Jump to content

moekami

Üyeler
  • İçerik sayısı

138
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    moekami reacted to Morgion in Kaç kişi deat noteki kira gibi cesaret gösterebilir ?   
    İlk önce büyük yazmak pozitif karelosyon değil negatif keralsyondur. O yüzden yazını okumaktan çok bidaha ki yorumlara geçen insanlar çok olmuştur. Yinede az çok senin düşünceni bildiğimden neden kiranın yaptığı yanlış anlatmak istiyorum.
    Cengiz han imparatorluğunda tek bir suç bile olmamıştır. Bunun nedeni ağrı cezalarıdır. Hırsızlık yaparsan her 2 kolunda kesilir,tecavüz edersen hadım edilir ve tecavüze uğrarsın. Dedikodu yaparsan dilin koparılırdı.
    Böyle yasalar olduğu için kimsenin suç işlemeye gönlü olmuyordu tabi peki sonuç. Huzursuz bir toplum.
    Adaleti sağlamak huzuru sağlamaz. Ying yang felsefesini anlatayım ilk önce;

Dünya budur,ve bu denge bozulursa doğa kendini dengelemeye gidecektir. Bunun tarihte bir sürü örnek vardır. O yüzden gereksiz olarak görülen tarih ve felsefe dersleri aslında diğer derslerden binlerce kat daha önemlidir.
    Bu tür felsefeleri çoğu yerde görebliriz. Batman ile joker gibi;

Jokerin sözü;
    Senle biz birbirimizi var ediyoruz. Birimiz olmaz ise diğerimizin var olmasının anlamı olmaz. Yani reis burada demiş ki;
    Kötülük olmazsa iyilik olmaz,iyilik olmazsa kötülük olmaz. Yani kötülüğün yokuluğu iyiliğin varlığını anlamsız kılar. Aynı şekilde tam tersi.
  2. Beğen
    moekami reacted to ShadowPiano in Piyano ile Anime Müzik Çalışmalarım   
    Merhaba tekrardan :D Guilty Crown'un daha önce "Krone" adlı parçasını çalmıştım, yine  Guilty Crown'dan bir parça çalmak istediğim için bu seçtim :) Umarım beğenirsiniz...

Yaklaşık 8 ay sonra sonunda bir Anime parçası yüklemeyi başarabildim :D Bu seferki parçam Parasyte' dan '' Next To You''... Animesini çok sevmiştim ve melodiyi de sevince bu parçayı çalmak istedim, umarım sizde severseniz :D Ve kanalıma abone olmayı unutmazsanız sevinirim. Daha fazla kişiye ulaşmak beni hem gururlandırıyor hem de daha fazla video yüklemem için beni motive ediyor ^^ Ve küçük bir uyarı yapmak istiyorum (Animesini izlemeyenler için) videoyu izlerken parmaklarıma bakın, yandaki videoya değil :D Küçük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz ^^'' Herkese iyi seyirler :D

Eski Videolar

Herkese merhaba ?? Daha önce Naruto'nun Sadness and Sorrow adlı parçasını çalmıştım (Belki izleyenler olabilir) Şimdiyse Piyano resitalinde sahnede çaldım ama bu sefer Hocamda bana Flütle eşlik etti ? Ufak bir hatam oldu ama o da heyecandan, daha önce sahnede kimseyle birlikte çalmamıştım çünkü ^^" Neyse fazla uzatmayayım... Umarım beğenirsiniz ????

Merhaba ^_^ Önceden Naruto çalmamı isteyen çok olmuştu bende Sadness And Sorrow adlı parçayı çalmaya karar verdim umarım beğenirsiniz :) Bu sene üniversite sınavına gireceğim için piyanoya çok fazla ağırlık veremiyorum ama sınavdan sonra daha fazla parçayla sizlerle olacağım ^^ Desteklerinizi esirgemezseniz çok memnun olurum ^_^
    Daha fazlası içinde instagramdan takip edebilirsiniz :) : https://www.instagram.com/alican5/

