Jump to content

Cao Cao

Üyeler
  • İçerik sayısı

288
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Cao Cao got a reaction from anes in Türkiyenin Anime Radyosu Kaldığı Yerden Devam Ediyor.   
    Türkiyenin Anime Radyosu Kaldığı Yerden Devam Ediyor.

Ülkemizde büyük bir hayran kitlesi olan anime yapımların müzikleri de ülkemizde oldukça büyük bir kitle tarafından ilgi görmektedir. Bu yoğun ilgiyi internet üzerinden yapılan aramalardan fark eden animeradyo.com tamamen kullanıcı memnuniyetini düşünerek anime severler için bir radyo kurmuştur. Tamamen ücretsiz olarak hizmet vermekte olan radyo şuanda aktif haldedir. Deneme yayınları yaptığımız bu günlerde müziklerimizi yerine oturtup en güncel anime ve japon müzikleri ile kalıcı olarak yayın hayatımıza tekrardan başlayacağız. Ayrıca anime sitelerine hosting sponsoru olmaktanda gurur duyarız :)

Sitemizde bir değişiklik yaptık ve temamızı değiştirmeye karar verdik fakat sizlere önce bir soralım dedik. Sizlerin oylaması ile temamızı değiştireceğiz.

Eski Tema 

YENİ TEMA

2. Beğen
    Cao Cao got a reaction from lntegral in Türkiyenin Anime Radyosu Kaldığı Yerden Devam Ediyor.   
    Türkiyenin Anime Radyosu Kaldığı Yerden Devam Ediyor.

Ülkemizde büyük bir hayran kitlesi olan anime yapımların müzikleri de ülkemizde oldukça büyük bir kitle tarafından ilgi görmektedir. Bu yoğun ilgiyi internet üzerinden yapılan aramalardan fark eden animeradyo.com tamamen kullanıcı memnuniyetini düşünerek anime severler için bir radyo kurmuştur. Tamamen ücretsiz olarak hizmet vermekte olan radyo şuanda aktif haldedir. Deneme yayınları yaptığımız bu günlerde müziklerimizi yerine oturtup en güncel anime ve japon müzikleri ile kalıcı olarak yayın hayatımıza tekrardan başlayacağız. Ayrıca anime sitelerine hosting sponsoru olmaktanda gurur duyarız :)

Sitemizde bir değişiklik yaptık ve temamızı değiştirmeye karar verdik fakat sizlere önce bir soralım dedik. Sizlerin oylaması ile temamızı değiştireceğiz.

Eski Tema 

YENİ TEMA

3. Beğen
    Cao Cao got a reaction from Perfectum in Mangakalar Bleach’i Çizdi   
    BLEACH 13 BLADEs. Şerefine Mangakalar Bleach’i Çizdi

Japonya’da piyasaya yeni çıkan BLEACH 13 BLADEs. kitabına Tite Kubo’nun dışındaki pek çok mangaka çizimleriyle destek verdi. Mangakalar, Kubo-sensei’yi tebrik ederken, seçtikleri Bleach karakterlerini kendi tarzlarıyla kaleme aldılar. Bu özel çizimleri aşağıda bulabilirsiniz. Sizce Tite Kubo’nun çizimlerinden sonra Bleach’e en çok yakışan çizimler hangi mangakaya ait olmuş?

Akira Amano – Katekyo Hitman Reborn!

Masashi Kishimoto – Naruto

Riichiro Inagaki (Eyeshield 21)

Ryohgo Narita – Durarara!! ve Baccano!

