Jump to content

Milli Midilli

Üyeler
  • İçerik sayısı

1247
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Harika
    Milli Midilli got a reaction from lacrimobia in Yaşadığın En Korkunç Olay?   
    Evet bakalım.. Derin konu bu sanki. Normalde o kadar korkak bir çocuk değildim ama bu olay beni
    şoka uğratmaya yetti :/
    Evet bendeniz 6,5 yaşında, dizleri her daim kabuk bağlamış, hafif dengesiz, işte bildiğiniz
    Naru'un insan versiyonu gibi birşeydim. Ve nereye gidersek gidelim bir halt yerdim B)
    Alışveriş merkezinde annemle gezerken, net hatırlamıyorum bir reyona gidip dönmüştüm.
    Arabamız lacivert bişeydi. Bindik işte falan filan. Ama benim kafam nasıl
    güzelmişse artık, olayların ters gittiğini o zaman anladım. Anne diyecek oldum ama bir
    baktım ki ne göreyim, tombalak bir kadın!? Birbirimize bakakaldık. Sonra yandaki adam
    da döndü bana baktı. "Ayşen bu kim?" gibisinden birşey falan dedi (tabii ben şokum) Neyse
    indik gittik danışmaya annemler de ordaydı, yanlarında da bir kız. Meğersem onların kız
    bizimkilere ben de onlara gitmişim. Aileler gülüştü falan (kızla ben hala şok)
    Tatlıya bağlandı olay yani. Benim için değil tabii ben hala şoktayım.
  2. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from OoXyGeEnN in Yaşadığın En Korkunç Olay?   
    Evet bakalım.. Derin konu bu sanki. Normalde o kadar korkak bir çocuk değildim ama bu olay beni
    şoka uğratmaya yetti :/
    Evet bendeniz 6,5 yaşında, dizleri her daim kabuk bağlamış, hafif dengesiz, işte bildiğiniz
    Naru'un insan versiyonu gibi birşeydim. Ve nereye gidersek gidelim bir halt yerdim B)
    Alışveriş merkezinde annemle gezerken, net hatırlamıyorum bir reyona gidip dönmüştüm.
    Arabamız lacivert bişeydi. Bindik işte falan filan. Ama benim kafam nasıl
    güzelmişse artık, olayların ters gittiğini o zaman anladım. Anne diyecek oldum ama bir
    baktım ki ne göreyim, tombalak bir kadın!? Birbirimize bakakaldık. Sonra yandaki adam
    da döndü bana baktı. "Ayşen bu kim?" gibisinden birşey falan dedi (tabii ben şokum) Neyse
    indik gittik danışmaya annemler de ordaydı, yanlarında da bir kız. Meğersem onların kız
    bizimkilere ben de onlara gitmişim. Aileler gülüştü falan (kızla ben hala şok)
    Tatlıya bağlandı olay yani. Benim için değil tabii ben hala şoktayım.
  3. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Rakuncuk in Kostüm Partisinde Ne Giyerdiniz?   
    Yıldız Tilbe olurum, ya da anime karakteri olacaksa kimonolu birini seçerim :/ ya da yetişkin Naru olurum :D
  4. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Sonia in Sizde Death Note olsa kullanır mıydınız? neden?   
    Hayır kullanmazdım direk çöpe eğer adı yazılan kişi gudubet bi tiple evlendirilecekse olur okuldaki tüm pislikleri yazarım adasxfscxdsxc :D
  5. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Sibel Yaşaroğlu in Kaichou wa Maid-sama!   
    Çok güzeldi inş. devamı gelir  :happy-onion-head-emoticon:
  6. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Hera in Birisiyle Evlensen Hangi Animeden Olur   
    Free!, Rin
    Diabolik Lovers, Subaru
    Brother Conflict, Yusuke
    Amnesia, Tooma
    Kamisama Hajimemashita, Tomoe
    Kuroshitsuji, Tüm yakışıklı erkeklerin karışımı bişey ^^
    Nasıl unuturum!! Cecil, Uta no Prince-sama

Başka gelmiyor aklıma, ama bilin ki bu liste uzar ;)
  7. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Witch in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    Avatar: 7. (Seçilmiyor onlar kim?)
    İmza: AAAAAAAAAAAAAAA AĞAĞAĞAĞĞ 10000000
    Spoiler: hı hı hı hı seni hınzır (8) (s.a. witch)
  8. Beğen
    Milli Midilli reacted to satoshikuun in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    İmza : 9
    Spoiler: 10 ( goku saiyan olan güzel )
  9. Beğen
    Milli Midilli reacted to Witch in Birisiyle Evlensen Hangi Animeden Olur   
    Ben onu niye gelinlikle hayal ediyorum? :( Damatlik giyemiyor bir turlu 1 sn. Zihnimle kavga ediyorum. :mellow:
  10. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Witch in Birisiyle Evlensen Hangi Animeden Olur   
    Direk Uta geldi aklıma ama evlnilmz onln bi kre eve ekmk diye göz gtirir o .s
    Ben de sayamam liste uzun ve hepsinin yeri ayrı :')
  11. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Sabah Sisi in Örnek aldığınız anime karakteri var mı ? varsa kim ?   
    Mikoto Suoh - K project B)
  12. Beğen
    Milli Midilli reacted to rek in Oppailerin saçmalığı   
    Sırf böyle bir saçmalık yüzünden şu dxd midir nedir o animeden nefret ediyorum. Gereksiz fanservice, konu 0. Gerçekten böyle animelerden tatmin olan varsa hentaiye veya erotik videolara yönlendiriyorum onları.
  13. Beğen
    Milli Midilli reacted to zaman in 9. Uluslararası MANGA Yarışması - 27 Nisan 2015 - 12 Haziran 2015   
    “9. Uluslararası MANGA Ödülü” başvuruları 27 Nisan 2015 - 12 Haziran 2015 tarihleri arasında Japonya Büyükelçiliği (Ankara) ve Japonya Başkonsolosluğu (İstanbul) tarafından kabul edilecektir.

