Jump to content

Lola.

Üyeler
  • İçerik sayısı

251
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Lola. reacted to Paprika in En Sevdiğiniz Film Replikleri?   
    Film repliği diyince akla,her repliğiyle başarılı,efsane film gelir tabii ki.En sevdiğim filmlerdendir.Fight Club:

2. Beğen
    Lola. reacted to Byperest in En Sevdiğiniz Film Replikleri?   
    V For Vandetta 
    Bu maskenin altında bir yüz var, ancak benim değil.
    Ne altındaki kaslardan daha ‘ben’dir o yüz…
    Ne de altındaki kemiklerden.
    Bu maskenin altında etten daha fazlası var.
    Bu maskenin altında bir fikir var!
    Ve fikirler kurşun geçirmez.
    Hayatıma yön veren sözlerden birisidir eğer gazeteci olmaya nasıl karar verdin deseler fikirlerim ve gerçekler yüzünden derim o fikirleri ve gerçekleri aktaran bir çok film var bana onlardan daha çok yer kaplayanda V For Vandetta'dır
  3. Beğen
    Lola. reacted to Kenshi in Üye Albümü   
  4. Beğen
    Lola. reacted to Kaichou in Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri   
    İyi yönünden çok kötü yanlarını gördüm ben.İnsan evde onca zaman tıkılıp bir anda dışarı çıkınca ne yapacağını şaşırıyor elini kolunu bile düzgün oynatamıyor insanların yüzüne zar zor bakıyor yani bende öyle oluyor başkalarını bilemem, iletişimde çok zorlanıyorum
  5. Beğen
    Lola. got a reaction from Pelin ლ(^⊖^ლ) in Hangisi?   
    Hiç o tip bi Anime izlediğimi hatırlamıyorum, galiba yani.

Ben kimseye zarar gelmeden olayı çözmeye çalışırdım, ama illa biri ölecek ve buna değecekse kendimi feda ederdim sanırım.

İyi niyete gelince...... 

Kendimden iyi niyetlisini görmedim.

Etrafıma şöyle bakıyorum da, herkes umursamaz, herkes sert tavırlı birbirine karşı, ya da bana öyle geliyor bilemiyorum.

Karşımdaki insan benim sinirlerimi zıplatmadığı sürece iyi davranırım, ki beni sinirlendirmek zordur.

Bundan dolayı kendime çok kızıyorum açıkçası.

Keşke ben de insanlara rahatça bağırabilsem, bu bana düşüncesizlik gibi geliyor.

Herkes birbirine karşı kibar ve saygılı davranmalı. Aynı zamanda dürüst.

Sinirlendiğim zaman ise, tamamiyle öfkeli olurum, karşımdakinin tüm kusurlarını yüzüne çarparım, bir nevi sessiz atın çiftesi pek olur misali.

En küçük davranışlarında onlara veya masum birine patladığım oluyor.

Halbuki karşındakinin bir davranışından rahatsız olduğun zaman yüzüne o an söylemek daha doğru bir davranış, birikince bize dert oluyor, ona değil.

Bir '' kapıyı kapat '' vardır, bir de '' kapıyı kapatır mısın? ''

Arada bir fark var yani, en azından bana göre. 

Sonra alttan alıp, susuyoruz diye öyle güçsüz görülüyoruz falan filan, karşımdakinin yaptığı bu tip şeylerin dikkatsizlik olduğunu düşünüyorum ve kendi içimde affediyorum -ki bu olgunluktur, ama bunun da bir sınırı vardır (o sınır dediğim zaman, en sonunda patladığım vakit işte)- 

falan filan.........

Sonuç olarak; fazla iyi olmayın, herkesi kendiniz gibi görmeyin, benim gibi içinize atıp gelip buralarda patlamayın arkadaşlar.  <_< 

Benim yine patlama vakitlerim yakındır, hadi bunu da buraya yazayım, güzel konuymuş, paylaşım için teşekkürler. :D

Edit. Kimse yaptığınız fedakarlığa da değmiyor ayrıca, bunu da not etmesem olmazdı.

İyi olun falan filan diyorlar da, bir faydasını görmedim açıkçası.

