Jump to content

ofaruk3

Üyeler
  • İçerik sayısı

57
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Titor in Steins Gate Araştırması   
    -Biraz karışık oldu kusura bakmayın-
    Merhabalar, daha bugün (31.08.2014) Steins:Gate adlı animeyi bitirdim ve gerçekten çok hoşuma gitti. İnternette birkaç araştırma yaptım, umarım beğenirsiniz.
    Steins;Gate, John Titor'un hikayelerinden esinlenen bir görsel roman ve animedir. Steins;Gate'in orijinal isminin Einstein's Gate olduğunu biliyor muydunuz?  
    John Titor Kimdir?
    Zaman yolculuğu yapıp 2036 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. 2000/2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir. John Titor'un söyledikleri birçok tartışmaya konu olmuştur.

John Titor'un Hikayesi
    Yazılanlara göre John Titor, devlet için çalışan ve zaman yolculuğu projesi için seçilen bir askerdir. 2036 yılından 1975 yılına IBM 5100 almak için döndüğünü söylemiştir. Bu bilgisayar ile 2036 yılında eski programların "ayıklama (debug)" işini yapacağını iddia etmiştir. Gönderdiği yazılar, 2000-2037 yılları arasında birçok olaydan bahsetmiştir, 3. Dünya Savaşı dahil (2015 yılında olacağını ve toparlanmanın 20 sene süreceğinini iddia etmiştir)

(Vikipedia)
    IBM 5100

Ve, CERN.
    Belki bazıları hepsini bir kurgu zannedebilir de, CERN de" Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi"

Büyük Hadron Çarpıştırıcısı (LHC)
    (LHC İngilizce "Large Hadron Collider" kelimelerinin başharflerinden oluşan kısaltma.)

CERN'de 2008 yılında devreye girip yüksek enerjili parçacık fiziği deneyleri yapılmasına imkân verecek bir projedir. İsviçre - Fransa sınırında, daha önce kullanılmış olan ve yerin 100m altında, çevresi 27 km uzunluğunda olan LEP tünelinde kurulmuştur. Sözü geçen tünel, İsviçre-Fransa sınırının altında, her iki ülkenin de topraklarındadır. Tünelin çapı 3,8 metredir. [1]Dairesel bir parçacık hızlandırıcısı - çarpıştırıcısı olan LHC, öncelikli olarak protonları ilave olarak da kurşun (Pb) iyonlarını ışık hızı'na çok yakın bir hıza ulaştıracak sonra da deneylerin merkezlerinde çarpıştıracaktır. LHC, SPS den alacağı 450 GeV enerjilik protonları 7000 GeV (yahut 7 TeV ) enerjiye çıkaracaktır. İki protondemetinin birbirlerine çok yakın ama aksi yönde dönmelerini sağlamak için süperiletken elektromıknatıslar kullanılır. Süperiletkenlik sağlamak için mıknatıslar -271 dereceye kadar soğutmaktadır ki bu mutlak sıfırın sadece 2 derece üzerindedir. İki proton demeti 4 deney noktasında birbirleriyle yaklaşık 40 MHz'te çarpıştırılacaktır. Çarpışmalardaki toplam enerji 14 TeV olacaktır.
    Çarpışmalarda üretilmesi beklenen mikro kara delikler ve gizemli cisimlerin dünyayı yok edeceği ve solucan delikleri ile zamanda yolculuğun mümkün olabileceği söylentilerine rağmen CERN bilim insanları böyle bir durumun olamayacağını belirtmişlerdir. Standart Modele göre LHC'de kara delik oluşması için gereken şartlar bulunmamaktadır. Bazı genişletilmiş Standart Modellerde bilinen 3 uzay +1 zaman'dan fazla boyutlar olduğu önerilir ve bu boyutlardan dolayı LHC'de mikro kara deliklerin oluşması beklenir. Ama Hawking radyasyonuna göre bu mikro kara delikler çok hızlı ışınım yayarak kısa süre içerisinde kendi kendilerine yok olacaklardır, yani tamamen zararsızdır. Bilim adamlarının bu açıklamasına rağmen ünlü astrofizikçi Michael Gamabunta bu karadeliklerin büyüyerek dünyayı yok edeceğini soylemiştir.
    (Vikipedia)

