Jump to content

Lola.

Üyeler
  • İçerik sayısı

251
  • Son ziyareti

Lola. kullanıcısının paylaşımları

1. Pek çoğumuz yükselen burcun adını duymuşuzdur, ama tam olarak neyi etkilediğini bilmeyiz. Konuyla ilgili daha uzun yazılar vardı aslında, ben kısa ve öz olanları koymayı tercih ettim. :) Yükselen burcunuzu öğrenmek için doğduğunuz tarih, saat ve aynı zamanda yeri de bilmeniz gerekmektedir. Öğrenmek için; bu siteye bakabilirsiniz. Yükselen Burç Nedir? Dünyaya geldiğimiz anda bizim bağımsız bir birey olarak yaptığımız ilk hareket nefes almaktır. O andan itibaren evrenle ilk kez temasa girmiş, iletişime başlamış oluruz. Birey olarak evreni öğrenmeye, hissetmeye, hayatı deneyimlemeye başlamışızdır. Böylelikle yükselen burç kişinin görünen yüzünü, evrenle nasıl temas ettiğini, yeni durumlara nasıl reaksiyon verdiğini ve etrafına nasıl bir imaj çizdiğini anlatır. Yükselen burç, hem fiziksel olarak hem de hayata yaklaşım tarzı açısından önemli ipuçları verir. Kişinin fiziksel özelliklerini bilhassa yüzün yapısını ve surat ifadesini belirleyen yükselen burçtur. Kafa yapısı bireyin karakterini belirler diye düşünürsek, sembolik olarak da kafanın şekli, yüz ve gözler tarafından anlatılan ifade düşünce yapısının dışa vurumudur. Gözlerimizin ruhun penceresi olduğu söylenir. Kafanın içinde bireyin kişiliği oluşur, jest ve mimiklerle dışa vurumu gerçekleşir. Bütün olarak kişinin dış dünyayla iletişime geçiş biçimi, kendini başkalarına ifade ediş tarzı yani başkalarının bireyi nasıl algıladığı yükselen burç tarafından belirlenir. Bir başka deyişle bizim karşımızdakilere gösterdiğimiz yüzümüzdür… Fiziksel bedenin durumu kişinin sağlığı hakkında da bilgi verir. Buraya tıklayarak isterseniz y.burçların fiziksel özellikleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Yükselen Burcunuza Göre Dışarıya Verdiğiniz İmaj: Koç Düşünmeden eyleme geçer, direkt ve hızlıdır. Aksiyona geçme kabiliyeti yüksektir, girişimcidir. Bağımsız ruhludur. Tepkilerini çok açık ve süzgeçten geçirmeden ortaya koyar. Sabırsızdır ve konuşması, yürümesi, bütün hareketleri hızlıdır. Başa ağrısı, sinus ve göz problemleri olabilir. Boğa Ağır ve sabit davranır. İnatçılığı ile tanınır, esneklik kabiliyeti yoktur. Kendini maddi anlamda güvende hissetmek ister, tedbirli ve kararlıdır. İlişkilerde, partnerine kendi mülkiyetiymiş gibi davranır. Son derece sadıktır. Rahatlık ve konfor arar. Fiziksel olarak güçlü ve dayanıklıdır. İkizler Meraklıdır, öğrenmeye, araştırmaya, analiz etmeye çalışır. Entelektüel kapaitesi yüksektir. Her konuda bilgi sahibi olmak ister. Hızlı hareket eder. Konuşkan ve nüktedandır. Değişen şartlara rahatlıkla uyum sağlar. Özgürlüğüne düşkündür. Yengeç Kibar, nazik, duyarlı ve son derece müşfiktirler. Kendilerini güvenlikte hissetmedikleri anda korunma güdüleri harekete geçer. Utangaçtırlar, topluluk önünde rahat hareket edemezler. Duygusal, fiziksel ve finansal güvenliği sağlayan bir partner edinirlerse kişisel özgürlüklerini feda edebilirler. Aslan Dikkat çekmekten, ilgi odağı olmaktan büyük haz alırlar. Tiyatral bir tarzları ve karşı konulmaz bir sıcaklıkları vardır. Etraflarına hareket, canlılık getirirler. Hayata karşı iyimser bir bakış açıları