Bi de bende şu var;

Birine bağırdıktan 5 dk sonra pişman oluyorum. 

Zaten yolda görüp de birine sarılmadığımda acaba üzülmüş müdür veya benim onu görmezden geldiğimi sanmışsa falan bi 5 dk üzülen biriyim.

+Kimi çok umursarsanız, uğruna iyilik yaparsanız vs. onlar sizin hiç kıymetinizi bilmiyorlar zaten.

Ki bi defasında '' kimi vazgeçilmez olduğuna inandırırsanız, vazgeçeceği ilk insan siz olursunuz '' tarzında bir gönderme yemiştim.

Tekrar söylüyorum; fedakar olmayın, mutluluğun kapısı bencillikte jfksfjskfsjf

6. Beğen
    Lola. reacted to Nanilyas in Favori Anime Müzigin ?   
    Sailor Moon Moonlight Densetsu :D
  7. Beğen
    Lola. got a reaction from ichinosestudiosceo in Selamlar, ben Ayhan Gazi   
    Hoşgeldin Ayhan, ben de Melike. :D

Keyifli forumlar dilerim ^^

Edit. Şirket konusunda ciddi misin bilmiyorum ama, öyleyse başarmanı diliyorum!   :good-job-onion-head-emoticon: 

8. Beğen
    Lola. got a reaction from hayaksisheytan in slm türkanime ailesi ben geldim :D   
    Ooo, Manga/Anime falan çizmen ne güzel. :D

Bienvenida!  Watashi wa Melike desu, hajimemashite! (Karman çorban bi şiy oldu ama neyse. :D)

9. Beğen
    Lola. got a reaction from xSiyah in Merhabalar :)   
    Merhaba İlker, aramıza hoşgeldin.

Ah şu Naruto'yu bi izlemeyen benim herhalde, bi ara bakacağım artık nasılmış ama ben öyle ooo attım toptan canavar çıktı dövüştürelim vs. şeklinde şeyleri sevmiyorum, o da bana öyle geliyor. :D Çocukken izlerdim Beyblade falan çok severdim ama gerçekçi gelmediğinden sevmiyorum artık sanırım, ama belki de severim çünkü dün TV'yi öyle bi açayım dedim Tsubasa çıktı, izledim. Ben zaten sorsanız savaş, dövüş böyle falan sevmem ama Spartacus, GOT, Vikings seviyorum. :D Çenem düştü şu an sebepsizce. :'( 

Neyse, sonuç olarak ben Melike. Kiyifli forumlar. :D

10. Beğen
    Lola. got a reaction from Nanilyas in slm türkanime ailesi ben geldim :D   
    Ooo, Manga/Anime falan çizmen ne güzel. :D

Bienvenida!  Watashi wa Melike desu, hajimemashite! (Karman çorban bi şiy oldu ama neyse. :D)

11. Beğen
    Lola. reacted to Barış D. Baryshx in Kızlar ne tarz erkekleri sever?   
    Kızlar rüyalar aleminde yaşar, hiç gelmeyecek olan beyaz atlı prenslerini beklerler. Aradıkları tarzda erkekler daha dünyaya gelmedi, gelmeyecekte :P Bu yüzden var olanla yetinmeye çalışın, biraz alçak gönüllü olun... :D
  12. Beğen
    Lola. got a reaction from houston in Hangisi?   
    Hiç o tip bi Anime izlediğimi hatırlamıyorum, galiba yani.

Ben kimseye zarar gelmeden olayı çözmeye çalışırdım, ama illa biri ölecek ve buna değecekse kendimi feda ederdim sanırım.

İyi niyete gelince...... 

Kendimden iyi niyetlisini görmedim.

Etrafıma şöyle bakıyorum da, herkes umursamaz, herkes sert tavırlı birbirine karşı, ya da bana öyle geliyor bilemiyorum.

Karşımdaki insan benim sinirlerimi zıplatmadığı sürece iyi davranırım, ki beni sinirlendirmek zordur.

Bundan dolayı kendime çok kızıyorum açıkçası.

Keşke ben de insanlara rahatça bağırabilsem, bu bana düşüncesizlik gibi geliyor.

Herkes birbirine karşı kibar ve saygılı davranmalı. Aynı zamanda dürüst.

