Jump to content

Rumeysa Can

Üyeler
  • İçerik sayısı

128
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

Rumeysa Can kullanıcısının paylaşımları

1. Hakkımda bölümü göçtü, bi ara halledicem göz zevkiniz bozuluyor ama :D Az sabredin yapacak bir şey yok.

1. Hass_ibe Kopan

Hass_ibe Kopan

Belki imgur'daki resim expire olmuştur derken herşey göçmüş ya :( Kolay gelsin

2. Bölüm çevirilerimin ne durumda olduğunu merak edenler, durum bildirimlerimi takip edebilir. Pokemon XY 25.bölümün çevirisinin yüzde 55i tamamlandı.

1. Hass_ibe Kopan

Hass_ibe Kopan

Satır satır sayıp yüzde veren kişilik ya :D Yarısı da bitti diyebilirdin.

2. Rumeysa Can

Rumeysa Can

Satır satır saymaya gerek yok ya :D ne kadarını çevirdiğim video dakikasına göre de belli oluyor xD Neyse zaten yüzde 98e ulaştım bitti de denebilir :D

3. Rumeysa Can

Siyah Burger

Siyah rengi severim ama burger mi? Tövbeler olsun :D Türkiye'ye de gelse de burger sevdası sona erse, obezitede azalma olur belki xD
  4. Rumeysa Can

Japonya'yla İlgili Belgeseller

Hahah Fahri Japon Elçisi demek :D Yeni unvanım hoşuma gitti :D Yeni videolar ekleyeceğim beğendiğim kalitede buldukça. Aslında ANA'nın yaptığı çok kısa iki video daha var Hokkaido ile ilgili ama ne hikmetse ses yok :S O yüzden onları eklemedim. GaijinPot'un bir videosunu ve Tokyo'da yapılacak 25 şey isimli bir video ekledim, şimdi yaklaşık yarım saatlik bir videoyu izliyorum izlediğim kadarıyla yeterince iyi görünüyor :D Bitireyim onu da ekleyeceğim.
  5. Rumeysa Can

12 Japon Korku Efsanesi

Bu halk arasındaki efsanelerin nasıl yayıldığını da aslında güzel örnekleyen bir anime Kimi ni Todoke. Tamam aşk animesi ama dedikodunun ne kadar saçmalaşabileceğini, yayılabileceğini filan ve bir çeşit efsane oluşunu güzel anlatıyor bence. Daha fazla örneğini bulabilirseniz lütfen paylaşın, çok işime yarar. :D Manyak mısın ne alaka diyebilirsiniz ama o da bende kalsın xD
  6. Rumeysa Can

Japonya'yla İlgili Belgeseller

Hahahah :D Hiç sorma ben bu yıl 23 oluyorum ama Japonya hayallerimden bahsedince bana da hayalperest çocuk muamelesi yapıyorlar. Ama gidecem inşallah ben kafama koyduğumu yaparım B)
  7. Bu bölümde çok gitmek istediğim Japonya'ya neden bu kadar gitmek istediğimi daha iyi anlayacaksınız :wub: Çünkü gerçekten baktıkça bile huzur buluyorum, merak ediyorum ve daha da çok gitmek istiyorum. Bazı belgeseller yayınlamaya çalışacağım ve yenilerini buldukça da burada paylaşacağım. Japonya'ya gitmesine daha çoook olup hasretle dolanlar izleyip izleyip deşarj olabilir ;) Anaokulundaki çocuklara da Japonya'yla ilgili şeyler anlatıp bu videoları izletiyorum :rolleyes: Teacherları nereye gidecek bilsinler, benim öğrencilerim oldukları belli olsun B) Bu arada anaokulu çocuklarına izletilebilecek türden anime bilenler yorumla bana bildirebilirler, vurmalı kırmalı şeyler değil daha eğitici konulu animeler olmalı. Anime ne demek bilsinler değil mi? :) Ne diyelim, iyi seyirler :) İlk belgeselimizin adı "The Land of The Rising Sun", bana Japonya'nın dışında zamanın ne denli hızlı akıp gittiğini, hayatın akışı içinde ne kadar küçücük bir yere sahip olduğumuzu düşündürüyor. :huh: İkinci belgeselimiz Japon Havayolları'nın (All Nippon Airways - ANA) tanıtım videolarından biri. Japonya'nın Okinawa şehriyle alakalı olan bu video geleneksel müziğiyle, eğlenceli görüntüleriyle izleyenlere epey keyif veriyor. Anaokulundaki çocuklarımla beraber bunu izlerken yelpaze dansı yapıyoruz :lol: Üçüncü belgeselimiz de yine ANA'nın yaptığı Kyoto şehriyle alakalı bir tanıtım videosu. İç çeke çeke izliyorum :( Ah o terasta kahvaltı yapmak vardı ahhh... O kimonolar o kiraz ağaçları... ^_^ sukiiiii! Dördüncü tanıtım videosu da Japonya'da alışveriş yapma keyfiyle alâkalı :) Beşinci videomuz GaijinPot yapımı Anthony Joh'un sunduğu bir gezi rehberi: Tokyo'da Yapılacak 25 Şey isimli Mark Wiens'in hazırladığı bir gezi rehberi bu, adam aç ya :D İlk Defa Japonya'da adlı bir gezi videosu:
  8. Rumeysa Can

Japonca Dersi

Sugooiiiii... Doumo arigatou gozaimashita senseeeeiii! :D
  9. Rumeysa Can

Yaşadığın En Korkunç Olay?

