Jump to content

mustafalrsm

Üyeler
  • İçerik sayısı

1912
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

8

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    mustafalrsm reacted to Red-King in AMV Yapmakla İlgili İpuçları   
    AMV yapımı aşamasında yeni başlayanlar için gerçekten iyi bir mataryel olmuş senpai. Benimde işime yarar bilgiler bunlar gerçekten çok
    sağol.  :cheer2-onion-head-emoticon:
  2. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Barış D. Baryshx in Ramazan ve Kurban Bayramları Kutlama Konusu   
    Hayırlı bayramlar :)
  3. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from MandraFilozofu in Ramazan ve Kurban Bayramları Kutlama Konusu   
    Hayırlı bayramlar :)
  4. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Kadir- in Bir animeyi aklınızdan silmeniz ve o animeyi tekrar izlemeniz için bir şansınız olsa ?   
    HunterxHunter 2011 olabilir. Olmadı Bleach :D
  5. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Beytize in Bleach FC   
    Ecchi ve Bleach'i mümkün oldukça birbirinden uzak tutun lütfen -_-
  6. Beğen
    mustafalrsm reacted to Mileydi in Bleach FC   
    Paylaşım yapacaktım manga okumaya daldım unuttum  :whistling: Aklıma gelmişken söze gireyim, Bleach FC forumdaşlarım ile netten bulduğum 77 adet Bleach dosya ıconlarını paylaşayım dedim BU LİNKDEN indirmelerinizi yapabilirsiniz hepsini ıcon dosyasına dönüştürdüm kullanıma hazır. Ayrıca spoiler içinde bilmeyenlere klasörümüzün simgesini nasıl değiştirebileceğimize dair elimden geldiğince anlatım da yapmaya çalıştım, hayırlı uğurlu olsun  :head2: 

Bu arada sadece bu ıconları değil, vermiş olduğum linkten istediğiniz png formatında ki resimleri ıcon  haline getirebilir ve bu resimleri yukarıda anlatıldığı gibi klasör simgesi olarak da kullanabilirsiniz kolay gelsin

Başka FC ler çalmayın haa takipteyim görürsem silerim :smile_oleyo:  
  7. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from quincy in Bleach FC   
    Ben niye bu adamın yaptığı AMV'lere bu kadar hayran kalıyorum :(

8. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from LucisTenebris in Alttaki Üyenin Favori Karakterini Tahmin Etmece   
    Değil Mustafa :(

Hunter x Hunter'dan Hisoka?
  9. Beğen
    mustafalrsm reacted to Mileydi in İtiraf Köşesi   
    Nesil ayrımı yapmayı bizde istemiyoruz ama seninde yazdığın gibi yaptırıyorlar yetiştirilme şekillerine göre düşünce mantıklarımı farklı yoksa düşünce farklılıkları mı yetiştirilme şekillerini etkiliyor ayrımın yapmak zor  :huh:
    Şanslı mahalle  :D

Yok bilincin de değiller Hakan yaa, hani ben son zamanlarda ki bu yaklaşık 6 aylık bir süreyi kapsıyor bunu fark ettim eğer bilincinde olsalardı açılan konulara yapılan muhabbetler daha farklı olurdu, evet bir şekilde buraya toplanış amacımıza vesile olan anime ve mangalar ama devam sıkıntısı yok sürekli başka yönlere kayıyor durum, aynı şey için buradayız deme mantığını ben artık kabul edemiyorum eğer öyle olsaydı şu an bu durumu konuşuyor dahi olmazdık, eskiden derdim eğlenmek, anime ve manga tartışmak yeni görüşleri öğrenmek için buradayız diye ama şimdi bu düşünce yapımı değiştiren çok olaya şahit olduğumdan diyemiyorum insanlar birbirini tanısın ilgi alanları ortak olanlar muhabbeti güzel kılar lakin cılkını çıkartmak dediğimiz bir olay var ki sürekli tekrarlanıyor serzenişim bundan  ^_^

Çok uzar bu konu başka bir zaman uygun bir mekanda  buluşmak dileği ile  :D
  10. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from quincy in Bleach FC   
    Woooooooooooooooooooow süpermiş bu. Bu arada geçenlerde denk geldiğim bi tane atayım ben de. Hayranım bu adama yaa

11. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Mileydi in Beğendiğiniz AMV'ler :)   
    Şimdi doğruya doğru, best amv ever

12. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Kadir- in İtiraf Köşesi   
  13. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Wichin Smutellası MiYeon in İtiraf Köşesi   
    Baba candır'ın başta şımarık dandik bi dizi olacağını sanmıştım ama değilmiş 
  14. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from typerion in Kendi Gif'inizi (Hareketli İmza) Nasıl yapabilirsiniz (Programsız)   
    Mıbilde olduğumdan ve dediklerini şimdilik deneyemeyeceğimden anlatımın hakkında şimdilikpek bir şey diyemeyeceğim ama konu faydalı :D
  15. Beğen
    mustafalrsm reacted to WLs in Yen Press, Akame Ga Kill! Zero Mangasını Aldı   
    Devam mangasında, Akame konu alınıyor

Yen Press Perşembe günü Takahiro ve Kei Toru’nunAkame ga KILL! Zero devam mangasının lisansını aldığını bildirdi.

“Karanlık-aksiyon” manga, Takahiro’nun orijinal Akame ga KILL! mangasının birkaç yıl öncesinde geçiyor.

Devam mangası mangaya ismini veren karakter olan ve beyni yıkanan, İmparatorluk(Orijinali: Empire) tarafından suikastçı olarak yetiştirilen Akame’yi konu alıyor.

Takahiro ve Toru, spinoff mangasını Square Enix’in Monthly Big Gangan dergisinde 2013 Ekim’inde yayınlamaya başladılar. Dergi, Haziran ayında manganın “doruk noktasına” yakında ulaşacağının haberini verdi. Toru manga için çizimleri yaparken Takahiro ise hikayeyi yazıyor. Square Enix manganın üçüncü sayısını 22 Temmuz’da yayınladı.

Yen Press, Takahiro ve Tetsuya Tashiro’nun Akame ga KILL! mangasının Kuzey Amerika bölgesindeki yayın haklarını aldı ve yayınlamaya başladı. Manga, 2014 Temmuz’unda Japonya’da yayına giren bir televizyon animesine ilham verdi.

Crunchyroll animeyi Japonya’da yayınlandığı gibi yayına verdi. Sentai Fimlworks ise serinin ev sürümü(kutulu satışı) için yayın haklarını aldı. Anime, Adult Swim’in Toonami kanalında 8 Ağustos’da yayınlanmaya başladı.

Kaynak : Anime Haber

16. Beğen
    mustafalrsm reacted to Exia in Naruto AMV - Uçiha Obito'nun Hikayesi   
    エクシア | Exia AMV | Türkçe AMV

17. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Kai in Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?   
    Gon - Ging (Hunter x Hunter 2011)
    Ichigo - Zaraki (Bleach)
    Edit:İkili diyince heralde birbirlerine aşık olmaları gerekmiyordur diye düşündüm ama İnşallah doğrudur :/ Öyle olsa çift derdi heralde )
  18. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Kai in MBTI Kişilik Analizi   
  19. Beğen
    mustafalrsm reacted to Dj-Morphosis in BakaSenpai AMVStudio (Güncel 28.09.2015)[BSS] Metamorphosis ~MEP~ AMV Göz atın :D   
    Merhaba Arkadaşlar !!!  :bye2-onion-head-emoticon: 

Bazı türk video editörleri ile aramızda görüştük düşündük taşındık ve bir studio kurmaya karar verdik.  :good-job-onion-head-emoticon:

Ekibimiz 10 kişiden oluşuyor,  ama elbette katılmak isteyen olursa aramıza alırız :3

BakaSenpai Studio 

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCSFrZBJg5EHdwxy4q_maKdw

Ekip Üyeleri Şuanlık,

1- DjMorphosis

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCWKoZM0WwlXcR35_Vxo81MA

Konoha3932

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCYEqCiMZGDrMkc7_JvqQhyg

3- Riskan Sprey 

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCBLDgxYDvhDlRbjIFXXs1WQ

4- Taiyo No Kage

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgO8tTtVxg0gjJcSSM3i10w
    5- Ginpachi Sensei