Steins Gate Hakkında diğer şeyler
    Steins;Gate'in bir oyunu olduğunu biliyor muydunuz? Şans eseri, gezdiğim torrent sitesinde rastladım. Size hemen linkini veriyorum. Pek fazla bir bilgim yok ama;
    Steins;Gate Hiyoku Renri no Darling
    Geliştiricisi: 5pb
    Yayın: 5pb
    Türü: Visual Novel
    Platformlar: Xbox 360, PlayStation Portable,PlayStation 3, PlayStation Vita,iOS
    Yayınlanma tarihleri: 
    Yayınlama
    tarihleri
    Xbox 360
    Haziran 16, 2011 PSP
    Nisan 26, 2012 PS3
    Mayıs 24, 2012 PS Vita
    Mart 14, 2013 iOS
    Ekim 3, 2013 Oyunun iOS platformu için indirme linki (ücretli) 
    https://itunes.apple.com/us/app/steins-gate-hd/id454136494?mt=8

XBox 360 için oyuniçi video
    www.youtube.com/watch?v=QRBk4e1s8ls
    XBox 360 oyunu satın almak için
    http://www.amazon.com/SteinsGate-Japan-Import-Xbox-360/dp/B002CZOW28

PS3 için oyuniçi video
    http://www.youtube.com/watch?v=pg7sJ5f0NgI

PS Vita için oyuniçi video

Steins;Gate (Farklı bir oyun daha)
    Çıktığı platformlar:

Xbox 360
    JP October 15, 2009 Windows
    JP August 26, 2010 NA March 31, 2014 PSP
    JP June 23, 2011 iOS
    WW August 25, 2011[1] PlayStation 3
    JP May 24, 2012 PlayStation Vita
    JP March 14, 2013 Android
    WW June 27, 2013  
    Android için bedava olan versiyon Google Play linki!
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mages.steinsgate

Steins;Gate Mangaları

Steins;Gate Steins;Gate: Bōkan no Rebellion Steins;Gate: Onshu no Braunian Motion Steins;Gate: Shijō Saikyō no Slight Fever Steins;Gate: Hiyoku Renri no Sweets Honey Steins;Gate: Aishin Meizu no Babel Steins;Gate!  
    Steins;Gate anime filmi
    Steins;Gate: Fuka Ryōiki no Déjà vu

Çıkış tarihi: 20 Nisan 2013
    Yazar: Jukki Hanada
    Yönetmen: Kanji Wakabayashi
    Stüdyo: White Fox

Steins Gate Novel
    Steins;Gate The Committee of Antimatter

29 Ağustos 2014'te yayınlandı.
    Chōshirō Miwa tarafından yazıldı
    TBA tarafından yayınlandı.

Steins Gate diğer oyunları
    Steins;Gate Senkei Kōsoku no Phenogram (PS3-PS Vita-XBox 360)
    Steins;Gate Hen'i Kuukan no Octet (PC)

Divergence Sayısı ve Nixie Tüpü

(01.09.2014 -> 18:26'da yapılan yeni güncelleme)

-Divergence Metre-

Divergence sayısı hakkında pek birşey bulamadım ama nixie tüpü gerçekte varmış. 

Telefunken tarafından yapılan Nixie Tüpü (Yazıldığına göre sanırım bu bir saat)

Apple kurucularından olan Steve Wozniak'ın Nixie Tüpünden yapılmış saati :)

2. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Kenshi in Anime Hero - Anime müziklerini çalın!   
    Yorumunuz için teşekkür ederim, müziklerinizi listeye ekledim. Şuan birkaç özellik daha ekliyorum, ilerki güncellemelerde İnş. müziklerinizi çalabileceksiniz :)

Ah, hayır osu! ile alakası yok diyebilirim. Daha çok Guitar Hero ve Rock Band oyunları gibi olacak.

