Jump to content

Lola.

Üyeler
  • İçerik sayısı

251
  • Son ziyareti

Lola. kullanıcısının paylaşımları

1. Lola.

Merhabalar

Renkli birine benziyorsun. :P Hoşgeldin Mehmet, ben de Melike. Güzel forumlar. :)
  2. Lola.

Yeni Bir Dost

Merhaba Musa, ben de Melike. Konya'yı bir an Tokyo olarak okudum. :D Aramıza hoşgeldin (:
  3. Lola.

Yeni katıldım. Herkese selam.

Ben de böyleyim, pek izlemeye vakit bulamıyorum :c Aramıza hoşgeldin Suzu, iyi forumlar....
  4. Lola.

Etkinlikleri Kaçırma :)

Ay, ne güzel! Yatarken bir yastığa sarılıyorum ben de, tam benlik ^^ Kendim Facebook kullanmadığım için kardeşimin hesabından katılacağım. Yorumumun sonuna '' -Melike '' yazarım zaten. Hadi bakalım hayırlısı (:
  5. Lola.

Hangi Üniversite?

Çoook teşekkür ederim cevap için. :rolleyes: HIm. O Boğaziçi konusundaki yorumları sözlüklerden okuduğumda dediğin gibi şeyler yazıyordu. Kimse kimseyi takmıyormuş :'c İstediğim bölüm Mütercim-Tercümanlık. Puanları epey yüksek, ama kazanacağım diye umut ediyorum. Umarım istediğim üniversitede, istediğim bölümü kazanırım. :ph34r: :25:
  6. Lola.

Hangi Üniversite?

Aklıma çok takılan bir konu var. +Okumak için İstanbul mu, İzmir mi, Ankara mı? İstanbul'daki üni. daha iyi, ama İzmir ise gitmek istediğim yer (oradaki okul da iyidir herhalde ama istanbul'daki kadar iyi değil gibi sanki -ki izmir'deki okul bunu duyana kadar ilk tercihimdi-) Ankara'yı ise beğeniyorum ama deniz olmaması ve çok sıcak olmaması beni cezbetmiyor. Ankara hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi lütfen belirtirseniz çok sevinirim. +Boğaziçi, Ege ve Hacettepe okuyanlarınız veya okuyan tanıdıklarınız varsa hakkında bilgi almak isterim. +Eğitim dili İngilizce olanlarınız veya okuyan tanıdıklarınız varsa onlar bu durumdan hoşnut mu?
  7. Merhaba Pelin, tekrar hoşgeldin. :) Sen benim arkadaş listemde ekliydin diye hatırlıyorum ve hatırladığım kadarıylaçok renkli, cıvıl cıvıl bir insansın. Ses kaydını çok sevdim, yalan söylediğini düşünmüyorum, böyle bi şiy yapmak çok gereksiz olurdu çünkü. Zaten senden esinlenip ses kayıtlı sohbet yapılmış. Sen şey diyordun galiba '' insanlara kendimi sevdirip uzaklaşırım '' gibi bir şey. Eğer o tahmin ettiğim kişi sensen, bunu demişsindir zaten. O özelliği taşıyorsan, İkizler burcu olman yüksek ihtimal. :P Ay neyse, çok konuştum. :D Aramıza tekrar hoşgeldiiiiiin ^^ Edit. Yaşadığın duygu karmaşasına gelince, demek ki sen dengesiz birisin. Ki dengesiz olmak kötü bir şey değil, bu senin tabiatın. Ha, oluyor da seni gerçekten rahatsız ediyorsa bir psikoloğa git, içini dök, için rahatlasın ^^ Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hepimiz psikoloğa gidebiliriz, normal bir şey bu. :)
  8. Ben de Torrent kullanıyorum ve öneriyorum şahsen. :) Diğer yöntemi bilmiyordum, onunla şarkılar indiririm artık. :P Açıklayıcı ve kaliteli bir anlatım olmuş. Emeğine sağlık (:
  9. Lola.

Merhabalar :P

Merhaba Ayhan, ben de Melike. Aramıza tekrardan hoşgeldin ^^
  10. Lola.

Herkese Merhaba

Merhaba Hızır, ben de Melike. Aramıza hoşgeldin. :)
  11. Lola.

GELİN TANIŞALIM

Merhaba Burak, aramıza hoşgeldin, ben de Melike, iyi forumlar. :)
  12. Lola.