Tekrardan Merhaba :) 6 ay önceki sahne çalışmamdan sonra tekrar yeni bir parçayla yani yeni bir Anime parçasıyla sizlerleyim ^_^ Bu seferde Tokyo Ghoul'dan bir parça çalmak istedim.Eski videolarımı izledikçe bir sonraki videomun daha hatasız ve daha kaliteli olması için uğraşıyorum. Umarım beğenirsiniz ^_^ Her zaman söylediğim gibi amacım animeyi yani Animelerdeki bu güzel müziklerin Türkiye de daha fazla yayılmasını sağlamak hatta bir Türk olarak Türkiye dışına ulaşabilirsem ne mutlu bana :D Sizdende ricam desteklerinizi esirgememeniz... Paylaşıp daha çok insanın görmesini sağlarsanız çol mutlu olurum :) Ve çalışmalarıma zaman ayırıp izleyen herkese teşekkürler... :)

Önceki Videom

Herkese Merhaba  :) En son böyle bir Konuyu 1 yıl önce açmıştım , şimdi daha iyi bir şekilde karşınıza çıkmak cidden çok güzel  ^_^ Hemen kendimden bahsedeyim ;Beni tanıyanlar olabilir Fairy Tail Natsu coverım dan ve Geçen seneki Fairy Tail parçamdan (Klasik konuya giriş şeklim  :D) Amacım Türkiye de Animeyi daha çok duyurmak bunu da müziğin gücünü kullanarak yapmaya çalışıyorum  ^_^ Bu amaç uğrunda her seferinde kendimi geliştirmeye çalışıp daha  iyi şeylerle karşınıza çıkmak istiyorum  :) Bu video da tam 6 gün önce restalimde çekilmiş bir video, bu sefer Fairy Tail çalmak istemedim ve farklı bir Anime den olmasını istedim araştırırken de Guilty Crown un Krone parçasına denk geldim , parçayı ilk duyduğum anda hayran kaldım çünkü bana direk Guilty Crown daki duyguları hatırlattı , bende hemen gösteride bunu çalmalıyım diye düşündüm. Çok uzattım kısa keseyim... Gösteride kapanışı ben yaptım bu yüzden üzerimde büyük bir heyecan vardı yani hatalarım ondan kaynaklı  :D Parçayı bitirip öğretmenimin yanına gittiğim zaman ikimizinde gözleri dolmuştu  :D ( Kendiside bir animecidir) Sadede gelirsem sizlerden ricam bana amacımı gerçekleştirmemde yardımcı olmanız, bu yüzden siz animecilerin ve TurkAnime nin desteğini bekliyorum  :) Umarım sayenizde hedeflediğim yerlere ulaşa bilirim  ^_^
    ^_^

Önceki Çalışmalarımı Aşağıda bulabilirsiniz 

Öncelikle herkese kocaman bir Merhaba  :D Yine ben ve yine bir Anime müziğiyle karşınızdayım  :) Belki beni daha önceden sahnede çaldığım Fairy Tail Main Theme parçasından tanıyanlarınız olabilir. Fakat bu sefer size çok daha iyi bir parça ile geldim, bu videoyu sizlere sunmayı uzun süredir bekliyordum ama doğru zamanı bekledim... Kendimi daha fazla geliştirip, daha dinlenebilir bir parça çalmak istedim. Tekrar bir Fairy Tail parçası ama ilk videomu paylaşırken söylediğim gibi Fairy Tail in yeri bende çok ayrı. Kendimi bilerek başladığım ilk Anime, hatta Fairy Tail sayesinde bu parçayı ( ve diğer bütün parçaları) çalmamda yardımcı olan Piyano öğretmenim bile Animeci oldu  :D Çok uzatmışım >.<  :) Sadede gelirsem amacım hem Animeyi hem de Anime Müziklerini daha geniş kitlelere duyurmak, sizlerden ricamsa bu amacım doğrultusunda bana yardımcı olmanız. Videomu paylaşarak bana destek olursanız cidden çok sevinirim ( ve şimdi her zaman ki sözüm  :D ) 1 paylaşım bile benim için çok değerli  :) Özellikle TürkAnime yöneticileri bana destek olursa çok mutlu olurum  :rolleyes: . İlk videomda beklemediğim anda bir artış yaşanmıştı nedenini bulamamıştım ama daha sonra sizin sitede paylaştığınızı öğrendim bu yüzden geç de olsa çok teşekkür ederim :3 uzun bir metin oldu ama bana vaktinizi ayırdığınız için tekrar teşekkür eder ve iyi seyirler dilerim ^_^ Ayrıca yorumlarınız benim için çok önemli, lütfen yorum yapmadan geçmeyin :D

Önceki videomu aşağıda bulabilirsiniz :)

