Jump to content

karamellicadi

Üyeler
  • İçerik sayısı

23
  • Son ziyareti

4 Takipçi

karamellicadi hakkında

• Doğum günü 06/07/1995

Kişisel Bilgiler

• Web Sitesi
    http://caramellatte-nyancutiepie.blogspot.com

Profil Bilgileri

karamellicadi üyemizin başarıları

1. Çeviri için teşekkürler =)
  2. HyunA feat. İlhoon of BtoB - I am the best :)
  3. karamellicadi

Doğum Günün Ne Kadar Özel?

Olaylar[değiştir | kaynağı değiştir] 769 - FMU (French Mason Union) kuruldu. 1099 - Birinci Haçlı seferi: Haçlı ordusu Kudüs kalesi önüne geldi ve Kudüs Kuşatması başladı. 1494 - Dönemin deniz güçleri Portekiz ve İspanya, Tordesillas Antlaşması'na vardı. 1557 - Mimar Sinan tarafından inşa edilen Süleymaniye Camii açıldı. 1654 - XIV. Louis Fransa kralı oldu. 1692 - Jamaika'nın Port Royal kentinde deprem: 1600 kişi öldü, 3000 kişi ağır yaralandı. 1832 - Quebec'te Asya kolerası salgını: yaklaşık 6000 kişi öldü. 1856 - Dolmabahçe Sarayı kullanıma açıldı. 1863 - Mexico City, Fransız birliklerince ele geçirildi. 1866 - Anadolu'da kurulan ilk demiryolu hattı olan İzmir-Aydın demiryolu açıldı. 1893 - Gandhi, ilk sivil itaatsizlik ve pasif direniş eylemine başladı. 1914 - Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan Panama Kanalı gemilere açıldı. 1929 - Vatikan bağımsız devlet oldu. 1939 - CHP İdare Heyeti, devlet ve parti yönetimini yeniden ayırmaya karar verdi. 1942 - Etimesgut fabrikasında yapılan ilk Türk uçağı havalandı. 1942 - II. Dünya Savaşı: Midway Muharebesi, ABD'nin kesin zaferi ile resmen sona erdi. 1943 - İstanbul'da tifüs salgını başladı, bazı sinemalar kapatıldı ve eskicilerin satış yapması yasaklandı. 1945 - Celâl Bayar, Adnan Menderes, Fuad Köprülü ve Refik Koraltan tarafından imzalanan ve dörtlü takrir olarak anılan önerge, CHP Meclis Grubuna verildi. 1956 - Demokrat Parti hükümetinin hazırladığı Yeni Basın Kanunu TBMM'de kabul edildi. Hürriyet Partisi adına konuşan Turan Güneş, "bu kanunla, değil basın özgürlüğü, basın bile kalmayacak" dedi. 1962 - 100 kadar işsiz hamal İstanbul valiliğine yürüyüş yaptı. 1966 - Ronald Reagan, Kaliforniya'nın 33. valisi oldu. 1967 - İsrail birlikleri Kudüs'e girdi (Altı Gün Savaşları). 1973 - Yavuz zırhlısı Deniz Kuvvetleri'nden törenle emekliye ayrıldı. 1977 - Semiha Yankı, 13'üncü Uluslararası Altın Orfe Şarkı Yarışması'nda birinci oldu. 1981 - İsrail savaş uçakları, Irak'ın bir nükleer reaktörünü nükleer silah üretiminde kullanılıyor gerekçesiyle imha etti. 1985 - TRT Yönetim Kurulu, parlamento dışındaki partilerin etkinliklerini yayınlamama kararı aldı. 1989 - Surinam havayollarına ait Douglas DC-8 tipi bir yolcu uçağı Johan Adolf Pengel havaalanı (Surinam) yakınlarında düştü: 168 kişi öldü. 1994 - Sosyetenin ünlü ismi Ayşegül Tecimer, tarihi eser kaçakçılığından gözaltına alındı. 