Jump to content

Lola.

Üyeler
  • İçerik sayısı

251
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Karmaşık
    Lola. got a reaction from Pseudohomophylus in En nefret ettiğiniz şeyler ?   
    Bencil ve asalak insan modelini sevmem. 

Elinde gerçekten muhteşem imkanlar varken kıymetini bilmeyene gıcık olurum.

Ciddi anlamda sorumsuz tipleri sevmem.

Sürekli ters cevap veren veya hiç takmayanlara gıcık olurum.

Olayların kontrolüm altından çıkmasından hoşlanmam.

Sürekli eşyalarımı kaybetme huyum var, bunu sevmiyorum.

Bazen çok uyuşuk oluyorum, bir şey yapasım gelmiyor, hayattan zevk almıyorum, üşengeçlik yapıyorum, bundan nefret ediyorum.

2. Beğen
    Lola. got a reaction from Kai in En nefret ettiğiniz şeyler ?   
    Trafik.
    Kaale alınmamak.
    Gereksiz eleştirilmek.
    Gururumun incitilmesi.
    Bir şeylerin istediğim gibi gitmemesi.
    Hakkımda yapılan şakanın uzatılması.
    Tam bir şeyi yapacakken, o sırada o yapacağım şey için '' yap '' denilmesi.
    Beni üzen/sinirlendiren kişinin yanıma gelip sinirim geçmemişken gönlümü almaya çalışması, sinirim geçsin ondan sonra hallolur her şey değil mi? Beni üzülünce, hele ki sinirlenince yalnız bıraksınlar lütfen -,-

Edit. Nankör insanlar.
  3. Beğen
    Lola. got a reaction from Barış D. Baryshx in MBTI Kişilik Analizi   
    Bütün insanların aynı kişilik özelliklerine sahip olmadığı bilinen bir gerçek.
    Peki kaç farklı kişilik tipi var ve bunların özellikleri neler ?

MyersBriggs Tip Göstergesi (MyersBriggs Type Indicator) Carl Jung’un psikolojik tip teorisine dayandırılarak Katharine Briggs ve Isabel Briggs Myers tarafından geliştirilmiştir.

Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm dünyada iş yaşamında en sık kullanılan kişilik göstergelerinden birisidir. Kişilik tiplerinin kuruma özgün katkıları, liderlik tarzları, hedef belirleme şekli, takım içindeki davranış eğilimleri, karar verme şekilleri, çatışma nedenleri ve çatışma çözümleme yaklaşımı, stres yönetimi biçimi, zaman yönetimi biçimi, işe almada öncelikleri, verimli olacakları çalışma ortamı gibi birçok kriteri ortaya koyar.

Myers-Briggs yaklaşımına göre 16 farklı kişilik tipi bulunuyor ve bu 16 tip, 4 farklı kişilik özelliğinin farklı kombinasyonlarından oluşuyor:

E (dışadönük) / I (içedönük)
    S (duyumsayan) / N (sezgilerini kullanan)
    T (düşünen) / F (hisseden)
    J (yargılayan) / P (kavrayan)

Uzun çalışmalar sonucunda hazırlanmış olan soruların yer aldığı anketlerle bu özelliklerden hangilerini daha fazla gösterdiğiniz baz alınarak kişilik tipinize karar veriliyor. Aşağıda bu özelliklerin kombinlenmesiyle oluşturulan 16 farklı kişilik tipinin özelliği ve toplumdaki görülme sıklıkları yer alıyor.

INFJ

Görülme sıklığı: %1

Kompleks bir kişiliğe sahiptir. Çevresindeki diğer insanlara yardım etme ve bundan zevk alma eğilimindedir.

INTJ

Tüm tipler arasında kendine güveni en yüksek olan ve en pragmatik düşünebilendir. Kolay karar alabilir ve liderlik ruhudur.

INTP

Görülme sıklığı: %2

Düşüncelerini ve bu düşünceleri kelimelere dökebilme yetisini en akıllıca kullanan kişilik tipidir. Kararsızlıklar ve çelişkilerle kolaylıkla başa çıkabilir. Dünyayı anlamlandırmaya çalışır ve yaşama amacını araştırır.