Tadatoshi Fujimaki – Kuroko no Basket

Yoshiyuki Nishi – Hachi

Yuusei Matsui – Assassination Classroom

Yusuke Murata – One Punch-Man

Jigoku no Misawa – Kakko Kawaii Sengen! ve Kyosuke Usuta – Sexy Commando Gaiden

Shuichi Asou – Saiki Kusuo no Sainan ve Shou Aimoto – Hokenshitsu no Shinigami

Alıntı: www.animefantastica.com
  4. Beğen
    Cao Cao got a reaction from talha9696789 in Bir Animeyi Gerçekten Seven Biri Doldurma (Filler) Bölüm Atlar mı?   
    Kesinlikle katılıyorum narutonun doldurma bölümleri ölüm ya
  5. Beğen
    Cao Cao got a reaction from Witch in Nickinizin anlamı?   
    Üç İmparatorluk dönemide yaşamış çok zeki çin komutanı. Wei imparatorlugunu kurup 3 krallığın birincisi olan komutan.

yıkacaklarmış hıh  :teehee-crazy-rabbit-emoticon: 

6. Beğen
    Cao Cao got a reaction from Kadir- in Riot Japan şampiyon seslendirmelerinin bazılarını yayınladı   
    gintoki harika seçim olmuş bende :D annieyede happynin seslendirmesi harika gitmiş
  7. Beğen
    Cao Cao got a reaction from Anonymmy in Noragami Tiyatro Sahnesine Taşınıyor   
    İkinci Sezonundan Sonra Noragami Tiyatro Sahnesine Taşınıyor

Noragami Aragoto’nun gelişinin mutluluğu sezon ilerledikçe hala üzerimizdeyken, Avex Pictures, hayranları sevindirecek bir duyuruyla karşılarına çıktı. Pazartesi günü açılan bir site ile yapılan bu duyuruya göre, Ocak 2016’da Noragami tiyatro sahnesine taşınıyor.
    Başrol Yato’yu Yowamushi Pedal’ın tiyatro uyarlamasında Yasutomo Arakita olarak yer almış olan Hiroki Suzuki canlandıracak.

Hiroki Suzuki, Yato kostümüyle.

Yowamushi Pedal’da Sangaku Manami’yi canlandırmış olan Keisuke Ueda, Yukine olarak karşımıza çıkacak.

Iki Hiyori’ye hayat verecek olan isim ise Kasumi Hasegawa.

Noragami Aragoto ile kendisini bol bol görme fırsatı bulduğumuz Bishamon’u da Ayaka Ando üstleniyor.

Minami Itohara ise Kofuku rolünde.

Yuuki Tomotsune de Kofuku’nun Shinki’si Daikoku rolünde karşımıza çıkacak.

Bishamon olur da Kazuma’sız olur mu? Kazuma’yı Takuma Wada canlandıracak.
    Manganın orijinal konusu üzerinden gidecek olan tiyatro oyununun senaryosunu, daha önce Working!! serisinin tiyatro uyarlamasını da üstlenmiş olan Naohiro Ise yazacak. Kendisi aynı zamanda yönetmen koltuğundaki isim.
    28-31 Ocak tarihleri boyunca sekiz kere oynanacak olan tiyatro için bilet fiyatları ise değişiyor. “Premium” kısımda izlemek isteyen ve bir de “özel” bonusa sahip olacak olan seyirciler 9,800 yen (yaklaşık 226 TL) ödeyecek. Normal bilet fiyatları ise 6,800 yen (yaklaşık 157 TL).
    Bakalım ayrıntılar netleştikçe ve oyuncuları kostümleriyle karşımıza çıktıkça beklentiler yükselecek mi? Siz Noragami’nin tiyatro uyarlamasının olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Alıntı : www.animefantastica.com
  8. Beğen
    Cao Cao reacted to Mileydi in Akihabara Yok Edildi   
    “Elektrik Şehri” Akihabara Yok Edildi!

Kotaku’nun yer verdiği, kısa sürede büyük ilgi çeken Tumblr sayfası Little Treasures, anime severlerin cenneti olan Tokyo’nun Akihabara mahallesini yerle bir etti!
    Yaptığı dijital düzenlemelerle ilginç resimlere imza atan Little Treasures, Akihabara’nın mahvolmuş halini gerçeği aratmayacak bir biçimde yansıttı.

Teknolojik aletlere ilgi duyanlar ve birçok anime sever her ne kadar gerçek olmasalar da bu görüntülerden pek hoşlanmayabilir. Sizce de çok inandırıcı değil mi?

