Jump to content

moekami

Üyeler
  • İçerik sayısı

138
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

moekami kullanıcısının paylaşımları

1. moekami

Nerede O Eski Animeler Diyenler İçeri. (ANKET)

Sailor Moon'un yeri benim için ayrı. Tabii ilk animem Pokemon'du, onu da unutamam. :hell-yes-onion-head-emoticon:
  2. moekami

En çok hangi anime eşyasını istersiniz

Death Note'ta Raito'nun Death Note'u tabii ki de. :evil-smile-onion-head-emoticon: Ao No Exorcist'te Rin'in kullandığı Katana. Diabolik Lovers'ta Kanato'nun elinden düşürmediği ayıcık. (Teddy) Shingeki No Kyojin'de 3DMG'ler ve üniformaları. :cute1-onion-head-emoticon:
  3. moekami

Anime İstek ve Önerileri

Death Note : En popüler ve en bilinen serilerden biri olsa da, sırf o aksiyonu ve o akıl oyunları için izlenir diyorum ben. Kuroshitsuji : Konusu bakımından diğer animelerden farklı bir anime. Karakterlerin tiplerini çok iyi buluyorum ben. Vampire Knight : Bana göre en güzel ve en dramatik vampir animesi. Komik de. Tiplemeler çok iyi. DRAMAtical Murder : Sırf karakterleri için bile izlenir, konusu güzel, biraz yaoi. Hellsing : Konusu olsun karakterleri olsun müzikleri olsun çok iyi bir anime. Bunu kesinlikle öneririm. Sword Art Online : Oyun bağımlıları için birebir. 1.sezonu acayip sarmıştı. Shingeki No Kyojin : Konusu bakımından diğer animelere benzemeyen anime. Bence aslında bu önerdiklerim arasındaki en iyi anime budur. :26:
  4. moekami

Kuroshitsuji Live Action Türkçe Alt yazılı

Sebastian Michaelis rolünü oynayan Hiro Mizushima bence tüm övgüleri hak ediyor filmde. Karizmasından tut çevikliğine kadar karaktere uymuş. Ciel de fena olmamış, ama daha uygun birini bulabilirlerdi bence. ^_^
  5. Psikopat yanım bakımından Alois Trancy, veya Kanato Sakamaki'ye benzetiyorum. Çocuksu bir kişiliğim olduğu için Chibi Usa'ya benzetiyorum. Duygusal yönden de Ciel Phantomhive'a benzetiyorum. :17:
  6. moekami

Gözü Bandajlı Karakterler

Göz bandının en çok yakıştığı karakter, tabiki de Ciel-senpai! :bled1-onion-head-emoticon:
  7. En sevdiğim karakter Kirito. Onun dışında Silica tam chibi tatlış, bu yüzden onu da çok seviyorum. :30:
  8. moekami

Shingeki No Kyojin Karakter Anketi

Zaten en sevilen karakterin Levi olması süpriz değil. Ama benim bildiğim 2. sırada Jean değil, Eren vardı, ve Mikasa bayağı altlarda. Jean'ın 2. sırada olması iyi, hakketti bence. :lol:
  9. moekami

En sevdiğiniz karakter sesleri?

Diabolik Lovers - Kanato Sakamaki (Yuki Kaji) :ahaaah-onion-head-emoticon: Kuroshitsuji - Ciel Phantomhive Death Note - Yagami Light Kuroshitsuji - Sebastian Michaelis
  10. moekami

Anime karakterlerinin neyiniz olmasını isterdiniz?

Ciel Phantomhive'ın efendim olmasını isterdim. :blush: Kanato Sakamaki'nin küçük kardeşim olmasını isterdim. Tuxedo Mask'in de sevgilim olmasını isterdim. :hell-yes-onion-head-emoticon:
  11. moekami

Anime klişeleri

Animelerde her kızın en az 100 kez tekrar ettiği "baka" kelimesi. Klasik onsen (kaplıca) sahneleri, havuz veya deniz sahneleri. Erkeklerin hep utangaç, kızların ilk adımı atıp hep erkeği zor durumda bırakmaları. :lol:
  12. moekami

En nefret ettiğiniz anime karakteri.