1) "Uluslararası MANGA Ödülü", 2007 yılında dönemin Japonya Dışişleri Bakanı Sayın Taro ASO'nun girişimiyle, Japon popüler kültürünün paylaşılmasına ve Japonya'nın daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunması amacıyla başlatılmış olup 2007 yılından bu yana her sene düzenlenmektedir. Bu ödülün veriliş amacı MANGA'nın Japonya dışındaki ülkelerde tanınmasına katkıda bulunan MANGA sanatçılarını onurlandırmaktır. Bu yıl 8. defa düzenlenecek olan "Uluslararası MANGA Ödülü"nün seçimi "9. Uluslararası MANGA Ödülü Yürütme Kurulu" tarafından gerçekleştirilecektir.

2) "9. Uluslararası MANGA Ödülü"nün Altın Ödülü tüm başvurular arasından seçilecek olan en iyi MANGA çalışmasına verilecek olup, değerli 3 çalışma ise "Gümüş Ödül" almaya hak kazanacaktır. Ayrıca Japonya Tanıtma Vakfı (The Japan Foundation) ödül kazananları Japonya'da düzenlenecek olan ödül törenine davet edecektir. Ödül kazananların Japonya'da MANGA sanatçıları ile tanışma, MANGA yayınevlerini ziyaret etme gibi çeşitli imkânları olacaktır.

Geçmişte düzenlenmiş olan Manga Ödülleri hakkında bilgiye www.manga-award.jp adresinden ulaşılabilirsiniz.

Detaylı bilgi  için--->>>>

Kaynak:     Japonya Büyükelçiliği

Japonya Büyükelçiliği

Reşit Galip Caddesi, No.: 81, G.O.P., 06692 Çankaya, Ankara - Türkiye

Tel: +90-(0)-312-446 05 00 - Faks: +90-(0)-312-437 18 12

14. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Wichin Smutellası MiYeon in Geri geldim Minna !♡   
    Hoşgeldin :D çıkaramadım fakat ben yine de kendimi tanıtıyım ^_^ Ben G iyi eğelenceler :D
  15. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Lizardon in Merhaba!/Konnichi wa!   
    Hoş geldin ben G umarım sıkılmazsın eğelenirsin forum kurallarını da okumayı ihmal etme iyi eğelenceler ^_^
  16. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from kucuk_bir_kiz_cocugu_2 in merhaba. yine ben   
    Hoş Geldiniz :) Sizinki komik bir talihsizlikmiş :D Ben G umarım sıkılmazsınız sorunuz olursa lütfen çekinmeyin :D
  17. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Blue Aquila in Selam arkadaşlar   
    Önemli değil ben teşekkr ederim :)  
    Fransızca darling~ :D
  18. Beğen
    Milli Midilli reacted to Witch in Selam arkadaşlar   
    Fransizca biliyor diye kendini Fransiz sanan Ingilizce hocasina burdan selamlar. :( Ne cektirdi bize...
    Tesekkur ederim aydinlandim ;~;
  19. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Witch in Selam arkadaşlar   
    Önemli değil ben teşekkr ederim :)  
    Fransızca darling~ :D
  20. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Blue Aquila in Selam arkadaşlar   
    Hoşgeldin iyi forumlar dilerim ^_^
  21. Beğen
    Milli Midilli reacted to Skadi in Nisan 2015 Animeleri   
    2015  İlkbahar Animeleri: Nisan 2015 Animeleri

Danna ga Nani o Itteiru ka Wakaranai Ken 2. Sezon

Tür: Seinen, Hayattan Kesitler
    Tarih: 03.04.2015
    Stüdyo: Seven
    Format: TV Serisi
    Çalışan bir kadın ve otaku eşi arasındaki diyalogları konu alan kısa animenin ikinci sezonudur.

Re-Kan!

Tür: Komedi, Seinen, Okul
    Stüdyo: Pierrot Plus
    Format: TV Serisi
    Hayalet ve benzeir doğaüstü varlıkları görebilen Amamiya Hibiki’nin arkadaşları ve bu varlıklar etrafında dönen günlük yaşamı.