Akihabara’yı yıkıp da Tokyo İstasyonu’na bir el atmamak olur mu?

Site bir de Tokyo İstasyonu’nun gerçek haline yer vermiş ki karşılaştırabilelim.

Bunlar da otaku kültürünün kalbi, sokaklarında cosplayer’ların eksik olmadığı, her teknoloji delisinin mutlaka gerek ucuz gerek pahalı kendine uygun bir şeyler bulabileceği; sokakları, caddeleri bir yana anime severlere özel, özellikle hizmetçi temalı bir cosplay kafesinin bulunduğu Akihabara’nın gerçek halleri:

Son olarak Little Treasures’un diğer çalışmalarına ulaşmak için:http://yoshinobu-digirama.tumblr.com

Kaynak : AnimeFantastica 
  9. Beğen
    Cao Cao reacted to Mileydi in Akihabara Yok Edildi   
    ne göz varmış sen de  :blink: animeyi bende sevmiştim de hiç dikkat etmemiştim resimlere  :ph34r:
  10. Beğen
    Cao Cao reacted to Raffee in Hangi Animelerin ya da Karakterlerin Birleşmesini İsterdin?   
    Çok da iyi olur , olur , muhteşem olur :D
  11. Beğen
    Cao Cao reacted to Red-King in Hangi Animelerin ya da Karakterlerin Birleşmesini İsterdin?   
    Alucard varsa narutonun ismini değiştir :D
    Alucard ve hidanın yolu olarak   :D
  12. Beğen
    Cao Cao got a reaction from Raffee in Hangi Animelerin ya da Karakterlerin Birleşmesini İsterdin?   
    alucard narutoya girsin hidanla takım olsun :D
  13. Beğen
    Cao Cao reacted to sadece okan in Riot Japan şampiyon seslendirmelerinin bazılarını yayınladı   
    valla yasuo yu gintokiden başkası olarak düşünemiyorum qkejqmweq elinde tahta kılıç olsa çok güzel olurdu :D
  14. Beğen
    Cao Cao reacted to Amygirl in MADARA   
    Güzel bir shounene benziyor :)

Türkçe çevirisi var mı  :confused-onion-head-emoticon:

Çocuğun organlarını parçalayıp madara etmişler  :ahaaah-onion-head-emoticon:

Tamam sustum gidiyorum  :ragecomic08:
  15. Beğen
    Cao Cao reacted to Kikuchi in MADARA   
    Madara deyince aklıma Uchiha Madara geldi de manganın adıymış :D

Konusunu beğendim . Paylaşım için teşekkürler ^^
  16. Beğen
    Cao Cao got a reaction from Wichin Smutellası MiYeon in Death Note 2016 Filmi Duyuruldu   
    Death Note 2016 İle Senaryo Yeni Nesilde Devam Ediyor

Death Note live action sayfasındaki geri sayımın ardından yeni bir film ortaya çıktı. Death Note 2016 -filmin adı sonradan değişecektir- seneye çıkacak ve Yagami Light’ın ölümünden yıllar sonra günümüzde geçecek. İlk live action filminin 10. yılı şerefine hazırlanacak olan filmde Yagami Light ve L’in varisleriyle birlikte 6 tane Death Note ve 6 tane Shinigami olacak gibi çünkü yayımlanan videoda 6 defter kuralına dikkat çekilmiş. Dünyada aynı zamanda en fazla 6 Death Note ve 6 Shinigami bulunabiliyor.

Gantz ve Library Wars’un yönetmeni Shinsuke Sato’nun yöneteceği filmin yayımlanan ilk videosunda, önceki live action filmlerinde oynayan Tatsuya Fujiwara (Yagami Light) ve Ken’ichi Matsuyuma (L) görülürken yeni karakterler ve yeni oyunculara dair herhangi bir görüntü bulunmuyor. Yeni nesil Death Note, senaryoyu 2016’ya taşıyan ilk ve tek Death Note yapımı olacak.