INFP

Yaşadığı her durumda pozitif olana odaklanır ve tatminkardır. Bireysel değerlerini önemser ve bu değerler çerçevesinde hareket eder.

ENTP

Görülme sıklığı: %3

Yenilikçi ve kurallara karşı gelen bir yapıdadır. Çevresinde olan biten her şeyi araştırmaktan ve farklı olasılıkları düşünmekten zevk alır.

ENFJ

Grupta lider konumunda olmayı sever ve diğer insanlara yardım etme konusunda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Mükemmeliyetçiliği zaman zaman iletişim konusunda zorluklar yaşamasına sebep olur.

ENTJS

Görülme sıklığı: %4

Sorumluluk almayı ve yönetmeyi sever. Grup çalışmalarında sürekli lider konumunda olmak ister.

ISTP

Görülme sıklığı: %5

Çevresindeki objeleri farklı amaçlarla kullanmada ustadır. Eğlenceyi sever ve korkusuzdur. Hayatı planlı değil, spontane yaşamayı sever.

ENFP

Görülme sıklığı: %6

Çevresindeki insanların görüşleriyle hareket etmeyi sever ve motivasyonunu bundan alır. Hayatı drama tadında yaşamayı sever.

ISFP

Görülme sıklığı: %7

Güzel sanatlara ilgilidir. Hisleri kuvvetlidir ve estetik duygusu güçlüdür.

ISFJ

Görülme sıklığı: %8

Seçilmiş ve saygın olmayı sever. Bireysel ihtiyaçlarının başkası tarafından karşılanması gerektiğine inanır.

ISTJ

Görülme sıklığı: %9

Karar verme mekanizması güçlüdür. Bağımlı yaşamayı sever ve zaman yönetimi konusunda hassastır.

ESTP

Görülme sıklığı: %10

Yarışmacı bir ruha sahiptir ve rekabeti sever. Girişimci ve uzlaşmacıdır. Dikkat çekmek için anormal davranışlar sergileyebilir.

ESFP

Görülme sıklığı: %12

Etrafına mutluluk ve samimiyet saçar. Daima pozitif düşünür ve cömerttir.
    Birlikte zaman geçirmekten hoşlanılan ve çevreleri tarafından sevilen kişilerdir.

ESTJ

Görülme sıklığı: %13

Güçlü kişilikleri nedeniyle zor zamanlarda yanınızda olmasını istediğiniz insanlardır. Dış dünyayla olan bağlantıları kuvvetlidir.

ESFJ

Görülme sıklığı: %14

Tüm kişilik tipleri arasında en sosyal ve uyumlu olandır. Başkalarına yardım etmekten ve başkaları için çalışmaktan zevk alır.

Siz de kişilik tipinizi öğrenmek istiyorsanız, internette bununla ilgili tonla test bulacaksınızdır. 
    Ben birkaç tanesinin linkini bırakıyorum, eğer isterseniz siz başka bir siteden çözüp öğrenebilirsiniz. :)

Türkçe; 
    Tık.  (buna önce üye olup sonra çözmenizi öneririm)
    Tık. 

İngilizce;
    Tık. 
    Tık.  (burayı çok beğendim, öneriyorum)

Bu resim de çok hoşuma gittiği için eklemek istiyorum,

4. Beğen
    Lola. got a reaction from 1456ha in MBTI Kişilik Analizi   
    Bütün insanların aynı kişilik özelliklerine sahip olmadığı bilinen bir gerçek.
    Peki kaç farklı kişilik tipi var ve bunların özellikleri neler ?

MyersBriggs Tip Göstergesi (MyersBriggs Type Indicator) Carl Jung’un psikolojik tip teorisine dayandırılarak Katharine Briggs ve Isabel Briggs Myers tarafından geliştirilmiştir.

Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm dünyada iş yaşamında en sık kullanılan kişilik göstergelerinden birisidir. Kişilik tiplerinin kuruma özgün katkıları, liderlik tarzları, hedef belirleme şekli, takım içindeki davranış eğilimleri, karar verme şekilleri, çatışma nedenleri ve çatışma çözümleme yaklaşımı, stres yönetimi biçimi, zaman yönetimi biçimi, işe almada öncelikleri, verimli olacakları çalışma ortamı gibi birçok kriteri ortaya koyar.