Sinirlendiğim zaman ise, tamamiyle öfkeli olurum, karşımdakinin tüm kusurlarını yüzüne çarparım, bir nevi sessiz atın çiftesi pek olur misali.

En küçük davranışlarında onlara veya masum birine patladığım oluyor.

Halbuki karşındakinin bir davranışından rahatsız olduğun zaman yüzüne o an söylemek daha doğru bir davranış, birikince bize dert oluyor, ona değil.

Bir '' kapıyı kapat '' vardır, bir de '' kapıyı kapatır mısın? ''

Arada bir fark var yani, en azından bana göre. 

Sonra alttan alıp, susuyoruz diye öyle güçsüz görülüyoruz falan filan, karşımdakinin yaptığı bu tip şeylerin dikkatsizlik olduğunu düşünüyorum ve kendi içimde affediyorum -ki bu olgunluktur, ama bunun da bir sınırı vardır (o sınır dediğim zaman, en sonunda patladığım vakit işte)- 

falan filan.........

Sonuç olarak; fazla iyi olmayın, herkesi kendiniz gibi görmeyin, benim gibi içinize atıp gelip buralarda patlamayın arkadaşlar.  <_< 

Benim yine patlama vakitlerim yakındır, hadi bunu da buraya yazayım, güzel konuymuş, paylaşım için teşekkürler. :D

Edit. Kimse yaptığınız fedakarlığa da değmiyor ayrıca, bunu da not etmesem olmazdı.

İyi olun falan filan diyorlar da, bir faydasını görmedim açıkçası.

Bi de bende şu var;

Birine bağırdıktan 5 dk sonra pişman oluyorum. 

Zaten yolda görüp de birine sarılmadığımda acaba üzülmüş müdür veya benim onu görmezden geldiğimi sanmışsa falan bi 5 dk üzülen biriyim.

+Kimi çok umursarsanız, uğruna iyilik yaparsanız vs. onlar sizin hiç kıymetinizi bilmiyorlar zaten.

Ki bi defasında '' kimi vazgeçilmez olduğuna inandırırsanız, vazgeçeceği ilk insan siz olursunuz '' tarzında bir gönderme yemiştim.

Tekrar söylüyorum; fedakar olmayın, mutluluğun kapısı bencillikte jfksfjskfsjf

13. Beğen
    Lola. reacted to Leath in Japonya'ya Gitmek   
    Ben biraz daha özel konuşayım. :) Monbukagakusho burslarını çok araştırmama rağmen geçen sene seçilme ihtimalinin çok düşük olduğunu öğrendikten sonra vazgeçtim. Onun yerine daha spesifik planlarım var.  Üniversite 3. sınıfta (2 sene sonra) okulumun anlaşmalı olduğu üniversiteye (University Of Nagoya) gideceğim. (Evet o kadar kesin. Daha doğrusu ihtimali çok yüksek.) 

Bir kere B2+ ingilizce seviyesi kesinlikle şart. Ben İngilizce bilmesem Japonca öğrensem olur mu demek yok! Yaşınız kaç olursa olsun okuldan bağımsız/bağımlı olarak çalışın, kaçışınız yok. 
    Okulunuzu kasın, emin olun eninde sonunda işinize yarar. 
    Biraz Japonca öğrenmek işinize yarar. En azından Türk Japon Vakfından kurs alın, Hiragana ve Katakana'yı  tamamıyla bitirin. Kanjilere de yavaştan başlayın. Benim okulum Japonca dersi veriyor, ben oradan öğrenmeye başladım. 

Daha yazarım ama aklıma öncelikli bunlar geliyor. Benim ne yaptığıma gelecek olursak: (Belki beceremem, kim bilir...)
    1. C1 seviye İngilizce biliyorum. 
    2. Katakana+Hiragana+50 tane kanji bu sene bitiyor.
    3. Kendoya başladım. Eski sporuma zorluk açısından benzediği için en azından bu 2 sene sürdürmeyi planlıyorum. 
    4. GPA (Not ortalaması) 3.00 ve üstü gerekiyor,  ama şu anki duruma bakacak olursak sıkıntı değil. 

