Jump to content

Shina

Üyeler
  • İçerik sayısı

47
  • Son ziyareti

Shina hakkında

• Doğum günü 8 Nisan

Profil Bilgileri

Shina üyemizin başarıları

1. Shina

Onodera Fan Club

Nisekoi yeni opening çok eğlenceli olmuş. Yalnız ilk bölümde chitoge dayadılar iyi gelmedi.
  2. Shina

( 12 / 12 ) Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Eğlenceli seriydi, bende mangasına devam edeceğim sanırım. Çeviri ve yayında emeği geçenlere teşekkür ederim.
  3. Shina

Son Geliştirdiğim Paladin Deck "Ultimate Pal"

Forumda oynayan çok var mı bilmiyorum ama güzel vakit arası oyunu. Öle takılırken, vakit geçirmek adına güzel oluyor. Gerçi bazen kaptırıp 1-2 saat arka arkaya oynadığımda oluyor. Ben kart oyunlarını eskiden beri sevişimdir zaten ondandır herhalde bu düşkünlüğüm. Tavsiye ederim eğlencelidir. Oynaması keyifli bir deck, bazen arka arkaya bir sürü oyun attığım oluyor bu deckle. Quarter master craft edip bir kaç deneme yapacağım yakın zamanda sanırım. Dediğin gibi kontrolü pek bırakmıyor aslında bu deck oyun boyunca. Ama işte hangi kart yerine koyabilirim kestiremiyorum şuan. Tauntlar'ı değiştiremiyorum. Hard rush deckleri tutması zor oluyor öbür türlü (Özellikle yeni kartlarla hunter rush deckler çok sıkıntı yaratıyor). Şuanki halide oldukça etkili ama bakalım bir kaç değişiklik yapıp revize edeceğim decki. Yorum ve tavsiyeler için ayrıca teşekkürler :)
  4. Bir süredir bu deck üzerinde çalışıyorum. Yaklaşık 50 oyun üzerinden %80-%85 civarı bir win rate yakaladım bu deckle. İlgili HS severlere hem faydası dokunur amacıyla, hemde üzerinde konuşup tartışılabilir diye paylaşayım dedim. Deck genel olarak mid game'de inanılmaz kuvvetli, kartların combo sayısı çok fazla, her durumda bir formül üretebiliyorsunuz. Aşırı kuvvetli Kontrol decklere yada rush/aggro decklere karşı bile oldukça işlevli. Deck'i geliştirme aşamasında kararsızlığa düştüğüm bir kaç nokta oldu. Mesela Paladin decklerinde "Wild Pyromancer" oldukça meşhur ama ben pek kullanışlı bulmadım. Sadece "Equality" ile kuvvetli combosu var. Kullandığım deckde trap ve fazla spell olmadığından "Wild Pyromancer" kullanmamayı tercih ettim. Daha sonra "Ragnaros" ve "Cairne" arasında cidden kararsız kaldım. Aslında hala kararsız olduğumu söyleyebilirim. "Ragnaros "çok kritik anlarda oyun çevirebiliyor. Yada 1-2 tur yok edilmezse ciddi güzel hasarlar verebiliyor. Öte yandan "Cairne" ise Çok stabil bir kart. Hem manası düşük hemde çok kuvvetli clearlar karşısında bile takaslarda karlı çıkmayı sağlıyor. Belki ikisini birden decke almak mantıklı olabilir ama şuan deck'de herhangi bir kartı çıkarmayı beceremiyorum. Hepsi oldukça işlevli. Bunlar dışında GvG geldiğinde çok ufak bir revizyon yaptım ama henüz çok derinlemesine inceleme fırsatı bulamadım. Mesela "Muster for Battle" gerçekten harika bir kart, decke bir tane ekledim, özellikle "Knife Juggler" ile harika çalışıyor ama "Quarter Master" konusunda emin olamadım. "Muster for Battle" ile inanılmaz kuvvetli bir combosu var ama bunun dışında genelde Paladin ve Shaman'a karşı "Board Clear" oynandığı için "Silverhand Recruit" sayısı her zaman pek iç açıcı olmuyor. Ayrıca 5 manalık bir kart için statları oldukça kötü. Özellikle GvG kartları konusunda tavsiyelere oldukça ilgili olduğumu söyleyebilirim. Yorumlarınız ve eleştrilerinizi ilgiyle okuyacağımdan emin olabilirsiniz. Hem bu deck hemde HS konusunda başka yardımcı olabileceğim bir şey olursada çekinmeden özel mesaj ile bana ulaşabilirsiniz :) Deck ayrıntıları için: http://www.hearthhead.com/deckbuilder#cMmo7zoG7MRm7za17zqx7zbU7zb37zrI7zfV7Mf67ziu7Mhq7MuQ7Mnk7MyJ7Mxq7MxA7Mty7zvG7zvA8M
  5. "Sorun ipleriyle sarmalanmış ümitsizlik prensiydim. Volkswagen golf büyüklüğünde bir kurbağa gelip de beni öpene kadar uyuyacaktım."
  6. "İnsanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rastgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyor." - Sabahttin Ali, Kürt Mantolu Madonna
  7. Shina