Myers-Briggs yaklaşımına göre 16 farklı kişilik tipi bulunuyor ve bu 16 tip, 4 farklı kişilik özelliğinin farklı kombinasyonlarından oluşuyor:

E (dışadönük) / I (içedönük)
    S (duyumsayan) / N (sezgilerini kullanan)
    T (düşünen) / F (hisseden)
    J (yargılayan) / P (kavrayan)

Uzun çalışmalar sonucunda hazırlanmış olan soruların yer aldığı anketlerle bu özelliklerden hangilerini daha fazla gösterdiğiniz baz alınarak kişilik tipinize karar veriliyor. Aşağıda bu özelliklerin kombinlenmesiyle oluşturulan 16 farklı kişilik tipinin özelliği ve toplumdaki görülme sıklıkları yer alıyor.

INFJ

Kompleks bir kişiliğe sahiptir. Çevresindeki diğer insanlara yardım etme ve bundan zevk alma eğilimindedir.

INTJ

Tüm tipler arasında kendine güveni en yüksek olan ve en pragmatik düşünebilendir. Kolay karar alabilir ve liderlik ruhudur.

INTP

Düşüncelerini ve bu düşünceleri kelimelere dökebilme yetisini en akıllıca kullanan kişilik tipidir. Kararsızlıklar ve çelişkilerle kolaylıkla başa çıkabilir. Dünyayı anlamlandırmaya çalışır ve yaşama amacını araştırır.

INFP

Yaşadığı her durumda pozitif olana odaklanır ve tatminkardır. Bireysel değerlerini önemser ve bu değerler çerçevesinde hareket eder.

ENTP

Yenilikçi ve kurallara karşı gelen bir yapıdadır. Çevresinde olan biten her şeyi araştırmaktan ve farklı olasılıkları düşünmekten zevk alır.

ENFJ

Grupta lider konumunda olmayı sever ve diğer insanlara yardım etme konusunda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Mükemmeliyetçiliği zaman zaman iletişim konusunda zorluklar yaşamasına sebep olur.

ENTJS

Görülme sıklığı: %4

Sorumluluk almayı ve yönetmeyi sever. Grup çalışmalarında sürekli lider konumunda olmak ister.

ISTP

Görülme sıklığı: %5

Çevresindeki objeleri farklı amaçlarla kullanmada ustadır. Eğlenceyi sever ve korkusuzdur. Hayatı planlı değil, spontane yaşamayı sever.

ENFP

Görülme sıklığı: %6

Çevresindeki insanların görüşleriyle hareket etmeyi sever ve motivasyonunu bundan alır. Hayatı drama tadında yaşamayı sever.

ISFP

Görülme sıklığı: %7

Güzel sanatlara ilgilidir. Hisleri kuvvetlidir ve estetik duygusu güçlüdür.

ISFJ

Görülme sıklığı: %8

Seçilmiş ve saygın olmayı sever. Bireysel ihtiyaçlarının başkası tarafından karşılanması gerektiğine inanır.

ISTJ

Görülme sıklığı: %9

Karar verme mekanizması güçlüdür. Bağımlı yaşamayı sever ve zaman yönetimi konusunda hassastır.

ESTP

Görülme sıklığı: %10

Yarışmacı bir ruha sahiptir ve rekabeti sever. Girişimci ve uzlaşmacıdır. Dikkat çekmek için anormal davranışlar sergileyebilir.

ESFP

Görülme sıklığı: %12

Etrafına mutluluk ve samimiyet saçar. Daima pozitif düşünür ve cömerttir.
    Birlikte zaman geçirmekten hoşlanılan ve çevreleri tarafından sevilen kişilerdir.

ESTJ

Görülme sıklığı: %13

Güçlü kişilikleri nedeniyle zor zamanlarda yanınızda olmasını istediğiniz insanlardır. Dış dünyayla olan bağlantıları kuvvetlidir.

ESFJ

Görülme sıklığı: %14

Tüm kişilik tipleri arasında en sosyal ve uyumlu olandır. Başkalarına yardım etmekten ve başkaları için çalışmaktan zevk alır.