Alıntı : www.animefantastica.com
  17. Beğen
    Cao Cao got a reaction from JunEzSe KJ in Nickinizin anlamı?   
    Üç İmparatorluk dönemide yaşamış çok zeki çin komutanı. Wei imparatorlugunu kurup 3 krallığın birincisi olan komutan.

yıkacaklarmış hıh  :teehee-crazy-rabbit-emoticon: 

18. Beğen
    Cao Cao reacted to Cansu Otogakure in Yepyeni yerli bir Cover! ''Cansu Otogakure''   
    Cansu Genç ''Cover''  

Herkese merhaba arkadaşlar...  
    Öncelikle kısaca kendimden bahsetmek istiyorum :) Adım Cansu, 22 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. :) Bildiğim yabancı diller, Yunanca, Korece, İngilizce...   En büyük hobim ise şarkı söylemek müzik yapmak ve cosplaylerle uğraşmak :) splay olarak, ilk cosplayim Naruto'dan Orochimaru oldu. Gerçekten hayranı olduğum bir karakterdi o yüzden fazla özen gösterdim. Sürekli bu karakteri cosplay olarak yapabilirim :D 2. yaptığım karakter ise yine Naruto Shippuuden'den Karin'di. Bunu da biraz kendime benzettiğim için yapmak istedim.  :D :D  Cosplay çalışmalarımı da cümlelerimin sonunda ekleyeceğim:) Müziğin hayatımda yeri oldukça büyüktür. Benim için 'yaşam felsefem' diyebilirim ve bunun yanı sıra önemli olmakla birlikte artık daha da anlamlı bir hale getirmek istiyor ve çaba sarf ediyorum ... :)   2013 Yılında Kore konsolosluğunun düzenlediği K-Pop World Festival Türkiye finalinde 1. oldum. Güney Kore'ye Türkiye'yi temsilen gittim... ve o günden bu yana müzik hayatımda elimden geldiğince gelişmeye ve geliştirmeye özen gösterdim...
    Arkadaşlarımın beni tetiklemesiyle de bu işe girdim! 
    Türkiye'de Anime Cover'ları yapan fazla kişinin olmadığını düşünüyorum ve bunun üzerine ben de arkadaşlarımın desteğini alarak Türkiye'deki en iyi Anime Cover yapan biri olmak hayali ile bu girişimde bulundum. :) Her hafta cover çalışması yapmaya özen göstereceğim ve bunu tamamen güncel tutmak için elimden geldiği kadar çok fazla çaba sarf edeceğim
    Sizlerin de desteğini çalışmalarımda bekliyor olacağım :) Umarım çalışmalarımı beğenir ve desteklerinizi sakınmazsınız.
    Facebook sayfamı beğenerek, beni orada takip edebilir, aynı zamanda Youtube kanalıma abone olup video paylaşımlarımı orada da takip edip, beni öyle de destekleyebilirsiniz.
    Teşekkürler.   Facebook Sayfam   Youtube Kanalım  

4.Çalışmam:  Naruto Shippuden Opening 15 (Does-Guren) Youtube Kanalı ve Facebook Video Direkt Link:  

3.Çalışmam: Death Note Ending 1 Nightmare Alumina Cover
    Youtube Kanalı ve Facebook Video Direkt Link:

2.Çalışmam: Hunter x Hunter Opening 1 Derpature!    Youtube Kanalı ve Facebook Video Direkt Link:                        İlk Cover Çalışmam Naruto Shippuden Opening Blue Bird!
      Youtube Kanalı Video Direkt Link:    

Cosplay Çalışmalarımdan, Uzumaki Karin ve Orochimaru Çalışmalarım  
    Uzumaki Karin

Orochimaru  
  19. Beğen
    Cao Cao got a reaction from Rassvet in Yorozuya - OtakuTürk ~ Gintama Çeviri Grubu   
    çalışmalarınız çok güzell gintama serisini çevirdiğiniz için teşekkürler :)
  20. Beğen
    Cao Cao reacted to Mileydi in Yarışma Var!   
    Emel admin yeterli açıklamayı yapmış bir kaç şeyde ben söyleyeyim 

1) Konusu size ait olacak veya bitmiş bir Animenin kurgusunu devam ettireceksiniz (bitmemiş bir animenin kurgusunu devam ettiremezsiniz çünkü zaten devam ediyor anca kurgusunu değiştirebilirsiniz oda Fan Fictiona girmez.)