EVET MİNNA GEÇENLERDE İLK KEZ PİYANO RESİTALİNE ÇIKTIM VE DAHA FARKLI Bİ ŞEYLER YAPMAK VE ANİMEYİ DAHA DA YAYMAK ADINA RESİTALDE FAİRY TAİL DEN MAİN THEME İ ÇALDIM, HEM ÇALDIĞIM YERDE HEMDE DİĞER ANİMECİ ARKADAŞLARDAN ÇOK GÜZEL TEPKİLER ALDIM :D İLK PİYANO RESİTALİM OLDUĞU İÇİN HEYECANDAN HATALAR YAPTIM TABİ ^^" SONUÇ OLARAK BİR RİCAM VAR, SİZ YANİ BÜTÜN ANİMECİLERDEN YARDIM İSTİYORUM VİDEOMUN DAHA FAZLA YAYILMASI İÇİN 1 KERE BİLE PAYLAŞSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM... ŞİMDİDEN YARDIMI ESİRGEMEYEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ^_^ DAHA FAZLA VİDEOYLA YENİDEN KARŞINIZDA OLMAK DİLEĞİYLE :) :)
  3. Beğen
    moekami reacted to vgrkaya in ( 13 / 13 ) Panty & Stocking with Garterbelt   
    Bu aralar hız rekorları kırılıyor resmen ellerinize sağlık minnaaa :)
  4. Beğen
    moekami reacted to myoujouu in [Güncellendi: 28.2.15 2 tane YENİ Kuroko No Basket AMV'si eklendi] İlk AMV Çalışmam - Sword Art Online   
    İki tane YENİ Kuroko No Basket AMV'si yaptım. Aslında bir tane yapmıştım ama o videodaki (2.video) müzikten dolayı telif hakkı bildirimi geldi Türkiye'de sorun yok açılıyor fakat yurt dışında bazı engellemelerle karşılaştım ve mobilden de gözükmeyince tekrar büyük bir sabırla başladım ve bir amv daha yaptım :D En fazla uğraştığım amv bu oldu herhalde. Görüşlerinizi merakla bekliyorum! ^-^
    İyi görüntü için HD izlemeyi unutmayın. ^-^

------------

İkinci AMV çalışmamı One Piece animesiyle yaptım. Haftalardır uğraşıyorum çünkü biliyorsunuz One Piece 680.bölümlere kadar geldi :D Sevdiğim bölümleri araştırarak seçtim bu yüzden son bölümlerden de kısımlar içeriyor. Spoiler uyarısında bulunayım yani. :D

------------

İlk AMV çalışmamı Sword Art Online animesiyle yapmak istedim. İlk 15 bölümü benim için çok farklı ki izleyenler de katılacaktır bu düşünceme. Bu yüzden amv'de ilk 15 bölümü içeriyor. :') Çok uğraştım gerçekten programlarla kafayı yedim. :D Umarım sizler de beğenirsiniz.  ^-^

------------
    Eğer videolarımı beğenirseniz youtube'da da beğenmeniz çok mutlu eder. Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum! ^-^  :rolleyes:
  5. Beğen
    moekami reacted to KuramaUN in ( 13 / 13 ) Panty & Stocking with Garterbelt   
    11-12 ve 13. Bölümler Eklenmiştir. İyi Seyirler..

Böylelikle bir serinin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Çevirmen arkadaşımız akinabetül'e sonsuz teşekkürler...
  6. Beğen
    moekami reacted to masque in Çevrilmesini İstediğiniz Animeler   
    Evet arkadaşlar çevrilmesini istediğiniz ve kimse tarafından çevrilmeyen Animeleri buraya yazarsanız değerlendirmeye alabiliriz .

<< Yorum Yazmadan Önce Okuyunuz >>

- Çevrilmesini istediğiniz serinin listede olup olmadığını kontrol ediniz.

- Serilerinizi paylaşırken öncelikle varsa yanına myanimelist linkini, yoksa türkanime linkini yazınız.

- Güncel çıkan serileri yazmamaya özen gösteriniz. Neden devam etmediğini fansubuna sorunuz.

- Çevirmek için bir seri aldığınız takdirde yorum kısmına aldım diye yazarsanız sevinirim. Böylelikle isminizi Anime serisinin yanına yazarız ki diğer çevirmen arkadaşlarla çakışmalar yaşanmasın.

Not: Bu benim şahsi başlattığım bir proje olup henüz çevirmenlerle konuşulmamıştır, gelen istek yoğunluğuna bağlı olarak boşta elemanımız varsa gerçekleştirilecektir. Zaman içinde çevirisine başlanan seri olduğu taktirde buraya yazılacaktır.

