Jump to content
×
×
 • Create New...

Nyoteida

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  276
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Status Updates posted by Nyoteida

 1.  

  Spoiler

  "Dün canım olan yarın düşmanım olmaz benim. Yaşananların hatırı hep saklı kalır; hatırları sorulur, selamları alınır. Sildiklerim vardır bir de! Onlar pişmanlıklarımdır. Adları anılmaz, hatırları sorulmaz. Sadece geçmişe gömdüklerimdir. Vicdanla birlikte şeref ararım. Her zaman doğru değildir elbet seçimlerim. Bazen şerefsizleri de severim. Her yerde gözüm kulağım vardır benim. 'Eksik söylemek, yalan söylemek değildir.' mantığındaki beni değil; kendini kandırır yalnızca. Bilmezden gelişlerim, aptala yatışlarım kaybetme korkumdan değil, karşımdakilerin yalan söyleme potansiyellerine olan merakımdandır. İnkar olmaz benim hayatımda. Yaşananı yaşanmamış saymam, sayanları da saymam. Kelimelere sığmaz, sayfalar sürer beni anlatmak ama ne kadar anlatılırsa anlatılsın; yaşayan bilir beni, yaşamayan anlamaz. Ağırdır sevmelerim, her yürek taşıyamaz."

   

  1. LeornKayn

   LeornKayn

   neden yıllardır, bu haldesin sen, çokmu şair ruhlusun acep, yoksa harbi bir şeyler hayatında iyi gitmiyor mu merak ettim.

  2. Nyoteida

   Nyoteida

   Ön yargılı olmayayım diye kelek çıkacağını kalben anladığım insanları hayatıma almam, sınır ihlallerini uzun bir süre görmezden gelmem ve defalarca bana yanlış yapmış olmasına rağmen birine hak ettiğinden fazlaca tolerans göstermem sebepleriyle, sorulsa hobilerimin arasında kazık yemek önemli bir yer tutar diyecek raddeye gelmiş bulunmaktayım.

  3. LeornKayn

   LeornKayn

   sanırım anlıyorum seni, iyi yazmalar :super-onion-head-emoticon:

 2. "Ne kadar istersen iste, ne kadar hayal kurarsan kur; sahip olamayacağın şeyler vardır. Bu yüzden onları öylece unutmak ve vazgeçmek bazen daha kolaydır."

  1. Perfectum

   Perfectum

   Belki de buna kendimizi inandırıyoruzdur. Ha? Ya da belki başkaları sadece hevesimizi kırmak istiyordur. Ne dersin? HxH de Netero'nun bir lafı vardı (ehem)... "İnsanlığın sonsuz adapte olma gücünü küçümseme sakın Karınca Kral!" Sanırım böyleydi. Biz değişelim ki dünyamız değişsin dostum. Hayal kurmaya devam et ve başarmak için mücadele et.

   Edit: Polyanna değilim :)) 

 3. Spoiler

  zj8PPg.jpg

  Hangi manga ya da animeye ait olduğunu söyleyebilecek üstat aranıyor.

  1. Show previous comments  3 more
  2. Singularity

   Singularity

   Resme sağ tık yapıp google üzerinde arayınca bulduğum sonuçta bu resimdeki şahıs Bakemonogatarideki Araragi olarak çıkıyor yani resim onun fanart resimleri arasında duruyor fazla sonuç yok zaten 

  3. Nyoteida

   Nyoteida

   @Singularity bir akıllı sensin dimi :) Bakemonogatari göndermelerle dolu bir anime. Gönderme yaptığı anime/mangayı arıyorum anlayacağın. @Barış D. Baryshx iki manga da çok benziyor ama ben de hangisi bilemedim. :/

  4. Singularity

   Singularity

   ikisinide dene tarafını seç madem :hehe-onion-head-emoticon:

 4. Coverlarına ayrı, saçlarına ayrı bitiyorum :D

  Spoiler

   

   

 5. "Zekamız her ne kadar keskin olursa olsun, kalbimizde yer alan tek tek duyguları algılayamaz; çoğu zaman uçucu halde var olan duygularımız, onları ayrıştırabilecek bir olgu tarafından katılaştırılmadıkları sürece kendilerini belli etmezler."

