Jump to content

Milli Midilli

Üyeler
  • İçerik sayısı

1247
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Milli Midilli reacted to KuramaUN in ( 14 / 12+ ) Ao Haru Ride   
    12. Bölüm Eklendi. İyi Seyirler...

Böylelikle bir serinin daha sonuna gelmiş olduk. Başta Evallark(Zehra) ve Rumeysa arkadaşlarımız olmak üzere, emeği olan herkese sonsuz teşekkürler :) Gelecek projelerde başarılarınız umarım böyle devam eder. :)
  2. Beğen
    Milli Midilli reacted to Malatyalı Shinobi in Ekim 2014 Animeleri Tanıtımı   
    başta Ookami Shoujo to Kuro Ouji olmak üzere süper seriler var gibi :D merakla bekliyoruz :D
  3. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Malatyalı Shinobi in Ekim 2014 Animeleri Tanıtımı   
    İn in bitmiyo :D Çok hoş görünüyorlar Ookami Shoujo to Kuro Ouji en çok ilgimi çeken :) 
  4. Beğen
    Milli Midilli reacted to rek in Barakamon FC   
    Ekledim. :DDD

Bu arada imza da eklendi, yapan DeathMariposa. (üşengeçliğim nedeniyle c:)
  5. Beğen
    Milli Midilli reacted to Kushinachan in Türk Japon Dostluk Anıtı   
    Merhaba arkadaşlar. Eminim ki haberlerde çoğunuz görmüşsünüzdür ama ben yinede bir Ünye'li olaraktan bu konuyu paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi Japonya’da batan Ertuğrul Fırkateyni’nde şehit olan 540 Türk denizcisi geçenlerde törenlerle anıldı. Ama sadece anılmakla bırakılmayıp bir de Ordu'nun Ünye ilçesinde Türkiye de ilk ve tek olan Türk Japon dostluk anıtı açıldı.( Japonya'da iki tane varmış ^_^ )açılışa Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Yutaka Yokoi de katıldı. Peki ama neden İstanbul ya da Ankara gibi bir yer varken Ünye'de açıldı ? :huh: Siz merak ettiniz mi bilmiyorum ama benim aklıma ilk bu soru geldi.Okuduklarıma göre Ertuğrul Fırkateyni'nde şehit olan 8 Ünyeli varmış galiba bu yüzden. Bu arada bu olayı anmak için Türk-Japon işbirliğiyle film çekilecekmiş. Nasıl bir film olacak çok merak ediyorum. Konuyla ilgili resimler : 

6. Beğen
    Milli Midilli reacted to Barış D. Baryshx in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    Helyumcu mert
    Kötü niyetli davranışlara ve troll'e devam.
    Helyum çeke çeke kafa bi dünya olmuş.
  7. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Sinsine in ( 26 / 26 ) Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal   
    Çok güzel bir seri kolay gelsin ^^
  8. Beğen
    Milli Midilli reacted to Fluart in Natsu ve Zeref ?   
    aşıklar birbirlerine ama erza aralarına giriyor.
  9. Beğen
  10. Beğen
    Milli Midilli reacted to Amygirl in Animelerde Komik Türkçe Altyazılar   
    Mikrop temizlemeye kalkan iki Gintoki'nin rekabeti :D :D

Edit: Devamı da vardı da bunlar yeter herhalde :D Sonrakinde Haci Şakir bile geçiyordu :D
  11. Beğen
    Milli Midilli reacted to Çevirmen-J in Türkiye'ye Organize Fandub'ı Getiriyoruz - Mabushii Fandub [İlk Projemiz Sankarea Animesi]   
    Türkiye'nin Tam Organize İlk Fandub Grubu

Amacımızı, nasıl toplandığımızı sizlere açıklamadan önce sizlere kendimi tanıtayım: Ben Gökhan Dağdevir, gerçi bu T.A forumlarında Çevirmen-J olarak tanınırım. Yaklaşık 1,5-2 senedir çevirilere kendimi vermiş ve insanlara anlayabilsin diye animeleri kendi dilimize çevirmekteyim. Lakin bu çevirileri yaparken  aklıma hep bir şey takılmıştır; neden ortada onlarca fansub grubu varken bir tane bile kendilerini Dublajlamaya atamış bir anime Dublaj ekibi yok? Televizyonda bir anime kanalı açılmıştı evet fakat istediğimi halen alamamıştım.

Yaklaşık  3 ay 10 gün kadar önce bir arkadaşımdan "Anime Dublajlamaya" dair bir teklif aldım. Projede bir çok kişi vardı ve gerçekten potansiyeli yüksek bir grup gibi gözüküyordu. Benim de daha önceden bir "Bant Tiyatrosu" deneyimim olduğu ve sesimi kullanabildiğim için ve tabi ki de böyle bir teklifi uzunca bir zamandır beklediğim için direk atladım. 

