Jump to content

Nyoteida

Üyeler
  • İçerik sayısı

276
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

Nyoteida kullanıcısının paylaşımları

1. İnsanın içindeki dans etme isteğini (özellikle de tango) aşka çağıran melodiler. :wub:
  2. Gecenin hüznüne ortak olanlara.
  3. Şarkı Natsuyuki Rendezvous animesinin OST'si ama Shigatsu wa kimi no uso için de güzel bir alternatif olmuş. ^_^
  4. "Herkes içinde yalnız kalbiyle birlikte söküldüğünde dinecek büyüklükte bir acı mı taşır?"

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kai

Kai

Ben okuyucudan çok izleyiciyim abla biliyorsun ^^ ama denk gelme şansım olursa kesin okurum sağol.

3. Nyoteida

Nyoteida

O zaman Andrey Tarkovksi'nin filmlerini izle zira o da Yevgeni Zamyatin gibi aykırı bir rus. Ayna, Solaris, Nostalji ve İva'nın çocukluğu özellikle tavsiye edeceğim fimleri. Ama izlerken sabırlı olmanı tavsiye ediyorum. :)

4. Kai

Kai

Film önerilerinden Yedi Samuray filmine ulaştım ve 10 numara çıktı teşekkürler :D

5. Konusu klişe ancak kurgusu, kurgunun işlenişi, oyunculuk ve sinematografik açıdan Wong Kar Wai mükemmeliyetini anlatan başyapıttır. Aşkı bu kadar naif, bu kadar ruha üfleyerek anlatmak çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Film, bir kabulleniş ve kabullenememe, etik değerler, adalet tecellisi içinde hakkının ve hak ettiklerinin iade edilmesi beklentisi, yaşadığın ve yaşayacağını bildiğin acıyı ve kederi taşıyabilmek için omuzunu koyacağın sevdiğine; toplumun, geleneklerin ve birkaç ahlaksızın seviyesine düşmemek adına onurlu kalmayı sürdürerek nefes kadar yakın olup bir yıldız kadar uzak kalarak geçirilen süreci, hazin bir vazgeçişi anlatıyor. İnsan düşünmeden edemiyor: Erdem, onur, ahlak, dürüstlük ve aşk mefhumlarının anlamlarını, "başkaları" için ne ifade ettiklerini, kişinin kendisi için ne ifade ettiğini. Haliyle toplumda kabul gören anlamın geçerliliğinin yarattığı etki ve sonuçlardan dolayı bir ömür bir şeylerden mahrum kalarak daha ne kadar yaşanabilir ve gerçekten bu şekilde mutlu olunabilir mi?... Hani sorsalar en şiirsel, sahici, sarsıcı, gizemli ve en dokunaklı aşk filmi hangisidir? Sanırım ilk aklıma bu film gelir. Renklerin birbirleriyle kasvetli bir şekilde dans ettiği, ışığın hüzünlü hüzmelerle karanlığı deldiği ve zamanın yavaş aktığı anlarda o ansızın başlayan müziğin insanı mest eden melodilerle hipnotize ettiği kaç film vardır? Müzikler, dekorlar, kamera açısında görünen yağmur altında sokak lambası, Maggie Cheung ve giydiği elbiseler... Sigara dumanı bile zariftir bu filmde. İnsanın içine koca bir taş gibi oturup günlerce kursağında kalır sonu. - In the mood for love.
  6. Bunu hazırlayan acaba forumdan biri olabilir mi? Öyleyse eline sağlık. :)
  7. İnce düşünme üşütürsün, insanlar soğuk.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Nyoteida

Nyoteida

@Shiro Ninfu⁂*·✧, insanlardan hiçbir beklentim olmadığı için olayları tek taraflı ele alan bir insanım. Ayrıca dünyadaki her şey düşünüldüğü gibi karşılıklı olsaydı, kötülüğün barınacak bir karış yeri olmazdı. İyimser olmaya yine devam ediniz, ben gerçekçi düşüncelerim ile daha az sükût-u hayâl yaşadığım için daha mutluyum.

8. Gülüşüne yağmur damlası çarpsa, şiir olur. Bunu bir ben bilirim, bir de gökyüzü. . *İ.Ö

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Bak sen :P çok acıklı bir şiirmiş

2. Witch

Witch

Demiş, bir damla öteki damlaya, senin en çok, en çok neyini seviyorum bilir misin? Sen hiçbirine, hiçbirine benzemiyorsun... Ve bir daha dünyaya gelirsem en çok, en çok senin gibi bir damlaya uğramak isterim. -aahahhaah çevirince berbat ettim ama D: -

9. Editöryel yalnızlık zamanlarımda üstad Eleni hanımın besteleri daha bir parçalıyor içimi...
  10. Benzer zevklerde birilerini görmek mutluluk verici. Diğer sanatçılardan da siz paylaşımlar yapsanız ne güzel olur. ^_^
  11. Forumdan biri coverını yapmış, onu dinleyip beğenerek ost'nin aslını keşfetmiş oldum. Ama coverı yapan kimdi bilmiyorum. :( Bilen, gören, duyan haber etsin. ^_^
  12. Aynı ost'nin üç farklı versiyonu. :) https://www.youtube.com/watch?v=t3HF0wwaS6I Ghibli yapımlarının hepsi istisnasız kalbime dokunuyor, gözlerimi dolduruyor...
  13. Kalbi yorgun olanın, dili de keskin olurmuş. Ya kalbi yorgun olanın yanında olmayacaksın ya da yanında olduğun kalbi yormayacaksın.

14. Böyle ruha hitap eden müzisyenler gerek...
  15. Nyoteida

Özlü Sözler

Özetinden anlamamanız normal. İzleyin, sonra nasıl benzer bulduğumu anlayacaksınız.
  16. Nyoteida

Özlü Sözler

Bu senaryo bana bir animeyi hatırlattı. http://www.turkanime.tv/anime/higashi-no-eden
  17. Yıllar sonra dinlememe vesile olana selam olsun. :)
  18. Nyoteida

Özlü Sözler

Bir erkeğin gözlemi mi, yoksa kişisel tecrübesi mi bu çıkarım, merak ettim. :D Balzac'ın bu sözünü sizden daha farklı yorumladım, şöyle ki: Dediğiniz gibi yakışıklı olup, konuşmayı bilmeyen erkeğe, kadınlar hayır diyebilir. Keza konuşmayı bilip, yakışıklı olmayan erkekler de hayır cevabını alabilir ama hem ağzı laf yapan hem de yakışıklı olan bir erkek birçok kadının rüyasını süsler. Öyle bir erkeğe hayır demek zordur. Böyle bir erkeği seven kadın, erkeğin hegemonyası altına çok kolay girer. Bu minvalde bence kadınların tanrı korunmasına ihtiyacı olabileceğini düşünmüştür, fransız yazarımız. ^_^ Konuya yönelik: "İçimiz hep bir hoşça kal ülkesi..." *Zarifoğlu
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.