Teşekkür ederim, Oyun çıktığı zaman hepiniz bilgilendirileceksiniz.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim, en kısa sürede sizi bilgilendireceğim.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Oyun en kısa sürede çıkacak (Kısadan kastım en fazla 1 haftadır, gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra oyun anında siteye koyulacaktır :) ) Ben de size teşekkürlerimi sunarım, oyunuma destek verdiğiniz için :)
  3. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Punisher in Anime Hero - Anime müziklerini çalın!   
    Fofix'i bilen varsa, ona tamamiyle değiştirdiğim bir mod yaptım ve oyunu Anime Hero olarak değiştirdim. Şimdilik sadece 4 tane şarkı göstereceğim :) Guitar Hero ya da Rock Band tarzı bir oyun olacak. Bu oyunu yapmaya devam etsem oynar mıydınız? Görüşleriniz ve eleştrileriniz. Önerileriniz ve fikirlerinizi bekliyorum :)

OYUNUN DENEME VERSİYONUNU İNDİRMEK İÇİN:
    https://mega.co.nz/#!M80lTRjL!lYqgZUFJX6tWG8wiou1iTKwVYHjDhInwBSkO7ke9rK4

Eksiklikleri yazarsanız sevinirim. Bu arada oyun içi videolarınızı da bekliyorum :D :D
    Alpha v0.1
    Oyun Dili: ingilizce [Menü Türkçeleştirildi]
    Şarkılar: 4 tane
    *SnK Opening 1
    *Hatsune Miku - World is mine
    *SAO Opening - Crossing Field
    *Death Note - L's Theme

4. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Nanilyas in Anime Hero - Anime müziklerini çalın!   
    Fofix'i bilen varsa, ona tamamiyle değiştirdiğim bir mod yaptım ve oyunu Anime Hero olarak değiştirdim. Şimdilik sadece 4 tane şarkı göstereceğim :) Guitar Hero ya da Rock Band tarzı bir oyun olacak. Bu oyunu yapmaya devam etsem oynar mıydınız? Görüşleriniz ve eleştrileriniz. Önerileriniz ve fikirlerinizi bekliyorum :)

Eksiklikleri yazarsanız sevinirim. Bu arada oyun içi videolarınızı da bekliyorum :D :D
    Alpha v0.1
    *SnK Opening 1
    *Death Note - L's Theme

5. Beğen
    ofaruk3 reacted to Mireille in Anime Hero - Anime müziklerini çalın!   
    Çok güzel ben kesin oynarım :D Ben de Vocaloid'den istek yapabilirsem, Kagamine Rin - Kokoro, IA - A Tale of Six Trillion Years and One Night, Kagamine Rin & Len - Servant of Evil, Vocaloid Eight - Bad End Night. Biraz fazla oldu galiba, kusura bakma  :ph34r:
  6. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from MorriganVEX in Anime Hero - Anime müziklerini çalın!   

Alpha v0.1
    *SnK Opening 1
    *Death Note - L's Theme

7. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Kenshi in Anime Hero - Anime müziklerini çalın!   

Alpha v0.1
    *SnK Opening 1
    *Death Note - L's Theme

8. Beğen
    ofaruk3 reacted to Siesta in Anime Dünyasının En Seksi Hatunları   
    ıhm. 

9. Beğen
    ofaruk3 reacted to Amygirl in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    lnotxogi
    Anime mangayı giyim mağazası adı sandığı için
  10. Beğen
    ofaruk3 reacted to AdminSlayer in Steins Gate Araştırması   
    Adamsın. Böyle üyeleri öpesim geliyor. Bir sonraki forumun enleri konusunda bu arkadaşa "En araştırmacı" ünvanı verilsin.
  11. Beğen
    ofaruk3 reacted to Sina in Under the Dog Hedeflediği Rakamı Geçti   
    Yeeeey! İşte duymak istedigim haber :D
    İnsanlık için hala bi umut oldugunu bana tekrar kanıtladınız.  :hell-yes-onion-head-emoticon: 
    Masahiro-sama'da bu resmi kickstar'da paylaşmış :D ,

12. Beğen
    ofaruk3 reacted to Barış D. Baryshx in Hunter x Hunter 2011′e Veda   
    İyi bir halt etmişler gibi birde artistlik yapıyorlar, anime bitti ama mangası devam ediyor. Bu bir son değil başlangıç olabilir yani ehuhuha, ileride aninenin devamı gelecek hacılar, böyle güzel bir seriyi harcamazlar yapımcılar, bakınız bleach manga sündürdükçe sündürülüyor. Aizen'den sonra bitirilirdi istense
  13. Beğen
    ofaruk3 reacted to shizaya in Anime Hero - Anime müziklerini çalın!   
    heemm.. tamam ozaman ben aklıma geldikçe yazarım :D
  14. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Siesta in Anime Hero - Anime müziklerini çalın!   