  Spoiler

   

   

 6. Kanal 7'deki dizilerden sonra içimden geçirip duruyordum. Başka bir şey isteseymişim olacakmış. ? G.Kore dizileri (özellikle tarihi) sevenlere duyurulur!

  Spoiler

   

   

   

  1. Show previous comments  10 more
  2. ALEJANDRO

   ALEJANDRO

   @Nyoteida  Kanal7 nin profesyonelce bir şey yapacagına inanmıyorum açıkcası.+ Rtuk var.Dublaja çevirirken Küfürlü veya Argo Olan Konusmaları Ya 'Lanet Olsun' Ya 'Kahretsin' Gibi dublajlayacaklar ve tamamen orjinallikten Çıkar.

  3. Nyoteida

   Nyoteida

   @ALEJANDRO Yalnız ben TRT'den bahsetmiştim. :) Ayrıca Kanal 7'nin seçip yayınladığı diziler zaten seslendirmesinde sansürlük içeriği bulunmayan, ailecek izlenebilecek dizilerdi. Güney Kore'de de televizyonlarda argo ve küfür ya hiç olmuyor ya da sansürleniyor. Kaldı ki küfür ve argonun sansürlenmesinin seyir zevkini katledeceğini düşünenleri de anlamıyorum. Orijinallik meselesi farklı bir konu.

  4. ALEJANDRO

   ALEJANDRO

   Trt de aynı bana göre Pek değişen bir şey yok.Gerçi neyi tartışıyoruzki Zevkler uyuşmayabilir. Açıkcası ben dublaja karşıyım.Altyazılı izlemek hem daha mantıklı yeri gelir avantajda sağlar.

 7. BAYILDIM! ? 

  Spoiler

   

   

  1. LeornKayn

   LeornKayn

   Spoiler
   Spoiler
   Spoiler
   Spoiler
   Spoiler
   Spoiler
   Spoiler

   9844058226738.jpg

    

    

    

    

    

    

    

 8. Hayalimdeki teklif ?? 

  Spoiler

  LDj97a.jpg

   

  1. Singularity

   Singularity

   Onu bilmemde benimki kesin böyle sjshssvsnsb

   Spoiler

   images?q=tbn:ANd9GcTIgGm10DRgG-8ozY5aYKV

    

  2. LeornKayn

   LeornKayn

   Nyoteida foruma girip ilişki içerikli durumlar paylaşmayalı çok olmuştu vakti gelmişti...

   ooo

    

   zammmaan 

   :cheer1-onion-head-emoticon:

  3. Nyoteida

   Nyoteida

   @Singularity seninki de hiç fena değilmiş gerçekten. ? @LeornKayn seni anlamak için kendime simultane çevirmen tutmam gerektiğine artık kesin kanaat getirdim.

 9. Yalnız değilsin. Etrafında bir sürü insan var. Kimisine arkadaşım diyorsun; kimisine dostum, kimisine sırdaş, kimisine yoldaş. Görüyorlar seni ama sana bakmıyorlar. Duyuyorlar ama dinlemiyorlar. Anlamıyorsun çoğu şeyi, belki de anlamlandıramıyorsun. Paylaşmak istiyorsun ama yapamıyorsun. Çünkü aslında çok yalnızsın, etrafın sadece insan kalabalığı... Büşra filminden.

   
   
   
  1. uchitachi

   uchitachi

   Kalabalığın içindeki yalnızlık, yalnızlıktan sayılmaz mı? Etrafımızdaki insanların sayısıyla mı ölçülür yalnızlığımız? Yalnızlık sayılarla alakalı mı? Yalnızlık bu değilse eğer, ben hiç yalnız değilim. Eğer buysa vay halimize...