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku
    Tür: Komedi, Romantik, Okul
    Stüdyo: Feel.
    Hayata ve insan ilişkilerine fazlaca karamsar kendince ise oldukça realist bakan anti-sosyal lise öğrencisi Hikigaya Hachiman, öğretmeninin zoruyla girdiği Gönüllük Kulübü’nde okulun en güzel kızı Yukino Yukinoshita ile tanışır. Zamanla kulübe birbirinden farklı insanların katılmasıyla alışık olduğundan fazla insanla iletişim kurmak zorunda kalacak Hikigaya Hachiman’ın hikayesi Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru’nun ikinci sezonu ile devam ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=2m7h8HqOBec

Mahou Shoujo Lyrical Nanoha ViVid

Tür:  Aksiyon, Macera, Büyü
    Stüdyo: A-1 Pictures
    StrikerS’dan 4 yıl sonra Nanoha ailesi kendi ayakları üstündedir ve şimdi de Nanoha dünyasını Vivio Takamichi’nin cihazı Sacret Heart ile onun yerine keşfedeceklerdir.

https://www.youtube.com/watch?v=lIsvBEeLfiw   Nagato Yuki-chan no Shoushitsu

Tür: Komedi, Romantik, Seinen
    Tarih: 04.04.2015
    Stüdyo: Satelight
    Edebiyat kulübü başkanı Nagato Yuki utangaç bir kişiliğe sahiptir. Diğer insanların yanında özgüven eksikliği yaşayan Yuki, Kyon ve üç kişilik kulüb üyelerinin yanında kendini normalden daha da farklı hisseder. Yuki değer verdiği edebiyat kulübü ve Kyon için gerçek kişiliğini bulmak zorundadır. Haruhi Suzumiya serisinin spin-off mangasından uyarlanan anime serisidir.

Shokugeki no Soma

Tür: Ecchi, Okul, Shounen
    Stüdyo: J.C. Staff
    Yukihira Souma’nın hayali babasının restoranında tam zamanlı çalışan bir şef olup onun aşçılıktaki yeteneğini geçmektir. Ancak tam da Yukihira’nın ortaokuldan mezun olduğu sırada babası restoranını Avrupa’da aşçılığa devam etmek için kapatır ve Yukihira’yı büyük bir sınavla baş başa bırakır. Bu sınav ise öğrencilerinden sadece yüzde onunun mezun olabildiği elit bir aşçılık okulunda bu yüzde ona girmektir.

Vampire Holmes

Tür: Gizem, Vampir, Süper Güçler
    Akıllı telefon uygulaması şeklinde piyasaya sürülen bir oyundan uyarlama olacak seri, Londra’da yaşayan özel detektif Holmes’ün, Londra Metropolitan Polis’inden aldığı gizli görevlerle şehrin sokaklarında vampir vakalarını araştırmasını konu alır.
    Gunslinger Stratos: The Animation

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu
    Tarih: 04.04.2015
    Stüdyo: A-1 Pictures, Square Enix
    Square Enix’in, “Gunslinger Stratos” isimli aksiyon oyununun animeye uyarlanmış versiyonudur.

https://www.youtube.com/watch?v=LA3Ld9Zmj9c

Denpa Kyoushi

Tür: Shounen, Komedi, Romantik, Harem
    Gençliğinde fizik dehası olarak bilinen Kagami Junichirou üniversiteden sonra aniden bilime olan ilgisini kaybeder. Kendisini anime bloguna ve modası geçmiş şeyleri toplama alışkanlığına verir ve “İstemediğim işi yapamıyorum” diye bir hastalığının olduğunu iddia eder. Kız kardeşi Suzune abisinin bu umutsuz durumuna daha fazla dayanamayarak ona bir lisede fizik hocalığı işi bulur. Alışılmadık bir öğretmen olmasına rağmen okulda öğrencileri arasında popüler olan Kagami, bir kız öğrencisine yardım ettikten sonra öğretmenliği sevdiğini fark eder. Kagami öğretmenliğe devam mı edecektir? Fiziğe geri mi dönecektir? Yoksa başladığı yere mi geri dönecektir?

Kyoukai no Rinne

Tür: Komedi, Romantik, Doğaüstü, Shounen
    Stüdyo: Brains Base
    Mamiya Sakura büyükannesinin evinin arkasındaki ormanda gizemli kayboluşunun ardından sapasağlam evine geri döner. Fakat yaşanan bu olaydan sonra hayaletleri görebilmeye başlar. Şimdi bir genç kız olan Sakura’nın tek istediği hayaletlerden uzak bir hayattır. Okula başladığından beri yan sırası boş olan Sakura’nın bir anda ortaya gizemli sınıf arkadaşı çıkar ve bu kişi göründüğünden çok daha fazlasına sahiptir.