Bu kural ile ilgili bitmiş derken hikaye mutlu sona ulaştı bunun devamı hayatta gelmez olan serilerden bahsediyoruz, yoksa sezon finali vermiş yada ucu aşık kalmış seriler bu kurala dahil değildir örnek; Bleach, Skip Beat, Chihayafuru gibi...

Zaten sonu yarım kalmayan doğru düzgün seri yok kaynak konusunda kıtlık çekmezsiniz yani  :whistling: 

Gelelim diğer maddeye; 
    3) Fan Fictionun konusu eğer bitmiş bir Animeye aitse onu tamamen değiştiremezsiniz. (mesela dövüş Animesinden dövüşü kaldırıp romantizm koyamazsınız.)

Emel adminin verdiği örnek cuk oturmuş :smile_oleyo: Şimdi tutup Zaraki 'yi elinde güller ile sevdiği kızın kapısını çaldırırsanız olmaz ya da Hachiman 'ın eline bir silah verip onu gaddar bir kiralık katil yapamazsınız demek istediğimiz kurguladığınız olaylar gerçeği ile örtüşmelidir.

Forumdaşların takıldığı bir diğer konu hikaye uzunluğu tamam bir sınırımız yok ama hani sırf sınır yok diyede bize 90 bölümlük 4629 sayfalık bir metin ile gelmeyin göz var nizam var insan okuyacak bunları -_- Ayrıca önce göze sonra zevke hitap etsin sayfayı açınca birbiri ardına uzayan satırları görünce ister istemez insanın okuyacağı varsa bile ayyy okumasam mı çok uzun moduna girmeyelim  :whistling: 

Yazdığınız FF eski veya yeni fark etmez elbette kullanabilirsiniz, final vermemiş FF ler de bu oylamaya dahildir ama en azından sezon finali dediğimiz olayı güzel kurgulayın ama, hem eski sorulara cevap verin hem yeni sorular açığa çıkartın ki sonraki bölüm için hayranlarınız başınızın etini yesin hem size de hikayenizi devam ettirme iştahı gelir belki belli mi olur  :rolleyes: 

2. lik ödülü için imza denmiş tamam kabul 2. olarak kazanan üyemizi de forum FF yarışması ikincisi diyen imzası bende B) Yalnız imza nasıl olursa olsun kullanmak zorunda  :LTkJN9u: 

Şimdilik bu kadar sanırsam diğer iletileri temizleyip geleyim  :ph34r: 
  21. Beğen
    Cao Cao got a reaction from Barış D. Baryshx in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    iyi doğdun barış adminim ^_^  ^_^
  22. Beğen
    Cao Cao reacted to jans09 in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    En frambuazlısından söz! :good-job-onion-head-emoticon: 

23. Beğen
    Cao Cao reacted to Mileydi in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Bir yıl daha yaşlandın  :whistling: Zaten hep ordasın bu aralar azcık da foruma uğra  :smile_artiz: Geçen yıldan süzgünüm sana o yüzden bu yıl hediye mediye yok  :smile_bilmem: Yine de kutlamadan geçmek olmaz her ne kadar beyimiz pek haz etmese de bu tür şeylerden iyi ki doğdun nice mutlu, huzurlu, paralı yeni yaşlara 

:happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo   :happy-birthday-crazy-rabbit-emo :happy-birthday-crazy-rabbit-emo :happy-birthday-crazy-rabbit-emo :happy-birthday-crazy-rabbit-emo :happy-birthday-crazy-rabbit-emo :happy-birthday-crazy-rabbit-emo :happy-birthday-crazy-rabbit-emo :happy-birthday-crazy-rabbit-emo
  24. Beğen
    Cao Cao reacted to Mileydi in Yarışma Var!   
    Yo Minnaaa!!!