 10. "Kurşun kalem gibiyiz hepimiz, acılarımız bizim kalem açacağımız. Yaşadığımız zorluklar kişiliğimizin biçimlenmesine yardımcı olur."

 11. Spoiler

   

   

  1. LeornKayn

   LeornKayn

   Lanet olası ilkokul vakitlerine döndürdün yan masada sürekli şu ... şu ... garip takma isimli arkadaşı dinliyorlardı bir rockçı adam için en büyük eziyet bu adamın şarkıları.

  2. Nyoteida

   Nyoteida

   Lanet olsun demeyeceğim lise zamanlarımdı. Rock ya da rap, önemli olanın müziğin türünden ziyade ruha dokunabilmesi olduğunu düşündüğüm için şarkıları eziyet olan sıfatlandırmayı doğru bulmuyorum. Hoşuna gider veya gitmez, ona göre dinler ya da dinlemezsin. ? 

 12. Bana diyorsun ki beni affet... Sen hiç içinden kurt çıkan elmayı gönül rahatlığıyla yemeye devam edebilir misin?

  1. LeornKayn

   LeornKayn

   Elma-İnsan ikilemi

  2. Nyoteida

   Nyoteida

   İkilem derken?

 13. Mana ağır bir yüktür. İnsanlara taşıyamayacakları manalar yüklemeyin.

 14. forumanimekeyfi'ne üye olan biri rica etsem bana ulaşabilir mi?

  1. Barış D. Baryshx

   Barış D. Baryshx

   Ben üyeyim, isteğin nedir

 15. Sen yine de bana nasılsın diye sor; kötüysem iyi olurum...

  1. Show previous comments  1 more
  2. MadMonkey

   MadMonkey

   Nasılsın?

  3. Nyoteida

   Nyoteida

   Teşekkür ederim, şimdi daha iyiyim.(cidden) :)

 16. "Zorluklar üstüme yıkıldığında bana sarıldığın her an için teşekkür ederim." diyeceğiniz insanları sevin. :)

 17. "Japonya topraklarının üçte ikisi ormanlarla kaplıdır. Buna rağmen, Japon hükumeti ülkenin kendi ağaçlarını ticari amaçlarla kullanmayı yasaklamıştır. Bu nedenle Japonya ağaç ihtiyacının %60’ını ithal etmektedir." Umarım en yakın zamanda kendi ormanlarımız için de benzer bir uygulama hayata geçirilir. Tamam, çok ütopik bir beklenti oldu, bari ormanlık alanları imara açmayı bıraksınlar diyeyim!

  1. LeornKayn

   LeornKayn

   taşlar tuğlaya, tuğlalar ,duvaraaaa , duvarlar binalara dönemli yurdumda...hey hey hey hyeheyee her yer taş olsun..

 18. Spoiler

   

  "Ne kadar tutkulu, günahkâr ve isyankâr bir kalp mezarda kaybolsa da üstünde büyüyen çiçekler size masum bakıyor; sadece sonsuz sükûnetten konuşmuyorlar, 'kayıtsız' doğanın sükûnetinden, sonsuz kabullenme ve sonsuz hayattan söz ediyorlar."

 19. "Sınavla karşılaştığımızda genellikle öfke ya da umutsuzlukla tepki gösteririz; bize haksızlık gibi gelen şeyi haklı olarak reddederiz. Ama öfke sağırlaştırır, umutsuzluk kör eder. Bize sunulan büyüme fırsatını kaçırırız. Bu durumda sert darbeler ve yenilgiler birbirini izler. Üzerimize çullanan şey kader değildir, mesajını yenilemeye çalışan hayattır."