1996 - Hükümeti kurma görevi Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Refah Partisi genel başkanı Necmettin Erbakan'a verildi. 2001 - Tony Blair başkanlığındaki İşçi Partisi İngiltere'deki seçimleri kazandı. 2005 - MacGyver adlı Amerikan dizisinin 2. sezon DVD'si çıktı. 2007 - Birinci Türk İşaret Dili Çalıştayı Ankara'da toplandı. 2008 - Euro 2008'in başlangıç tarihi 2009 - SBS 7. sınıflar için 2. kez yapıldı. Doğumlar[değiştir | kaynağı değiştir] 1837 - Alois Hitler, Adolf Hitler'in babası 1848 - Paul Gaugin, Fransız ressam 1917 - Dean Martin, İtalyan asıllı Amerikalı şarkıcı ve sinema oyuncusu 1942 - Muammer Kaddafi, Libya eski lideri. 1952 - Liam Neeson, Kuzey İrlandalı aktör 1952 - Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat Ödülü alan Türk yazar 1958 - Prince, ABD'li müzisyen 1960 - Kemal Merkit, Türk motosiklet yarışçısı 1965 - Damien Hirst, İngiliz ressam 1966 - Zlatko Yankov, Bulgar futbolcu 1970 - Cafu, Brezilyalı milli futbolcu 1972 - Karl Urban, Yeni Zelandalı oyuncu 1975 - Allen Iverson, ABD'li basketbol oyuncusu 1976 - Mirsad Türkcan, Türk basketbolcu oyuncusu 1981 - Anna Kournikova, Rus tenisçi Ölümler[değiştir | kaynağı değiştir] 1826 - Joseph von Fraunhofer, Alman optik fizikçi (d. 1787) 1880 - John Brougham, İrlanda asıllı ABD'li oyuncu ve oyun yazarı (d. 1814) 1937 - Jean Harlow, ABD'li sinema oyuncusu (d. 1911) 1954 - Alan Turing, İngiliz matematikçi ve bilgisayar bilimcisi (d. 1912) 1966 - Jean Arp, Alman asıllı Fransız heykeltraş, ressam, şair (d. 1886) 1967 - Asaf Çiyiltepe, Türk tiyatro sanatçısı (d. 1934) 1968 - Dan Duryea, ABD'li aktör (d. 1907) 1970 - E. M. Forster, İngiliz roman, öykü ve deneme yazarı (d. 1 Ocak 1879) 1978 - Ronald George Wreyford Norrish, Nobel ödüllü İngiliz kimyager (d. 1897) 1979 - Forrest Carter, ABD'li yazar (d. 1925) 1980 - Henry Miller, ABD'li yazar (d. 1891) 1985 - Afet İnan, tarihçi ve sosyoloji profesörü, Atatürk'ün manevi kızı (d. 30 Ekim 1908) 1987 - Cahit Zarifoğlu, Türk şair, yazar, fikir adamı (d. 1940) 2012 - Abdurrahim Karakoç, Türk şair, yazar, fikir adamı (d. 1932) 2013 - Richard Ramirez, ABD'li idam mahkumu seri katil. (d. 1960) ne önemli günmüş be birinci haçlı seferi , süleymaniye camisinin açılması , dolma bahçe sarayının kullanıma açılması , ooohooo daha neler neler :D çok önemli bir günde doğmuşum arkidişler :) 7 HAZİRAN :P :rolleyes: -_- B)
  4. karamellicadi