Tartışma Platformu Talep

Denemeden bilemeyiz. -_- Ki yürümezse de, açılan alt forum kapatılır bu kadar basit. :) Fikirler sunulmak içindir. Olay '' :hate-onion-head-emoticon: '' boyutuna gelmediği sürece sıkıntı yok.
  13. Öyle bi şiy olsa ilk tepkim; :dying-onion-head-emoticon: Öhöm.... Kendime bir grup kurmak lazım gelir. Sınıf arkadaşlarımla iyi bir grup olacağımızı düşünüyorum. :eaten-alive-onion-head-emoticon Okuldan ne bulabiliriz, hım.... Kantinden bıçak. Okulun hademe abisinin odasından tornavida, çekiç. Öğretmen sandalyesinin o kol konulan iki tarafı, sıraların bacakları.... İmkan kısıtlı, yapacak bi şiy yok. Bulduğumuz sivri herşeyi kullanacağız. Yeri gelince kalemle bile. Yukarıdaki bir arkadaşın dediği çivili sopa fikrini çok sevdim bu arada (y) Anime'de olsam........ Bana oradan bi iri, güçlü, korkusuz, erkek Anime karakteri atın yeter. : :admire2-onion-head-emoticon: (okulu zombi basmış, ben ne diyorum tabii) Başka bir şeye gerek yok :3 Anime'de olsam..... Aklıma ilk makas geliyor nedense ya. Onda da ne bulursam kullanırdım herhalde. Edit. Katanayı nasıl yazmayı unuttuğumu çok merak ettim şu an.
  14. Lola.