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCAsNFhmujQk314KxmS8UNXw

6- KonohaSenpuuuu

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCGj1wfdGSLRIsteqbOa7ibw

7: Anime Delisi

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCqLnQ1-4ypMDpJQdSSVC_Nw

8- Star GirlAMV's

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbV73f0O2WdUfHH9Sw2UYkA

Abone olmayı unutmayın ! :3

Çalışmalarımız!
    1.Point of no Return [MEP] 

2.「ASMV MEP」AnimeMix ♪ [Türkçe ASMV] 

3. Çalışmamız ile karşınızdayız fakat  bu sefer 3 kişi bir çalışma hazırladık malum diğer arkadaşların sınavları olunca :D

4. Bu sefer sadece iki kişiye indik ve daha çok shoujo animelerine odaklı bir video ortaya çıkardık,umarız ki beğenirsiniz :3

İyi seyirler Abone olmayı unutmayız! Yeni çalışmalarla birlikte olacağız!

5. YENİ! çalışmamız ile karşınızdayız !

Bu sefer cool karakterileri ele alan yani biz kendi cool bulduğumuz karakterleri seçtik :D 

Neyse evet 
    Part 1: Taiyo No Kaga

Part 2: Riskan Sprey

Part 3: DjMorphosis

Part 4: Konoha3932

Part 5: Ginpachi Sensei

Part 6: Konohasenpuuuu

Part 7: YonaHime

Şarkı: I'm so sorry - İmagine Dragons

Animeler:
    1.Ao Haru Ride
    2.Noragami
    3.K-Project
    4.Naruto Shippuuden
    5.Free!
    6.Fairy Tail
    7.Akatsuki no Yona

Şarkının türkçe alt yazısı eklenmiştir alt yazı ile birlikte izleyebilirsiniz.

Abone olmayı ve beğenmeyi unutmayın tabi ki yorumsuz video olmaz !

İyi seyirler

4. MEP Çalışmamız ile karşınızdayız!

Eveeett 4. MEP çalışmamız ile karşınızdayız.   Bu sefer Take Me Over MEP adlı çalışmamız ile karşınızdayız. RED grubunun  "Take me over" şarkısı ile bir çalışma yaptık beğeneceğinizi düşünüyoruz :3 .     Part 1: xYonaHimex  / Anime: Akatsuki No Yona, Owari No Seraph   Part 2: RiskanSprey / Anime: One Piece   Part 3-4: Star GirlAMV's / Anime: Guilty Crown , Code Geass , shinemi no kyojin ,Dgrayman , Owari no seraph   Part 5: Emperor AMV / Anime: Shigatsu wa kimi no uso   Part 6: Ginpachi Sensei / Anime: Tokyo Ghoul   Part 7: Konoha3932 / Anime: Naruto Shippuden / Movie   Part 8: Taiyo No Kage / Anime: Gakkou Gurashi   Part 9 DjMorphosis / Anime: FullMetal Alchemist Bortherhood   Şarkı: Red - Take Me Over   Kanallarımıza abone olmayı unutmayın ve tabi ki düşüncelerinizi belirtmeniz bizim için çok önemli.   İyi Seyirler!  

[bSS] Metamorphosis ~MEP~ 

Eveeet Yeni çalışmamız ile karşınızdayız!

Bu sefer nedense pek içime sinmedi :D bazı kısımlar ama genel olarak harika!

Part 1 : Heichou xAcwel https://www.youtube.com/channel/UCbV7...

Part 2 : Emperor AMV https://www.youtube.com/channel/UCHbz...

Part 3 : DjMorphosis https://www.youtube.com/channel/UCWKo...

Part 4 : Heichou xAcwel https://www.youtube.com/channel/UCbV7...

Part 5 : Ginpachi Sensei https://www.youtube.com/channel/UCAsN...

Part 6 : Rudey Sama https://www.youtube.com/channel/UCmXJ...

Part 7 : Zodiach AMV https://www.youtube.com/channel/UC1Mv...