Edgar Allan Poe bir bu iki... Ağzım açık kaldı.
  10. Rumeysa Can

Kızlar ne tarz erkekleri sever?

Az değilsin sen ya :D Çok yaşa e mi xD Neyse biz muhabbeti epey kaydırdık göçerttik, ben isyan çıkmadan susuyorum Hadi size iyi günleeeer :D :D
  11. Rumeysa Can

Tanıdığım ilk troll sensin berat :D :D son ol inşallah :D
  12. Rumeysa Can

Anam sana şakasına bile takılmamak lazım ben onu anladım :D Stalker mıtolkır fosurt yani :D
  13. Rumeysa Can

Yahu aşkın tanımı bnm için de öyle değil, ben de öyle bir şey yaşamıyorum ama bir ortama girip hoşlanma hissediyorsa da ya da her ne halt hissediyorsa, ilgi diyelim merak diyelim, bunu kendi adına aşk diye adlandıranlar var. Onlar için o an yaşadıkları şey aşk, bana sorsan alakası yok o ayrı konu. Ama şu an ztn aşk kelimesi de yalama oldu yani, millet kendini aşık olmak için zorluyor falan ya da böle modaymış gibi "ay sevgilim yok depresyondayım" modlarına girenler mi dersin... deşersem fena deşerim de kırk yılın başı yüzeysel geçeyim dedim makale yaz diye zorluon berat :D
  14. Rumeysa Can

Ah ah çattık :D du bakam ne gelio
  15. Rumeysa Can

Olayın epey farlı bir boyutunu yakalamışsın sevgili number oneım :D Senden de bu beklenirdi fakat benim anlatmaya çalıştığım bu değildi. Hemmen jet hızımla izah ediyorum xD 1) Genel olarak nasıl erkeklerden hoşlanırsa mesele, işin içinde aşk yoksa evet espirili birine her zaman boş bir koltuk vardır. Herkes gülmeyi haliyle güldürenleri sever, genel bir şey bu ama bu her güldürene aşık olunur demek değildir. Bazıları da tam aksine ciddi erkeklerden hoşlanır, kızına göre de değişir adamına göre de değişir. Genele vuracak olursak kızlar kendilerini güldüren erkekleri elbette ki daha çok tercih ederler, bu aşık olma sebebi midir? Sırf bu yüzden aşık olunmaz ama pozitif bir etkendir diyebiliriz, muhabbeti arttırır. Ama diyelim ki sen birine aşık oldun, ilk görüşte falan değil, tanıyorsun kızı aynı ortamlardasınız ve ona karşı bi ilgin olduğunu söyledin, kız bende yok dedi. O konuşmadan sonra yapacağın tüm espirileri üstüne alınacaktır, hani gözüme girme ilgimi çekme çabaları diye düşünecektir ve senden daha çok soğuyacaktır, bunu kast etmiştim. 2) İlk görüşte aşk diye bir şeyden bahsetmedim ki ben ztn :S Öyle bir şey bence de yoktur. Ha fiziksel bir çekim oluşabilir, adamın aurası seni etkileyebilir, fiziği de etkileyebilir ama bu aşk değildir. Belki seni onu "tanımak" istemeye itebilir ama hepsi bu kadardır. Çok kişi biliyorum öyle tipine baksan "aaahh be" dersin ama 1 kelam edemezsin, karakteri yüzünden öldürmek istersin onu o derecedir. "2) Değer vermediğin bir kızla zaten beraber olmayacaksın çünkü bunu saklayamazsın. Gerçekten değer verdiğinle beraber olursan ve bir hödük değilsen, değer verdiğini zaten belli edersin. Hödüksen de kaçıncı yüzyıldayız kendine gel dimi :D Artı, senin değer vermen de yetmez, kız sana aşık değilse istediğin kadar platonik sev, senin ilgin hoşuna gider ama bu sadistçedir :D aşk yoksa sizden bi cacık olmaz, o kız sana gelmez koçum." Yani değer vermediğin biriyle çıkıyorsan (ki bu devirde herkes bi ton saçmalık yaşıyor zaten yapan bi dolu insan var) en başta sen tipi için şu bu onunla berabersindir ve kız da salak değil bunu er ya da geç anlar. He hakikaten değer verip bunu belli etmeyenler var, yok değil, onlar da kızın şüpheye düşmesine, kalbinin kırılmasına sebep olabilirler bu da arada soğukluğa yol açar. Ha diyelim ki birine sen çok değer veriyorsun ama o seninle sadece arkadaş, kıza açıldın hatta kabul etmedi yapcak bişe yok tek taraflı olmaz o işler. Yani bahsettiğim şeyin ilk görüşte aşkla alakası yok :D İlk görüşte anca fiziksel etkileşim olursa olur, görsellik de önemsiz bir şey değil sonuçta, ve sadece fizik değil burada mesele, aura diye bir şey var, çocuğun tavırları nasıl, ses tonu, konuşma biçimi, mimikleri, parfüm kokusu bile önemli (belki de ter kokuyo burdan bile bişe çıkar yani) veya parfüm seçimi bile onunla ilgili bir şeyler söyleyebilir, giyim kuşamı da dahil. Çekingen mi atılgan mı utangaç mı hödük mü, bunları yüzyüze inceleyebilirsin. Ha 1 görüşte tanıyamazsın, 10 görüşte de tanıyamazsın. Tanımak dediğin olay karşılıklı dürüstlük ve özveriyle, zamanla oluşan bir şey. Yakında evleneceğim nasipse, eşimle Metin 2'den tanışmıştık mesela, aylarca sanal ortamda konuştuk vakit geçirdik. Beni güldürüyordu da, düşünce olarak da anlaşıyorduk ama fotoğrafını da görmüştüm yani görsellik olarak da hoşuma gitmişti. 6 yıldır da yüzyüze görüşüyoruz, ailesini vs de tanıyorum. Al yani tanımak dediğin böyle bir şey, ama kalkıp da ben sanaldan 2 lafıyla veya sadece fotosunu görmekle aşık olamam ki her şey bir bütün. Birine vurulacaksan vuruluyorsun yani altında çok mantık arayamıyor insan. Çekiyor mıknatıs gibi :D Ne çok konuştum ya :(
  16. Rumeysa Can