vardır. Dış görünüşlerine, özellikle saçlarına önem vererek muhakkak dikkat çekmeyi başarırlar. Başak Zeki, tedbirli ve çekingen bir imaj çizerler. Analitik ve detaycıdırlar. Kritik yapmayı çok severler. Beden ve ruh farkındalığına sahiptirler. Yoga, derin düşünme gibi çalışmalara yönelebilirler. Genellikle endişeli bir yapıları vardır. Terazi Doğal diplomasi yetenekleriyle tam bir arabulucudurlar. Eşitlik ve adaletten yanadırlar. Her zaman uyum sağlamaya çalışırlar Herkesçe sevilen, kibar, hoş ve nazik kişilerdir. Estetik duygusu gelişmiştir. Giyimlerinden davranış tarzlarına kadar her zaman harmoni yaratırlar. Akrep Güçlü ve kararlı bir imaj çizerler. Amacı uğruna elinden gelen her şeyi yapabilir. Kendi özel yaşantılarında mahremiyete ve gizeme son derece önem verirler, bu konuda paranoyaya varan davranışlar gösterebilirler. Etrafındakileri kontrol etmek isterler. Strateji uzmanıdırlar. Dedektifvari bir tarzları vardır. Derinde olanı bulup çıkarmakta üstlerine yoktur. Yay Hayatı eğlenceli bir macera gibi yaşarlar. İyimser bir bakış açısına ve filozofik görüşlere sahiptirler. Espri sahibidirler. Yerinde durmayan, kıpır kıpır, sürekli yeni deneyimler edinmeye, yeni bilgiler kazanmaya çalışan bir yapıya sahiptirler. İlginç ve heyecan veren düşüncelerin sahibidirler. Oğlak Ciddi, güvenilir ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Başarıya odaklıdırlar. Proje üretmekte ve başarıyla götürmekte üstlerine yoktur. Ayakları yere basar, pratik ve gerçekçidirler. Show yapmayı asla sevmezler. Ancak statü sahibi olmak için çok çalışırlar. Gençken olgun gözükürler, yaşlandıkça genç bir görünüme kavuşurlar. Kova Entellektüel, zeki, orijinal ve benzersizdirler. Etrafındakileri şaşırtmayı ve unutulmaz olmayı çok iyi başarırlar. Bilgiye ve bilime çok yakın dururlar. Metafizik konulara düşkündürler. İsyankârlıkları ve meydan okuyan tarzları meşhurdur. Bağımsızlıklarına son derece önem verirler. Arkadaş çevrelerinde çok aranırlar. Kendilerini yeni durumlara uydurmak yerine fikirlerini başkalarına dayatmaya çalışırlar. Balık Rahatlıkla yönünü rüzgârın estiği yöne çevirebilen kişilerdir. Ertesi gün için bile planları olmayabilir. Hayalperest olarak tanınırlar. Bulutların üzerinde gezer gibi bir halleri vardır. Empati yetenekleri gelişmiştir. Hassasiyetleri had safhadadır. Karşı konulmaz bir cazibeye sahiptirler. Alerjik bir bünyeye sahip olabilirler.
  2. http://10fastfingers.com/competition/54935370a1ccd Bu siteyi çoğunuz biliyor olabilirsiniz, ama dün keşfettiğimde beni çok eğlendirmişti. Dakikada kaç kelime yazabiliyorsunuz, site sayesinde bunu öğreniyorsunuz. Kendi çapımda rekor kırmaya çalışıyorum ben, sevdim açıkçası. Birlikte sürekli skorlarımızı paylaşırsak eğlenceli bir konu olacağını düşünüyorum. :) Edit: Sadece bize özel yeni yarışma açtım. Böylece görmek daha kolay olur, http://10fastfingers.com/competition/54935370a1ccd Yüce NEET'i buraya alacağız: kawaii kereste BİTTİ. //Hodri Meydan! Bakalım aramızda en hızlı kim yazabiliyor! Neetleri teker teker ortaya çıkarmadan önce 4 gününüz var! Bu pazar akşamına kadar en iyi skorunuzu yapın! Yorum olarak paylaşın, birinciyi belirleyelim! Ekran görüntüsü almanız yeter de artar bile :)
  3. Lola.