Ecchi FC [+18]

Geçenlerde "Kore wa zombie desu ka" yı izlemiştim. Bayaa eğlenceli bişeydi tavsiye ederim :)
  8. Shina

Japonca Dersi

Henüz sınav konusunda internet üzerinden bir döküman taraması yapmadım ama eğer elinde var ve sana ekstradan zahmet çıkarmayacaksa çok memnun kalırım yollarsan :) JLPT zorluk seviyelerini inceledim, gerçekten hedeflediğim şey kolay görünmüyor ama ben yinede hedefimi yüksek tutayım diyorum, daha iyi motive oluyorum bu şekilde çalışırken. Umarım güzel bir sınav sonucu alabilirim bakalım. İşinden gücünden vakit ayırıp böyle bir içerik hazırlamışsın, eleştirimin yanı sıra gerçekten çok takdir ettim, hatta ilham verdi bana bile diyebilirim. Bende eğer vakit ayırabilirsem; belki bu kadar ayrıntılı olmasa bile çalışırken bana yardımı dokunan bilgi ve içerikleri paylaşmaya çalışacağım. Bu sene sınava girmeyi çok istedim aslında ama maalesef bu seneki son sınav vaktini kaçırdığım için önümüzdeki yaza kadar girebilme imkanım görünmüyor. Yine elimden geldiğince sınav hakkında öğrendiğim bilgileri paylaşmaya çalışırım tabiki :)
  9. Shina

(Anket) En Sevdiğiniz Anime Türleri?

En sevdiğim anime türü Komedi/Ecchi'ler. İzlerken çok eğleniyorum, hele içinde hafifte bir Slice of Life/Romantizm varsa tadından yenmeyecek anime türüdür o benim için :D Bunlar dışında Bilim Kurgu, Fantastik, Dram türünü seviyorum. Bazen bir shoujou anime'yi izlerkende oldukça güzel vakit geçirdiğim oluyor tabi bu çok nadir. Çünkü illaki bir cıvık romantizm oluyor bir noktada shoujoularda. Shounen animeleri genel olarak sevmiyorum. Hepsi birbirinin aynı gibi geliyor. Arkadaşlık-Gaza Gelme-Flash Back-Göz Yaşı kombinasyonu bana inanılmaz bayat geliyor. Tabi hakkını yemeyim bazı seriler cidden başarılı. Genel olarak bu tarzı sevmiyorum sadece. En sevdiğim animeler gelirsemde: Sakurasou no Pet na KanojoToradoraNo Game No LifeGreat Teacher OnizukaErgo ProxyHerhalde bunlar en başı çeken ilk 5'im şuan.
  10. Shina