Bu olayın ardından kişiler tam olarak toplandı ve çevireceğimiz anime belirlendi; grupta bulunan kız sayısı fazla olduğu için ve karakterlere tam uyum sağlayabildiğimiz için "Sankarea" animesiyle başlamaya karar kıldık ve sonunda amacımıza ulaştık.

İlk amatör çalışmamız olduğu ve  henüz içerisinde bulunduğumuz duruma "TAM" olarak kendimizi veremediğimiz için öyle aman aman bir şey çıktı diyemem lakin bir çevirmen olarak, Japonca'nın tam içerisinde bulunmama rağmen benim dahi hoşuma giden bir çalışma oldu.

Umarım ilk projemizden sizde benim aldığım kadar zevk alırsınız :)
    Web Sitemiz [Dns Gerektirir] = http://mabushiifandub.yetkinforum.com/

Aynı zamanda grubumuzda şu Seiyuu'ların tam taklidini yapabilen kişilerinde olduğunu belirtmek isterim;

-Hanazawa Kana   {Steins;Gate = Mayuri
                               Angel Beats = Kanade}

-Kamiya Hiroshi    {Durarara = Izaya
                               Shingeki No Kyojin = Levi}

-Kakihara Tetsuya {Fairy Tail = Natsu
                               Tengen Toppa = Simon}

-Koto Emiri          {Monogatari Series  = Hachikuji
                               Baka to Test = Hideyoshi}

-Hirano Aya          {Fairy Tail = Lucy
                               Kimi No Todoke = Ume}

12. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from Cувєя efsanedir. :) in Animelerin En Seksi Erkekleri Seçildi   
    Oyum Rin'e, kesinlikle!  :bled1-onion-head-emoticon: Ayhan abiye selamımı söyle Berat abi ;)
  13. Beğen
    Milli Midilli reacted to Siesta in Yabancılar bizim hakkımızda neler biliyor?   
    Amerika;

Fransa;

Bonus:

14. Beğen
    Milli Midilli reacted to Siesta in İmkansız Aşk Yoktur. (Ateş ve Su)   
    Ben şu ateş ve suyu kardeşimle oynuyordum  :blink:
  15. Beğen
    Milli Midilli reacted to Eolo-sama in ( 12 / 12 ) Barakamon   
    10. Bölüm eklendi. İyi seyirler...
  16. Beğen
    Milli Midilli reacted to Evallark in Frozen Şarkılarının Japonca Versiyonları   
    Denk gelince paylaşayım dedim. Hoşuma gittiler umarım sizinde gider.

Let It Go

http://www.youtube.com/watch?v=QZ1poicuB2s

For the First Time in Forever

http://www.youtube.com/watch?v=BxUVpUKA4Yw

For the First Time in Forever Reprise

http://www.youtube.com/watch?v=xKdhZTnwB2M

Do You Want To Build A Snowman

Love Is An Open Door

Buda bonus olsun. Hatsune Miku - Let It Go

http://www.youtube.com/watch?v=RvqlYcZv5M8

17. Beğen
    Milli Midilli reacted to £ɱŔ£Қה¥Ŕ in Anime Dünyasının En Seksi Hatunları   
    En diye bir şey yok bence . :)
  18. Beğen
    Milli Midilli reacted to asci in //Yeni:Onodera/Nisekoi(18.03.2015).:asci:.   
    18.03.2015 1 Yeni Güncelleme:
    Nisekoi-Onodera Kosaki:

07 .03. 2015 :
    Zaraki Kenpachi-Yachiru Kusajishi:

01.03.2015:
    Bleach-Grimmjow:

================================================================================================================
    ================================================================================================================
    //7. Seri-Karma/Renkli Çizimlerim(08.02.2015)

Akame ga Kill-Akame:

Naruto:

Naruto-Hinata:

Akame ga Kill-Mine:

Bleach-Ulquiorra(renksiz):

Bleach-Ulquirorra(renkli):

Fairy Tail-Lucy:

//6.Güncelleme_Bleach_(21.01.2015)

Bleach-Ulquiorra:

Bleach-Matsumoto-Hitsugaya:

Bleach-Ichigo/Hollow Mode:

Bleach-Urahara Kisuke:

Bleach-Uryuu Ishida:

Bleach-Shinigami Ichigo:

Bleach-Shinigami Ichigo(renkli hali):

//5.Güncelleme(12.09.2014)

Naruto-Killer Bee:

Fairy Tail-Lucy:

Gintama-Gintoki:

Naruto-Haruno Sakura:

Fairy Tail-Mirajane:

Naruto-Uchiha Sasuke:

Fullmetal Alchemist-Edward/Alphonse Elric:

Naruto-Uchiha Madara:

Fairy Tail-Lucy-maid:

Akatsuki-Chibi-:

//4.Güncelleme(Renkli Çalışmalarım)--(14.07.2014)

Fairy Tail-Laxus:

Fairy Tail-Happy/Carla/Lilly:

Fairy Tail-Erza:

Fairy Tail-Natsu:

Naruto-Mizukage Mei Terumi:

//3.Güncelleme--(14.06.2014)

Arkadaşlar gördüğünüz genel hataları bildirirseniz sevinirim.Bu güncellemedekiler diğer çizdiklerime kıyasla kötü olabilir onu da artık sınav stresine veriyorum(bahane) :)şimdiden teşekkürler.

Fairy Tail-Happy:

Futon:Rasen-Shuriken:

Akatsuki Leader-Pain:

Bakuman-Mashiro&Takagi:

Naruto:

//2. güncelleme--(20.05.2014)Gördüğünüz genel hataları yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Fairy Tail-Natsu&Lucy:

Naruto-Hokage Minato:

Kaichou wa maid-sama.Usui&Misaki:

Naruto-Gaara:

Highschool of The Dead-Shizuka:

Naruto-Sennin Mode:

Code Geass-Lelouch vi Britannia:

Naruto-Mizukage Mei Terumi:

Noragami-Yato:

//İlk Seri:
    Naruto-Gaara:

Naruto-Sennen Goroshi:

Naruto-Rock Lee:

Naruto-Uchiha Itachi:

Naruto-Tsunade:

Naruto-Uzumaki Naruto:

Naruto-Hatake Kakashi:

19. Beğen
    Milli Midilli reacted to AlucardHell in İmkansız Aşk Yoktur. (Ateş ve Su)   
    oyununu da az oynamadık :D
  20. Beğen
    Milli Midilli reacted to gurgumlu in Dünyanın ilk Türk mangakası!   
    Umarım konuyu yanlış yerde açmamışımdır :D

Reyhan Yıldırım...
    Belki bilenler vardır.Dünyanın ilk Türk mangakası. Almanya'da doğup büyümüş.Bir müzik grubunda davulcu.Aynı grupta ablası da vokalist.Şimdiye kadar 3 şarkılarını dinledim.Üçü de Japonca.Ama benim en sevdiğim şarkıları Kimi Dake.
    Dinlemek isteyenler için:

Bir de kendisiyle yapılan bir röportaj var:

"-Merhaba Reyhan, kendini kısaca okurlarımıza tanıtır mısın?

+Ben Reyhan Yıldırım. 20 yaşındayım. Almanya doğumluyum ve orada yaşamaktayım. 3 kardeşim var (biri kız, ikisi erkek). (Resim çalışmaları dışında) boş zamanlarımı müzik dinlemek ve müzik çalışmak, kitap okumak, konsol oyunları (PlayStation, Nintendo, GameCube) oynamakla dolduruyorum. Hayvanları severim. Evimizde bir kedi bulunmakta. Bir tavşanı yalnız olduğu için tavşanları olan başka birine verdik =(. Bir sincabi da hastalığından dolayı -doktora baktırması şartı ile- bir arkadaşıma verdim =(. Almanya`da ”Abitur” (Lise üstü) eğitimi başarı ile bitirdim. Şu anda da sadece kitap ve proje çizimleri ile ilgilenmekteyim.

-Manga ile nasıl ve ne zaman tanıştın?

+Küçük yaşımda resim çizmeye başlamışım. 9 yaşımdan beri de manga çiziyorum. `SAiLOR MOON” dizisi ile bu merakîm başladı. Daha sonra katıldığım çeşitli resim yarışmalarında ödüller kazandım.

-Manga-ka yolculuğunu okurlarımıza kısaca anlatır mısın?