Merhabalar :)

Merhaba kenpachi. Ben Melike. Pek spor Anime'si izlediğimi söyleyemeyeceğim ama Kuroko no Basket adlı Anime'ye başlamayı düşünüyordum. Başlamadıysan öneririm, ben de nasıl bir şey pek bilmiyorum ama merak ediyorum. Aramıza hoşgeldin, iyi forumlar. :)
  4. Vay canına. :D Texture pack koymuşsun, tekrar PS kullanmak hevesim gelirse indiririm bunları. :rolleyes: Son koyduğun 2 wallpapera bayıldım. ^_^ Emeğine sağlık.
  5. Lola.

En nefret ettiğiniz şeyler ?

Trafik. Kaale alınmamak. Gereksiz eleştirilmek. Gururumun incitilmesi. Bir şeylerin istediğim gibi gitmemesi. Hakkımda yapılan şakanın uzatılması. Tam bir şeyi yapacakken, o sırada o yapacağım şey için '' yap '' denilmesi. Beni üzen/sinirlendiren kişinin yanıma gelip sinirim geçmemişken gönlümü almaya çalışması, sinirim geçsin ondan sonra hallolur her şey değil mi? Beni üzülünce, hele ki sinirlenince yalnız bıraksınlar lütfen -,- Edit. Nankör insanlar.
  6. Lola.

selamlarrrr

Merhaba Akın, ben de Melike, hoşgeldin, iyi forumlar (:
  7. Doğru söyl"üyorsunuz, önce bir temeli oturtmak lazım. Temeli oturttuktan sonra devamı gelecektir. :) +Bir çevirmen takımı kurarak muhteşem bir site yaratacağınıza inanıyorum. Belki forum bölümü bile olabilir. Aklınızda ne var ise, gerçeğe dökebilmeniz dileğiyle. :good-job-onion-head-emoticon:
  8. Merhaba. Ben sitenin tasarımını beğenmedim değil açıkçası. Hoşuma gitti yani. Eğer sonunda tr olsaydı veya url Türkçe olsaydı demezdim ama, madem urliniz İngilizce, o zaman tüm milletlere hitap eden bir site neden olmasın? Kenardan ülke seçimi yapılabilir ve site de buna göre dil değiştirebilir. Sadece İngilizce-Türkçe seçenekleri de olabilir, siz bilirsiniz. Oyuncular kısmı, haberler vs. bunlar iyi düşünülmüş şeyler, bunları da sevdim. Yalnız Türkçe dublaj yerine filmi orijinal dilinde ekleyip filmin altyazılı olması siteyi daha kaliteli yapabilir. Hatta filmin diğer dillerdeki altyazıları da konabilir. Herşeyi sizin tercihinize bırakıyorum..... Ben genel olarak beğendim. Paylaşımınız için teşekkürler. Edit. Torrent kullanmasaydım ve dediğim gibi sitenizdeki filmlerin tümü altyazılı olsa idi sitenizi ziyaret edebilirdim. :)
  9. Lola.

Tramvay Problemi (Ahlak Anlayışı)

İkincisine çözüm bulamadım, ama ikine bakarsak..... Makası kullanırım, tramvay o tek kişinin üstüne doğru gelirken onu çözmem daha kolay olur çünkü tek kişi. Onu kurtarır kurtarmaz zaten tramvay geçip gideceği için diğerlerini de rahatlıkla çözüp kurtarabilirim.
  10. Lola.

