Jump to content

AnyA

Kayıtlı Üye
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About AnyA

 • Birthday 08/01/1984

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Not Telling

Recent Profile Visitors

690 profile views

AnyA's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

8

Reputation

 1. Akira kendi zamanının çok ötesine geçebilmiş çok kaliteli bir yapımdı, aynı kalitede serisi gelirse, bu kadar gerekli gereksiz bir sürü animenin yayınladığı bu döneme peygamber gibi gelir vallahi.
 2. Birçok insanın animeye çizgifilm dediği bir ülkede 'izle, ne olursa olsun izle' modunda olmak gerek bence :) Animeler o kadar birbirinden farklı ki doğru bir karşılaştırma yapmak ve hepsini tek listede sıralamak mümkün olmayabilir. Gönül ister ki herkesin en beğendiği 1 numara olsun :)Her neyse madem beğenmişler, Japonlara da dünya geneline de Türk izleyicilere de saygılarımla..
 3. Kendimi açıklama gereği hissettim :) Tabii ki olduğu haliyle seinen olsun demiyorum, demek istediğim bu konuyu farklı karakterler ve olaylarla güzel bir seinen yapabilecekleriydi sadece. Neyse umarım ajin daha iyi bir seri ortaya koyar yoksa bu sezon yine elim boş kalacak.
 4. Aslında popülarite kalitenin en büyük düşmanıdır diyecektim ben de. Abartıldığı da doğru ama yine deTokyo ghoul'ün hikayesinde felsefik bir yön vardı ama yanlış türe oynadılar gibi. Seinen ve psikolojik ağırlıklı yapsalardı belki daha az izlenirdi ama mükemmel olabilirdi. Aynı dönemde çıkan ve nispeten benzer bir konuyu işleyen kiseijuu: sei no kakuritsu çok çok daha iyiydi.
 5. Beni ekrana bağlayacak, gözlerimi kırpmadan izletecek şöyle çok sıkı ve sağlam bir anime istiyordum. Ajin umut vadediyor. Tokyo ghoul çakması olabilir gerçekten ama bir ihtimal tokyo ghoul'den daha iyi olabilir. Tokyo ghoul mükemmel olabilecek bir seriydi ama mangasında ve animesinde ayrı ayrı sıkıntılar vardı. Bazı gereksiz detaylar ve konu bütünlüğünü bozan sahneler dışında iyiydi. Nedendir bilmiyorum ama bana göre active raid de beni şaşırtarak iyi bir seri olacak izlenimi verdi. Ayrıca dimension w'yi de konu ve yapısı itibarı ile tamamen alakasız olacak ama needless diye bir anime vardı ona benzettim. Sabırsızlıkla olmamakla birlikte bekleyip göreceğim.
 6. Bazen belki bu listeleri ekleyen arkadaşları eleştiriyoruz gibi algılanıyor olabilir. Yanlış anlaşılmasın eleştiriler genellikle listenin kendisine ve oylayan Japon ve diğer animeseverlere :) İnsan bazı mükemmel serileri görmeyince listelerde üzülüyor haliyle..Zaman geçtikçe o kadar güzel animeler ortaya çıkıyor ki yakın bir gelecekte listeler yetmeyecek. Çoğu zaman keşke memento gibi olsa da ilk defa izlerkenki o heyecanı bir daha yaşasam diye de düşünüyorum animelerin çoğu için.
 7. Filmler fena değil sanki ama seriler anlaşılmıyor. Ama içimden bir ses ses getirecek bir anime yok diyor...
 8. Gaza getirme konusunda Free de çok iyi. Haru'nun suya olan tutkusu insanda yüzme isteği uyandırıyor. :) O kadar güzel yüzüyorlar ki uzun taytların içinde ben de alıcam o taytlardan :) Spor animelerinin fanatiği olarak hemen hemen herşeyi izlemeye çalışırım, son yıllardaki mangalarının da çoğunu okudum. Ama bu listenin en büyük eksiği MAJOR serisi, hastasıyım o serinin :) Ayrıca bazı animeler spor olarak değil de dövüş olarak sınıflandırılmış. History's Strongest Disciple Kenichi de bir spor animesi bence.
 9. Bana kargaları sevdirdi resmen :) Spor animelerinin vasat olma ihtimali diğer tüm türlerden daha düşük, her halükarda eğlenceli ve izlenebilir oluyorlar zaten ancak haikyuu başka güzel. Karakterler, diyaloglar, çizimler herşey çok güzel..Sonbahar kötü oldu, mangası da düzenli ilerlemiyordu, çok özledik...
 10. 2005'ten bu yanaymış, saçmalık. 2005'ten buyana yapılan animelerin mangaların en iyileri en az 100 tane eder. Ya bu gazetede iş yok ya da oylayanlarda. Bu listeye liste demek bile mümkün değil. Bırak oylamayı, google'dan rastgele 10 anime ve manga seçsen bile daha iyi bir liste çıkar ortaya.
 11. adlarını hatırlayamıyorum ama claymore karakterleri baya karizmatikti :)Bir de narutodan 5. hokage var :)
 12. Yok böyle bir anime, Psycho pass'i tek geçerim. Animeleri türünün en mükemmeliydi umarım filmi beklentilerimi karşılar. :)
 13. Bende bir animeyi izleten ilk şey sadece ana karakterleri değil tüm karakter dizaynıdır. Bence bir animeyi kaliteli ve izlenebilir yapan şeylerden ikisi ana karakterin yan karakterlerle uyumu ve yan karakterlerin de sağlam birer hikayeye sahip olmasıdır. Naruto'nun yan karakterleri mükemmel, hepsi ana karakter olmaya uygun. Aynı şeyi FMA brotherhood için de söyleyebilirim ki şahsi kanaatim FMA brotherhood animelerin kralı :D Son zamanlardaki favorim ise Psycho pass, hepsi değil ama Kogami ana karakter olabilir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.