  1. Kai

   Kai

   Zaman zaman sağırlaşmamaya değer bir söz kalmadığını hisseden biri de bu mesajı alabilir mi dersin Nur senpai? 

  2. Nyoteida

   Nyoteida

   Söz, kalbi eyleme yöneltmiyorsa çoktan işitmez olmuş demektir. Kelamın itibar-ı sureti bir yana, mahiyeti idraka gayret etmek lazım vesselam.

 20. "Güzel arabalar vasat insanların kıskançlığını, entelektüellerin küçümsemesini ve uyanmış ruhların merhametini çeker."

 21. Uyarı: Uzun bir yazı, Emre Aydın dinleyenler için.

  Spoiler

  Emre Aydın ünlü olmadan önce, üniversitede bir kızla aşk yaşar. Emre Aydın'ın ilk sevdiği kadındır. Fakat her aşkta olduğu gibi, onların ilişkisinde de sorunlar vardır. Bir yandan şarkıcı olma hayali ve bu doğrultuda yaptığı çalışmalar, bir taraftan da aşk ve okul hayatı... Her üniversitelinin hemen hemen yaşadığı şeyler.Amacı üniversiteden sonra sevdiği kadınla evlenip yuva kurmak, sonra hayallerini kovalamak. Ama kadın onu bırakıp başkasıyla evlenir okul biter bitmez. Emre çok üzülür, günlerce üzüntüden dışarı bile çıkamaz. Sonra herkes gibi terkedilmenin acısını hafifletmek için, "zaten pek de mühim değildin benim için" gibisinden şu satırları besteler: "Git gideceksen bekleme, farklı değilsin sende gideceksen bekleme. Beş para eder mi varlığın? Ki yokluğun beni acıtsın." Ama içi içini yer Emre'nin. Her tartışmalarında Emre'ye, adam olmaz senden diyen sevgilisine yine besteyle cevap verir. "Adam olmaz dedin senden 'Adam nedir?' dedim içimden. Farketmezdi, değişseydim. Güvenseydim ya da salıverseydim." Ve devam eder: "Adam olmadı hala benden, adam kölen olsun senin, ben olmam". Aradan biraz zaman geçince ayrılığın ve yalnızlığın acısı Emre'yi sarmalar. İyice sevdiği kadından umudunu yitirince bu sefer sevdiği kadına bir gün pişman olacağını hatırlatır. "Belki bir gün özlersin başka adamlarla, başka şehirlerde." Bu da Emre'nin acısını dindirmez. Her besteden sonra başka bir besteyle ona seslenir. İçinde büyük bir yangın vardır, başka türlü dindiremiyordur bu yangını. İçine düştüğü girdapta boğuldukça boğulur. Onu ne kadar çok sevdiğini ve ne kadar çok özlediğini yazar bu sefer. "Kapı çaldı, sen sandım, gördüm boşluğu aynada. Bir şehir düştü, tam içimde özlemişim, anladım. Biliyor musun, Evimdin sen benim, ailemdin, nefesim, karanlıkta ellerimdin. Mutlusun sen ben yokken, ben senin hiçbir şeyin. Düşe kalka tutunurken, artık özlemek istemiyorum." Sevdiği kadının evliliğinden 2 yıl sonra Emre bu sefer bunları yazar ona: "Evlenmişsin, nasıl oldu? Bulabildin mi sonunda, hep anlattığın o meşhur huzuru?" Haberi yokmuş ve sonradan öğrenmiş gibi bir de bestesinde "mış" ekini kullanır. Burada da gururunu düşünüyor, oysa işin gerçeği tam tersidir. Emre sevdiği kadının evlendiğini ilk başından biliyordur. Ünlü olunca, hayatı değişir. Para, şöhret ve hayatına giren yeni kızlar ona her şeyi unutturur. Emre artık gününü gün ederken, her şeye sahipken, elini sallayıp ellisiyle birlikte olurken, bir gün huzurlu olmadığını fark eder. Hiç kimsenin ve hiçbir şeyin üniversitede sevdiği o ilk aşkı kadar ona huzur vermediğini anlar. Ve bunu da besteler. "Hiç kimse olmadı senin gibi, olmayacak biliyorum." "Olmaz, olamaz aşk karın doyurmaz belki, ama aşksız da huzur olmaz." - Alıntı