Siz de kişilik tipinizi öğrenmek istiyorsanız, internette bununla ilgili tonla test bulacaksınızdır. 
    Ben birkaç tanesinin linkini bırakıyorum, eğer isterseniz siz başka bir siteden çözüp öğrenebilirsiniz. :)

Türkçe; 
    Tık.  (buna önce üye olup sonra çözmenizi öneririm)
    Tık. 

İngilizce;
    Tık. 
    Tık.  (burayı çok beğendim, öneriyorum)

Bu resim de çok hoşuma gittiği için eklemek istiyorum,

5. Beğen
    Lola. got a reaction from Cagla-Sama in Üye Albümü   
    Bi süre sonra sileceğim sanırım, ondan dolayı böyle rahat bi şekilde bi kaç fotoğraf paylaşacağım. :D

Kendimi Anime karakteri sandığım vakitler.   :11:

Saçlarım şekil. :ahaaah-onion-head-emoticon:  

Bu da minnak boylu olmayı anlatan fıtırıf. :cheer3-onion-head-emoticon:

6. Beğen
    Lola. got a reaction from Nones in Beslediğiniz Hayvanlar Ve Fotoğraflarınız   
    Şu an olmasa da bi ara bizimleydi, aşk.  :wub:

7. Beğen
    Lola. got a reaction from kata silvia in Üye Albümü   
    Bi süre sonra sileceğim sanırım, ondan dolayı böyle rahat bi şekilde bi kaç fotoğraf paylaşacağım. :D

Kendimi Anime karakteri sandığım vakitler.   :11:

Saçlarım şekil. :ahaaah-onion-head-emoticon:  

Bu da minnak boylu olmayı anlatan fıtırıf. :cheer3-onion-head-emoticon:

8. Beğen
    Lola. reacted to spazmikhareket in Hay evrivan!   
    Hoş buldum arkadaşlar çok teşekkür ediyorum ^.^ Merhaba Melike memnun oldum ^.^
  9. Beğen
    Lola. got a reaction from spazmikhareket in Hay evrivan!   
    Merhaba Emir, aramıza hoşgeldin.

Ben de Melike, tatlı forumlar (:

10. Beğen
    Lola. got a reaction from LucisTenebris in Selam Beyler Bayanlar   
    Geç olsun, güç olmasın. Aramıza hoşgeldin Vash kardeş. :D

11. Beğen
    Lola. reacted to Blue Aquila in Selam arkadaşlar   
    Hoş bulduk, memnun oldum  :)
  12. Beğen
    Lola. got a reaction from Blue Aquila in Selam arkadaşlar   
    Merhaba Can, ben de Melike. Aramıza hoşgeldin (:

13. Beğen
    Lola. reacted to Pingu in Hangi Üniversite?   
    Kardeşim ingiliz dili ve edebiyatında okuyor sorularını özelden yazabilirsin :)
    Lola bir arkaşım orada okuyor sorularını ona iletebilirim. :)
  14. Beğen
    Lola. reacted in Yapmaya Üşendiğiniz ve Üşenmediğiniz Şeyler   
    Bilgisayar başında vakit geçirmekten hiç üşenmiyorum. 
  15. Beğen
    Lola. reacted to 3n4bL3 in 2014 TürkAnime Forum Ödülleri Sahiplerini buldu.   
    2014 TürkAnime forum ödülleri sahipleri aşağıda listelenmektedir. Tüm animeci arkadaşları tebrik ederim, Türk anime olarak bizlerle birlikte oldukları için ayrı bir teşekkür ederiz. Japonyanın gelenekleşmiş Anime ve Manga kültürünü hep birlikte daha güzel şekilde animeci arkadaşlarımıza sevdirmeye devam edeğiz.