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Bugün sonunda Kaichou Wa Maid Sama'yı bitirdim! :wub: Güzel bi Anime'ydi, lakin sonu çok yarım bırakılmıştı...... Neyse ki devamında ne olduğu Mangasında yazıyormuş, öğrendim. ^_^
  11. Noragami'den Yato. Nasıl bi yaratıksa artık..... Gözlere bak. :wub: Vampire Knight'ın ilk bölümünü izlemiştim..... Oradan Kaname ve Zero. Naruto'dan Sasuke & Naruto. Kuroko no Basket'tan şu gifteki varlık. (gerçi oradaki tek yakışıklı bu değil galiba sjfksfjs) Benimki daha çok izlemediğiniz Animelerdeki hoş bulduğunuz karakterler oldu ama neyse. :P
  12. Lola.

Yeni Digimon’da Karakterler Nasıl Görünecek?

Yeni Digimon? Ya ben böyle şeyleri pek kaldıramıyorum gerçekten. Ne bileyim, zamanında olmuş bitmiş, güzelmiş........ Tekrar devam ettirince, başka bi şekle sokunca manası kayboluyor gibime geliyor. Mesela bir diziyi izlerken yeni karakterler eklenince o dizi benim hoşuma gitmemeye başlıyor, bundan bahsediyorum. Scooby Doo, Casper falan. Onlar da değişti, 3 boyutlu hale getirildi. Onların da şimdiki halini beğenmiyorum. Neyse ya ne diyim. Yenisinin ne kadar iyi de olsa, eskisinin verdiği tadı vereceğini düşünmüyorum. Paylaşım için teşekkürler. :)
  13. Lola.

İtiraf Köşesi

İtiraf ediyorum; bu forumda hiç konuşmamış dahi olsam biri benim profilime girdiğinde onun profiline girip arkadaş listeme ekliyorum. Öylesine yapıyorum yani bi amaçla da değil, çok gereksiz yani :'c Kendimi bu yüzden hentai bi stalker gibi de hissetmiyor değilim. :D
  14. Lola.

En Güzel Gifler-Fotoğraflar

Bu gif koyma işini çok sevdim ^^
  15. Lola.

Cosplay yapmak isteseymiş keşke bu kadın. :)

Vaov, ben beğendim aslında. :D Gözleri ve tırnakları çok hoşuma gitti, saçını biraz daha farklı yapsa daha çok hoşuma gidermiş. Tarzını beğendim. :) Paylaşım için teşekkürler.
  16. Canan Tan'ın Eroinle Dans kitabının son kısmı çok hoşuma gitmişti yıllar önce okuduğumda. Buyrun; “Yenildin eroin! Kabul et artık... Acımasız çarmıhına germiştin beni. Çırılçıplak; Kollarımdan, bacaklarımdan, buz gibi kapkara bir tahtaya çivilemiştin... Tutsağındım! Ama kurtuldum! Çekip kopardım bedenimi çivilerden. Etlerim paramparça, kanlar içinde... Bana güç veren neydi biliyor musun? Korkularım! Evet, evet, yanlış duymadın; korkularım kırbaç oldu bana! Umurumda bile değildi ölüm...Derdim seninleydi! Bir kez daha yaşayamazdım aynı utancı. Korkuların saplantıya dönüştüğü yer, bıçağın keskin yüzüdür! Biliyor muydun bunu? O keskin yüzde, eski bölük pörçük ürküntü kırıntılarımı ezip geçen gerçek korkuyu tattım ben. Seninle yeniden yüz yüze gelmek. Yeniden aynı batağa saplanmak...Kolumda şırıngayla, izbe bir köşede kasılıp kalmak. Gencecik bedenimi, kurban niyetine önüne sermek... İşte beni, sürüklendiğim açmazdan çekip çıkaran gerçek korkularım! Onları çok sevdim, dost oldum onlarla. Korkularımın kırbacında yeniden can buldum. Yüzümde şaklayan her darbe, BEN’i bana biraz daha yaklaştırdı. Sancılıydı öze dönüşüm, dayandım... Önce BEN’le barıştım, yeniden kendimi sevmeyi öğrendim. Başardım! Özgürüm artık... Dansımız bitti! Sonsuza dek susturuyorum orkestrayı...”
  17. Film değil, ama Friends dizisinin bu kısmını ne zaman izlesem gülüyorum.
  18. Lola.