Persona 3 the Movie 3: Falling Down

Tür: Aksiyon, Fantastik, Gizem, Seinen, Doğaüstü
    Format: Film
    “Şimdi anlıyorum… Bir şeyleri kaybetmekten korkuyorsun değil mi?”
    Persona 3 film serilerinin Nisan ayında yayımlanacak olan üçüncü filmi.

https://www.youtube.com/watch?v=xENjWOI6EsU

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru no Darou ka?

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik, Romantik
    Stüdyo: J.C.Staff
    Hikaye, Dungeon olarak da bilinen labirent şehri Orario’da geçer. Cranel Bell güzel bir kız ile romantik bir ilişki yaşamak isteyen acemi bir maceraperesttir. Rüyalar ve arzuların şehrinde yeni bir maceraya çıktığı sırada kaderinde Tanrıça Hestia ile karşılaşmak vardır. Hikaye güçlü bir maceraperest olmak isteyen bir oğlan ve yalnız bir tanrıçanın hedeflerine ulaşmak için takipçiler aramaya çıkmasını ve ara sırada yaşanacak olan romantizmi konu alır.

High School DxD BorN

Tür: Aksiyon, Komedi, Ecchi, Harem, Romantik
    Stüdyo: TNK
    High School DxD anime serisinin üçünçü sezonudur.

https://www.youtube.com/watch?v=A9aLA0j1ZPM

Tamayura: Sotsugyou Shashin Part 1 – Kizashi

Tür: Komedi, Hayattan Kesitler
    Stüdyo: TYO Animations
    Tamayura anime serisinin dört bölümlük finalinin “Kizashi” isimli ilk filmi.

Suisei no Gargantia: Meguru Kouro, Haruka

Tür: Aksiyon, Macera, Mecha, Bilim Kurgu
    Stüdyo: Production I.G
    Suisei no Gargantia TV serisinin ilki 27 Eylül 2014 tarihinde yayımlanmış OVA’sının ikinci bölümü.

Sidonia no Kishi: Daikyuu Wakusei Seneki

Tür:Mecha, Bilim Kurgu, Aksiyon, Uzay, Seinen
    Stüdyo: Polygon Pictures
    2014 bahar sezonunda yayımlanan Sidonia no Kishi serisinin ikinci sezonu.

PriPara 2

Tür:  Müzik, Çocuk
    Stüdyo: Tatsunoko Productions
    “SoLaMi?SMILE” PriPara idol grubundan arkadaşları Mirei ve Sophy ile sahne alan Laala’nın ikinci sezonda devam edecek hikayesinde, PriPara eğlence parkında Rüya Tiyatrosu isminde yeni bir bölge açılmıştır ve bu bölgede artık üç değil beş kişiden oluşacak grupların sahne alacağı Dream Parade isimli bir etkinlik düzenlenecektir. Bu beş kişinin kim olduğunun belli olmadığı ekip yine de elinden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışacaktır.
    Arslan Senki

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Tarihi, Fantastik, Shounen, Doğaüstü
    Tarih: 05.04.2015
    Stüdyo: LIDEN FILMS & Sanzigen
    Hikaye bir ihanet sonucunda düşman yönetimine geçen Pers İmparatorluğu’nun gerçek prensi, Prens Arslan etrafında döner. Pers İmparatorluğu’nun kralı, Kral Andragoras ve güzel karısı düşman tarafından yakalanmıştır. Prens Arslan tüm bu olanlardan sonra tek başınadır ta ki kralın genç, yetenekli ve cesur askeri Daryoon’la tanışana kadar. Daryoon ne olursa olsun genç prensin güvenliğini sağlamakla görevlidir. Birlikte krallığı geri almanın yollarını ararlar ancak bu tek başlarına başarabilecekleri bir şey değildir. Bu uğurda taktik ve strateji ustası Lord Narsus ve yoldaşını, okçu Elam’ı ikna etmeleri gereklidir. Maceraları boyunca bir çok sır açığa çıkacaktır ve Arslan yeni arkadaşlarıyla ve eski müttefikleriyle krallığı geri almak uğruna yavaş yavaş güçlü bir ordu kurmaya başlayacaktır.

Show By Rock!!

Tür: Müzik
    Stüdyo: Bones
    İOS ve Android için müzik ritim oyunu olan “Show By Rock!! Gonna be a Music Millionaire!”, Bones tarafından animeye uyarlanmış versiyonudur.

https://www.youtube.com/watch?v=qzw1jTYqtXI

Ghost in the Shell: Arise – Alternative Architecture

Tür: Bilim Kurgu, Psikolojik, Mecha, Polisiye
    Stüdyo: Production I.G
    Ghost in the Shell: Arise film serisinin 10 bölümlük TV serisi şeklinde yayımlanacak olan halidir.

https://www.youtube.com/watch?v=VVGdWLBGb1I

Baby Steps 2. Sezon

Tür: Shounen, Spor, Romantik
    Stüdyo: Studio Pierrot
    Sıfırdan tenis oynamaya başlayan ana karakter Maruo Eiichirou etrafında şekillenen spor animesinin ikinci sezonudur.

https://www.youtube.com/watch?v=J0yefwfz7RA

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2015)

Tür: Aksiyon, Fantastik, Büyü, Romantik, Shounen, Doğaüstü
    Stüdyo: ufotable
    2014 yılında yayımlanan yeni Fate/Stay Night uyarlamasının ikinci sezonudur.

https://www.youtube.com/watch?v=ag4suoq0BnI

Uta no?Prince-samad: Maji Love Revolutions

Tür: Komedi, Harem, Romantik, Shoujo, Müzik
    Otome game “Uta no?Prince-samad” anime serilerinin üçüncü sezonudur.