Part 8: Konoha3932 https://www.youtube.com/user/Konoha39...

Part 9 : Taiyo No Kage https://www.youtube.com/user/TaiyonoKage

Part 10: RiskanSprey https://www.youtube.com/user/riskansprey

İyi seyirler.

20. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from MandraFilozofu in Meraba Arkadaşlar   
    Hoş geldin keyifli forumlar :)
  21. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from lntegral in Forumun Enleri   
    Şu ilk kısım kalbime şöyle bi oturdu he sjdf. Öyle bi dönüş yapma planım yoktu da aslında neyse ya :D Aslında gördüğüm kadarıyla eğer ya tarzın ya yaşama bakış açın biriyle benziyorsa, eh bi de ısınırsan bi üyeye oluyo o iş galiba. Yani benim gördüğüm o. Hatta bazen ısınman bile yetiyo. Ya bi düşününce bu forumda sevdiğim çok kişi var yarın bi liste yapmam lazım
  22. Beğen
    mustafalrsm reacted to Toprakezgi in İtiraf Köşesi   
    Aidididkx bunlar hep sekreterligi kadin meslegi olarak gormenin getirileri. Aurodkand
    Valla bayagi populer olmus konu ben de sasiriyorum gordukce. :D
  23. Beğen
  24. Beğen
    mustafalrsm reacted to typerion in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Teşekkür ederim :) Evet benim :))) 
  25. Beğen
    mustafalrsm reacted to Dj-Morphosis in Cosplay Yapmak için Gerekenler, nasıl yapılır, ve Yardımcı olabilecek Tutorial'ler (İlk iletiyi okuyunuz)   
    Merhaba arkadaşlar. Cosplay alanına yeni yeni atıldığım için hem öğrendiklerimi paylaşmak hemde bilmediklerimi öğrenmek için açmış
    bulunmaktayım bu konuyu. 

Genel olarak zırh vb. craft yapımlarında kullanılan malzemeler:
    Paper Mache (kağıt hamuru-tutkal hamuru-çiçek tutkalı) Gapoxio Clay (Dolgu hamuru/derz) Sculpty (Kil) Foam (strafor, yalıtım köpüğü) Eva (maket mantarı, çadır matı Faux Leather (suni deri) Epoxy (Epoksi, zemin kaplamalarında kullanılan bir tür plastik hamur) Elasticor (Elastikor, bir tür sıvı yalıtım ve kaplama malzemesidir) Polyester & Elyaf (Reçine - Güçlü kimyasal bir tutkal ve kalıplık sıvı) Mold (Kuruyunca sertleşen her türlü hamur veya yarı akışkan karışıma verilen teknik isim) --------------------------Malzemeler Hakkında Bilgi-------------------------

Paper Mache ya da Paper Mache Pulp

"Kağıt hamuru" dediğimiz olay ^^ Yani belli bir şekil yaratmak için obje yüzeyinin bir kat plastik tutkal (diğer isimleri: beyaz tutkal / ahşap tutkalı) (toz ya da sıvı halde satılmaktadır, nalburlarda bulunur) bir kat gazete ya da kağıt peçete şeklinde istediğin kalınlığa ulaşıncaya kadar katmanlarca kaplanması işlemine deniyor. Örneğin kask için balon, kaplandıktan ve kuruduktan sonra içinde patlatılıyor; rahatlıkla makasla kesebilir parçaları birbirine yine tutkalla yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde üretilen ürünler çok sağlamdır ve rahatlıkla istediğin yerden kesilerek şekillendirilebilir. İçinde hava boşluğu bırakmamaya özen göstermek lazım. 
    Pulp dediğimiz olay ise önceden küçük parçalara bölünüp öğütülerek hazırlanan gazete ya da talaş ya da kağıt mendillerin üzerine (nasıl bir yüzey elde edeceğine göre değişir: en girintili çıkıntılı hamur inin malzeme talaştır, kaya benzeri bir görüntü yakalamak için gazete kullanılır, nispeten pürüzsüz bir hamur için ise kağıt mendil iyice ezilerek tutkalla yoğrulur). 