Yine bir Türk Anime Forum etkinliği ile yayındayız  :whistling: Ufak bir yarışmamız var açıklamalar ve kurallar aşağıda katılımlarınızı bekliyor şimdiden bol şans diliyorum  :head2: 

FF Nedir?

Fanfiction, veya fan-fiction, veya kısaca fanfic, Türkçeleştirilmiş haliyle Hayran Kurgu, hayranların, bir dizi, bir film veya bir kitap gibi, hakları kendilerine ait olmayan orijinal eserler/karakterler üzerinde, herhangi bir kazanç beklentisi olmadan, eğlence amaçlı yazdıkları kurgu hikayelerdir. Bu kurgu hikayeler, tıpatıp orijinal yaratıcılarının kurdukları dünyalar üzerinde de gidebildikleri gibi, tamamen bambaşka dünyalar da yaratabilirler. 

Kurallar:

1) Konusu size ait olacak veya bitmiş bir Animenin kurgusunu devam ettireceksiniz (bitmemiş

bir animenin kurgusunu devam ettiremezsiniz çünkü zaten devam ediyor anca kurgusunu

değiştirebilirsiniz oda Fan Fictiona girmez.)

2) Yazarken duyguyu yansıtmalısınız. (sinir, üzüntü, sevinç vb.)

3) Fan Fictionun konusu eğer bitmiş bir Animeye aitse onu tamamen değiştiremezsiniz.

(mesela dövüş Animesinden dövüşü kaldırıp romantizm koyamazsınız.)

4) +18 içerik koymamalısınız. (hentai FF veya cinsel bir konu yazamazsınız.)

5) Siyasi içerik koymamalısınız. (örneğin x partisini Fan Fictiona koyamazsınız.)

6) Dini içerikler koyamazsınız. (şöyle ki aslında koyabilirsiniz ama x dinini eleştirecek

biçimde olmamalı.)

7) Fan Fiction da sadece anlatım olmamalı diyalog ağırlıklı olmalı.

8) Bu özelikleri taşımayan FF ler dikkate alınmayacaktır.

9) Gerek görüldüğü takdirde FF in sizin tarafınızdan yazıldığını kanıtlamanız istenebilir.

10) Yarışmaya katılmak isteyen üyeler başlığına [ FF yarışması ] ibaresini koyarak FanFiction

bölümüne konu açıp yazılarını yayımlayabilirler.

FF Konu Linki

FF gönderim süresi en son 18 Eylül 2015 Cuma günüdür. Oylama anket usulü olacaktır, yayınlanan FFler kurallara uygun olup olmadığı denetlendikten sonra oylamaya sunulacaktır. En faz 3 (üç) FF için oy kullanabilirsiniz, oylama konusunda usulsüzlük tespit edildiğinde ilgili FF kaldırılacak ve sahibi forumdan uzaklaştırılacaktır, şimdiden katılan arkadaşlara başarılar dilerim, klavyenize kuvvet  :D 

Haa ödül mü, biri ödül ne olacak diye mi sordu Puket adalarına 15 günlük gidiş -dönüş uçak bileti ve konaklama masrafları dahil tatilllll  :head2: 

Ödül burada bakmak isteyenler  :LTkJN9u: 

Okuyan, katılan, katılmayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Olur da yetkililerden biri ödülü kazanırsa kazana düşenlere ödül yok belirteyim dedim :smile_oleyo:  

Lütfen açıklamaları ve diğer mesajları okuduktan sonra aklınıza takılan şeyleri sorunuz!!! 
  25. Beğen
    Cao Cao reacted to Mileydi in Anime ve Manga tüm seriler hakkında her şeyi konuş! (dikkat dikkat AĞIR SPOİLER içerir)   
    Çok var hemde örnek ben  :help-onion-head-emoticon:  Filminde bile o gözüktüğü 2 dakika varya kalbim yerinden çıkacaktı  :bled1-onion-head-emoticon:  

Seni şöyle sağ üst köşede bulunan çıkış butonuna uğurluyorum leynn madem yazacan adam akıllı bir şey yaz  :hate-onion-head-emoticon:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.