+2002 yılında Carlsen Comics`in düzenlediği ve Leipzig fuarında ödülleri verilen, öncesinde yas sınırı da olmayan ve 3 ülkeden (Almanya, Avusturya, İsviçre) 1400 kişinin katıldığı manga yarışmasında kendi kategorimde 3.lüğü elde ettim. Bu 24 sayfalık hikâye broşür kitap şeklinde ücretsiz olarak diğer kazananların hikâyeleri ile birlikte yayınlandı.
    2003 yılında Köln`de yapılan `MANGA MAGIE” yarışmasında 2.liği kazandım (babam benim çizimlerimin 1. olan şahsın çizimlerinden kat kat daha iyi olduğunu söyleyip durur ve kendisine hala yediremez bu haksızlığı). Bu yarışma sonrasında o zamanlar Carlsen Comics`de çalışan Dr. Joachim Kaps 1. olan sahsın değil benim çizimlerimle ilgilendi ve benden bir hikâye istedi.
    Bir ara Dr. Kaps ile olan irtibatı kaybettik ve öğrendik ki Dr. Kaps o şirketten ayrılmış. Carlsen Comics benim hikâyemle ilgilenmeyince bu iş olmayacak diye düşündük. Bir süre sonra Dr. Kaps`dan bir e-mail aldık ve öğrendik ki, kendisi TOKYOPOP şirketinin Almanya temsilciliğini kurmuş.
    Gelen teklif yine aynı idi ve MANGA FIEBER adı ile düzenlenen projede bir hikâyem yine aynı isimli kitapta yayınlandı. Bundan sonra Dr. Kaps ile bir kitap anlaşmasına gidildi ve 1,5 yıl sonra ilk kitabim `TYLSYM` adı ile piyasaya çıktı. Şu anda 2. kitabın çalışmaları başlatılmış bulunmakta. Ayrıca moda çizimi dalında büyük bir yarışma için şu günlerde hazırlık yapmaktayım. Amacım bu yarışmada başarıya ulaşıp ödülü olan eğitimi kazanmak.

-Manga Türk manga-ka’nın elinden cıkmış olsa da Türkiye’de yayımlanmadı. Okurlarımıza Tylsim’ın hikâyesini kısaca anlatabilir misin?

+Manganın Türkiye`de çıkmaması TOKYOPOP yayınevinin bir muhatap şirket bulamaması veya aramamasından kaynaklanıyor. Babam bu konuda Dr. Kaps ile görüştü. Dr. Kaps kitabı tercüme edip piyasaya sürecek bir yayınevinin bulunması gerektiğini söyledi. Bu konu ile bizzat ilgilenip çözmeye çalışıyoruz.
    Hikâyede gizemli bir taşı bulması için başkarakter AURU`ya görev verilir. AURU yolculuğu sırasında çeşitli karakterler ve yaratıklarla karşılaşır. Tabi macera boyunca onu bilmediği sürprizler de beklemektedir…

-Son olarak, Türkiye’deki anime/manga severlere iletmek istediğin bir mesajın var mı?

+Şu anda manga/animenin Türkiye`de ne kadar yaygın olduğunu bilmiyorum. Bildiğim Almanya`daki kadar yaygın olmadığıdır. Fakat zamanla bunun da değişeceğini düşünüyorum.
    Manga çizimi yapanlara gelince: Başarının yolu çizmek, çizmek ve yine çizmekten geliyor. Carlsen Comics`ten bir yetkiliye yıllar önce bu konuyu sorduğumda bana verdiği cevap aynen bu idi. Bende bu tavsiyeye uydum ve bugün bulunduğum yeri de bu çalışmaya borçluyum.

Herkese ilgi ve desteğinden dolayı çok çok teşekkürlerimi sunuyorum.
    Her şey gönlünüzce olsun…
    Hoş ve sağlıcakla kalın."

DİPÇE: sanırım bu röportaj 2008 yılında yapılmış.

Fotoğrafını ve çizimlerini de koydum.

Fotoğrafı:

ÇİZİMLERİ:

üstteki bu çizimde sağda kendisini bir manga olarak çizmiş.Soldaki karakterin adı Hasan.

Bu karakter de Yasin.Kolundaki arkdaşı da Shahin :D

GRUP ÜYELERİNİN MANGALARINI DA ÇİZMİŞ.ONLARI DA KOYDUM.

Reyhan (Drums)

Yel (Vocals)

Sharon (Bass)

Lex (1. Guitarist)

Noé (2. Guitarist)
  21. Beğen
  22. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from brkee.jp「えげ」 in Neden Romantik Anime İzlemeyi Seversiniz?   
    Hayaller, hayaller, hayaller...
  23. Beğen
    Milli Midilli reacted to cassiechann in Sizde Death Note olsa kullanır mıydınız? neden?   
    İnsanın kullanası gelmiyor değil  :P

24. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from _Lucy_ in Merhaba Millet ^^   
    Hoşgeldin :D Ben G umarım iyi anlaşırız ;)
  25. Beğen
    Milli Midilli got a reaction from °•°NekoAiri°•° in Piyano ile Anime Müzik Çalışmalarım   
    Çok güzel çalmışsın başarılarının devamını dilerim :D
    "So shame on me now" bölümde farklı çalabilirsin bi de nakaratta hız işini halledersen daha iyi olur ;)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.