Jump to content

eskiçeviri

Üyeler
  • İçerik sayısı

254
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

12

Durum yanıtları bölümüne eskiçeviri kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Merhaba arkadaşlar. Şuana kadar 5.sini yaptığımız birlikte anime izleme etkinliğine devam ediyoruz. 

Kısaca bahsetmek gerekirse; 

Herkes izlemek istediği bir animenin adını yazıyor. Daha sonra kura yöntemi ile aralarından birini seçiyoruz. 13 bölümlük animeler 1 hafta, 24+ bölümlü animeler  ise 2 hafta süre ile izleniyor. Anime tanıtım ve inceleme bölümüne açılan konuyla katılan herkes incelemelerini yazıyor.

Unutmayın, söylenilen animeler tek sezonluk olmalı ve 30-35 bölümü geçmemeli.

Konuyla alakalı soru sormak isteyenler muhabbet mekanında sorularını sorabilir.

Kendi seçtiğim anime ise: Higashi no Eden

2. Bazı fansublar olur ya hani, "komiklik" yapmaya çalışan türden filan.

xapcff.png

xaphuG.png

1. eskiçeviri

eskiçeviri

8 sene oldu ve halen devam ediyorum çevirmenliğe ve fansub sorumluluğuna lakin şu ana kadar sırf çevirmen notuna anime dışı bir yorum belirtildiği için o çevirmen ya da fansub "berbat" olarak sıfatlandırıldığını ilk defa görüyorum ve gereksiz espriler eklendi diye "berbat" diyemezsiniz... Yaptığınız şey eleştiriden çıkıp hakarete dönüşüyor çünkü. 

2. (See 21 other replies to this status update)

3. Bazı fansublar olur ya hani, "komiklik" yapmaya çalışan türden filan.

xapcff.png

xaphuG.png

1. eskiçeviri

eskiçeviri

8 sene oldu ve halen devam ediyorum çevirmenliğe ve fansub sorumluluğuna lakin şu ana kadar sırf çevirmen notuna anime dışı bir yorum belirtildiği için o çevirmen ya da fansub "berbat" olarak sıfatlandırıldığını ilk defa görüyorum ve gereksiz espriler eklendi diye "berbat" diyemezsiniz... Yaptığınız şey eleştiriden çıkıp hakarete dönüşüyor çünkü. 

4. Bazı fansublar olur ya hani, "komiklik" yapmaya çalışan türden filan.

xapcff.png

xaphuG.png

1. eskiçeviri

eskiçeviri

5. Bazı fansublar olur ya hani, "komiklik" yapmaya çalışan türden filan.

xapcff.png

xaphuG.png

1. eskiçeviri

eskiçeviri

6. Bazı fansublar olur ya hani, "komiklik" yapmaya çalışan türden filan.

xapcff.png

xaphuG.png

1. eskiçeviri

eskiçeviri

7. Bazı fansublar olur ya hani, "komiklik" yapmaya çalışan türden filan.

xapcff.png

xaphuG.png

1. eskiçeviri

eskiçeviri

Anime dışı eklenen bir notu her ne kadar doğru bulmasam da sırf böyle bir çevirmen notu eklendiği için herhangi bir fansuba "berbat" denmesini doğru bulmuyorum. 
      Her fansub için konuşamasam da "Her koyun kendi bacağından asılır" mantığı ile kendi fansubım/adıma konuşayım. Çeviri yaparken kaynak kullandığımız fansubların çoğu çeviri olarak ne yazık ki kötü, çevirilerin çoğu saatler alabiliyor ama bazı çevirmenler var ki 3 saat sürecek bir çeviriyi 1 saat içerisinde de verebiliyor. 

Dünyanın en kolay şeyi eleştirmektir.

8. Nerede o eski durumlar... Arkadaşlar çevrilmesini istediğiniz (maks. 50 bölüm) animeleri durum altına yazarsanız, listeye alalım. 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

@Ferris listeye ekledim, çevirmen seçtiği vakit çevirisi başlar. 

2. (See 5 other replies to this status update)

9. Nerede o eski durumlar... Arkadaşlar çevrilmesini istediğiniz (maks. 50 bölüm) animeleri durum altına yazarsanız, listeye alalım. 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

Ike! Ina-chuu Takkyuubu, Emblem Take 2, Honoo no Tenkousei, Otaku no Video, Project A-Ko serisi eklendi. Diğer seriler maalesef Hardsub ya da bulunmadığı için ekleyemedim. Çevrilecekler listesine aldım çevirmenler seçtiği vakit çevrilecektir. Daha fazla çevrilmesini istediğiniz seri var ise Discord sunucumuzdaki #ceviri-istek kısmına yazabilirsiniz. @Gallardo

10. Çok yakında Chuuka Ichiban! animesinin çevirisine başlıyoruz. 

11. Hiç başlanmamış anime serileri arıyorum, önerilere açığım. 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

@Mücahidem Şehide-i Cahide Softsublarını bulursam çeviri listesine ekleyeceğim, teşekkürler.

2. (See 10 other replies to this status update)

12. Hiç başlanmamış anime serileri arıyorum, önerilere açığım. 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

@sShoguNn, ne yazık ki başka bir fansubın tamamlamış olduğu seriyi çevirmeyiz. 

13. Hiç başlanmamış anime serileri arıyorum, önerilere açığım. 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

@Gallardo, dediğiniz serileri listeme ekledim lakin bölüm sayısı fazla olan serilerin seçilmesi biraz zor çünkü çevirmenlerin gözü korkuyor. Ama ben gene ekledim, teşekkürler. 

14. İki saatlik anime çevirisini düzenlemek mi :( 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

Eski seriler ön planda olsa zaten güncel serileri çeviren fansublardan daha çok adımız duyurulurdu, chatte bile ismim aynı fansub ismi neydi diyorlar o derece tanımıyorlar :D 
      Neyse, popülerliğe gerek yok zaten böyle iyiyiz. 

2. (See 11 other replies to this status update)

15. İki saatlik anime çevirisini düzenlemek mi :( 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

@Barış D. Baryshx, The Fake (Saibi) animesini çevirttiriyorum, daha sonrada şu Saint Oniisan'ı çevirttiririm. 

16. İki saatlik anime çevirisini düzenlemek mi :( 

17. İki saatlik anime çevirisini düzenlemek mi :( 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

Tamamdır, ben geri dönüş yaparım sana birkaç gün içinde hepsinden bir cevap alayım. 

18. İki saatlik anime çevirisini düzenlemek mi :( 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

2013 yapımlar ilginç çevirilmemesi. 
      Ben çevirmenlere bi' teklif sunayım belki çevirmek isteyen çıkar içlerinden. 

19. İki saatlik anime çevirisini düzenlemek mi :( 

1. eskiçeviri

eskiçeviri

Çevirmenin hoşuna giderse çevirir tabii, hangi seriler? 

20. Çevirilmesini istediğiniz anime var mı ^^

1. eskiçeviri

eskiçeviri

Colorful serisini listeye aldım, diğer animelerin altyazılarını bulamadım.

Ö.M ile ya da mail olarak atarsanız listeyede alırım.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.