Biliyorum en yakın dostlarımdan birisini küçükken amcası asansörde taciz etmiş. Bunlardan etkilenmiyor gibi gözükebilirsiniz kim bilir benim daha izlemediğim ne iğrençlikler var. Ama bu tür şeyleri göre göre size normal gelebilir ve kayıtsız kalabilirsiniz.

Sadece uzun süredir foruma üyeyim ve bu aralar pek aktif değilim böyle bir yazı yazmak istedim içimi dökmek için çünkü gerçekten animeler hiç normal değil ne kadar sevsem de azıcık düşünseniz bunun farkına varabilirsiniz.Keşke düşüncelerimi daha iyi ifade edebilsem eminim ki beni yanlış anlayan bir sürü kişi çıkacak ama kendimizi bu kadar kaptırmanın pek de iyi olmadığını belirtmek istedim.
  12. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from ame in "Anime bir hataydı."   
    Öncelikle şunu söyleyeyim. Kesinlikle dibine kadar haklısın. Ülkemizde kadınların başına gelmeyen şey kalmıyor. Yakın zamanda çıkan Özgecan olayı mesela. (Adından emin değilim şuan düşünemiyorum.) Yapılanların farkında olmak için bir kere 'çağdaş' insanlar olmak lazım. Ki bu da maalesefki ülkemizde çok az kişide görülen birşey. Neyse konuyu dağıtmayıp asıl demek istediğime geliyorum.
    'Anime bir hataydı.' dememelisin. Evet bak haklı olduğun noktalar elbet var. Ancak şunu söyleyeyim ki 'kaliteli' animelerde öyle birşeye rastlayamazsın. Evet o boku wa bilmemnesinde ciddi ciddi bende hiç doğru bulmamıştım o küçücük kızı o durumlara sokmalarını. Neyse. Demek istediğim şey şu ki ecchiyi izleyen insanların yorumlarına bakarsan zaten nasıl insanlar olduklarını anlarsın. Bunu ecchi izleyen arkadaşları kötülemek amaçlı söylemiyorum, sadece ecchi'yi görmek için izleyenler var. Onları kastediyorum. Mesela bi FMA'da, bi Hellsingde dediğin durumlara rastlayamazsın. Uzun lafın kısası kızların objeleştirilmesi çoğu ecchi animesinde zaten var ve bu kaçınılmaz bi durum haline geldi zaten. 

Bir diğer değinmek istediğim konuysa annenle olanlar. Açık söylemek gerekirse günümüz Türkiyesinden uzaklaşmak için kendimi bilgisayara kapattım. Etrafımızda sokakta sarıldılar diye 92 lira para cezası kesen polisler bile varken ben dışarı çıkmak istemiyorum açıkçası. (Mazallah yanlış bi yere adım atarız falan bide bize ceza keserler.) Kısacası, zaten ülkemizde bu lanet durum söz konusu ki bunun önüne geçilmesi çok zor heleki şu saatten sonra. :) 

Anladığım kadarıyla, çok sıkıntıların var ve konuşmak istiyorsun birileriyle, eğer istersen ö.m. yollarsın mümkün mertebe konuşmaya çalışırız. İnsanların böyle düşünmesi konusunda yargılamak yerine destek olmayı tercih edenlerdenim.
  13. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Nanilyas in "Anime bir hataydı."   
    Öncelikle şunu söyleyeyim. Kesinlikle dibine kadar haklısın. Ülkemizde kadınların başına gelmeyen şey kalmıyor. Yakın zamanda çıkan Özgecan olayı mesela. (Adından emin değilim şuan düşünemiyorum.) Yapılanların farkında olmak için bir kere 'çağdaş' insanlar olmak lazım. Ki bu da maalesefki ülkemizde çok az kişide görülen birşey. Neyse konuyu dağıtmayıp asıl demek istediğime geliyorum.
    'Anime bir hataydı.' dememelisin. Evet bak haklı olduğun noktalar elbet var. Ancak şunu söyleyeyim ki 'kaliteli' animelerde öyle birşeye rastlayamazsın. Evet o boku wa bilmemnesinde ciddi ciddi bende hiç doğru bulmamıştım o küçücük kızı o durumlara sokmalarını. Neyse. Demek istediğim şey şu ki ecchiyi izleyen insanların yorumlarına bakarsan zaten nasıl insanlar olduklarını anlarsın. Bunu ecchi izleyen arkadaşları kötülemek amaçlı söylemiyorum, sadece ecchi'yi görmek için izleyenler var. Onları kastediyorum. Mesela bi FMA'da, bi Hellsingde dediğin durumlara rastlayamazsın. Uzun lafın kısası kızların objeleştirilmesi çoğu ecchi animesinde zaten var ve bu kaçınılmaz bi durum haline geldi zaten. 