   

   

   

 22. Kıssadan hisse, güzel bir hikaye :)

  Spoiler

  Arkadaşları, yeni evli gence, bir çay sohbetinde:

  -“Sen evleneli neredeyse bir sene oldu, ama maşallah sizin evden çıt çıkmıyor, siz hiç tartışmaz mısınız?” diye sorarlar.

  “Hayır” diye cevaplar yeni evli genç ve ilave eder:

  -“Akşam işten geldiğimde, kapı açılınca hanıma şöyle bir bakarım. Eğer hanım, eteğinin ucunu belinde topladıysa bilirim ki hanımın günü iyi geçmemiş ve havası yerinde değil.

  Hiç ekmek, yemek sormadan usulca mutfağa süzülür, aceleyle birkaç lokma atıştırır ve ortalıktan toz olurum. Olur ya bazen de benim asabım bozuk olur. O zaman fesin püskülünü her zamankinin aksine soldan sarkıtırım.

  O da bunu görür, asabi olduğumu anlar ve hiç sesini çıkarmaz, hemen yemeğimi, çayımı hazır eder. Etrafımda pervane gibi döner. Bu nedenle biz hiç kavga etmeyiz.

  Dinleyenlerden biri:
  -“Peki birader, kapı açıldı, yenge eteğin ucunu belinde toplamış, sen de fesin püskülünü soldan sarkıtmışsın. İki taraf da asabi, o zaman ne olacak?” diye sormuş.

  Ötekiler de “Hah! Şimdi ne olacak?” demiş.

  Genç gülümsemiş;
  -“Bundan kolay ne var, fesin püskülünü hafif bir fiskeyle soldan sağa atarım” demiş.

   

  1. Show previous comments  2 more
  2. Barış D. Baryshx

   Barış D. Baryshx

   @Nyoteida Nasıl bir ortamda büyüdüğünü ve hala yaşamakta olduğun ortamı merak ettim, bu hikayeyi görünce :58f2813f6853a_CupOfCoffeeWithFoot:

  3. veritas

   veritas

   beklentilerini düşür bence :/

  4. LeornKayn

   LeornKayn

   Fes ? dönem hikayesi herhalde :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

 23. IDM kullanan ve chromeda indirme butonunun görünmemesi sorununa çözüm bulan biri bu çözümü bana da anlatabilir mi? Netteki çözüm videoları bir işe yaramadı. Ürün orijinal değil, crackli. Firefox dene demeyin. Uzantıyı reddediyor...

  1. Show previous comments  5 more
  2. Nyoteida

   Nyoteida

   Sağ olun, tekrar silip yüklemeyi deneyeceğim. Olmazsa artık yapacak bir şey yok.

  3. Heimatlos

   Heimatlos

   Basit bir silme işlemi yapma dediğim gibi örnek revouninstaller gibi bir program ile sil bütün artık dosyalarını kaldır öyle tekrar kur.

  4. £ɱŔ£Қה¥Ŕ

   £ɱŔ£Қה¥Ŕ

   TeamViewer indir bir ara halledelim. Cuma müsaitim. Olmadı 10 - 15 gün sonraya kalır.

 24. "Kendi kendine, 'Aşk nedir ki?' diyordu. Aşk ölümün inkarıdır, aşk hayat demektir. Anlayabildiğim her şeyi aşk sayesinde anlıyorum. Her şey onda. Aşk Tanrı demektir, ölmek de aşkın ufacık bir parçası olan benim sonsuz ve büyük kaynağa geri dönmem demektir."

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.