Gapoxio Clay

Clay" dediğimiz malzeme bizdeki kil veya seramik hamurudur. Genelde cosplayde çıkarılan kağıt hamuru kalıpların, fotoblok maketlerin veya kartonların kaplanarak pürüzsüz metal görüntüsüne kavuşturulması için kullanılır.Gapoxio dediğimiz kelime iki manaya geliyor: biri hazır kil (genelde sarı kahverengi ve tonları) ve seramik hamurları (beyaz ya da sarımtrak beyaz) satan bir marka, bir diğeri seramik hamurunu açıp ince bir katman halinde objeyi kaplama işlemidir. Seramik hamuru kilden daha kaliteli ve daha pahalıdır, her ikisi de toz ya da hamur halinde satılabilir ve sanat malzemeleri satan büyük kırtasiyelerde bulunurlar.

Sculpty

"sculp" heykeltraşlık demektir. "Hamur" olarak geçen bir tür heykeltraşlık malzemesi. Ülkemizde sadece toz halinde satılan henüz hamur halinde satışına rastlamadığım gri renkli bir tür sentetik seramik hamurudur. Parçalanmayan ve minik detayları henüz ıslakken kapladığınız yüzeyde kazıyarak oyarak elde edebileceğiniz, sonrasında da fırınlayarak ölümsüzleştirebileceğiniz bir malzemedir.

Epoksi

(epoxy & hardener pack)Sertleştiricisi ile birlikte satılan içine toz boyalar veya doku yaratacak taş veya pul gibi malzemeleri karıştırarak elde edebileceğiniz sertleştiricisini kattığınızda yaydığınız yüzeyde donarak pürüzsüz bir yapı oluşturan bir tür kimyasal sıvıdır. Yarı şeffaf olanları aynı polyestere benzer. Fakat Polyesterin aksine kuruduğunda taslaşmaz, esnekliğini korur.Tamirat için kullanılan ve yapı marketlerde satılan 2 tür hamur var (gri ve sarı/lacivert) . Bunların yapı market versiyonları tamirat için olduğundan şekil vermesi daha zor. Nette hobi amaçlı ve daha yavaş kuruyan / kolay şekil verilen versiyonları var.

ELASTICOR

(Elastikor)
    Yine bir yarı akışlan sıvı yalıtım malzemesi ve kaplama ürünü. Kuruyunca tamamen taşlaşmaz bunun yerine esnek bir yapıya kavuşur ve kesinlikle ürünü pürüzsüzleştirir. Kalıp almak için uygun değildir, dikkatli uygulanmazsa hava kabarcıkları kalabilir.

FOAM

"strafor" ya da "sentetik köpük" denilen süngerimsi yalıtım malzemesine "foam" denilmektedir. Kalın ve büyük tabakaları nalburlarda; nispeten ince ve esneklik kazandırılmış halleri ise sanat malzemeleri dükkanlarından temin edilebilir. Çeşitleri vardır...
    a. Silikon pamuk tabakaları: Çok yumuşak ve beyaz renkli çeşitli kalınlıklarda kumaş içi kalıplamalar veya eğimli yüzeylerde desen için yapıştırılıp kaplanabilen bir tür foam dır. Büküldüğü şekilde kalmaz eski halini alır, sertleştirmek için beyaz tutkal veya çeşitli kalıpların üzerine yapıştırılarak kullanılabilir. Kumaşçılarda bulunur.

Fotoblok

Genelde mimarlık veya inşaat mühendisi öğrencilerinin elinde görülen, beyaz renkli içi incecik sentetik köpük dolu iki yüzeyi kağıt ya da karton yapıştırılmış halde bulunan bir malzemedir. Pahalı sayılır ve seçkin sanat malzemeleri dükkanlarında bulunabilir. Esneme özelliği yoktur, en kalını 0.75 cm dir.

EVA: (Craft Foam, Fun Foam, Maket Mantarı diğer adları!)