Bir diğer değinmek istediğim konuysa annenle olanlar. Açık söylemek gerekirse günümüz Türkiyesinden uzaklaşmak için kendimi bilgisayara kapattım. Etrafımızda sokakta sarıldılar diye 92 lira para cezası kesen polisler bile varken ben dışarı çıkmak istemiyorum açıkçası. (Mazallah yanlış bi yere adım atarız falan bide bize ceza keserler.) Kısacası, zaten ülkemizde bu lanet durum söz konusu ki bunun önüne geçilmesi çok zor heleki şu saatten sonra. :) 

Anladığım kadarıyla, çok sıkıntıların var ve konuşmak istiyorsun birileriyle, eğer istersen ö.m. yollarsın mümkün mertebe konuşmaya çalışırız. İnsanların böyle düşünmesi konusunda yargılamak yerine destek olmayı tercih edenlerdenim.
  14. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Burakesan in Anime'li telefon kılıfları   
    Bunların yapımınıda videoya kısa bir bölüm olarak eklersiniz sanırım. ^^ 
  15. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Burakesan in Anime'li telefon kılıfları   
    Eveeet video haline getir şunu hiçbirşey anlamadım çünkü böyle. :D Bende G2 aldım hemen yapmak istiyorum. >.<
  16. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Witch in Neden oyun oynuyorsunuz?   
    Çünkü ; Tek bir hayata bağlı kalmak yerine birden fazla hayatım olmasını seçtim. ^^ 
  17. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Gilgamesh in Neden oyun oynuyorsunuz?   
    Çünkü ; Tek bir hayata bağlı kalmak yerine birden fazla hayatım olmasını seçtim. ^^ 
  18. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Dareka in "Tokyo Ghoul'un Bir Karakteri Olsaydınız Neler Yapardınız?"   
    Hımm. Katliaaam. o.o
  19. Beğen
    Atakan ~ reacted to AdminSlayer in "Tokyo Ghoul'un Bir Karakteri Olsaydınız Neler Yapardınız?"   
    Kendi ailemi yerdim. Yabancıya gitmesinler.
  20. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Witch in "Tokyo Ghoul'un Bir Karakteri Olsaydınız Neler Yapardınız?"   
    Hımm. Katliaaam. o.o
  21. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from kata silvia in "Tokyo Ghoul'un Bir Karakteri Olsaydınız Neler Yapardınız?"   
    Hımm. Katliaaam. o.o
  22. Beğen
    Atakan ~ reacted to Mileydi in Anime klişeleri   
    Ana karakter nedense hep cam kenarında ve genellikle en arka sırada oturur  :blink: Hayır bende okulda öyleydim ama bu ana karakterden çok uzun boylu ve geveze olmamdan dolayı idi  <_<

Gözlük takan karakterimizin gözlük düzeltme huyu :mellow: Bende gözlük kullanıyorum ama nedense bende öyle karizma durmuyor  :ph34r:

En abuk geleni ise özellikle ortaokul bebelerinin tek başına yaşama olayı  <_< Bu yaşıma geldim ayrı eve çıkıcam dedim mi bizimkilerin gizli kalmış güçleri ortaya çıkıyor  :wacko:

Güzel konu olmuş Furki B) bazılarının özel ders alması lazım senden  -_-
  23. Beğen
    Atakan ~ reacted to SPAWN-TheUndead in Anime Açılış/Kapanış Şarkıları Gitar Cover'larım   
    Teşekkürler dostum ;)

Teşekkür ederim. Kendi bestem yok, sadece cover yapıyorum. Tabii birçok rock ve metal gruplarından da çalıyorum ama kayıt yapma kısmı sıkıntılı benim için. Şu an sadece bu 2 kaydım bulunmakta ve 2 tane daha gelecek ^_^ Ama bunlar yine animelerde kullanılan j-metal gruplarının parçaları olacak.
  24. Beğen
    Atakan ~ got a reaction from Songena in Katakana İle Adınızı Yazmak   
    Katakana'yı Atakana diye okudum lanet olsun dostum. :D 
  25. Beğen
    Atakan ~ reacted to kata silvia in Anime Karakteri Olsaydık ve Okulunuzda Zombi İstilası Olsa Kullanacağınız 3 Eşya?   
    ben katliam yapmak için hazırlanıyorum ölmek için değil şemsiyemle de uçucam üstelik :P
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.