16. Beğen
    Lola. got a reaction from Zafkiel in "Anime bir hataydı."   
    Animelerde normal bir şey sergilenmesini beklememiz doğru mu bilmiyorum, çünkü pek çok uçuk yanları var. Sıradan bir şey olsalardı ilgimizi çekmezdi, izlemezdik ve şu an bunu tartışıyor olmazdık. Dediğin o küçük kızlı Anime'yi falan bilmiyorum, ama bazı Animelerin pek amaçları olmadığı bi gerçek. (bkz: yosuga no sora) Zaten benim Animeleri izlememdeki asıl amaç bende uyandırdığı hisler. Evet Animelerin büyüsünde kaybolabiliriz ama bunu kafa dağıtmak için yapmalıyız, sonuçta gerçek hayattayız ve olayların onlardaki gibi gelişmesini bekleyemeyiz. Neyse, ben konunun dışına çıktım biraz ama isteyen istediği türü izlesin, gerek dövüş olur, gerek ecchi, gerek shoujo olur..... Beni ilgilendirmiyor.
  17. Beğen
    Lola. reacted to Yuki-chan in Kardan Neler Yaptınız?   
    yazılanlardan çıkardığım millet kar oynuyo muğla antalya izmir soguk cekiyo. Dişari astigım kıyafetler kurumuyo donuyo lan.
  18. Beğen
    Lola. reacted to Songena in Mevsimsel Fotoğraf Paylaşım Köşesi   
    Yazının Sonunda olması gereken Edit 2: Kışın turşusunu kuracağım. :lol: Mart' ta ilkbahar fotografı paylasmak için lütfen uğrayın.
    Yukarıdaki editi acımı azaltmak için yazdım. Saçmalayışımı dikkate almayın. :P
    Gelelim konunun amacına;
    Bu yıl çok güzel kar yağdı. Fotoğraf çekmeyi sevmeyen ben, kar gorünce hunharca fotoğraf çektim. :D
    Forumdan kimler karlı fotoğraf çekti? Animeciler neko sever genelde. Kardan adama kedi kulağı ekleyen var mı aranızda? O.o
    Bunları merak ettim. :D
    İlk fotoğraf paylaşımları benden gelsin.
    Beceriksizce kardan adam denemesi. Agshdhgg Ama o çok tatlı bir kere. :P
    http://imgur.com/OqpkUAM
    Bahçemizdeki ağaçlar.
    http://imgur.com/hJ8HnvJ
    http://imgur.com/yxV9csK
    Şimdilik bu kadar. :D
    İsterseniz wallpaper vb. de paylaşabilirsiniz. :lol: ( ve Songena kıvırdı. Agshdhfjg )
    Edit: Konu tutmayacak, bende burda turşusunu kuracakmışım hissi var içimde.... :D
  19. Beğen
    Lola. reacted to Witch in "Tokyo Ghoul'un Bir Karakteri Olsaydınız Neler Yapardınız?"   
    Hoop genç Uta benim -_- :D kkk
  20. Beğen
    Lola. got a reaction from moekami in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Diabolik Lovers.

21. Beğen
    Lola. reacted to Nayru in "Tokyo Ghoul'un Bir Karakteri Olsaydınız Neler Yapardınız?"   
    bende Uta'nın yanında takılırdım heralde asistanlık yapardım maske olayı tam benlik zaten
    o yapar ben mutlu mutlu satardım dükkanın adını da ne alırsan 300 yen koyardık kendı yağımızda kavrulur giderdık sonra pembe panjurlu bir ev.... *tmm tmm sonuncusu şaka
  22. Beğen
    Lola. reacted to kata silvia in "Tokyo Ghoul'un Bir Karakteri Olsaydınız Neler Yapardınız?"   
    Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi Tokyo Ghoul çoğu üyemiz tarafından çok seviliyor hatta hayranı olanlarda var. Size sorarız: Sizde bu animenin içinde olsaydınız neler yapardınız??? 
    (bu konu witch ile ortak düşünüp açtığımız bir konudur)
  23. Beğen
    Lola. reacted to moekami in Yagami Raito(Light)-Death note   
    Death Note'da en sevdiğim karakter.  :bled1-onion-head-emoticon: 
    Neden bu karakteri sevmediklerini, veya kötü biri olarak gördüklerini anlamıyorum ben.

Bana göre karakter çok havalı, seiyuu'su çok güzel seslendiriyor karakteri de.

Psikopat haline geçince de çok karizmatik oluyor.  :hell-yes-onion-head-emoticon: 
  24. Beğen
    Lola. got a reaction from Poi in Merhabaa   
    Hoşgeldin Büşra, ben de Melike, keyifli forumlar (:

25. Beğen
    Lola. reacted to ToriHaiSouZo in Yo.   
    Aman tanrım ismin inanılmaz derecede hoş.. Hoşbulduk <3
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.