Japonca Dersi

Ayrıntılı bir biçimde inceledim dersi. Emek harcanıp hazırlanmış belli, öncelikle bunun için teşekkür ederim. Ben yaklaşık 3 haftadır japonca öğreniyorum kendi başıma. Üzerinde çalışacak çok vaktim olduğundan(günde 5-6 saat falan) 3 haftanın sonunda bile, gerek konuşma, gerek yazma, gerek ise anlama olsun başlangıç seviyesinin üzerinde güzel bir yere geldiğimi düşünüyorum. Hatta ayrıntı verecek olursam: Hiragana-Katakana alfabeleri ve bunların modified kullanımları Temel gramer bilgisinin çoğunu (Geçmiş-Geçmemiş zaman, olumlu olumsuz, kibar çekimler ve normal çekimler, iki ayrı sıfat çeşidi ve kullanımları, edatlar vb).Gündelik hayattaki konuşmalar, kendini tanıtma, birşeyler isteme, sormak, sahip olmak hoşlanmak vs350+ kelime30-40 kanji anlamı. Çoğunun on-yomi kun-yomi okunuşu ve diğer kanjilerle kombine anlamları vb.Çalışmalarıma devam ediyorum ve önümüzdeki yaza JLPT'ye girip en azından N3 yada N2 belgesini almak istiyorum(Kulağa çok kolay gelmiyor farkındayım ama insan gibi çalışmıyorum inanın yani, bir de motivasyonum çok yüsek bu konuda). Herneyse şimdi öncelikle bunları anlattım çünkü gerçekten en başından şu zamana kadar çok çabaladım ve bir sürü zorlukla cebelleştim(Literally). Japoncaya sıfırdan başlayan birinin ne konularda sıkıntı çekip zorlandığını birinci elden tecrübe ettim. Japonca çoğu latin diline göre harbi öğrenmesi zor bi dil, bunu gördüm; görmeye devam ediyorum. Bundan sonra yapacağım yorumlarımı, bunları tecrübe etmiş biri olarak; yapıcı eleştiri olarak değerlendirin lütfen :) En başında bu konu ve içeriği beğendimi ve kendi adıma faydalı bulduğumu söyleyebilirim. Ama bunu şu zamana kadar öğrendiğim ve bildiğim şeyler doğrultusunda faydalı buldum. Güzel dialoglarlar ve küçük ilgimi çeken ekstra açıklamalar mevcut, hoşuma gitti bunlar, lakin Japoncaya sıfırdan başlayacak biri için bu başlık altındaki dersleri tavsiye etmem. En öncelikli olarak, Japoncadaki hece sistemini anlayamayan birisi; yani en azından Hiragana(Japon alfabelerinden biri) bilmeyen birisi için bunlara adapte olması çok zor geliyor bana. Yani bu dialoglar düz ezber bile yapılmak istense, heceleri ve okunuşlarını bilmeyen biri ezberlerken ekstra zorlanır ve yüksek ihtimallede yanlış ezberler. Yani nasıl tarif etsem, bunları bu şekilde öğrenmeye çalışmak zihne hamallık gibi geliyor bana. İlk bölüm güzel hazırlanmış. Cümleleri ve açıklamaları oldukça faydalı buldum ama ikinci bölüm biraz karışık ve düzensiz geldi bana. Ders içeriğinde çok fazla şey var aslında ama biraz üstün körü geçilmiş çoğu. Sanki böyle 2-3 ders birden hızlıca atlanmış gibi tam açıklayacak olursam. Bunlar dışında son olarak, anlatımların(dialogların) parça parça bölünüp; kelimelerin ise dialoglardan ayrı bir şekilde alta yığılması, sözlük karıştırma etkisi yapıyor ve pek pratik değil, yorucu geliyor. Cümle ve kelime anlamını hemen o içeriğin altına eklersen çok daha verimli olacağını düşünüyorum. Yani hazırlanırken o kadar emek harcanmış belli, böyle oturduğum yerden rahat rahat yardırıyorum gibi geliyor belki kulağa ama ben forumda oynanan polyannacılığı gerçekten sevmiyorum. Samimi gelmiyor bana o şekilde davranmak. Eleştirilerin objektif, yapıcı ve geliştirici bir şekilde yapılması lazım ki bir yardımı dokunsun. Son olarak tekrardan, ellerine sağlık CloudT diyip bir teşekkür ediyor, bir sonraki hazırlayacağın ders içeriğini ilgiyle beklediğimi de ekliyorum. Hatta istek parçam olsun, yine dialog'u bol açıklaması çok olsun mümkünse ^_^ ありがとうございました
  11. Silica tabiki ^_^ Silica inanılmaz tatlı geliyor bana. Özellikle Kirito ile ilk karşılaştıkları bölümler çok eğlenceliydi. Zaten SAO benim için 1.Sezon ilk 15 bölümdür. Gerisi çok basit ve bayat geldi bana. Beni hayal kırıklığına uğratan animelerde ilk 5e girer yani.
  12. Katılıyorum. Blizzard'dan bahsediyoruz. Her zaman cinematic'leriyle hayran bırakmıştır kendine ama bu cinematic resmen "zayıf". Hemde aşırı zayıf. Orta okul çocuğu özendirecek cheetos, max reklamları gibi olmuş afedersiniz. Oyunun gameplaylerini de izledim. Sıkı LoL oyuncusuyumdur belki fazla önyargılı yaklaşıyorum ama benim beklentim yüksek değil bu oyundan. LoL MOBA konusunda aldı başını gidiyor. Şuan bir Dünya yenilikle pre-season girdi bir de, son değişikliklerden sonra MOBA'ya inanılmaz dinamik başka bir soluk getirdi Riot Games. Daha çok fırın ekmek yemesi lazım Heroes of Storm'un bu rakiplere yetişebilmesi için. Ha şimdi hakkını yemeyim ama, map'leri orjinal olmuş, o konuda beğendim.
  13. Harika paylaşım olmuş. Bookmark'larıma ekledim hatta. Tüm hedeflerini Dünya'yı gezmek üzerine kurmuş biri olarak ağzımın suyu akarak inceledim konuyu :admire-onion-head-emoticon:
  14. Shina

( 12 / 12 ) Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Teşekkür ederiz, zaten güzel bir bölümdü, bir de TAÇE altyazısıyla izlemek lazım şimdi bölümü :D Dip Not: Görsel olarak özellikle alt yazı karakterlerinin/renklerinin ayarlanışını beğeniyorum.
  15. İsmim "Sina", Japonca katakana'da "シナ" şeklinde yazılıyor. Romaji'de ise "Shina" şeklinde yazılıp okunuyor. Nick'im burdan geliyor ama anlamını bilmiyorum açıkcası. Kanji'si "椎名" şeklinde yazılıyor. Bir bilen varsa ÖM ile bildirsin bana, çok minettar olurum :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.