Plastic Memories

Tür: Bilim Kurgu
    Stüdyo: Doga Kobo
    Tıpkı insanlar gibi görünen androidlerin tüm dünyada yaygınlaştığı yakın bir gelecekte android üretim şirketi SA Corps., Giftia ismini verdikleri ve o zaman kadar çıkan tüm androidlerden daha fazla duyguya ve insani özelliğe sahip bir androidi piyasaya sürüyor. Ne yazık ki teknolojinin çözmeye yetmediği sorunların başında her androidin 9 yıl civarında bir hizmet süresi olması geliyor. Bu da hizmet süresi dolan android ve sahibi için bir şeylerin sonunun geldiğini gösteriyor. SA Corps’un bu duruma bulduğu çözüm ise zamanı dolan androidleri toplamak için oluşturduğu terminal servisi ve ana karakterimiz de bu serviste yeni işe başlayan Tsukasa Mizukagi. İşte hikaye de Tsukasa’nın görevi için takım oluşturduğu Isla isimli Giftia ile değişecek hayatını ve görevi boyunca ekibin diğer üyeleriyle karşılacakları olayları konu ediniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=-fk4va8AqNc

Ame-iro Cocoa

Tür: Komedi, Yaşamdan Kesitler
    Stüdyo: EMT²
    Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Aoi Tokura’nın  zaten kötü giden günü, trende yolculuk ettiği sırada oldukça yakışıklı birinin ona çirkin demesiyle daha da kötü bir hal almıştır. Yağan yağmurun altında kendini Rainy Color isimli hoş bir kafeye atan Aoi burada içtiği sıcak çikolatayı o kadar beğenir ki kafede part-time olarak çalışmaya başlar. Bir gün kafeye Keiichi Iwase isimli bir kişi gelir ve bu kişi Aoi’ye trende Aoi’ye çirkin diyenden başkası değildir.

Kekkai-Sensen

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Doğaüstü, Seinen, Vampir, Süper Güçler
    Stüdyo: Bones
    New York üzerinde Dünya ve “diğer dünya” arasında açılan yarıkla beraber oluşan Jerusalem’s Lot, diğer boyut yaratıklarının ve insanların yıllarca birlikte yaşadığı, bilim kurguyu andıran suçlarla dolu bir baloncuktur ve bu baloncuk artık tehdit altındadır. “Libra” adı verilen, çeşitli suçlarla savaşan organizasyon da bunu engellemek için elinden geleni yapacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=wBaaRz7Ka-k

Hello!! Kiniro Mosaic

Tür: Komedi, Hayattan Kesitler
    Tarih: 06.04.2015
    Stüdyo: Studio Gokumi
    Kiniro Mosaic serisinin ikinci sezonudur.

https://www.youtube.com/watch?v=rWojfgaKjnE

Diamond no Ace 2. Sezon

Tür: Komedi, Spor, Shounen
    Tarih: 06.04.2015
    Stüdyo: Madhouse
    2013 yılında başlayan beyzbol konulu spor animesi Diamond no Ace’ın ikinci sezonudur.

Kaitou Joker 2

Tür:  Macera, Komedi, Gizem, Shounen
    Tarih: 06.04.2015
    Stüdyo: Shin-Ei Animation
    Partneri aşçı Hachi ile birlikte dünyayı gezerek hazineler arayan gizemli Joker’in en son hedefi olan Timeslip Hazinesi’ni bulma yolunda ilerleyeceği Kaitou Joker animesinin ikinci sezonu.

Mikagura Gakuen Kumikyoku

Tür: Shoujo, Okul
    Tarih: 07.04.2015
    Stüdyo: Doga Kobo
    Eruna Ichinomiya, yatılı bir okul olan Mikagura Özel Okulu’na kayıt olur. bu okuldaki tüm kültür kulüpleri benzersiz güçleriyle diğer kulüpler ile savaş halindedir. Eruna’nın bundan sonraki okul yaşamı nasıl olacaktır?

https://www.youtube.com/watch?v=v-x_y1N2nDo

Hibike! Euphonium

Tür: Müzik, Okul
    Tarih: 08.04.2015
    Stüdyo: Kyoto Animation
    Ortaokulunda bando kulübünde olan Kumiko Oumae yeni lisesinde de bando kulübünü ziyaret eder. Kumiko’nun sınıf arkadaşları olan Hazuki ve Sapphire kulübe katılmaya karar verir fakat Kumiko orada eski sınıf arkadaşı Reina’yı görür ve kararsız kalır. Kumiko, ortaokulda bando kulübü yarışması sırasında Reina ile yaşanan bir olayı hatırlar.

https://www.youtube.com/watch?v=WpFBZo9PbBw

Gintama °

Tür:  Tarihi, Komedi, Aksiyon, Parodi, Samuray, Bilim Kurgu, Shounen
    Tarih: 08.04.2015
    Stüdyo: Sunrise
    Sevilen serinin Jump Festa 2015’te duyurulan yeni sezonu.