0.50 cm kalınlığından başlayıp 2 cm e kadar bulunabilen süper esnek, bin türlü renkte karşımıza çıkabilen bir tür sentetik süngerdir. EVA büküldüğü şekilde kalmaz, eski halini alır. Çok çeşitli ürünlerin üretiminde kullanılır: Terlik tabanları, çantalar, ayakkabılar, şapkalar vs vs. O sebeple uygun fiyatlı olarak toptancılardan temin edilebilir. Fakat perakende bulmak zorunda kalabilirsiniz ki bu durumda sanat malzemeleri dükkanlarından birazcık pahalı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Strafor

Çok çeşitli kalınlıklarda ve yüzey şekillerinde bulunabilen inşaatlarda yalıtım malzemesi olarak duvarların içine döşenen sentetik köpük malzeme. Serttir, esnemez. Kesmek için genelde maket bıçağı kullanılır. Çok kolay oyulur ve her tür boya ile boyanabilir.

Faux Leather Armor  

"Faux Leather" suni deri demektir. Kumaşçılardan çeşitli kalınlıklarda bulunabilir. Suni deri dikiş makinesinde -singerde 2045 70/09- ince iğne ile ve tamburalı deri/jarse dikme ayağı ile dikilebilir. Zımba çakılarak kesilen parçalar birleştirilebilir ve suni deriye en güzel ayakkabı boyası ile eskitme ya da parlatma efektleri verilebilir. Bu efektler genelde sponge fırça ya da sünger ile verilir. "Armor" deri zırh demektir. Suni derinin kalınlarından zımbalar yardımıyla çok şahane zırhlar yapılabilmektedir.

NOT: Çok soruldu buraya not düşeyim: Wonderflex ve Worbla denilen ısı tabancası ile yumuşatıldıktan sonra kalıp üzerinde dondurularak zırh parçaları üretilen materyaller Türkiye'de bulunmadığı için listeye eklemedim. Bunlarla çalışmak isteyenler yurtdışında satılan internet sitelerinden getirtmekteler.

;Kaynak: Sensee Cosplay & Aksesuar

Öncelikle harika çalışmalar yapan, sıkça takip ettiğim ve faydalı olucak tutorial'ler paylaşan türk cosplayerların facebook sayfalarını paylaşacağım.

1. Aojou Cosplay & Art
    2. Reriyume Cosplay
    3.Sensee Cosplay & Aksesuar
    4. M.E.G Cosplay
    5. Nano Cosplay
    6. Yushi Cosplay
    7. Ofelic
    8. Anzujaamu
    9. Spark
    10. RecalLethe Cosplay
    11.Gülşah Cadısı
    12.Luthiela Cosplay 
    13.Metamorphmahus Cosplay & Art
    14. HAGANE
    15.Valennia Cosplay
    16.Slothiria Desing 
    17.RiriShi Cosplay
    18.Ophelia Cosplay

Şuanlık aklıma gelenler bunlar, yine ekleyeceğim. Sayfalarına mesaj atarak craft yapımında fikir alabilirsiniz.
    Bunun dışında craft, zırh yapımında faydalı olabilecek siteleri ve fotoğrafları  Ekleyeceğim.

Yabancı Cosplayerlar 

1. Piece of Cake Cosplay (Göz atmanız gereken bir sayfa harika çalışmaları var)
    2. Daedalus Cosplay (Aynı şekilde harika çalışmaları var) 
    3.Margaret Cosplay & Art (Bu sayfayada göz atın derim!)
    4.Cosplayer - Tine Marie Riis
    5.Yaya Han
    6.Chrix Desing
    7.Lightning Cosplay (Özellikle takip etmeniz gereken sayfalardan biri)

Kol zırhı : Tıkla

Göğüs Zırhı : Tıkla

Kol zırhı gibi bişi (Tam bilmiyorum) : Tıkla

Omuz zırhı : Tıkla

Kask & Miğfer vb. : Tıkla 

Kanat : Tıkla

Kılıç (Özellikle Krito cosplayi yapacak kişiler için) : Tıkla

Meliodas sword (Nanatsu No Taizai) : Tıkla

Eva'ya nasıl şekil verilir: İzlemek için tıkla

Luthiela Cosplay'in Hazırladığı Final Fantasy'den Lightning Karakterinin Kostüm Yapım Aşamaları : Tıkla