Sözde forumu bunları başarmak için bırakmıştım ama bu kısa tatiller bana yaramıyor evde sıkılıyorum :) Neyse daha fazla ortalığı karıştırmayım, böyle bir konu açman iyi oldu bende yazmış bulundum. Ha bu arada ben Kaxell, Görkem daha fazla isyan etmesin diye yeni hesap açtım. ;)

14. Beğen
    Lola. reacted to Specific in Sarılmanın cezası olur mu?   
    ''Sokakta eşini dövebilirsin ama sokakta sarılamazsın çünkü biz ahlaklı bi toplumuz (!)'' yeterli bence.

15. Beğen
    Lola. reacted to Berker51 in Sarılmanın cezası olur mu?   
    işte bizim tipik türkiye sonra niye gelişmiyoruz derler anne kızına sarılınca birşey yok erkek kadın sarılınca hapis ve o dört duvarı niye yapmışlar demesi beni öldürdü, sanki onun için icad ettiler o dört duvarı B) cidden türkiye'nin bu huyunu sevmiyorum tabi gelişmeyiz buna bile itiraz ediyorlarya. kısaca  böyle insanları görünce dışarı çıkma isteğimi kaybedip kendimi animeye veriyorum :D
  16. Beğen
    Lola. reacted to Belgarion in Japonya'ya Gitmek   
    Selam . Japonya'ya eğitim için gitmeyi düşünenler varsa onlara azda olsa fayda sağlayacak bilgiler yazmayı düşündüm . Japon kültüründen etkilenmeyen pek insan pek yoktur diye düşünüyorum . O ülkenin insanının gerek sosyal profili gerekse ülkedeki doğaya bakış , insana bakış , hayata bakış açıları olsun bir çok insanın ilgisini çekiyor . Bende eğitim açısından gitmeyi düşünmekle araştırma yapmaya başladım . İlk öncelikle okunması gereken yer burası --> " http://www.tr.emb-japan.go.jp/T_05/01.htm " . Buradaki linkte Japon hükümetinin öğrenci alımı ve burs programları yazıyor . Bu linkte yazanlar Japon hükümetinin kararlarına göre her sene değişebilmekte . Sonrasında ise kendi açımdan faydalı gördüğüm 2 rehber ve bir röportaj paylaşacağım 

1. Rehber : http://www.japoncadersleri.com/japonyada-egitim-almak-isteyenler-icin-rehber/
    2. Rehber , 1.Bölüm : http://sunkarsemih.wordpress.com/2014/03/15/10-yilin-ardindan-bolum-1-ne-umdum-ne-buldum/
                       2.Bölüm : http://sunkarsemih.wordpress.com/2014/03/16/10-yilin-ardindan-bolum-2-japonya-ne-ogretti/ 
                       3.Bölüm : http://sunkarsemih.wordpress.com/2014/03/23/10-yilin-ardindan-bolum-3-ugruna-feda-edilenler/
                        4.Bölüm : http://sunkarsemih.wordpress.com/2014/03/23/10-yilin-ardindan-bolum-4-japonyada-yasamak-mi/         
    Röportaj : http://www.japonyadaegitim.com/soylesi/soylesi.html 

Japonya henüz nasıl bir yer eğitimi , insanları nasıl gözümle görmesemde oldukça merak ediyorum . Edindiğim bilgileri paylaşmak istedim . Bu bilgiler haricinden işe yarar bilgi sahibi olduğunu düşünen varsa benimle paylaşırsanız sevinirim :)
  17. Beğen
    Lola. reacted to Mireille in 30 Saniyede Anime (Spoiler İçerir)   
    Tavsiye ederim güzel animedir :D 

Yuno en sevdiğim anime karakterlerinden ama şu Yukki deyişi ben çıldırtıyo ya :D Hele bi de art arda duyunca :D
  18. Beğen
    Lola. got a reaction from Soranohikari in Selam Ben Yumit   
    Merhaba Yumit, ben de Melike.

İlginç bir ismin varmış, baktım ama çıkmadı; anlamı ne? (:

En çok bu forumda farklı isimlere sahip insanlar tanıdım sanırım. :D

Aramıza hoşgeldin ^^

19. Beğen
    Lola. got a reaction from eniyi arkadaşım Pelin abla in Selam Ben Yumit   
    Merhaba Yumit, ben de Melike.