Triage X

Tür: Aksiyon, Macera, Ecchi, Okul, Shounen
    Tarih: 09.04.2015
    Stüdyo: Xebec
    Mochizuki Umumi Hastanesi’nin günlerinin çoğunu hastanede hastalarla ilgilenerek geçiren iyi eğitim almış çalışanları,  çalışma saatleri dışında da farklı türden bir hastalıkla mücadele etmektedirler. Bu amaç uğruna hastane müdürünün liderliğinde, bölgede yaşayan gençler ile birlikte kurdukları suikast timi olarak, toplumun kanseri olarak bilinin kişileri verdikleri zararı daha da büyütmeden ortadan kaldırmaktadırlar.

https://www.youtube.com/watch?v=bB0XFfJUFRk

Ore Monogatari!!

Tür:  Shoujo, Romantik, Komedi
    Stüdyo: Madhouse
    Takeo Gouda, koca cüsseli, bir o kadar koca yürekli bir lise öğrencisidir. Ama ne yazık ki hiçbir kız Takeo’nun yüzüne bakmaz. Kızlar daha çok onun en yakın arkadaşı yakışıklı mı yakışıklı Sunakawa Makoto ile ilgilenmektedir. Öyle ki kimseye kolay kolay boyun eğmeyen Takeo bu durumdan ötürü kaderine boyun eğmiştir. Ancak bir gün kendisine sarkıntılık edilen Yamato adındaki bir kızı bir sapığın elinden kurtarır. Acaba kaderine boyun eğen Takeo’nun aşk hayatı değişecek midir?

https://www.youtube.com/watch?v=_2ZGWRnkdwQ

Etotama

Tür:  Komedi, Fantastik
    Stüdyo: Shirogumi
    Basit düşünen ve kısmi hafıza kaybı yaşayan Çin astrolojisinin dışlanmış kedisi Nya-Tan, Çin zodyağının bir üyesi olmak istemektedir ve bunun için pek çok aptalca yol dener. Akihabara’da yaşayan ve yalnız yaşayan lise öğrencisi Takeo Tendo ile tanıştığında ise onun evinde bedavaya yaşamaya başlar ve amacına adım adım ulaşmaya çalışır.

https://www.youtube.com/watch?v=C3RtteSP0uE

Urawa no Usagi-chan

Tür: Hayattan Kesitler
    Tarih: 10.04.2015
    Stüdyo: Grooove
    Orijinal anime olan “Urawa no Usagi-chan” Saitama bölgesindeki Urawa Şehrinin reklamını olarak yayımlanacak. Animedeki karakter isimlerinin her biri şehrin çeşitli yerlerinin isimleridir.

Houkago no Pleiades TV

Tür: Büyü
    Tarih: 10.04.2015
    Stüdyo: Gainax
    Subaru en iyi arkadaşı Aoi’nin uzaylı teknolojisi bir motorun parçalarını toplamaya çalışan bir sihirli kız grubunun üyesi olduğunu öğrenir. Kızlar motorun parçalarını toplayarak Pleiades yıldız sisteminden gelen küçük bir yaratığın evine dönmesine yardım etmeye çalışır. Subaru bu ‘okul sonrası etkinlik grubu’nun başkanı olan Pleiades-seijin tarafından kulübe katılması için seçilir.

https://www.youtube.com/watch?v=qxAS8BsNHtQ

Nisekoi 2. Sezon

Tür: Komedi, Romantik, Shounen, Harem
    Stüdyo: Shaft
    Ichijou Raku’nun karmaşık romantik ilişkilerini konu alan animenin ikinci sezonudur.

Punch Line

Tür:  Komedi, Yaşamdan Kesitler
    Stüdyo: MAPPA
    Seri, ruhu bedeninden ayrılan ve eğer tahrik olursa dünyanın sonunun geleceği söylenen Yuta Iritatsu’nun, parlak bir idol Mikatan Narukino, birazcık şüpheli gözüken medyum Lovera Chichibu, hiçbir iş yapmayıp sürekli online oyun oynayan NEET Ito Hikiotani ve büyükbabasını çok seven dahi mucit Meika Taihatsu ile yaşadıklarını anlatmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=CBTeRK4k0Xk