Adam emek verip yorum yazmış ya :D Ben de çılgın idol olarak cevap yazayım malum şu ara stalkerlık yapıyorum kendi çapımda xD 1) Espirili olmak önemli ama zaten bir kız hoşlandığı bir erkeğin şebekliklerine veya espirilerine daha çok güler, daha hoşuna gider. Yoksa birine gıcık oluosan espiri yapma çabaları onu ultra sinir bozucu yapar. 2) Değer vermediğin bir kızla zaten beraber olmayacaksın çünkü bunu saklayamazsın. Gerçekten değer verdiğinle beraber olursan ve bir hödük değilsen, değer verdiğini zaten belli edersin. Hödüksen de kaçıncı yüzyıldayız kendine gel dimi :D Artı, senin değer vermen de yetmez, kız sana aşık değilse istediğin kadar platonik sev, senin ilgin hoşuna gider ama bu sadistçedir :D aşk yoksa sizden bi cacık olmaz, o kız sana gelmez koçum.
  17. Rumeysa Can

MangaTR

Çünkü manga konusu bir süredir benim gibi bir çok çevirmenin gündemindeydi ama bir oluşum için erken olduğu düşünülüyordu. Hâlâ da öyle düşünülüyor :) Sorsanız vakit de yok bunun için zaten, anime anlamında öyle çok iş var ki yapacak... Siz de elbette yenisiniz, şu an böyle bir grup oluşumu çok erken olur zaten sizin için, bir sistemi oturtmanız gerek önce. Sitede böyle bir ihtiyaç oluştuğu zaman bu tür teklifleri değerlendirirsiniz kapımı da çalabilirsiniz elbette. :) Başarılar ;)
  18. Rumeysa Can

MangaTR

Ben dizayn olarak da fikir olarak da çok beğendim, çok başarılı bence. Daha da gelişeceğine inanıyorum. Manga çevirisinde hiç tecrübem yok ama el atmayı düşünmüyorum desem yalan olur şimdi :D kapınızı çalacağım ;)
  19. Rumeysa Can

merhabalar..

Yani Berat beni de stalker yaptın ya helal olsun :D neyse anladın sen xD
  20. Rumeysa Can

Kamisama Hajimemashita’dan İlk Video

Wohhhhaaa çok heyecanlıyım :wub: tomoeeeeee :rolleyes:
  21. Rumeysa Can

Aralık 2014 Animeleri

Yamada-kun to 7-nin no Majo ilgi çekici görünüyor B)
  22. Rumeysa Can

( 24 / 24 ) Sword Art Online II

Number One'ım :D Hemen de mevzuyu çakarmış :D Kubbaaaan olsun ^^ Yokluğumu da bi sen fark ediyon haaaa :D cansın ;) Bu seriyi Sine'nin devralmasından benim de gönlüm çok rahat. Başarılar kuzuma :)
  23. Rumeysa Can

( 147 / 147 ) Toriko

Anaaam beni de unutmamış ^^ Arigatou ^^
  24. Rumeysa Can

( 24 / 24 ) Sword Art Online II

Altyazıya müdahale olmadığını biliyorum, o manada söylemedim zaten. Ben gereksiz Ç.N kullanmam, hiç kullanmadım şimdiye kadar. Ama başkalarından bölümü izleyip gelip bana Ç.N fırçası atanlar oldu, mecbur muyum ben senin görüşünü okumaya falan niye rahatsız ediyorsun diye. Ne ayak dedim ya, benim 1 kere gereksiz Ç.N kullandığım olmadı bu güne kdr xD Aldanmayın yani o ben değilim xD
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.