*Listeye eklenen ve linki olmayan seriler silinecektir. Neden iletim silindi diye yazmadan önce listeyi kontrol edin.

*Lütfen istediğiniz serinin alternatif isimlerinden sitemizde aratın bazı seriler diğer isimleri ile sitemizde mevcut durumdadır.

Çevrilmesi İstenilen Animeler [66/384]

7. Beğen
    moekami reacted to Lucifèr in Jitsu Wa Watashi Wa Anime Oluyor   
    Vampirlerin Mangası Jitsu Wa Watashi Wa Anime Oluyor
    2013’ten beri Akita Shoten’in Weekly Shōnen Champion dergisinde yayımlanan romantik komedi Jitsu Wa Watashi Wa anime oluyor.
    Eiji Masuda’nın vampirlerle dolu romantik komedi mangası, bir vampire aşık olan Asahi Kuromine’nin hikayesini anlatıyor. Yōko Shirigami adlı bu tatlı vampirin sırrını korumaya kararlı olan Asahi, aslında hiç de sır saklayamayan biri ve bu özelliği ona “deliklerle dolu bir çanta” adının takılmasına sebep oluyor.
    Animeye uyarlamasında mangaya uygun bir şekilde renkli mi renkli animasyonlar bekleniyor. Romantik komedi, shounen ve vampirler ilginizi çekiyorsa Jitsu Wa Watashi Wa animesini şimdiden bir kenara yazmanızda fayda var.

Alıntı:

8. Beğen
    moekami reacted to Gardenya in Yeni Çalışmam (Güncel)   
    Teşekkür ederim  :)
  9. Beğen
    moekami reacted to Lola. in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Diabolik Lovers.

10. Beğen
    moekami reacted to Suzu in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    no.6 :cheer1-onion-head-emoticon: 
    mahvetti beni harikaymış. :hell-yes-onion-head-emoticon: hem ağladım hem güldüm.
    keşke daha önce farketseymişim.neyse . :cool-onion-head-emoticon: izlemeyen varsa izlesin benden söylemesi :good-luck-onion-head-emoticon:  ;)
  11. Beğen
    moekami reacted to PheneXX in Anime Openingleri Türkçe   
    Selam arkadaşlar öncelikle forumdaki herkese iyi animeler dilerim.
    Beni bu işlere başlatan şey youtube üzerinde hiç, anime openinglerinin Türkçesini görmemiş olmamdır.Bu işe başladım tatil bitene kadar yapmayı düşünüyorum.Bunları yaparkende kaliteden ödün vermeyip orjinal video hallerini yüklüyorum(Bilirisiniz para kazanmak isterseniz görüntü ve sesle oynamanız gerekiyor ki youtube anlamasın).Şimdilik sadece 720p yükleyebiliyorum(malum ttnet 8mps kullanıyorum) Bakalım olumlu sonuçlar görmeyi düşünüyorum. Ha şunu da söyleyim yaptığım opların çevirisini eğer birinden alıyorsam gidip izin alıyorum ve youtubedeki açıklama kısmına yazıyorum.Emek hırsızlığı olsun istemem!

Youtube sayfam:https://www.youtube.com/channel/UC6SunBKDFQ7laGA4qDNpi2A

Yaptığım Op'lar:

1-Tokyo Ghoul op 1-:https://www.youtube.com/watch?v=qX3cLRMPZ6g

2-Chobits op :https://www.youtube.com/watch?v=8A7dy7rS-OY

3-Spice and Wolf op 1 :https://www.youtube.com/watch?v=P0NccJaRy_M

dediğim gibi devamını getirmeyi düşünüyorum.Kalın sağlıcakla
  12. Beğen
    moekami got a reaction from OrangeBox in Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku 2. Bölüm İçin Video Geldi   
    1:03 Levi senpai'nin o gülüşünü görmek... Bana bu da yeter.  :23:
  13. Beğen
    moekami got a reaction from Kadir- in Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?   
    Noragami 3-4-5. bölümler.  ^_^ 
  14. Beğen
    moekami reacted to AdminSlayer in "Tokyo Ghoul'un Bir Karakteri Olsaydınız Neler Yapardınız?"   
    Kendi ailemi yerdim. Yabancıya gitmesinler.
  15. Beğen
    5-6. Bölümler Eklenmiştir. İyi Seyirler...
  16. Beğen
    moekami got a reaction from Lola. in Yagami Raito(Light)-Death note   
    Death Note'da en sevdiğim karakter.  :bled1-onion-head-emoticon: 
    Neden bu karakteri sevmediklerini, veya kötü biri olarak gördüklerini anlamıyorum ben.