Grisaia no Meikyuu

Tür:  Dram, Romantik, Okul, Harem, Psikolojik
    Tarih: 13.04.2015
    Stüdyo: 8bit
    Format: Özel Bölüm
    Mihama Akademisi’ne gelişinin üzerinden geçen bir yılın ardından beklenmedik bir karar veren ve CIRS içinde terfi almak isteyen Yuuji, JB ile ana karargahta terfi süreci için teslim ettiği belgeler üzerine konuşmaktadırlar. Bahsedilen belgeler Yuuji’nin kendi geçmişini anlatmaktadır. Aynı zamanda akademideki kızlar da sözü geçen bu belgelerin taslaklarını bulmuşlardır ve yavaş yavaş Yuuji’nin geçmişindeki kişilerin şimdiki zamanı nasıl etkilediğini göreceklerdir.
    Yamada-kun to 7-nin no Majo

Tür: Komedi, Ecchi, Romantik, Shounen, Okul, Gizem, Harem, Doğaüstü
    Tarih: 14.04.2015
    Stüdyo: LIDENFILMS
    Okuduğu lisenin problem çocuğu ünvanını kazanmış Yamada Ryuu, okulun hem güzel hem de başarılı öğrencisi Urara Shiraishi ile çarpışır ve uyandığında kendini onun vücudunda bulur İkilinin nasıl vücut değiştirdiklerine dair sırrı çözmesi, okul sınırlarında dönen birçok yeni sırrı da beraberinde getirir.

https://www.youtube.com/watch?v=FJVbuARH2sI

Owari no Seraph

Tür: Dram, Shounen, Doğaüstü, Vampir
    Tarih: 15.04.2015
    Stüdyo: Wit Studio
    Dünyada ortaya çıkan bir virüs bulaştığı 13 yaş üstündeki her insanı öldürmüştür. Bu korkunç olayla birlikte vampirler saklandıkları karanlıktan çıkmış ve insanlığın kalanını köleleştirmeye başlamışlardır. Hyakuya Yuuichiro ve onun gibi yetimhanede kalan arkadaşları vampirlerin zulmüyle hayatlarını sürdürmektedirler ancak Hyakuya bu gidişe bir dur demek istemektedir. Rüyası vampirleri öldürmektir; tüm vampirleri bir bir öldürmek…

https://www.youtube.com/watch?v=r9MwOH8gn5w

Ninja Slayer From Animation

Tür:  Aksiyon
    Tarih: 16.04.2015
    Stüdyo: Trigger
    Format: ONA
    Bir şirket çalışası olan Fujikido Kenji’nin eşi ve kızı bölgeler arası yaşanan bir ninja savaşında öldürülmüştür. Kendisi de tam ölmek üzeredir ki bedeni esrarengiz bir ninja ruhu tarafından ele geçirilir. Artık, kendi kişisel intikamı için kötü ninjaları yeryüzünden silecek biridir o.

https://www.youtube.com/watch?v=Mv3eiorvNo4

Magi: Sinbad no Bouken

Tür:  Aksiyon, Komedi, Fantastik, Shounen
    Tarih: 17.04.2015
    Stüdyo: Lay-duce
    Format: OVA
    Sinbad’ın esas seriden önceki hayatında ilk ve ikinci zindanlarını nasıl fethettiğini anlatan OVA’nın son ve dördüncü bölümü.

https://www.youtube.com/watch?v=Vk6R84EEaeQ

Detective Conan Movie 19: The Hellfire Sunflowers

Tür: Aksiyon, Gizem, Polisiye, Shounen
    Tarih: 18.04.2015
    Stüdyo: TMS Entertainment
    Dedektif Conan, Vincent van Goghun meşhur “Sunflowers” tablosunu çalmaya çalışan Kaito Kid’e karşı mücadele veriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=JHLv-heh91U

Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F

Tür: Aksiyon, Macera, Shounen, Süper Güçler
    Tarih: 18.04.2015
    Stüdyo: Toei Animation
    Efsane düşman Frieza ve yardımcıları olan Sorbet ve Tagoma isimli iki yeni karakterin yer alacağı 15. Dragon Ball Z filmi.

https://www.youtube.com/watch?v=ic05_q16csk

Grisaia no Rakuen
    Tür:  Dram, Romantik, Okul, Harem, Psikolojik
    Tarih: 20.04.2015
    Stüdyo: 8bit
    Grisaia no Meikyuu’da geçen olayların hemen sonrasını anlatan seride Yuuji kendini, Japonya sınırlarından yıkıcı bir kitle imha silahı ile geçen, Heath Oslo’nun liderliğini yaptığı uluslararası bir terör örgütüne yardım ve yataklıktan tutuklanmış halde bulur. Bu sırada Mihama Akademisi ekonomik problemler içerisindedir ve kız öğrencilere okulun bir ay içinde kapanacağı söylenmiştir. Ancak bir zamanlar kendi ayakları üzerinde durmayı beceremeyen ve yaşadıkları sebebiyle çöküntüden farksız olan kızlar, bu sefer başkalarının sevdiklerini ellerinden almalarına izin vermeyeceklerdir. Kızların düşündüğünden çok daha karmaşık olaylar içindeki Yuuji, CIRS’in derinliklerinde oluşan akıl almaz yeni bir sistem ve kendisi etrafında dönen politik bir satranç oyununda bir piyondur ve sandığının aksine olaylar ile o kadar da bağlantısız değildir. Ülkeler ve organizasyonların dahil olduğu bu büyük olayda karakterler, bir kez daha kafalarını kuma gömüp çevrelerindekilerin onların kontrolü dışında gelişmesine engel olacak ve belki de Thanatos isimli gizemli birinin de yardımıyla amaçlarına ulaşacaklardır.