Shingeki No Kyojin Annie Leonhart. Titan formunda bir sürü askeri öldürdü, ayrıca Levi'ın takımının hepsini öldürdü ki bu yeter de artar bence. Kuroshitsuji Claude Faustus. Malum Alois'i öldürdüğü için, ve onu hiç bir sevmediği için, o kahyadan nefret ediyorum. Death Note Near. Light Yagami'yi yenen kişi olarak onu da hiç sevmiyorum.
  13. moekami

En Sevdiğiniz Piskopat Anime Karekteri

-Mirai Nikki animesinden Gasai Yuno kesinlikle. -Death Note - Yagami Light. :lol:
  14. -Hellsing Ultimate'a başladım ama bir türlü bitiremedim. -Sailor Moon zaten 200 bölüm olduğu için biraz zorlanıyorum bitirmekte. - Psycho Pass animesine bir türlü başlayamadım.
  15. Death Note Light Yagami'nin öldüğü sahnede çok ağlamışımdır. 10'dan fazla izlediğim oldu, o kadar da ağladım. Amane Misa'nın animedeki intihar kısmında ve şarkı söyleme kısmında çok duygulanmıştım. Kuroshitsuji Alois Trancy öldüğünde bayağı üzülmüştüm, anlamamıştım öldüğünü ilk başta sonradan çaktım. Ciel'in şeytana dönmüş olması da üzücüydü. Ao No Exorcist Rin'in babasının ilk bölümlerde içine şeytan girmesi ve kendini öldürmesi çok acıklıydı. Vampire Knight Üzülüp ağlamam için her dakikası yeterli bence animenin. Özellikle Zero'ya çok üzülüyordum.
  16. Önemli değil, arigatou gozaimas! :lol:
  17. Bu gif'i de uygun boyutlandırır mısınız acaba? :lol:
  18. moekami

Japonların İngilizcesi

Japonca farklı bir dil ailesinde, hemde Japonca'da harfler değil heceler var. Bu sebeple harfleri telaffuz edişleri farklı şekilde oluyor. Kendi başına tek harf olan şunlar var zaten tek; a,u,e,o,i ve n. Bunlarında dışında hepsi hecelerden oluşuyor. Ka-ki-ku-ke-ko gibi. Mescal Light ismini de Raito ile okuyorlar. Farklı dilden olan isimleri kendi dillerine uyarlıyorlar sonlarına uzatma da ekleyerek. Telaffuzları bence çok şirin, yakıştırıyorum ben. :21:
  19. moekami

İsminizin Japonca karşılığı :)

Tukuchidota :lol: Yalnız Japonca'da ''tu'' diye bir hece yok, ya tsu olur ya da zu. :ph34r:
  20. moekami

(Cosplay) Nedir?

Açıkcası bence cosplay kadar eğlenceli hobi yok. Sevdiğin karakterin tipine bürünmek çok keyifli olsa gerek. Kostümle uğreşmak, makyajını yapabilmek, gerekli aksesuar veya kişisel eşyalarını ayarlayabilmek ucuz olmasa da, çok zevkli bir hobi olduğuna inanıyorum. :D
  21. Ciel Phantomhive olmak isterdim. Şeytan bir kahyası var, gel keyfim gel. Bu uşak hem yakışıklılıktan, hem kabiliyetten ölüyor. Her istediğini yapacak oh ne güzel. :admire-onion-head-emoticon:
  22. moekami

En Sevdiğiniz 10 Havalı Anime Karakteri

1- Ciel Phantomhive (Kuroshitsuji) 2- Kanato Sakamaki (Diabolik Lovers) 3- Noiz (DRAMAtical Murder) 4- Kaneki Ken (Tokyo Ghoul) 5- Alois Trancy (Kuroshitsuji) 6- Nezumi (No.6) 7- Levi Ackerman (SnK) 8- Jean Kirstein (SnK) 9- Zero (Vampire Knight) 10- Sailor Moon (Sailor Moon) Sıralamayı doğru yapamasam da, sevdiğim karakterler listesinde bu karakterler var. Ciel Phantomhive tabii ki de 1. sırada! :bled1-onion-head-emoticon:
  23. 1- Elfen Lied : Konusu, karakterleri ve animenin gidişatı bakımından beğenmediğim bir anime. Ama Lilium diye bir şarkısı vardır, çok severim. 2- Arakawa Under The Bridge : Komedi için izlenir, boş vakti olanlar için. 3- Durarara! : Konusunu hiç beğenmedim, sonuna kadar boştu bana göre. İzaya ve Shizuo karakterleri için izledim sadece. 4- Higurashi no Naku Koro Ni : Bir sürü sezonu var, konu 1.sezonda anlamak için güçlük çektim resmen. Bölümlerin sadece 5-6 dakikalık kısımları önemli gerisi lay lay lom.
  24. moekami

Aşık Olunan Anime Karakterleri

Kuroshitsuji - Ciel Phantomhive SnK - Levi Ackerman DRAMAtical Murder - Noiz Diabolik Lovers - Kanato Sakamaki vs. vs. vs.
  25. Durarara!! animesini sevmediğim için, sadece Orihara İzaya ve Heiwajima Shizuo karakterleri için izlediğim doğrudur.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.