Bana göre karakter çok havalı, seiyuu'su çok güzel seslendiriyor karakteri de.

Psikopat haline geçince de çok karizmatik oluyor.  :hell-yes-onion-head-emoticon: 
  17. Beğen
    moekami reacted to Skadi in Sinir Muhabbetler   
    Ne zaman eve gelsem babam ''geldin mi?'' diye sorar, bende ''yok yoldayım''  derim.Ama hiç istikrar bozulmaz.Hep olur.
  18. Beğen
    moekami got a reaction from Mechiro in Dijital Ve Kağıt üzerine Çalışmalarım ...(Güncellendi-02.02.2015) Kurome   
    Dijital olanlar da kağıt üzerine çizdiklerin de başarılı olmuş bence, yeteneğini devam ettir sen.  :20: 
  19. Beğen
    moekami got a reaction from OrangeBox in Shingeki No Kyojin Karakter Anketi   
    Zaten en sevilen karakterin Levi olması süpriz değil. Ama benim bildiğim 2. sırada Jean değil, Eren vardı, ve Mikasa bayağı altlarda. 

Jean'ın 2. sırada olması iyi, hakketti bence.  :lol: 
  20. Beğen
    moekami reacted to schneizeL in Rütbe Güncellemesi   
    Yorum rütbe derecelendirmesinde ufak çaplı bir güncelleme yapıldı buna göre yeni güncelleme ile alacağınız rütbe puanları aşağıda ki mantığa göre yapılmaktadır.

Yorum sayınız + Yorum beğeni sayınız / Yorum beğenmeme sayınız.

Buna göre örnek yorum puanlama sistemi şu şekilde olacaktır.

2000 + 6 / 2 = 1003 puanınız olacaktır. Bu mantığa göre düzgün, düzeyli ve kaliteli yorumlarınız sayesinde rütbe alacağınızı aksi takdirde göndermiş olduğunuz flood yorumların sizin zararınıza olacağını unutmayınız.

Rütbeler;

200 Puan : Sevilen Üye
    500 Puan : Düzenli Üye
    750 Puan : Daimi Üye
    2500 Puan : Otaku Üye

Argo, Hakaret, Flood, Spoiler ve Erotik Paylaşımlar yapan üye yorumları üye hesabı ile birlikte silinmektedir. 5000 yorumunuz dahi olsa tüm yorumlarınız ile birlikte silinecektir. Lütfen yorum alanını düzgün kullanmaya özen gösterelim gelen yorum raporlarını temizlemek için harcadığımız vakitle daha iyi şeyler yapmaya çalışalım bizlerde.
  21. Beğen
    moekami got a reaction from vgrkaya in ( 13 / 13 ) Panty & Stocking with Garterbelt   
    İlk çevirim olduğu için biraz saçma çevirdiğim kısımlar olmuş olabilir. :lol:  Herkese iyi seyirler.  :23:
  22. Beğen
    moekami reacted to Hokage_Minato in ( 13 / 13 ) Panty & Stocking with Garterbelt   
    Anime Adı : Panty & Stocking with Garterbelt
    Anime Türü : Aksiyon, Büyü, Dedektiflik, Doğaüstü-Güçler, Dövüş, Ecchi, Komedi, Macera, Okul, Süper-Güç
    Bölüm Sayısı : 13 / 13
    Yapım Yılı : 2010
    Çevirmen : akinabetul
    Düzenleme : KuramaUN
    Özet; Kötü davranışları yüzünden cennetten kovulup.Cennet ve cehennem arasında sıkışıp Daten city'e ( Daten japonca datenshi yani düşmüş melek anlamındadır. ) rahatsızlık veren hayaletleri cennet parası kazanmak için yok etmeye çalışan iki melek'in maceraları.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

23. Beğen
    moekami reacted to vgrkaya in ( 13 / 13 ) Panty & Stocking with Garterbelt   
    Ellerinize sağlık minna, darısı diğer bölümlerin başına :)
  24. Beğen
    İlk 3 bölüm çevirmen arkadaşımız tarafından yeniden çevrilmiştir ve eklenmiştir.

4. Bölüm Eklenmiştir. İyi Seyirler...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.