MBTI Kişilik Analizi

Açıkçası ben bu tip testleri her çözdüğümde farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. :D Tek kesin olarak çıkan şey sezgisel ve duygusal oluşum. Onun dışında kimi zaman dışa dönük, kimi zaman ise içe dönük çıkıyorum. Ki gerçekten öyle. Karşımdakinden aldığım, bulunduğum ortamdan aldığım enerjiye göre değişiyor. Spontane veya düzenli olmak konusuna gelince de, Bazen çok gamsızım, bazen ise kontrol manyağı oluyorum. Değişiyor yani........ Ondan dolayı bana belli bi tane çıkmıyor, ama çok hoşuma gittiği için sizinle de paylaşmak istedim. Rica ederim ^^
  15. Bütün insanların aynı kişilik özelliklerine sahip olmadığı bilinen bir gerçek. Peki kaç farklı kişilik tipi var ve bunların özellikleri neler ? MyersBriggs Tip Göstergesi (MyersBriggs Type Indicator) Carl Jung’un psikolojik tip teorisine dayandırılarak Katharine Briggs ve Isabel Briggs Myers tarafından geliştirilmiştir. Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm dünyada iş yaşamında en sık kullanılan kişilik göstergelerinden birisidir. Kişilik tiplerinin kuruma özgün katkıları, liderlik tarzları, hedef belirleme şekli, takım içindeki davranış eğilimleri, karar verme şekilleri, çatışma nedenleri ve çatışma çözümleme yaklaşımı, stres yönetimi biçimi, zaman yönetimi biçimi, işe almada öncelikleri, verimli olacakları çalışma ortamı gibi birçok kriteri ortaya koyar. Myers-Briggs yaklaşımına göre 16 farklı kişilik tipi bulunuyor ve bu 16 tip, 4 farklı kişilik özelliğinin farklı kombinasyonlarından oluşuyor: E (dışadönük) / I (içedönük) S (duyumsayan) / N (sezgilerini kullanan) T (düşünen) / F (hisseden) J (yargılayan) / P (kavrayan) Uzun çalışmalar sonucunda hazırlanmış olan soruların yer aldığı anketlerle bu özelliklerden hangilerini daha fazla gösterdiğiniz baz alınarak kişilik tipinize karar veriliyor. Aşağıda bu özelliklerin kombinlenmesiyle oluşturulan 16 farklı kişilik tipinin özelliği ve toplumdaki görülme sıklıkları yer alıyor. INFJ Görülme sıklığı: %1 Kompleks bir kişiliğe sahiptir. Çevresindeki diğer insanlara yardım etme ve bundan zevk alma eğilimindedir. INTJ Görülme sıklığı: %1 Tüm tipler arasında kendine güveni en yüksek olan ve en pragmatik düşünebilendir. Kolay karar alabilir ve liderlik ruhudur. INTP Görülme sıklığı: %2 Düşüncelerini ve bu düşünceleri kelimelere dökebilme yetisini en akıllıca kullanan kişilik tipidir. Kararsızlıklar ve çelişkilerle kolaylıkla başa çıkabilir. Dünyayı anlamlandırmaya çalışır ve yaşama amacını araştırır. INFP Görülme sıklığı: %2 Yaşadığı her durumda pozitif olana odaklanır ve tatminkardır. Bireysel değerlerini önemser ve bu değerler çerçevesinde hareket eder. ENTP Görülme sıklığı: %3 Yenilikçi ve kurallara karşı gelen bir yapıdadır. Çevresinde olan biten her şeyi araştırmaktan ve farklı olasılıkları düşünmekten zevk alır. ENFJ Görülme sıklığı: %3 Grupta lider konumunda olmayı sever ve diğer insanlara yardım etme konusunda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Mükemmeliyetçiliği zaman zaman iletişim konusunda zorluklar yaşamasına sebep olur. ENTJS Görülme sıklığı: %4 Sorumluluk almayı ve yönetmeyi sever. Grup çalışmalarında sürekli lider konumunda olmak ister. ISTP Görülme sıklığı: %5 Çevresindeki objeleri farklı amaçlarla kullanmada ustadır. Eğlenceyi sever ve korkusuzdur. Hayatı planlı değil, spontane yaşamayı sever. ENFP Görülme sıklığı: %6 Çevresindeki insanların görüşleriyle hareket etmeyi sever ve motivasyonunu bundan alır. Hayatı drama tadında yaşamayı sever. ISFP Görülme sıklığı: %7 Güzel sanatlara ilgilidir. Hisleri kuvvetlidir ve estetik duygusu güçlüdür. ISFJ Görülme sıklığı: %8 Seçilmiş ve saygın olmayı sever. Bireysel ihtiyaçlarının başkası tarafından karşılanması gerektiğine inanır. ISTJ Görülme sıklığı: %9 Karar verme mekanizması güçlüdür. Bağımlı yaşamayı sever ve zaman yönetimi konusunda hassastır. ESTP Görülme sıklığı: %10 Yarışmacı bir ruha sahiptir ve rekabeti sever. Girişimci ve uzlaşmacıdır. Dikkat çekmek için anormal davranışlar sergileyebilir. ESFP Görülme sıklığı: %12 Etrafına mutluluk ve samimiyet saçar. Daima pozitif düşünür ve cömerttir. Birlikte zaman geçirmekten hoşlanılan ve çevreleri tarafından sevilen kişilerdir. ESTJ Görülme sıklığı: %13 Güçlü kişilikleri nedeniyle zor zamanlarda yanınızda olmasını istediğiniz insanlardır. Dış dünyayla olan bağlantıları kuvvetlidir. ESFJ Görülme sıklığı: %14 Tüm kişilik tipleri arasında en sosyal ve uyumlu olandır. Başkalarına yardım etmekten ve başkaları için çalışmaktan zevk alır. Siz de kişilik tipinizi öğrenmek istiyorsanız, internette bununla ilgili tonla test bulacaksınızdır. Ben birkaç tanesinin linkini bırakıyorum, eğer isterseniz siz başka bir siteden çözüp öğrenebilirsiniz. :) Türkçe; Tık. (buna önce üye olup sonra çözmenizi öneririm) Tık. İngilizce; Tık. Tık. (burayı çok beğendim, öneriyorum) Bu resim de çok hoşuma gittiği için eklemek istiyorum,
  16. Lola.

Hangi Üniversite?

@Soranohikari Çok teşekkür ederim! Önceden olsa idi, Dil Ve Edebiyat ile ilgili bilgi isterdim eminim, ama aklımda yok ve aklımı iyice karıştırmak istemiyorum. :) Müt. Terc. okuyan arkadaşın bölümü hakkında ne diyor, zor muymuş? :'c Ve Ege Üni.li olan üniversitesindeki etkinliklere (dans, tiyatro vs.) rahat rahat katılabiliyor mu? Umarım çok uğraştırıcı sorular olmamıştır :c @Pingu Oooğ, fazlaymış gerçekten. Sizin okul nere oluyor? :)
  17. Lola.

Hangi Üniversite?