Alpha v0.1
    *SnK Opening 1
    *Death Note - L's Theme

15. Beğen
    ofaruk3 reacted to Siesta in Anime Hero - Anime müziklerini çalın!   
    Kesinlikle oynardım  :D  Ayrıca soul eater'ın op'laından birini eklemeni tavsiye ederim  :D
  16. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Evallark in Anime Torrent İndirme Siteleri (Özellikle Çevirmenler ve Encoder'ler İçin)   
    Seedchan.net var ben her zaman orayı kullanıyorum çok da hızlı üstelik, raw - eng - non eng seçenekleri de var
  17. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Phryne in Anime Torrent İndirme Siteleri (Özellikle Çevirmenler ve Encoder'ler İçin)   
    Seedchan.net var ben her zaman orayı kullanıyorum çok da hızlı üstelik, raw - eng - non eng seçenekleri de var
  18. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from MorriganVEX in Under the Dog   
    Siz de birsürü söz biliyormuşsunuz :D Sizi senpai'm olarak kabul ediyorum  :hi-onion-head-emoticon:
  19. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from MorriganVEX in Under the Dog   
    Peki, bilgilendirme için teşekkür ederim :) %5'i bile baya fazla ya :D
  20. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Megane-san in İtiraf Köşesi   
    Okul çıkışı sevdiğim kıza vereceğim defteri utancımdan veremedim :D Sonra arkadaşım dedi oğlum manyakmısın 1. dersten beri buna birşeyler yazıyorsun ve son derse kadar da elinden bırakmadın, üstelik tüm sınıfın da ilgisini çekti, seninle beraber defteri koruduk falan ama sen böyle son noktada vaz geçiyorsun. Dedi. Elimden çekti defteri aldı kıza götürdü :D Öyle sevgili olmuştuk işte. Hiç unutmam hayatımın en güzel anılarından birisiydi. Hele o son yol ayrımında kızın bana attığı bakış varya :D :D
  21. Beğen
    ofaruk3 got a reaction from Uchıha sasuke in İtiraf Köşesi   
    Okul çıkışı sevdiğim kıza vereceğim defteri utancımdan veremedim :D Sonra arkadaşım dedi oğlum manyakmısın 1. dersten beri buna birşeyler yazıyorsun ve son derse kadar da elinden bırakmadın, üstelik tüm sınıfın da ilgisini çekti, seninle beraber defteri koruduk falan ama sen böyle son noktada vaz geçiyorsun. Dedi. Elimden çekti defteri aldı kıza götürdü :D Öyle sevgili olmuştuk işte. Hiç unutmam hayatımın en güzel anılarından birisiydi. Hele o son yol ayrımında kızın bana attığı bakış varya :D :D
  22. Beğen
    ofaruk3 reacted to Milli Midilli in İtiraf Köşesi   
    Erkeklerle daha iyi anlaşıyorum (Yavşarlarsa ağız burun dalıyorum B))
  23. Beğen
    ofaruk3 reacted to Lynx in İtiraf Köşesi   
    Aynen kankam duygusal ya. :lol: Ahh ah.. Senin bu platonikler bitmeyecek Nurcan. :D
    İtiraf ediyorum, eskiden babam ders çalışalım diye bilgisayarın fişini saklardı. Abimle gider yeni fiş alır, gizlice oynardık. :ph34r:
    Sonra bilgisayar ısınır, babam anlardı.. :mellow:
    Ehem neyse biz de taktik değiştirdik. -_- Monitorün üstüne poşetle buz koyardık ki soğusun da babam anlamasın.. B) Ne yaramazdık ya.. Ne cinmişiz. Hep abim ama benim suçum yok. :P
  24. Beğen
    ofaruk3 reacted to Wanteds in İtiraf Köşesi   
    Annemizin yada Babamızın cüzdanlarından 1-2 lira alıp ses çıkarmasın diye ayrı cebe koymak... :D
  25. Beğen
    ofaruk3 reacted to Sina in Under the Dog   
    Ulaşabilecekler gibi durmuyor ama malesef. Gene umutlarımızı yüksek tutalım. Ama gene bütçeye takılıp kalıyoruz malesef. :/
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.