Jump to content

Nyoteida

Üyeler
  • İçerik sayısı

276
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

Nyoteida kullanıcısının paylaşımları

1. şarkıyı bilen G.Kore dizilerini sevenlere selam olsun :)
  2. Daha önce muhabbet mekanında filmden bahsetmiştim. Konu açılması hoş olmuş. ^_^ Umarım amacına hizmet eden bir film olur. Vizyonunu dört gözle bekliyorum. :rolleyes:
  3. "Herkesin derdi başka; kiminin ekmeği bayat, kiminin pırlantası küçük."

4. Nyoteida

Özlü Sözler

Hâyy'dan gelen Hû'ya gider. Her nefis ölümü tadacaktır. Ölüm Allah'ın emri, Ankebut'ta belli. De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Ancak akıl sahipleri öğüt alırlar. Bilin ki, dünya hayatı ancak bir oyun, bir eğlence, bir süs, aranızda karşılıklı bir övünme, çok mal ve evlat sahibi olma yarışından ibarettir (nihayet hepsi yok olur gider). Zaten inancımız olmasa, var olmanın anlamı anlamsızlıktan başka bir anlama gelir miydi? Nedenler, niçinler nedendir bitmez. Bir şeyi inkar etmek için yok demek yetmez. Telafisi olmayan şeylerin izahı gereksizdir. Beni mahveden şey; bana yalan söylemiş olman değil, sana bir daha inanmayacak olmamdır. İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır. Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil! Cenap Şahabettin Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez. Demokrasi despotizmin en ileri şeklidir. Sıradan insanlar gibi konuş, bilge adamlar gibi düşün; böylelikle herkes seni anlasın. Şairler, Tanrının tercumanlarıdırlar. Tanrı, kadınları ağzı laf yapan yakışıklı erkeklerden korusun. Balzac Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken, sen 'hiç' ol. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl ki çömleği tutan dışındaki biçim değil, içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir... Hz. Mevlâna
  5. Tanrı, kadınları ağzı laf yapan yakışıklı erkeklerden korusun. *Balzac

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kai

Kai

Erkeklere açık olupta kadınlara açık olmayan bir imkan olduğunu sanmıyorum, yani erkeklerin yapıpta kadınların yapamadığı birşey mi var? :)

3. Nyoteida

Nyoteida

Senin değer yargıların ve inanç sisteminde kadın, erkek eşit olabilir ama benimkinde değil maalesef. O yüzden tartışmayla mutabık kalınacak bir konu değil.

4. Kai

Kai

Ben kişisel fikirlerimi söylemedim ki. Değer yargıları kişilere ait değildir ki..oluşundan eşit olduklarını söyledim sadece. Oluş haline zıt olan fikirler tanrıdan olmuyor zaten, insanların uydurdukları şeyler oluyor.

6. Hatırlayanlara selam olsun :)
  7. Nyoteida

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Ore Monogatari, bir shoujo sever olarak son zamanlarda çıkan onca vasat shoujodan sonra ilaç gibi gelen seridir. İlk bölümlerini heyecanla beklediğim, ortalara doğru biraz durağanlaşan, bir ara acaba aşk üçgeni beşgeni olan vasat serilere mi dönüyor diye korktuğum ama finalini izlerken hem mutlu hem de böyle güzel bir seri bittiği için buruk olduğum bir animeydi. Takeo'nun kocaman temiz ve saf kalbi, Suna'nın soğuk nevale duruşunun arkasında arkadaşına değer veren karakterli hali, Rinko'nun yakışıklılık, popülerlik gibi ucuz şeyler yerine karaktere, kalbe değer veren esaslı kişiliği beni seriye bağlayan başlıca sebepler. Ayrıca Takeo'nun annesine de hayran olduğumu özellikle belirtmeliyim :) Shoujo sevmeyenler bile bu seriye bir şans vermeliler bence. İzleyin, izletin ^_^
  8. Osaki Nana. Nana serisinin asi kızı. Dışarıdan sert, vurdumduymaz ve serkeş ama aslında naif ve duygusal. Güçlü duruşuyla kırılganlığını perdelerken içten içe dertleriyle, kalp ağrısıyla boğuşuyor. Önce sevdiklerini düşünüyor, onların iyiliği için birçok şeyden feragat ediyor, kendinden bile vazgeçiyor. Ne istediğini çok iyi biliyor. Adımlarını sağlam atıyor, çünkü düştüğünde kendi başına ayağa kalkması gerektiğinin farkında. Hayatın acımasız ve soğuk yüzünü iyi tanıyor. Yorgun ve usanmış ama ağlayıp sızlamak, vazgeçmek yerine güçlü olup yoluna devam etmeyi seçiyor.
  9. Gaye kurbanın etini yemek değil; Hz.İsmail’in ve Hz.İbrahim’in imtihanındaki mânaya mazhar olmak olmalıdır. Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı mübarek olsun.

1. Kai

Kai

Bayramın mübarek olsun :)

2. Megane-Chan

Megane-Chan

Senin de mübarek olsun :D

3. Nyoteida

Nyoteida

Teşekkür ederim, güzel bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum :)

10. Boice'lardan hala yeni mv'mizi izlemeyen kaldı mı? ^_^
  11. Osaki Nana ile geçirmek isterdim. Benzer duyguları paylaştığımız için dertleşip düştüğünde nasıl ayağa kalktığını, acılara nasıl katlandığını öğrenmek isterdim.
  12. "sen ölmeyi istediğini düşünüyorsun ama gerçekte sadece kurtarılmak istiyorsun."

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kai

Kai

Kurtarılmak gibi bir ihtimal yoksa, ölmeyi istemekte haksız olunabilir mi diye sormuştum ^^

3. Dj-Morphosis

Dj-Morphosis

Kurtarılamama gibi bir durum olamaz... Elbet doğru insan karşına çıkar, benim şuan ki arkadaşımla olan ilişkim gibi... Ölmeyi istemek saçma olur.

4. Kai

Kai

Evet.. Şirin sözler ^^

13. Uzun zamandır arşivimde olup izleyemediğim bir filmdi "Scent of a woman" Al Pacino'ya oscarı kazandırmış bu filmi benim gibi dram sevenlerin kesinlikle izlemesi gerektiğini düşünüyorum. 2 buçuk saatlik uzun bir film olsa da izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. https://www.youtube.com/watch?v=ebDO0C-RTpU Özellikle filmin bu sahnesi zihinlerde uzun süre yer edinmiştir. https://www.youtube.com/watch?v=F2zTd_YwTvo Ve filmin unutulmaz repliklerinden biri: - Araba ağır çekiyor. Peki neden? - Çünkü omuzlarında dünyanın yükünü taşıyorsun.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.