İlginç bir ismin varmış, baktım ama çıkmadı; anlamı ne? (:

En çok bu forumda farklı isimlere sahip insanlar tanıdım sanırım. :D

Aramıza hoşgeldin ^^

20. Beğen
    Lola. reacted to karamellicadi in karamellicadi geldii namıdiğer crazyac ;)   
    evet arkadaşlar ben sitede yeni değilim aslında ama foruma yeni üye oldum. Adım aybüke 19 yaşındayım 7 haziran 1995 doğumluyum
    ikü moleküler biyoloji 1. sınıf öğrencisiyim. istanbulda oturuyorum. japonyaya japonlara japonların herşeyine bayılıyorum  :5:  :13:  :23:  evet hmm ayrıca korelilerede bayılıyorum en sevdiğim 2 ülkedir kore ve japonya  :3:  :3:  ilgi alanlarıma gelecek olursak ; yaklaşık 10 senedir gitar çalıyorum. çat pat çok gitar kadar profesyonel olmasada piyanoda çalıyorum. resim konusunda çizmyi severim anime karakterleri özellikle yüz olarak yani :) çok resim üzerine eğilmedim müzik kadar. uğraşsaydım ona da yeteneyim vardı :) öhöm yemek yapmayı gezmeyi tozmayı anime - yabancı dizi- kore ve japon dizileri filmleri izlemeyi severim. japon yemeklerini de çok severim evde kendim yapıp denediklerim var  :31:  :14: onun dışında ikizler burcuyum terazi yükselenim bu yüzden her türlü alanda ilgi duyabilirim her an heryerde  ilgim fikrim davranışım düşüncelerim duygularım değişebilir  :4:   :17: müzik olarak ingilizce , türkçe, japonca, korece , rusça,ispanyolca,portekizce,almanca ve fransızca ilgimi çeken her şarkıyı dinliyorum :) :) Yosun abiyi tanıyorum sadece sitede yosun abiye selamlar  :embarrassed1-onion-head-emotico  :bye2-onion-head-emoticon:  Başka sorusu olan olursa sorabilirsiniz :)  şimdiden  hoşbuldum  :cute1-onion-head-emoticon:  :cute1-onion-head-emoticon:
  21. Beğen
    Lola. got a reaction from foxiekid in Selamlar ^^   
    Merhaba, Eyşan. Aramıza hoşgeldin. Adın ilginç ve hoşmuş. :D

Hayalini gerçeğe dönüştürmen dileğiyle, ben de Melike (:

22. Beğen
    Lola. reacted to MorriganVEX in Selamlar ^^   
    Hoşgeldin :)  Büyüksün diyenlere falan aldırma, isterse herşeyi başarır insan. Forumda iyi eğlenceler!
  23. Beğen
    Lola. got a reaction from Shiho in Grafik çalışmalarım~   
    Im, çalışmaların gayet güzel. :) Beğendim.

Ama bütün çalışmalarını png uzantısında kaydedersen daha kaliteli görüneceklerini düşünüyorum.

Çünkü o kırmızılı çalışmanı o uzantıyla kaydetmişsin ve diğerlerinden daha kaliteli görünüyor fark ettiysen ^-^

Devamını bekleriiiiz. :rolleyes:

24. Beğen
    Lola. reacted to obrisko in sonunda konu açabildim. merhabaaa ((:   
    Hiii, izlemem ben öyle şeyler ((: teşekkür ederim açıklamalarınız için ((:
    Hoşbuldum, teşekkürler ((:
    Hoşbuldum melike. Çok teşekkürle ^^
    Hoşbuldum. Hepinize teşekkürler ((:
    Hoşbuldum. Çok fazla şey var. Başınızı çok ağrıtıcam ((:
    Öneri için teşekkürler. Erkeklerin ilişkilerini konu almıyorsa izleyebilirim ^^
  25. Beğen
    Lola. got a reaction from ErenJeager in 2 Yıllık Merhaba.   
    Ahaha, ben de böyle düşünmüştüm. :D

Ben Melike, senden sonra geldim ama yine de forumumuza hoşgeldin ! :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.