Ookami Shoujo to Kuro Ouji OVA

Tür:  Shoujo, Komedi, Okul
    Tarih: 24.04.2015
    Stüdyo: TYO Animations
    Manganın animede olmayan popüler bir bölümünü ele alacak tek bölümlük OVA.

Fate/kaleid liner Prisma?Illya 2wei! OVA

Tür:  Aksiyon, Komedi, Ecchi, Fantastik, Büyü
    Tarih: 25.04.2015
    Stüdyo: Silver Link
    Sınırlı sayıda çıkan altıncı Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 3rei!! magical girl manga cildiyle yayımlanacak OVA.

https://www.youtube.com/watch?v=kNmovIck7OY

Kyoukai no Kanata Movie: I’ll Be Here – Mirai-hen

Tür: Hayattan Kesitler, Doğaüstü
    Tarih: 25.04.2015
    Stüdyo: Kyoto Animation
    Kyoukai no Kanata filmlerinin ikincisi olan film anime serisinin kaldığı yerden 1 yıl sonrasını konu alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=jCwxgsgDrWE

Narudoma

Tarih: Nisan 2015
    Tür: Komedi, Shounen Ai
    Narsist ve lolita kompleksli yakışıklı üniversite öğrencisi Hagito ile onun mazoşist arkadaşı Kei etrafında döner ve ikisi “Narudoma”yı oluşturur. Bu ikisine olağanüstü bir gücü olmasına rağmen nazik ve kız gibi takılan Totono gibi üniversite yurdundan şahsına münhasır birkaç karakter daha eşlik eder.

Digimon Adventure tri.

Tür:  Macera, Aksiyon, Komedi, Çocuk
    Digimon’un ilk sezonundan tanıdığımız karakterlerin hikayelerini Taichi’nin on yedi yaşında bir lise öğrencisi olduğu dönemden itibaren anlatacak yeni devam serisi.

https://www.youtube.com/watch?v=b38q00Ld3j8

Lupin III

Tür:  Macera, Aksiyon, Komedi, Shounen
    Stüdyo: Telecom Animation Film
    1971-1972 yılları arası 23 bölümlük bir seri ile anime dünyasına kapılarını açan, ilk sezonu ilerleyen yıllar içinde izleyen ikinci ve üçüncü sezonlar dışında pek çok da film, özel bölüm ve OVA’ya sahip olan Lupin III efsanesine ait yeni sezon.

Robot Girl Z+

Tür:  Parodi, Komedi
    Robot Girls Z animesinin 6 bölümlük devam serisi.

Saint Seiya: Soul of Gold

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim Kurgu, Shounen
    Tarih: Nisan 2015
    Stüdyo: Toei Animation
    Format: ONA
    Yeni Saint Seiya projesi.

https://www.youtube.com/watch?v=kYpKfqBsc7o

Hazırlayanlar: Vanilla ve Katze / AnimeFantastica

HABERİN ORJİNAL METNİ İÇİN, LÜTFEN LİNK'E TIKLAYINIZ; http://www.animefantastica.com/2015-ilkbahar-animeleri

22. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Witch in Yapmaya Üşendiğiniz ve Üşenmediğiniz Şeyler   
    Galb galb ^_^
    Admin abla özetlemiş olayı :D
  23. Beğen
    Milli Midilli reacted to Witch in Yapmaya Üşendiğiniz ve Üşenmediğiniz Şeyler   
    sana gelsin .-. 

Her şeye üşenirim. Pc başındaysam yemek/lavaboya gitmeye üşenirim. Konuşmaya üşenirim bazen. Üşenikliğimle meşhurumdur. Daha paragraflaaar yazardım da üşendim... Neyse.

Anime izlemeye ve ö.m.'de destanlarca saçmalamaktan üşenmem. :'D

Bu iletiyi G'ye ve Mizuki'ye ithafen yazmış olayım :D
  24. Beğen
    Milli Midilli reacted to Witch in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Her şey karıştı dırırırııım.
    Ben Mukaddes değilim (ben deli değilim gibi oldu pf gomen :'D)
    Mukaddes-san benimle aynı gün doğan (?) başka bir forumlu :F
    Profilimdeki doğum günü gerçekti dırırıırım ;-; Ben de sana arigatou gülüm <3 ._.

*beyinsel duruş*

İsmimi ifşa etmedim daha ondan :'D ._. Sordu da söylememiştim ahha *-*
  25. Beğen
    Milli Midilli reacted to Kaneki Ken in Herkese Merhaba!   
    Hoşbulduk kalıcı olacağıma inanıyorum. Animeyle ilgili bilgilerime yenilerini katmak ve başka arkadaşlara aktarmak için (birazda eğlence için tabi :D) buradayım. Teşekkürler :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.