Bazı karakterler büyük göğüslü olduğundan dolayı böyle bir tutorial mevcut : Tıkla 

Kanat türlerinin bulunduğu (Melek vs.) Tutorial bulabileceğiniz site : Tıkla

Ophelia Cosplay'in  Love Live - Cafe Maid top hat tutorial Video : Tıkla

Nano Cosplay'in hazırlamış olduğu Guild Wars 2 Molten Greatsword yapımını bizlerle paylaştı görmek için : Tıkla
    Kanat yapımı tutorial 

Chrix design harika bi Mercy cosplay'i yapmıştı! Şimdi de tutorialını paylaşmış ilginizi çekerse Buradan Bakabilirsiniz.

Kamui Cosplay'in hazırlamış olduğu Overwatch Symmetra karakterinin silah şeysi yapımı  :hell-yes-onion-head-emoticon:  izlemek için tıkla

「嫿屍 _cosplay分享教程區」Hazırlamış olduğu birbirinden farklı craft tutoriallerini görmek için tıklayınız. 

Tutorial bulabileceğiniz siteler.

1. www.cosplaygen.com

2. www.cosplaytutorial.com Bu siteyide öneriyorum.

3. http://www.kamuicosplay.com/tutorial-books/

4. http://www.cosplay.com/forumdisplay.php?f=178

5. https://www.pinterest.com/starry_sprite/cosplay-tutorials/   Özellikle bu sitede bayaa bir tutorial bulunmakta.

6. http://aminoapps.com/popular/cosplay/  
    Çok faydalı olacak Takip Etmeniz Gereken Youtube Kanalları !

1. Kinpatsu - Erişim için tıkla
    2.DemonWeasel1990 - Erişim için tıkla
    3.Cullen Cosplay - Erişim için tıkla
    4.KamuiCosplay - Özellikle tıklayınız :D 
    5.RynnVideos - Erişim için tıkla
    6.ScreenTeam - Erişim için tıkla
    7.Axceleration Cosplay - Erişim için tıkla
    8.Evil Ted Smith - Erişim için tıkla
    9.KMnomokis - Erişim için tıkla
    10.Keevanski - Erişim için tıkla
    11.KittiesMama - Erişim için tıkla
    12.PompBerry - Erişim için tıkla
    13.Cosplay Genkai - Erişim için tıkla

Cosplay Makyajları Konusunda Yardımcı Olabilecek Facebook sayfaları ve Youtube Kanalları

1.Alyson Tabbitha - Erişim için tıkla
    2.KAWAII PATEEN - Erişim için Tıkla
    3.SuperMaryFace - Erişim için tıklayın
    4.MadeYewLook - Erişim için tıkla
    5.Sosenka - Erişim için tıkla

Fotoğraf Çekimlerinde Yardımcı Olabilecek Cosplay Fotoğrafçıları

1.Dantegrafi - Erişim için tıkla
    2.Altuğ İşler - Cosplay Photography - Erişim için tıkla
    3.Alican Kavrar Fotoğrafçılık - Erişim için tıkla
    4.Eren İlker Photography - Erişim için tıkla
    5.Yasemin Karaca - Erişim için tıkla

Cosplay Türkiye'nin hazırlamış olduğu "Cosplay'e Başlarken" adlı makaleyi okumak içi buraya tılayınız.

Comic-Con'daki Thanos Nasıl Hazırlandı ?! İşte Cevabı, Hemen Buraya Tıklayın.

Cosplay Yardımlaşma amacı ile kurulmuş uygulamalar

Cosplay Amino :  Cosplay Amino adlı uygulamada Türk cosplayerlar için chat paneli açmış bulunmaktayım. Uygulama ingilizce olduğu için ismi de ingilizce oluşturdum. Cosplay hakkında soru sormak ve yardımlaşmak adına siz de katılabilirsiniz. Sorularınız için admin olarak daima orada olacağım. (şarjım yettiğince) (İleti Nano Cosplay'den alınmıştır.) 

Yardımlaşmak ve bilgi paylaşımı için tüm cosplayer arkadaşlar davetlidir.

Eklemeye devam edeceğim.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.