Ruh İkizi

Ruh ikizi olayı..........Hım. Olabilir aslında, neden olmasın? Seninle aynı özellikleri taşıyordur belki, ondan dolayı çoğu konuda birbirinizi anlıyorsunuzdur. Veya tam tersindir, yan yana geldiğinizde zıtlıklarınızdan dolayı birbirinizi tamamlıyorsunuzdur. Hiç bilemeyiz, belki ruh ikizi illa aşkta değil; bizi dostlukta tamamlayan kişi de olabilir. :) Hepinizin ruh ikizinizi bulmanız dileğiyle ^^
  19. Lola.

Hayatta yapmayı sevdiğiniz 5 şey.

1. Arkadaşlarımla bir arada olup, iyi vakit geçirmek. 2. Kazandibi yemek. 3. Torrent'la bir şeyler indirmek. 4. Yeni yerler gezmek. 5. '' Country Roads ''' dinleyip neşelenmek. :)
  20. Lola.

En büyük hatan !!?

Hiç olmayacak birini sevip, hayatı kendime zehir zıkkım etmem.
  21. Lola.

En sevdiğiniz araba hangisidir?

Ben böyle arabaları beğeniyorum.......... En beğendiklerim; Yine de bana sorarsanız tercihim motorsikletten yana açıkçası. :D
  22. Lola.

Anime karakteri olsaydınız

Anime karakteri olsaydım........... Güleryüzlü bir tip olurdum herhalde. :D Kendimi cool bi tip olarak düşünemiyorum çünkü. :) Görevim: Dünya'yı kötü ruhlardan, güçlerden korumak...... Gücüm: Ateş veya su elementini isterdim kesinlikle. Ateş topu fırlatayım böyle etrafımı ateş sarsın falan çok isterdim. Su ateşi söndüreceği için, belki de suyu da tercih edebilirdim, lakin ateş daha havalı :3 Kıyafetim: Simsiyah bir şey olabilirdi veya savaşçı kıyafeti gibi bir şey. Ama gözlerimin, saçlarımın renk ve biçim değiştireceği kesin ^^ Lakabım: Lakabım olmasın, düz adım iyidir iyi. :D
  23. Lola.

En Güzel Gifler-Fotoğraflar

Madem öyle biz de paylaşım yapalım! :) Öyle kafama göre hoşuma gidenleri koyuyorum...... (bu gifi bi ara imza olarak kullanıyordum ^^) :wub: :wub: :wub: Son olarak;
  24. Lola.

Hayatta yapmayı sevdiğiniz 5 şey.

+ Giyinmek, alışveriş vs. + Tumblr'da takılıp, RB yapmak. + En yakın arkadaşımla gülmek. + Kafama esince Ahmet Kaya, Sezen Aksu dinleyip dertlenmek. + Yorucu bir günün ardından kendimi yatağa atmak.
  25. Lola.

En nefret ettiğiniz şeyler ?

Bencil ve asalak insan modelini sevmem. Elinde gerçekten muhteşem imkanlar varken kıymetini bilmeyene gıcık olurum. Ciddi anlamda sorumsuz tipleri sevmem. Sürekli ters cevap veren veya hiç takmayanlara gıcık olurum. Olayların kontrolüm altından çıkmasından hoşlanmam. Sürekli eşyalarımı kaybetme huyum var, bunu sevmiyorum. Bazen çok uyuşuk oluyorum, bir şey yapasım gelmiyor, hayattan zevk almıyorum, üşengeçlik yapıyorum, bundan nefret ediyorum.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.