Ege Üniversite'sinde okuyan.............. Arkeoloji, Uluslararası İlişkiler ve özellikle Mütercim-Tercümanlık okuyanların düşüncelerini duymak istiyorum. Edit. Şunu da eklemesem olmazdı; ben y.dil okuyorum, ama bu bölüme İng'den başka derse çok ilgim olmadığı için geldim. Seviyorum İngilizce'yi. Ama gel gelelim Müt. Terc. olmak istiyor muyum? Biraz evet, biraz hayır. Benim bölümümde zaten çok bi meslek seçme şansınız yok. Ya müt.terc, ya ing. öğr, ya turist reh. ya da x dili ve edb. okuyacaksınız. Ben aralarında bi ara Turist Reh.ni düşünmüştüm, ama ben gezdirmek değil gezmek istediğimi fark ettim. Ki tarihle de pek içli dışlı değilim zaten. Aslında aklımda çok daha farklı bir şey var, bilirsiniz sanat işte. Ama garantisi olmadığı için kendimi garantiye almam gerek ve Müt. Terc seçtim bunun için. Yalnız ben sürekli masa başında olmak değil, sürekli yer değiştirerek bunu yapmak istiyorum. Anladınız siz....... Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Derdimi pek anlatamadım galiba ama neyse. :wacko:
  18. Lola.

Forum TürkAnime Typing Yarışması (Hodri Meydan!)

Ben 85'i geçemedim. :D Bu yarışma da Flappy Bird gibi insanı gıcık eder...... Araya tek bi yanlış harf giriyor hemen silip kelimeyi baştan yazıyorum istemsiz, siz de aynısını yapünüz mü? :hell-yes-onion-head-emoticon: Veya erken space tuşuna basınca da yanlış sayılıyor, ammaaaaaan... Neyse :3 Yarışma bitmiş ve kawaii kereste adlı arkadaş 107 yapıp kazanmış sanırım. Tebrik ederim :17:
  19. Lola.

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Kaichou Wa Maid-Sama.
  20. Okunuşu tatlı bir nickname istediğim için honey bunny, lolita, bonita gibi isimler düşünmüştüm........ Kısa olduğu için ve onları anımsattığı için Lola'yı seçtim. Lola, Dolores isminin kısalmış şekliymiş aslında. Aynı zamanda Lolita ismini taşıyanlara da Lola dendiği oluyormuş. Kesin olan anlamı; hüzün kraliçesi gibi bir şey. Bir yerde de '' güçlü kadın '' demek olduğu yazıyordu. Güçlüyü tercih ederim açıkçası. Okunuşu tatlı olduğu, ama aynı zamanda içinde hüzün de barındırdığı için hoşuma gitti, ondan dolayı değiştirdim ^^
  21. Lola.

Oyun bölümüne taşınması çok iyi olmuş. :) Yok arkadaş, 70'li şeyleri bir türlü geçemiyorum. Ama bunun üstünde daha çok çalışacağım. :D 162 yapan falan varmış listeden baktım da, tebrik etmek lazım onları :'c
  22. Lola.

yeniden merhabaa

Merhaba Sena, aramıza hoşgeldin. Ben de Melike, güzel forumlar (:
  23. Lola.

79 yaptım...... :crying1-onion-head-emoticon: Ben bu oyunu sevdim ya. :D
  24. Lola.

Yükselen Burçlar

Benimki de biraz öyle....... İkisi de birbirine biraz ters, ama yine de sabit burçlar. Kendi burcum Akrep, yükselenim Kova. Akrep ne kadar ketum görünümlü ise, Kova da bir o kadar dışa dönük. Pek çok kişiye karşı kibar, güleryüzlüyüm ama kalbimin derinliklerini açmam, güvenmem zor. Sonuç olarak arkadaş canlısı tavırlıyım ama bu herkesle can ciğer kuzu sarması olacağım anlamına gelmez. Çoğu kişi için böyledir gerçi de, bilemiyorum artık......... Bir de bir yerde yaşımız ilerledikçe yükselenimizin özelliklerini taşıyacağımızı okumuştum ben. Aslında benim için iyi olur. Güneş burcumu çok seviyorum, ama kendini çok yiyip bitiren bi tipim. Gerek kuşku olsun, gerek kıskançlık, gerek nefret. Güneş Akrep, ay Terazi, midheaven Yay, yükselen Kova, alçalan Aslan. Burçlar karışık işler..... :wacko:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.