Selamlar, ben Ayhan Gazi

hoşgeldin ayhan bende aybüke aynı yaştayız :) memnun oldum :)
  5. 1. benim gibi japon ve kore hayranı olan onları herşeyiyle bayılan aynı benim gibi olan beraber cosplayler yapacağımız obentolar yapıp pikniğe gezmelere gideceğimiz japon yemekleri deneyip yiyeceğimiz beraber anime izleyeceğimiz japon kore etkinliklerinin hepsine katılacağımız bir sınıf arkadaşı üniversitemden yani. 2. benimle kafa dengi iyi anlaşacağım yeri geldimi yazın japonyaya veya koreye ülkesine gittiğinde bana oradan türlü türlü hediyeler getirecek bir japon ve koreli kanka 3. japonyada mastırımı yapmak
  6. karamellicadi

Favori yiyecek kombolarınız.

yerim tabi yemem mii :D
  7. karamellicadi

hıı o zaman sadece ben düşünmemişim onu :) kızarmış salam bildiğin yağda tavada salamı kızartıyorsun :) süper oluyor söyliyim ben bayılıyorum . pastırma sevmeyen biri olarak bunu yiyorum pastırmalı yumurta yerine salamlı yumurta meselaa :)
  8. karamellicadi

sabahları kahvaltıda kızarmış ekmek arası krem peynir + kızarmış salam + haşlanmış yumurta sizinkiler kadar abuk olmasa da :P vanilyalı puding üzerine eritilmiş antep fıstıklı eti bitter çikolata :D beyaz peynirli kırmızı biberli pul biberli karabiberli omlet :) bunu da ben icat ettim heralde :) fındıklı ballı meyve salatası üzeri eritilmiş antep fıstıklı bitter çikolatalı kırmızı meyveli yulaflı kepekli bisküvi şey ben diyette olduğumdan benimkiler böyle çıktı napalım :) bunu görünce aklıma geldi nutella kaymak ekmek ve krem peyniri bal ekmek :) krem peynir + bal yağda yumurta + sarımsaklı yoğurt + yağda yakılmış pul biber bide ramen yaptığımda aklıma gelen ve ailecek çok beğendiğimiz bir tarif var : normal haşladığımız makarnanın suyuna haşlarken et bulyon biber salçası domates salçası çok az zeytinyağı katıp iyice karıştırıp makarna olunca her zamanki gibi süzüyoruz ve süper oluyor :)
  9. karamellicadi

Gerçek Anime Kızı

bildiğim kadarıyla bu kız japonya da yaşıyor ve kaliforniyalı değil rus-japon melezi yanlış hatırlamıyorsam . hatta yaşayan barbie bebek diye haberleri çıkmıştı . estetiksiz ayrıca bu kız :) japonca-ingilizce-rusça biliyor :)
  10. karamellicadi

En Üzüldüğünüz An!

üzüldüğüm çok zaman oldu açıkcası çok çabuk üzülen ama üzüntümü belli etmeyen bir insan olduğum için -_- ruh halim de çabuk değiştiğinden hangisini yazayım bilemedim . haftada en az 2-3 kez üzüldüğüm an olur :mellow: en çok üzüldüğüm an biraz fazla belki ciddi bir konu olacak ama :unsure: yaklaşık 6 buçuk yıl önce babamı kaybettiğimde üzülmüştüm :( hatta evde misafirlerin akrabaların ve ailemin yanında ve ilk duyduğumda ağlamamaya çalışmıştım :( üzüntümü anlayabilen çok az dostum vardır -_- o kadar saklarım ya hüznümü yani -_-
  11. karamellicadi

Bizde de olsa...

üniversite diyorsun sen . üniversitelerin neredeyse hepsinde kulüp festival vs. var zaten . konuda bahsedilen şey liselerde festival ve kulüplerin olmaması. Neyse konuya dönersem ben liseye giderken okulumuzda müzik , resim , voleybol basketbol üzerine eğitim ve yarışmalarımız vardı . yüzme olarakda vardı tennis olarakda ama onlar tennis ve yüzme okulda sahaları ve havuzu olmadığından başka yerde yapılıyordu. okuldan sonra crunch ve plates derslerimiz bile vardı. ve biz seçmeli dersimizi kendimiz seçiyorduk :) ayrıca okulumuzun pilav festivali vardı ama onu sadece ilk iki sene gördüm sonradan kutlanmamaya başlandı :(
  12. karamellicadi

Selam Ben Yumit

yumiti tamam da kaşarına koptum yani :D :evil-smile-onion-head-emoticon:
  13. karamellicadi

Merhaba ^^

ayy benim küçük bir adaşım gelmiş ya :) merhaba tatlım benim adımda aybüke senden yaşça bir 6 yaş büyük olsamda iyi anlaşacağımızı umuyorum. hoşgeldin japon-kore hayranlarının arasına ve animeler diyarına :D
  14. hmm burç uyumuna bakarsak anlaşabiliriz gibi geldi :D alçalan ne oluyor :13:
  15. teşekkür ederim :cute1-onion-head-emoticon:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.